April 26, 2024, 11:25:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Kockar - Ishrana  (Pročitano 18715 puta)

Van mreže kockar

  • Član
  • *
  • Poruke: 46
Kockar - Ishrana
« poslato: Januar 10, 2016, 03:21:51 posle podne »
krecem na svoju prvu masu u planu mi je izgraditi nesto kvalitetne mase tamo do 15. 5. kada bi pokusao svoju prvu definiciju ali otom nekom drugom prilikom
ovo bi bio plan prehrane 90% posto dana
1. - zobene (odokativno 100g), mlijeko (oko pola litre), whey (1 mjerica), + ako se ranije probudim mogu i koje kuhano jaje
2. - marenda u skoli (zeznuta situacija) mogu neka peciva, jogurt ugl snac cu se da bude nesto P i UH (integralni kruh + jogurt + salama)
3. (prije treninga nekih 45 min) - spremim oko 300 g piletine pojedem negdje oko 100g(ostavim za iza treninga ostalo) i nesto kumpira ili rize
pwm - whey 1 ili 2 mjerice (ako moze preporuka) + dexteroza (mjerica od whey nezz koliko g)
4. pol sata iza pwm - 200 g bijelog mesa + nekih uh (riza, manistra, kumpir) 
5. nekih sat kasnije - sta je mater napravila za rucak na to nemogu utjecat (budu obicni nasi ruckovi: kupus, grah, meso, sarme, manistra, peceno meso i sl.)
do kraja veceri jos pojedem 3 cijela jaja (nekad friganih nekad kuhanih) i pred spavanje 250g posnog sira
kroz dan uvijek uleti jos nesto (jos mlijeka, ponekad nesto slatko (rijetko i malo))
junk pojedem mozda 1 put u mjesec dana (skup mi to haha)
alkohol ako subotom idem u grad vecinom se dobro udarim (pijem samo tekilu, kolu nepijem kao ni ostale sokove)
to bi bilo to jos da nadodam da sam visok 183.5,17 god, 73-75 kg (pokusa bi do 81-2) bf neznan (14-15 vjerojatno, stavicu slike pa cete procjenit)
treniram 8 od 10 dana (svaku skupinu prodem 2 puta u 10 dana osim nogu koje radim jednom jer su mi dosta jace od ostatka tijela) - postavit cu trening u posebnu temu pa ako budete imali volje mozete i to pogledati
od suplementacije imam whey i mogu ubacit kreatin
i to bi bilo to ako imate neke subestije, prijedloge, kritike rado bi ih procitao
unaprijed hvala, pozz
« Poslednja izmena: Mart 07, 2016, 10:13:39 posle podne SlobodanS »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #1 poslato: Januar 10, 2016, 03:52:41 posle podne »
Vecina,pogotovo ljudi nasih godina (deca) lose skapiraju sta znaci bulk,pa vidjam xyz slucajeva kako na fazi "mase" zderu sta stignu u nenormalnim kolicinama,pa kad se ugoje kao prasici tese sami sebe da je "bulk".

Kako vidim ti imas 2 cheat obroka dnevno (skola,rucak) i to nekako bode oci dosta kad je u pitanju kvalitetna masa.
U skoli ako te sramota da nosis u kutiji obrok koji ti sleduje,ti izrotiraj pa pojedi ranije,a u skolu poneses neki whey,mozda omegu ili tako nesto.
Sto se tice rucka ne vidim zasto je to "neizbezno" pa nemas 5 godina da te majka tera da jedes sta se skuva,ali otom potom necu da ulazim u to...

Napomenuo bih ti nesto sto je Pedja govorio u jednom od svojih klipova,i to je meni licno bio najveci winwin sto sam ga poslusao.
Naime,radi se o tome da na fazi mase ne moras da lupas glavu ili sta ti ja znam sta,jednostavno odradis rotaciju UH kao da si na definiciji samo izbacis dan sa 0 UH i ubacis skok u ostalim danima(Pedjine reci od 150-450(550)g UH)... :)

Sacekaj jos nekog da prokomentarise,ali nesto uopsteno sam ti rekao. :)

Van mreže kockar

  • Član
  • *
  • Poruke: 46
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #2 poslato: Januar 10, 2016, 04:04:49 posle podne »
ja na rucak nebi gledao kao na junk zbog toga sto u vecini slucajeva bude meso, a uz to ja izbjegnem dosta uh zbog toga sto je rucak u kasnijim satima pa da ih nejedem toliko, a sto se tice skole taj obrok malo steka ali nadam se da nece puno naskoditi jer vecinom pojedem jogurt integralni kruh i salamu

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #3 poslato: Januar 10, 2016, 04:17:46 posle podne »
ja na rucak nebi gledao kao na junk zbog toga sto u vecini slucajeva bude meso, a uz to ja izbjegnem dosta uh zbog toga sto je rucak u kasnijim satima pa da ih nejedem toliko, a sto se tice skole taj obrok malo steka ali nadam se da nece puno naskoditi jer vecinom pojedem jogurt integralni kruh i salamu

zasto mislis da je MESO termicki obradjeno kako to rade nase majke dobro tj nije junk..npr..ti okines 200 gr mesa iz gulasa...?

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #4 poslato: Januar 10, 2016, 04:28:25 posle podne »
Poz, zašto taj whey iz doručka ne poneseš za obrok u skoli pa da ti to bude užina sa mlekom i jogurtom(kako voliš) a za doručak ovsene+mleko+jaja, tako si donekle izbacio jedan junk :)
Za PWM ti je dosta jedna merica+dex pošto imaš obrok sa mesom i UH posle treninga i 73 kg....
Ako izlaziš i piješ bolje nemoj piti kreatin... ako ti treba neki boost za trening uzmi neki no reaktor, beta alanin ili nešto tog tipa..

ajd napiši trening bar po skupinama kako ih kombinuješ i pauzama...

Koliki ti je planirani kalorijski unos i koliko si u suficitu u odnosu na tvoj TDEE? Jer da bi rastao moraš biti u suficitu.....

Van mreže Siki_16

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 111
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #5 poslato: Januar 10, 2016, 04:33:28 posle podne »
U skolu nosi rizu i piletinu ,ili tunu mozes bolje nego peciva i salame.Nemoj da te bude sramota od drugih sta ce ko da kaze!Za rucak probaj da kombinujes krompir ,rizu ili integralnu manistru od uh plus protein nesto poput navedenog od mesa piletina ili junetina i ribe tuna ili oslic...Vecera vidim posni sir i zdrave masti orasi,bademi,masl.ulje omega3 kapsule .Pozz

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #6 poslato: Januar 10, 2016, 04:47:03 posle podne »
Imas galete za skolu, napravi neki kolac od ovsenih, posni sir... Ili jednostavno ponesi meso u foliji. Na zalost, kod vecine roditelja postoji otpor prema ovakvim promenama u ishrani, i smatraju da je njihov rucak izvor vitamina,  minerala, bla,  bla... Ono što je istina, budi uporan i tvoji ce to prihvatiti. I neces morati da jedes taj jedan obrok. 

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #7 poslato: Januar 10, 2016, 04:50:44 posle podne »
Imas galete za skolu, napravi neki kolac od ovsenih, posni sir... Ili jednostavno ponesi meso u foliji. Na zalost, kod vecine roditelja postoji otpor prema ovakvim promenama u ishrani, i smatraju da je njihov rucak izvor vitamina,  minerala, bla,  bla... Ono što je istina, budi uporan i tvoji ce to prihvatiti. I neces morati da jedes taj jedan obrok. 

koliko je ovo na zalost tacno

Van mreže kockar

  • Član
  • *
  • Poruke: 46
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #8 poslato: Januar 10, 2016, 04:55:54 posle podne »
ja iz rucka pokusam izvuc ono najbolje :)
npr kad je pohano obavezno skinem prezlu, ako na mesu ima vidljive masti to skinem itd.
taj rucak pojedem cisto onako iz postivanja (da se mater ne muci bezveze) , kolicinu kao moj brat od 10 god
i nisam znao tu informaciju da razlicite vrste obrade imaju tako velik utjecaj na meso (inace u gulas mater stavlja teleci but (skine one lojeve,kozu i ostalo ako ista ima jer se to njoj gadi (ako si na to mislio u primjeru gulasa)

imas li ti mozda jos neki primjer sta bi ubacio namjesto tog rucka ili nadopunu njemu, ili mislis da cak nije ni potreban jer u ovim obrocima po meni grubom proracunu ima ja mislim 2gr/kg, a sto se tice cikliranja uh to moram malo prouciti, neznam kolko bi kojim danom. da li bi mozda bilo danima dok imam trening veci unos uh, a ova dva dana odmora povecat unos masti na

to za dorucak mogu pokusat neke izmjene, a sto se tice wheya nabavljam ga po 300kn/5kg(nezz kako je kod vas u srbiji, ali vamo je to dosta povoljno,barem meni) pa mogu pit i dorucak, za skolu sam vidio na netu da ima dosta onih recepata za proteinske plocice sa zobenim pahuljicama (P + spori UH) da li bi to moglo proci (nema nikakvi sranja u njima)

sto se tice treninga radim ovako: 1. prsa-tric, 2.noge, 3. odmor(napravim malo list nekih 3-4 serije) 4. ramena-bic, 5. leđa 6. odmor (isto 3-4 serije list), 7. prsa tric, 8. rame-bic, 9.leđa, 10. odmor (list)
prsa: ravni, kosi, propadanja + neka izolacija
noge: cucanj, mrtva (ravne noge), iskorak, 2 superseta fleksija i extenzija, i na kraj treninga koliko mogu bw cucnjeva na svakoj nozi pojedinacno
ramena: military ili sjedeci potisak (jedan trening jedno jedan trening drugo), odrucenje predrucenje, zadnje rame nez kako se zove vjezba(mi je zovemo obrnuti fly) + za kraj stavim 35kg na masini pa napumpam koliko mogu
biceps: pregib sa ravnom ili EZ (mjenjam), ali cesce ravna, koncentracijski pregib (ili kak se vec zove, ugl lakat na koljeno i dizi) + chin ups koliko mogu jedna serija
triceps: oni potisak sa cela (EZ sipka), konop + uski sklekovi jedna serija max
leđa: mrtva(radim ih jednom tjedno) lat prednji, veslanje sa t sipkom ili lat na donjem koloturu (mjenjam), zgibovi(siroki) 4 serije max (bw) i ako taj dan ne radim mrtva radim malo hyperextenziju

pozz i hvala na odgovorima

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #9 poslato: Januar 10, 2016, 05:21:26 posle podne »
Slazemse pre svega sto su mare i siki napisali oko obroka ali sa tim da decko pocetnik nisam hteo ovakve stvari pisati oko nosenja obroka to je ipak next level  ;D
Racimo ja sam dok sam isao na fax ujutru jeo kada ustanem meso pirinac i sve fest kao da je ručak, a u sejkeru nosio samlevene ovsene neke orahe kikiriki i sl i protein po mogucstvu blend....
Zapamti da ti je uvek bolje uneti proteine i druge nutriente iz hrane kvalitetne nego iz praska

Oko treninga vise manje je ok koliko mogu da vidim jer sam navikao na nedelj i plan treninga
  nemoj raditi ramena posle grudi , ubaci bar nekada kardio i kada ti je pauza bukvalno nemoj nosta raditi odmaraj a listove ubaci u neki trening
Za biceps uz obican pregib ubaci i pregib na skotovoj klupi recimo
Zgibove stavi na pocetak treninga pa onda mrtvo i ubaci jos neko veslanje u predklonu recimo  kao trecu vezbu...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #10 poslato: Januar 10, 2016, 05:24:18 posle podne »
Citat
npr kad je pohano obavezno skinem prezlu
da ne ulazimo u dublje detalje
a u cemu je pohovano  ;) ;)

termcika obrada ima i te kako ulogu

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #11 poslato: Januar 10, 2016, 05:27:15 posle podne »
Druze,nema sta da "mucis" majku.
Ustanes ujutru,3-4 cinije,napravis sve sto mislis danas da pojedes,spakujes i ti si miran,dodje vreme obroka samo pokupis kutiju iz kuhinje i udri..(Ja licno ovo radim jer mi je tako najlakse a ne svaka 3 sata da se cimam da pravim)

Mislio sam i ja tako,skinem prezlu levo desno,udji kod majke u kuhinju dok pravi i sve ce ti biti jasno... :)

Van mreže kockar

  • Član
  • *
  • Poruke: 46
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #12 poslato: Januar 10, 2016, 05:35:45 posle podne »
sto se tice kardija ja bi mogao cak rec da ga imam svaki dan (kasnim u skolu svaki dan pa imam brzo hodanje 2 km oko 15 min sa torbom na ledjima + povratak kuci haha) + tjelesni u skoli 2 puta tjedno igram basketa oko 40 min,a to za listove ubuduce cu ih ubaciti u trening i jos uz to biciklom do teretane i kuci (nakupi se toga  svega)
a gore za spomenuti kalorijski suficit pokusavam da budem oko 500 u plusu kucam na aplikaciju na internetu (neki cronometar) sve namirnice pa se po tome ravnam, a za u skolu sam odlucio napraviti one plocice od whey-a, posnog i zobenih (ide ja msm jedna mjerica 150g posni i nez koliko zobi) nadam se da ce to biti dovoljno samo nez kakvog ce to bit okusa jer je bezokusni whey, a oni tamo svi rade sa cokoladom vanilijom i sl.
a taj rucak cu rjesit vec nekako mogu jest srdele (rerna 200 stupnjeva u foliji bez ulja) u neogranicenim kolicinama mislim da to nebi bilo lose, da li sa njima jos onda jesti i UH ili ne uposto je to vec oko 6-6:30 popodne i nemam nikakvi aktivnosti iza toga

Van mreže kockar

  • Član
  • *
  • Poruke: 46
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #13 poslato: Januar 10, 2016, 07:12:58 posle podne »
Jos jedno pitanje moderatoru: smijem li ja ovu temu voditi kao dnevnik na tjednoj bazi sa slikama i novostima pa da mi mozete pomoci ako nesto zapne

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #14 poslato: Januar 11, 2016, 05:56:06 pre podne »
Jos jedno pitanje moderatoru: smijem li ja ovu temu voditi kao dnevnik na tjednoj bazi sa slikama i novostima pa da mi mozete pomoci ako nesto zapne

moze naravno