April 26, 2024, 10:54:46 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pomozite mi MOLIM VAS!  (Pročitano 5719 puta)

Van mreže Mici1234

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Pomozite mi MOLIM VAS!
« poslato: Novembar 30, 2015, 07:18:04 posle podne »
Pozdrav svim clanovima,

Uh ne znam odakle bih pocela da Vam objasnim sta me muci.
Ovako, imam 21. godinu, i trenutno 96kg. Visoka sam 165cm.

Pocetkom godine sam imala nekih 60-65kg (previse i tad, ali nije bilo toliko lose). A onda sam zatrudnela, i u trudnoci i posle se ugojila skoro 40kg. Dosla sam do 102kg. :'(  :'(  :'(
Pre 3 meseca sam se porodila. Cekala sam da malo prodje vremena, da mi rana zaraste, posto sam na carski rez se porodila. Pa sam sad resila da krenem da malo dovedem svoje telo i zdravlje u red.
Nikad pre nisam trenirala, bila sam relativno zadovoljna svojim izgledom, i iskreno nisam smatrala da treba. Mada sam uvidjam da je to bila jako velika greska.

Izlistala sam dosta tema ovde, ali me mnogo stvari buni, pa ako bi mi mogli pomoci molim Vas.

Planiram krenuti u teretanu vec kroz dan, dva.
Da li bi bilo pametno da odmah krenem sa nekom dijetom-rotacijama, ili da prvo neko vreme ovako vezbam, da mi telo udje u ritam. Jer kondicija i forma su mi velika nula?
S obzirom na moju kilazu, kakav kardio bi mi ste preporucili? Jer bojim se trake zbog zglobova (nikad nisam bila ovako teska i noge me bolu i posle obicnog stajanja).
Da li ga raditi pre ili posle tegova? Iz citanja sam razumela da je bolje posle treninga sa tegovima.
Sto se treninga tice, gledala bih da se neko vreme uhodavam polako. Pa bih onda podelila treninge po particijama. Jer ne smem naglo dobiti upale, ipak imam malo dete, koje moram biti u stanju da drzim.

I da, ono najvaznije, ishrana.
Pored toga sto moram da se resim sve krs hrane, gledala bih da mi se iskrana sastoji najvise od piletine i ribe.
Da li je ok npr po obrocima:
3 jajeta+50gr ovsenih
100gr belog+salata
tunjevina+krista integralnog
100gr belog+salata

Znam da je ovo malo obroka, ali jako me bune prvi i zadnji obrok. Ne znam sta bih tad jela.

Jako sam ovo oduzila, nadam se da je neko imao strpljenja da cita  :)

PS. Htela bih da okacim 2 slike sa racunara, da mozete videti trenutno stanje stvari. Ali ne znam kako?

Nadam se da cete mi pomoci da uspem i spasem svoje zdravlje.

Hvala unapred.



Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Pomozite mi MOLIM VAS!
« Odgovor #1 poslato: Novembar 30, 2015, 07:55:29 posle podne »
Dug je put pred tobom, i jako dobro znam koliko je tesko uz malo dete. Ali sada ti je jos i najlakse, dete jos ne jede slatkise i sve ostalo, tako da sada je pravi momenat. Sve moras da krenes polako, sto  ili tri dana u nedelji, ali upale ces svakako dobitse tice kardia ja bih za pocetak samo hodao. Brzo hodanje, 40tak minuta... Sto se tice teretane, mozda pocnes sa dvai.
Sto se tice ishrane a to je naj vaznije, jako je dug put pred tobom. Ja bih to radio postepeno, prvo izbacio sav junk, pa isao korak po korak ka nekoj sredjenijoj ishrani. Ali ima ovde i pametnijih od mene, pa sacekaj i pomoci ce ti.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Mici1234

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Pomozite mi MOLIM VAS!
« Odgovor #2 poslato: Decembar 02, 2015, 06:27:23 posle podne »
https://imageshack.com/i/pbgD8wukj
https://imageshack.com/i/padsl2nMj

Nadam se da se vide ovako slike.

Hvala Dominikanac

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: Pomozite mi MOLIM VAS!
« Odgovor #3 poslato: Decembar 02, 2015, 08:51:21 posle podne »
Ja bih podebljao meso 150gr po obroku i 4 jaja za odrucak za pocetak,pa lagano pratis situaciju i korigujes sta treba,mozes pred spavanje da ubacis nemasni sir (ella,dukat posni..)da ti obezbedi organizam u toku noci,unosi zdrave masti masline,maslinovo ulje,badem,orah,lesnik,kokosovo brasno......   nek ti se svaki obrok sastoji od proteina+ugljenih hidrata+zdrave masti,gledaj da unosis dosta vode u toku dana  uz svaki obrok barem po 2 case vode,i jos na trening unosi vodu,2-4litara na dnevnom nivou polako sve to pratis,uvodi i  navikavaj telo na promene,a sve ce to lagano da ti se odrazi pozitivno :)
 zaboravi grickalice,gazirano....ako ti se pije sok na primer imas one step sokove u kesici na rastvaranje koji se mogu koristiti na dijeti...nadam se da smo ti dali smernice za pocetak
KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomozite mi MOLIM VAS!
« Odgovor #4 poslato: Decembar 03, 2015, 05:55:57 pre podne »
Citat
Ja bih to radio postepeno, prvo izbacio sav junk, pa isao korak po korak ka nekoj sredjenijoj ishrani.

UPRAVO TAKO
jer nagli kalorijski rezovi mogu da dovedu do
-veoma brzzog odustajanja
-ukoliko se nekim cudom i istraje,doci ce do zaustavljanja stope BMR-a koji je i onako spor

kao sto dominkana rece
dugacak put,ali bez bilo ikakvih problema ovo moze da izgleda odlicno u junu mesecu!!

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Pomozite mi MOLIM VAS!
« Odgovor #5 poslato: Decembar 03, 2015, 05:22:45 posle podne »
Kreni u gym sto ranije, neki kruzni trening dva puta sedmicno je ok. Kad udjes malo u kondiciju povecaj na tri treninga, beba je sada tu pa ces vidjeti kako budes raspolagala slobodnim vremenom.
Kardio radi jednom sedmicno 15ak min poslije tegova, hodanje na traci ili biciklo stacionarno.

Ono vaznije, hrana. Ocisti se junka, slatkisa, grickalica, sokova i slicno, jedni "normalno" tri cetri obroka dnevno. Nemoj nikakve dijete za sada.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic