April 27, 2024, 02:30:15 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Svinjsko meso - pomoc oko upotrebe  (Pročitano 16938 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Svinjsko meso - pomoc oko upotrebe
« Odgovor #45 poslato: Decembar 01, 2015, 02:20:32 posle podne »
Citat
zdravlje, tj da li meni terba da potizem uopste i LDL i HDL i organizmu

stvar je u tome,sto ti godnima si bio aktivan sprostia,a onda posle toga si rekretaivac sa stalnim radnim odnosoom koji prati,cita i primnjeuje.
I tebi sigurno tj ti nisi neko,ko je bio 1-2-3 god online,pa se onda prepoustio carima smeca,alkohola i ostalog sranja,pa kada si uradio krvnu sliku-imao sti sta da vidis
I onda je logicno i normalno i hvala Bogu da u opste covek pristane na to,da PROMENA REZIMA ishrane u bilo kom pravcu,ide na bolje,a pogtovo,kada je LDL i HDL kao i hormoni pojebani,a u tom slucaju je sigurno bolje koristi neke dijete tog tipa,nego neke light varijante na koje se telo moze adapiatrati
Ovo je skracen put,agresivan put i dobar put-i tu nema dvojbe
Ono sto si ti na kraju pitao,nije dvojba vec tacno cinjeniecno stanje

Van mreže Exaybachay

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Svinjsko meso - pomoc oko upotrebe
« Odgovor #46 poslato: Decembar 01, 2015, 02:55:56 posle podne »
Peđa, da ne citiram da ne bude nepregledno. Uhvatiću se samo za ovo što si rekao da se ne čita do kraja, naprotiv, nego čitam neku knjigu više se tiče "istorije", gdje je to onako uzgred pomenuto, nije bila glavna tema teksta to za konvertovanje. Konkretno,u tom poglavlju priča se uglavnom o hipotezi Ancela Keysa koja je dominirala tokom 60-ih i 70-ih, da su zasićene masti uzrok epidemije srčanih oboljenja zato što povišuju holesterol, i kako su tada propagirane dijete do koje su se sastojale i do 70% UH koje su kasnije dovele do još veće epidemije. Onda se objašnjava šta nije u redu s tom hipotezom i to je onako uzgred pomenuto.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Svinjsko meso - pomoc oko upotrebe
« Odgovor #47 poslato: Decembar 01, 2015, 03:32:51 posle podne »
Peđa, da ne citiram da ne bude nepregledno. Uhvatiću se samo za ovo što si rekao da se ne čita do kraja, naprotiv, nego čitam neku knjigu više se tiče "istorije", gdje je to onako uzgred pomenuto, nije bila glavna tema teksta to za konvertovanje. Konkretno,u tom poglavlju priča se uglavnom o hipotezi Ancela Keysa koja je dominirala tokom 60-ih i 70-ih, da su zasićene masti uzrok epidemije srčanih oboljenja zato što povišuju holesterol, i kako su tada propagirane dijete do koje su se sastojale i do 70% UH koje su kasnije dovele do još veće epidemije. Onda se objašnjava šta nije u redu s tom hipotezom i to je onako uzgred pomenuto.

pa upravo o tome i govorim!!
Pise se o konverziji,ali naravno bez bilo kojeg relevantnog dokaza,a jos manje bilo kakve recenzije od od nekog "eminentnog" gde je ili gde se pisanje ne kaznjava niti je krivicno delo,pa tako teme mogu da budu nepotpune,informacije polovicne,ali na zalost cesto opste prihvacenje kod populacije koja iz teksta izdvaja i usvaja ono sto bi genwralno zeleo da cuje,dok za kompletne informacije,naravno ostaje uskracen ,posto u tom slucaju ne bi imalo prodju.
Opet nije tema,vec kazem oko konverzije gore pomenutih masti.
Jednostavo i na zalost proces koji je u smesnom delu prihvacen od naseg sistema,jer ti ponavljam josnjednom ,da konverzija bilo cega u bilo sta NA ZALOST u nasem telu nije moguca da bi se moglo razgovarati u tom pravcu na temu.

Mislim,do pre manje od god dana si i sam rekao da si pocetnik,krenuo da vezbas itd.
Naravno da je prica pohvalna,ali jednostavno za toliko kratak perilod,gomila procitanih info napravi haos.
Ponavljam
kao i sto sam.ti rekao jednom za examine com.
Danas je na zalost more i okeani textova bez adekvatnih recenzija,i svako moze bez problema da pise bilonsta.
A mogao sini sam videti,sta najvise prolazi i koja je krajnja svrha
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2015, 03:39:19 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Exaybachay

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Svinjsko meso - pomoc oko upotrebe
« Odgovor #48 poslato: Decembar 01, 2015, 05:12:51 posle podne »
Ok, shvatam šta želiš da kažeš. Ukratko da se stvari izvlače iz konteksta.
Da jesam početnik, što se tiče tegova, treniram oko 2 god, prije sam drugi sport trenirao. Inače što se mene lično tiče ja i nisam neki gurman, hrana mi ništa ne znači tako da ja sigurno ne tražim nešto što mi je ugodno čuti. Pratim dijetu kakvu sam ovdje naučio. I rekoh već kad je bilo to za examine.com da je ne čitam toliko. Trenutno čitam samo tu knjigu, i to jako sporo, pošto je na engleskom pa mi sporije ide. Nije ona baš "s brda s dola" da se neosnovano sve priča, citiraju se naučnici današnji i prošli vodeći, i citiraju se studije (ali ne u slučaju pomenute konverzije) ali sama knjiga jeste donekle kontraverzna i dobila je izmješane kritike od strane stručnjaka, čega sam ja bio svjestan i prije nego što sam počeo čitat. I ne razlikuju se puno savjeti za ishranu iz te knjige od onih koje sam dobio ovdje osim što je ta knjiga onako malo više pro low carb i što stalno guraju bijelu rižu zajedno sa bijelim brašnom a ovdje sam pročitao da je bijela riža ok.
Inače to je ova knjiga, onako malo je više mejnstrim

http://www.goodreads.com/book/show/1820055.Good_Calories_Bad_Calories

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Svinjsko meso - pomoc oko upotrebe
« Odgovor #49 poslato: Decembar 01, 2015, 05:42:57 posle podne »
Ok, shvatam šta želiš da kažeš. Ukratko da se stvari izvlače iz konteksta.
Da jesam početnik, što se tiče tegova, treniram oko 2 god, prije sam drugi sport trenirao. Inače što se mene lično tiče ja i nisam neki gurman, hrana mi ništa ne znači tako da ja sigurno ne tražim nešto što mi je ugodno čuti. Pratim dijetu kakvu sam ovdje naučio. I rekoh već kad je bilo to za examine.com da je ne čitam toliko. Trenutno čitam samo tu knjigu, i to jako sporo, pošto je na engleskom pa mi sporije ide. Nije ona baš "s brda s dola" da se neosnovano sve priča, citiraju se naučnici današnji i prošli vodeći, i citiraju se studije (ali ne u slučaju pomenute konverzije) ali sama knjiga jeste donekle kontraverzna i dobila je izmješane kritike od strane stručnjaka, čega sam ja bio svjestan i prije nego što sam počeo čitat. I ne razlikuju se puno savjeti za ishranu iz te knjige od onih koje sam dobio ovdje osim što je ta knjiga onako malo više pro low carb i što stalno guraju bijelu rižu zajedno sa bijelim brašnom a ovdje sam pročitao da je bijela riža ok.
Inače to je ova knjiga, onako malo je više mejnstrim

http://www.goodreads.com/book/show/1820055.Good_Calories_Bad_Calories

ma ti i ja stalno pricamo jedno te isto,a nikako da poentiramo ni jedan ni drugi
evo
ja se slazem sa svim sto si ovde rekao
znam jako dobro ovu knjigu i slazem se da predstavlja mainstream sto kazes,ali opet nigde nisam video ADKEVATNE recenzije na kraju i uvek sve takvo uzimam sa rezervvom
Ma problme je u tome sto i sam vidis: DOBILA JE IZMESANE KRITIKE
to je glavni problem danas i intrerneta i svega oko njega.
Apostlati se znaju,pravila odavno utvrdjena i uradjena recenzija sto od onih koji NISU PLACENI da rpicaju drugacije,pa do dokaza na ne 10 ili 20 uzoraka vec na stotinama hiljada.
I to je to
Negde je neko napisao sjajne stvari:
citiram
-"studije prvo treba iscitati i onda izvesti zakljucak. Pre svega sumnjam da imas uvid u ceo clanak (jer se placa) i zato ne znas ko im je u istrazivanju bio ciljna grupa (kakvi muskarci ili zene, koja dob, da li imaju visok rizik za dobijanje raka, da li su uredjeni testovi da ljudi koji ucestvuju u istrazivanju imaju predispoziciju za rak itd). Mogu da skinem clanak i pogledam ali vec u samom abstraktu fali mi navodjenje "p vrednosti" sto je statisticki pokazatelj da li je istrazivanje uradjeno korektno. Potom u kakvom casopisu je ovo objavljeno? Casopisi se rangiraju na osnovu impakt faktora i ovaj ima vrlo nizak (ispod 3 sto je vrlo malo). I za kraj ovo je rad iz 93 godine a nauka je jako napredovala do danas.
Kada se studija zavrsi i izda u casopisu (i online) ona se uvek proveri od strane nekoliko laboratorija da se ne bi ponovio onaj fijasko kada su lazirali rezultate sa maticnim celijama u Japanu... Pa tek onda kada druge laboratorije potvrde tvoje rezultate onda se oni mogu uzeti u razmatranje i nikako kao dogma, nego uvek potvrdjivati, traziti dokaze itd "

Van mreže Exaybachay

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Svinjsko meso - pomoc oko upotrebe
« Odgovor #50 poslato: Decembar 01, 2015, 09:00:56 posle podne »
Ok Peđa, sve je jasno, samo da kažem da mi nije bio cilj uopšte da poentiram, niti da stanem na istu granu sa nekim ko je daleko iskusniji u ovome svemu od mene. Pisao sam onako neobavezno, ono rekao šta čitam i tako to.
Smatram da nije greška što informacije tražim i na drugim mjestima a ne samo ovdje na forumu. Ova možda ima izmješane recenzije, druga će možda imati bolje itd. Nijednu sigurno neću uzeti za zlatno slovo, kao ni ovaj forum.
Ono što je istinito i dokazano će isplivati, steće se i neko iskustvo do tad i tako...
Pozdrav i svako dobro, da ne spamamo više temu.  :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Svinjsko meso - pomoc oko upotrebe
« Odgovor #51 poslato: Decembar 02, 2015, 10:24:07 pre podne »
Ok Peđa, sve je jasno, samo da kažem da mi nije bio cilj uopšte da poentiram, niti da stanem na istu granu sa nekim ko je daleko iskusniji u ovome svemu od mene. Pisao sam onako neobavezno, ono rekao šta čitam i tako to.
Smatram da nije greška što informacije tražim i na drugim mjestima a ne samo ovdje na forumu. Ova možda ima izmješane recenzije, druga će možda imati bolje itd. Nijednu sigurno neću uzeti za zlatno slovo, kao ni ovaj forum.
Ono što je istinito i dokazano će isplivati, steće se i neko iskustvo do tad i tako...
Pozdrav i svako dobro, da ne spamamo više temu.  :)

naravno da NIJE gerska,vec KAMO SRECE da  se ljudi baziraju na NEKOLIKO misljenja ili pisanja,i da nesto napisano ne shvataju kao sveto slovo,samo iz razloga sto je to rekao neko od PREKO bare,ili sto je to neko cuo od nekoga itd itd,
slazem se poptuno