April 25, 2024, 05:42:51 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 2703 puta)

Van mreže SA1989

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Pomoc
« poslato: Decembar 02, 2015, 01:16:52 pre podne »
Pozdrav svima! Otkrio sam forum pre neki dan i pronasao odg na mnoga pitanja, ali ima dosta tema, tako da za ova moram ovako da vas pitam:
1. Posto radim masu i snagu, radim iste vezbe svake druge nedelje, tj. svake parne i neparne drugacije. E, sad, moje pitanje za vas je, ako mozete da mi kazete program za ledja, odn. koje vezbe da radim jedne, a koje druge nedelje? Uzmite u obzir da bas sa zgibovima nisam dobar (jedino da radim na onoj pomocnoj masini).
2. Da li je vucenje sipke od butina ka bradi vezba za srednje rame ili trapez?
3. Da li je ona vezba na spravi umesto propadanja (polupropadanja) osnovna vezba, tj. da li hvata ceo misic i da li mogu da je radim umesto propadanja?
Nadam se da nisam udavio i hvala unapred...

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 196
Odg: Pomoc
« Odgovor #1 poslato: Decembar 02, 2015, 06:48:10 pre podne »
Pozdrav svima! Otkrio sam forum pre neki dan i pronasao odg na mnoga pitanja, ali ima dosta tema, tako da za ova moram ovako da vas pitam:
1. Posto radim masu i snagu, radim iste vezbe svake druge nedelje, tj. svake parne i neparne drugacije. E, sad, moje pitanje za vas je, ako mozete da mi kazete program za ledja, odn. koje vezbe da radim jedne, a koje druge nedelje? Uzmite u obzir da bas sa zgibovima nisam dobar (jedino da radim na onoj pomocnoj masini).
2. Da li je vucenje sipke od butina ka bradi vezba za srednje rame ili trapez?
3. Da li je ona vezba na spravi umesto propadanja (polupropadanja) osnovna vezba, tj. da li hvata ceo misic i da li mogu da je radim umesto propadanja?
Nadam se da nisam udavio i hvala unapred...
1. Radi svake nedelje isto ne mijenjaj
2. Pogadja i trapez i ramena
3. Trudibse da radis propadanja,nek ti neko noge drzi za pocetak pa ces da ojacas vremenom

Zgibovini propadanja su fenomenalne vjezbe,i gledaj da ih foreiras ako ne mozes ni 1 ponavljanje,dok ne dodjes do npr 15

Van mreže SA1989

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Pomoc
« Odgovor #2 poslato: Decembar 02, 2015, 08:03:51 posle podne »
1. Radi svake nedelje isto ne mijenjaj
2. Pogadja i trapez i ramena
3. Trudibse da radis propadanja,nek ti neko noge drzi za pocetak pa ces da ojacas vremenom

Zgibovini propadanja su fenomenalne vjezbe,i gledaj da ih foreiras ako ne mozes ni 1 ponavljanje,dok ne dodjes do npr 15
[/quote]
Pa, jbg sad, svi kazu da treba de se menja da se ne bi naviklo telo...

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 196
Odg: Pomoc
« Odgovor #3 poslato: Decembar 02, 2015, 08:15:12 posle podne »
1. Radi svake nedelje isto ne mijenjaj
2. Pogadja i trapez i ramena
3. Trudibse da radis propadanja,nek ti neko noge drzi za pocetak pa ces da ojacas vremenom

Zgibovini propadanja su fenomenalne vjezbe,i gledaj da ih foreiras ako ne mozes ni 1 ponavljanje,dok ne dodjes do npr 15
Pa, jbg sad, svi kazu da treba de se menja da se ne bi naviklo telo...
[/quote]
Ko to kaze?
Trening se mijenja najmanje na 4 nedelje,to ako ti pricaju u teretanu,onda njih pitaj i ovo,ako oces da ispostujes sta ti ovdje kaze neko onda poslusaj. Nema potrebe da mijenjas tako nego ako si pocetnik guras duzi period osnovne vjezbe,ako si iskusni onda napravis program za nekih mozda 5 nedelja,pa mijenjas.

Van mreže SA1989

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Pomoc
« Odgovor #4 poslato: Decembar 02, 2015, 08:43:33 posle podne »
1. Radi svake nedelje isto ne mijenjaj
2. Pogadja i trapez i ramena
3. Trudibse da radis propadanja,nek ti neko noge drzi za pocetak pa ces da ojacas vremenom

Zgibovini propadanja su fenomenalne vjezbe,i gledaj da ih foreiras ako ne mozes ni 1 ponavljanje,dok ne dodjes do npr 15
Pa, jbg sad, svi kazu da treba de se menja da se ne bi naviklo telo...
Ko to kaze?
Trening se mijenja najmanje na 4 nedelje,to ako ti pricaju u teretanu,onda njih pitaj i ovo,ako oces da ispostujes sta ti ovdje kaze neko onda poslusaj. Nema potrebe da mijenjas tako nego ako si pocetnik guras duzi period osnovne vjezbe,ako si iskusni onda napravis program za nekih mozda 5 nedelja,pa mijenjas.
[/quote] Izvini, nisam imao nameru da budem nepristojan...  Nasao sam ovaj program (https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&sqi=2&ved=0ahUKEwi9hPr99r3JAhXKuhQKHbmuBP0QFggdMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.building-body.com%2Ftrening-program-za-masu%2F&usg=AFQjCNGUKOZ4Zikq0uXR8sNJki1Lkss8tw&sig2=oTF6nrWGbZjtz3qxII7gjg&bvm=bv.108538919,d.bGQ), pa sam hteo da ga se drzim. U svakom slucaju, da li mozes da mi kazes koje vezbe za ledja da radim?

Van mreže kaljestro

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Pomoc
« Odgovor #5 poslato: Decembar 02, 2015, 10:01:07 posle podne »
Кад видим основу програма сајле коса ми се диже на главу....

Мртво дизање
Веслање у претклону са шипком
Једноручно веслање
Повлачење на лат машину, мијењаш хват, обрнути, шири, ужи, доњи котур итд....

Е сад ако ћеш да ти неко каже

Лат машина 4 серије по 12 понављања
Мртво дизање 3 серије по 11 понављања

онда џабе чекаш, јер не зна нико одавде како изгледаш, колико тренираш, какав си са тежинама, са грађом, са снагом, што очекујеш итд... :)

Van mreže LeeVu

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Pomoc
« Odgovor #6 poslato: Decembar 02, 2015, 10:03:43 posle podne »
Ja bih samo dodao i zgibove, t bar i sl. naravno sam radis ali fazon gledaj da ti bude neke 4 serije(nekad i vise nekad i manje), a ponavljana zavisno od cilja ima raznih programa, ali fazon osnovno je 8-12 za hipertrofiju ali sve zavisi od vezbe, sve moras po sebi

Van mreže kaljestro

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Pomoc
« Odgovor #7 poslato: Decembar 02, 2015, 10:29:38 posle podne »
Наравно, наравно, заборавих у тренутку згибове... Сви типови веслања, што да не, варијације...

Van mreže SA1989

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Pomoc
« Odgovor #8 poslato: Decembar 02, 2015, 10:52:09 posle podne »
Наравно, наравно, заборавих у тренутку згибове... Сви типови веслања, што да не, варијације...
Hvala puno. Da jednorucno i dvorucno veslanje ne stavljam u isti trening?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pomoc
« Odgovor #9 poslato: Decembar 02, 2015, 11:01:05 posle podne »
Brate radi par vezbica sa sirokim hvatovima za sirinu,i par sa uskim za "debljinu".
Ali najvaznije je da sve probas,vidis sta tebe najvise "radi" i toga da se drzis i time da se vodis.

Pokusaj da radis vezbe tipa veslanje u pretklonu,t-bar row itd .. na pocetku pa posle finisiras sa 1-2 vezbice na sajli.

A sto se tice menjanja treninga,naravno da ne treba da radis isto,ali je glupost i opterecivati se sa menjanjem SVAKE nedelje.
Znaci radis jedno vreme jedno,pa kad osetis da te slabije radi onda promenis par nedelja itd.. To po osecaju.. :)

Van mreže SA1989

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Pomoc
« Odgovor #10 poslato: Decembar 02, 2015, 11:24:23 posle podne »
Brate radi par vezbica sa sirokim hvatovima za sirinu,i par sa uskim za "debljinu".
Ali najvaznije je da sve probas,vidis sta tebe najvise "radi" i toga da se drzis i time da se vodis.

Pokusaj da radis vezbe tipa veslanje u pretklonu,t-bar row itd .. na pocetku pa posle finisiras sa 1-2 vezbice na sajli.

A sto se tice menjanja treninga,naravno da ne treba da radis isto,ali je glupost i opterecivati se sa menjanjem SVAKE nedelje.
Znaci radis jedno vreme jedno,pa kad osetis da te slabije radi onda promenis par nedelja itd.. To po osecaju.. :)
ok, hvala...   :)