Mart 28, 2024, 05:26:09 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Masa/korekcije  (Pročitano 2260 puta)

Van mreže Komsija

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Masa/korekcije
« poslato: Januar 12, 2016, 06:42:35 posle podne »
Pozdrav
Visina 195
Tezina 100
bf oko 20
Nakon niza neuspelih pokusaja mase i uspelih definicije, odlucih da opet krenem na neki blazi suficit ako mogu tako da se izrazim. Neuspela masa nedoslednost, kada sam skidao tu sam bio disciplinovan ali nije mi se dopala jedna stvar a to je veliki veliki nedostatak misicne mase , znao sam na 80 da se spustim podsecajuci na stalak za infuziju. Mislim da je za taj nedostatak zasluzeno trcanje  i (genetika) na koje sam krenuo kada sam imao 115 kg spustivsi se na 90, znao sam po 15km na jabuci da pretrcim, bukvalno 5 meseci samo na vocu. Samo sam se suzio, noge kao cackalice, ramena ne postoje...
Teretana skoro 2 godine, mesec dana treniranja , 3 nedelje odmora, vise od 2 meseca u kontinuitetu nemam zbog bolesti ( bronhitisi , upale pluca) .. to bi bilo ukratko poslednjih 4,5 godina 'sportskog' zivota.

Plan:
1.  100gr ovsenih +amino hydro whey
2.  200 gr belo + 150 gr pirinac
Nakon treninga 2 merice wheya
3.  200 gr belo + 150 gr pirinac
4.  100 gr belo + 100 gr pirinac
5.  president mladi sir 250gr
30gr kikirikija bi ubacio negde izmedju

Salata uz obroke, vitamini minerali.
2 dana Piletina, 2 dana junetina
2 dana president , 2 dana ella ( ella sigurno bolja opcija ali zbog ukusa kombinujem sa mladim sirom).

Ono sto mislim da i nije tako dobra opcija ujutru protein( verovatno bi bilo bolje 10 belanaca ali ne mogu da ih smislim). Moze li proci?
Mozda masti malo vise podici?
 Kikiriki zasigurno nije najbolja opcija pored badema, lesnika, ali preskupi su, mozda maslinovo ulje ( koliko supenih kasika ili omega 3 opet koliko kapsula)?
Mislim da bi trebalo jos proteini gore, bar 200gr mesa .
Da li bi ovakav rezim ishrane zavrsio posao bez dodavanja uopsteno jos proteina zbog finansija?
Predpostavljam da sam sebi odgovorio na mnoga pitanja , ali zelim da cujem i vasa misljenja, sugestije.






Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Masa/korekcije
« Odgovor #1 poslato: Januar 12, 2016, 06:45:29 posle podne »
Cao
pa genrerlno si u pravu-sam sebi si odg na skoro pa sva pitanja.
Ujutro ovaj obrok-zasto da ne.Ja bih tu roknuo jos30 ak gr lensnika i obrok da te Bog pogleda
E sad
jbg..sta da ti kazem za ove dijte na jabukama itd..i sam si svestan do cega si se doveo
ali da ne pricamo o tome.bilo pa proslo
plan klope je generalno ok
ono sto je tebi potrebno kako mogu da procenim je DOSLEDNOST
ako se budes drzao neki od vr peiord ovoga,ja sam siguran da ce rezulatati biti fanstaticni..

Van mreže Komsija

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Masa/korekcije
« Odgovor #2 poslato: Januar 12, 2016, 07:06:16 posle podne »
Zaboravih da napomenem u danima kada ne treniram spustio bih hidrate za oko 70-100gr.
Ovaj rezim narednih 3 eventualno 4 meseca ( uz blago povecanje B i UH) pa na rotacije,low carb , 8 nedelja , do 15%bf.
A evo i slika trenutne 'forme'.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Masa/korekcije
« Odgovor #3 poslato: Januar 13, 2016, 06:03:02 pre podne »
Na odlicnom si putu,
veoma korketan plan
ono sto je bitno je da pratis RAZVOJ situacije
nemoj da se slepo dryis toga i ono...MUST DO
prati
dok ima rezluatata-guraj
kada nema-menjaj

Van mreže Komsija

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Masa/korekcije
« Odgovor #4 poslato: Januar 19, 2016, 03:25:24 posle podne »
Naime zbog koznih problema prepisana mi je terapija koja ukljucuje glucophage ili metformin,nisam dijabeticar.
Koliko sam guglao vidim dosta njih pominje uz ovaj lek i skidanje kilograma, ne razumem kako tacno funkcionise, sem sto mi je dermatolog rekao da dolazi do smanjenja apetita i mozda nus pojava u vidu stomacnih tegoba.
Ima li smisla nastavljati rezim ishrane za masu i da li ovo odmaze ili pak pomaze u vidu dodavanja misicne mase?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Masa/korekcije
« Odgovor #5 poslato: Januar 19, 2016, 03:35:38 posle podne »
Naime zbog koznih problema prepisana mi je terapija koja ukljucuje glucophage ili metformin,nisam dijabeticar.
Koliko sam guglao vidim dosta njih pominje uz ovaj lek i skidanje kilograma, ne razumem kako tacno funkcionise, sem sto mi je dermatolog rekao da dolazi do smanjenja apetita i mozda nus pojava u vidu stomacnih tegoba.
Ima li smisla nastavljati rezim ishrane za masu i da li ovo odmaze ili pak pomaze u vidu dodavanja misicne mase?

Pa sve je generalno povezano sa ins rezistencijom i mgucnosti povecanja androgenih svojstava itd itd itd
sve us vemu
osobe koje koriste te lekove uglavnom prijavljuju gubitak telesne tezine tipa 4-6 kg,ali ne vidim ni jedan jedini razlog da ne nastavis sa svojojm ishranom..

Van mreže Komsija

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Masa/korekcije
« Odgovor #6 poslato: Januar 19, 2016, 04:00:40 posle podne »
Hvala na brzom odgovoru.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Masa/korekcije
« Odgovor #7 poslato: Januar 19, 2016, 04:36:31 posle podne »
Hvala na brzom odgovoru.

ma nema na cemu