Mart 29, 2024, 09:52:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Plan ishrane i treninga,pomoc  (Pročitano 2845 puta)

Van mreže Bratić

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Plan ishrane i treninga,pomoc
« poslato: Novembar 19, 2015, 11:02:27 pre podne »
Pozdrav svima,treniram americki fudbal, 22 godine imam,visok 193cm i tezak 93kg.

Treba mi par saveta u vezi ishrane. Zadnje 3-4 godine treniram americki fudbal,ali nisam se toliko obazirao na ishranu i suplementaciju. Od pre 2 meseca sam krenuo aktivno sa teretanom zbog predstojece sezone,i na clean foodu sam. Plus sam skoro uzeo kod vas twin labov whey. Moja ishrana je sledeca:

1) 8:00 100gr ovsenih sa vodom
2) 10:00 merica wheya
3) 13:00 200gr belog mesa sa 150gr pirinca i salatom (kupus,brokoli)
4) 16:00 200gr belog mesa sa 150 gr pirinca i salatom (kupus,brokoli)
5) 18:00 merica wheya posle treninga
6) 19:00 200gr belog mesa
7) 22:00 150 gr ella sira
imam ponekad neki medju obrok voca ( 1 banana,1 kivi,1 pomorandza)

Imao sam 99kg,posle 2 meseca sam skinuo na 93kg, treninge sam radio sa trenerom ponedeljak sreda i petak kruzne gde smo mixovali vezbe i tovarili kilaze (gde sam i napredovao dosta),a utorkom cetvrtkom i subotom trcim na traci pod jakim opterecenjem.

Napredak se mali vidi,ali moj trenutni najveci problem je sto nemam energije. Na posnoj sam hrani da se izrazim tako i nemam dovoljno ugljenih hidrata da me drze na treningu,skoro sam na suvim proteinima kao sto vidite i sami. Sta mi predlazete da izmenim u ishrani cisto da aktivnije radim treninge.

Van mreže LeeVu

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Plan ishrane i treninga,pomoc
« Odgovor #1 poslato: Novembar 19, 2015, 11:14:03 pre podne »
Uvek kombinuj proteine sa UH ili sa mastima, znaci prvi obrok nemoj samo ovsene, tj nemoj smao UH nego ubaci npr jaja, taj drugi nemoj samo whey, tj bolje nemoj ni da imas taj drugi obrok ili bas ako hoces spoji prvi i drugi, ovaj 200gr belog ubaci obavezno UH, taj obrok posle treininga bi ti trebao biti i najjaci, znaci npr smanji UH iz 3 i 4 i pojacaj u 6 (ovo 5 gde je samo whey cak i nije obrok, inace posle treninga mozes da koristis i dekstrozu)
i za veceru uz ellu koristi i orasaste plodove, mozes nekad i ulje maslinovo da ubacis uz salatu i tako.
Znaj svoje brojeve, mene zanima ti sad hoces da gubis kilazu ili da dobijas, moras znati svoje brojeve
drzi protein npr na 2 g po kg, masti na oko 1 i UH menjaj u odnosu na cilj, ako hoces da gubis kg da se seces(msm ako imas sta) onda radi neke rotacije, low carb i na kraju keto a za masu digni UH proizvoljno

Van mreže Bratić

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Plan ishrane i treninga,pomoc
« Odgovor #2 poslato: Novembar 19, 2015, 11:46:06 pre podne »
Trenutni plan mog trenera je nabijanje explozivnosti i snage. Ali ja sa ovakvim nacinom ishrane koji mi je on preporucio energije definitivno nemam. Jer moji trenenzi u teretani nisu klasicni rotacioni, nego mixovani sa tegovima,skokovima,testerisanjem i slicno... Meni na 70% treninga nestane energije i zakucam totalno. Da imam klasicne bilderske treninge kao od sale bih radio. Meni licno treba nabaciti misicne mase i pojacati ishranu u pravom smislu te reci,jer pozicija defanzivnog enda tj linijasa masu zahteva.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan ishrane i treninga,pomoc
« Odgovor #3 poslato: Novembar 19, 2015, 12:05:41 posle podne »
Trenutni plan mog trenera je nabijanje explozivnosti i snage. Ali ja sa ovakvim nacinom ishrane koji mi je on preporucio energije definitivno nemam. Jer moji trenenzi u teretani nisu klasicni rotacioni, nego mixovani sa tegovima,skokovima,testerisanjem i slicno... Meni na 70% treninga nestane energije i zakucam totalno. Da imam klasicne bilderske treninge kao od sale bih radio. Meni licno treba nabaciti misicne mase i pojacati ishranu u pravom smislu te reci,jer pozicija defanzivnog enda tj linijasa masu zahteva.

tebi je pored BOLJE ishrane u vidu VISE komplexnih UH potrebno da uzimas preparate za
SNAGU
EKSPOLOZIVNOST
IZDRSLJIVOST
u protivnom
mozes da prica bude kontra produktivna

Van mreže LeeVu

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Plan ishrane i treninga,pomoc
« Odgovor #4 poslato: Novembar 19, 2015, 12:07:45 posle podne »
U tom slucaju pojacati hranu,
jer ovo sto ti unosis ima
173 g Proteina, (nisam racunao ovaj whey posle treninga jer ne treniras svaki dan a ne bi trebao to da radis),
samo sto bih ja zamenio taj whey kao obrok sa necim konkretnim ili bar dodao neki izvor UH.
onda imas 270 UH sto je za tvoju tezinu oko 3g po kg UH i masti nemas, znaci dodaj izvore masti,
orasaste plodove, maslinovo ulje, ribu, kokosovo ulje, maslac.
Ja bih licno stavio masti na 1g po kg, a mozes u fazonu od 0,6-1.
Onda proteine bih ja stavio na nekih 2g/kg + znaci za tvoju tezinu nekih 186(to bih unosio iz hrane, znaci jaja, meso, riba, sir) i UH bih isao prozivoljno znaci to moras sam da vidis, ako ti se cini mnogo malo tih 3 g/kg (uz 2g/kg proteina i 1 g/kg masti) onda pojacajavaj postepeno dok ne dodjes do dovoljno UH koji ce ti davati dovoljno energije i dovoljno suficita za napredak (mozda je za tebe to 3,5, mozda 4, samo postepeno) a da onda moras to i ispratiti uz suplementaciju ali naravno pre toga moras srediti isrhanu do kraja. Inace obrok koji sadrzi samo UH ili samo Protein ili samo masti nije obrok, moras da kombinujes to

Van mreže Bratić

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Plan ishrane i treninga,pomoc
« Odgovor #5 poslato: Novembar 19, 2015, 12:32:49 posle podne »
Pedja koje preparate mi preporucujes za snagu,explozivnost i izdrzljivost ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan ishrane i treninga,pomoc
« Odgovor #6 poslato: Novembar 19, 2015, 12:52:37 posle podne »
Pedja koje preparate mi preporucujes za snagu,explozivnost i izdrzljivost ?

Pa kombinacija dve vrste suplemtacije

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30087

kao i
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29803

naravno....
VARIJACIJA na zadatu temu ima jos milion kao i adekvatno (schematsko) doziranje prema tvojim paramterima