April 19, 2024, 06:48:49 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Mala pomoc oko ishrane  (Pročitano 2251 puta)

Van mreže Joda1223

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Mala pomoc oko ishrane
« poslato: Decembar 19, 2015, 04:50:42 pre podne »
Pozdrav ljudi :D Visina 191cm 112kg cilj skidati masne naslage :D
Treniram ujutru cim ustanem oko 10h(od tada mi radi teretana)
1.12h-60g pirinca ili ovsenih + merica wheya
2.14h-250g pileceg belog + neka salata(mislim na karfiol,kupus,brokoli..)
3.17h-8 belanaca + 2 zuta(kajganu smutim pa ubacim povrce zbog bljute) + 25g oraha (toga imam na kile)
4.19h-250g pileceg belog+salata+100 ella sira
5.22h-200g pileceg belog + salata + 100 ella sira
Ovako pon-uto-sred
cet-pet-100-150g uh dok subotom i nedeljom-350g uh (hidrati gore protein dole)
Kardio kao sto je Pedja naveo u "1.2.3-Trbusnjaci za leto su tu" a i prija mi telu,treniram od pon-petak znaci 5 dana vikend odmor..
Imam Amix Multi Mega(2caps uz dorucak) kao i 2g Vit C
Pre treninga po 10g glutamina i bca tako i posle treninga po isto toliko
Interesuje me posto ja ponesem pa prvi obrok odmah pojedem dok sam u teretani ako unesem dex 30g da li da smanjim uh za toliko?
Interesuje me misljenje vase :)

Van mreže Joda1223

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Mala pomoc oko ishrane
« Odgovor #1 poslato: Decembar 20, 2015, 03:30:49 pre podne »
Neko nesto? :D

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Mala pomoc oko ishrane
« Odgovor #2 poslato: Decembar 20, 2015, 10:52:12 pre podne »
Cekaj,ako sam dobro ukapirao,ti radis tegove na prazan stomak ?   :o

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Mala pomoc oko ishrane
« Odgovor #3 poslato: Decembar 20, 2015, 01:34:54 posle podne »
Mogu neke slike?
Po kilazi bih rekao da imaš dosta da skidas. Možda grešim.
A ako ne grešim, onda je ovo agresivan pristup za početak. Premalo hidrata za 112kg. Premalo masti.

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Mala pomoc oko ishrane
« Odgovor #4 poslato: Decembar 20, 2015, 02:22:44 posle podne »
Ishrana skroz korektna, vremenom ces morati da menjas nesto.

Samo da te pitam, zar nije bolje da pojedes 5 celih jaja nego 8 belanaca i 2 cela? Em sto bacas, a neko nema ni to, em sto nemas potrebe za time, ide samo u tvoju korist. :D

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Mala pomoc oko ishrane
« Odgovor #5 poslato: Decembar 21, 2015, 06:37:18 pre podne »
kao sto neko gore rece
iskhrana korketna,a meni se licno cini da tu ima mngo B gledajuci na tvoje paramtere i uzevsi u obzir da si rekretaviac/natural..i tu bi trebalo da menjas neke stvari

Van mreže Darkhaze

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Mala pomoc oko ishrane
« Odgovor #6 poslato: Januar 23, 2016, 10:29:23 posle podne »
Pozdrav, imam 22 godine i ogroman problem sa kilazom, visok sam 189cm a tezak dobrih 112kg, gradjen sam kao android tako da je sve bukvalno u stomaku, nemam problem sa prejedanjem niti potrebom za hranom, samo se gomilalo godinama i lenjost je ucinila svoje, do svoje 18e godine sam redovno trenirao i drzao normalnu kilazu, kako sam prestao sve je pocelo da se lepi, konacno sam odlucio da vise tako ne moze i pre par nedelja sam poceo da treniram, u 7 ujutru na prazan stomak sam na trcanju, zbog tezine i jako slabe kondicije jedva uspem izdrzati po 3-4km ali napredujem vidno, uvece sam u teretani kako ne bi izgubio misicnu masu i teretana mi je uzivanje naspram kardia, moj problem je ishrana, procitao sam gomilu foruma i dalje ne znam kako da se pravilno hranim, nemam nikog iz okoline ko bi me mogao posavetovati pa sam ovde dosao po pomoc. Nisam zderator, pravio sam najcescu gresku a to je usled nedostatka vremena sam jeo jednom dnevno, bukvalno samo kasno rucao godinama, sada kako treniram osecam da su mi i 4 obroka malo, nemam ni najmanju predstavu kako bi mi dnevni meni trebao izgledati, imam samo jedan cilj a to je da zdravo smrsam. Moj trenutni meni izgleda ovako : 7 trcanje, u 8:00 dorucak narandza i jabuka izblendiram popijem i pojedem parce crnog hleba i jedno jaje. Rucam oko 250gr kuvanog belog mesa uz neki nemasni sir i povrce takodje kuvano, vecera posle teretane je tunjevina. Molim za pomoc u vidu linkova i teksta o ishrani i neki pokusaj dnevnog menija. Izvinite na ovako glupim pitanjima ali nisam znao gde da se obratim za pomoc. Hvala !

« Poslednja izmena: Januar 24, 2016, 09:43:14 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Mala pomoc oko ishrane
« Odgovor #7 poslato: Januar 23, 2016, 11:04:51 posle podne »
Cao
Hajd ukratko uputstvo kako da napraviš svoj jelovnik, Izračunaj svoj TDEE(ima na internetu nije naš najtačniji ali bar ćeš približno dobiti neki broj), od nega oduzmi 500-1000 kca i to ti je planirani dnevni unos kalorija
Unosi oko 2-2,5 gr/kg proteina oko 0,8-1 gr/kg zdravih masti i UH za početak neka 3-4 kasnije ćeš ih menjati za početak je to ok
Podeli to u 5 obroka, najviše UH unesi oko treninga, u zadnjem obroku izbaci UH ostavi samo proteine i masti(poželjno je da bude neki mladi sir ili ela zbog kazeina i recimo neko zdravo ulje maslinovo kokosovo laneno i sl ili orašasti plodovi)
izbegavaj užine tipa jedna voćka kao što ti imaš ovde u tvom planu
Imas tonu tabela na internetu sa nutritivnim vrednostima pa ih gledaj dok budeš pravio jelovnik.
Pitaj šta ti nije jasno ;)

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Mala pomoc oko ishrane
« Odgovor #8 poslato: Januar 23, 2016, 11:09:37 posle podne »
E da i ja lično mislim da ti jako malo hrane jedeš nema veze to što si na defki ti bre gladuješ to nije dobro ni za gubljenje sala ni za zdravlje kako ti izdržiš dva treninga dnevno sa ovom ishranom?
Ja bi umro posle nedelju dana :D :D :D

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Mala pomoc oko ishrane
« Odgovor #9 poslato: Januar 24, 2016, 09:43:26 pre podne »
Pozdrav, imam 22 godine i ogroman problem sa kilazom, visok sam 189cm a tezak dobrih 112kg, gradjen sam kao android tako da je sve bukvalno u stomaku, nemam problem sa prejedanjem niti potrebom za hranom, samo se gomilalo godinama i lenjost je ucinila svoje, do svoje 18e godine sam redovno trenirao i drzao normalnu kilazu, kako sam prestao sve je pocelo da se lepi, konacno sam odlucio da vise tako ne moze i pre par nedelja sam poceo da treniram, u 7 ujutru na prazan stomak sam na trcanju, zbog tezine i jako slabe kondicije jedva uspem izdrzati po 3-4km ali napredujem vidno, uvece sam u teretani kako ne bi izgubio misicnu masu i teretana mi je uzivanje naspram kardia, moj problem je ishrana, procitao sam gomilu foruma i dalje ne znam kako da se pravilno hranim, nemam nikog iz okoline ko bi me mogao posavetovati pa sam ovde dosao po pomoc. Nisam zderator, pravio sam najcescu gresku a to je usled nedostatka vremena sam jeo jednom dnevno, bukvalno samo kasno rucao godinama, sada kako treniram osecam da su mi i 4 obroka malo, nemam ni najmanju predstavu kako bi mi dnevni meni trebao izgledati, imam samo jedan cilj a to je da zdravo smrsam. Moj trenutni meni izgleda ovako : 7 trcanje, u 8:00 dorucak narandza i jabuka izblendiram popijem i pojedem parce crnog hleba i jedno jaje. Rucam oko 250gr kuvanog belog mesa uz neki nemasni sir i povrce takodje kuvano, vecera posle teretane je tunjevina. Molim za pomoc u vidu linkova i teksta o ishrani i neki pokusaj dnevnog menija. Izvinite na ovako glupim pitanjima ali nisam znao gde da se obratim za pomoc. Hvala !



ajde otvori svoju temu pa da resimo