April 23, 2024, 11:48:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ozbiljan rukomet  (Pročitano 6276 puta)

Van mreže Pavac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 72
Ozbiljan rukomet
« poslato: Januar 20, 2016, 01:00:13 posle podne »
Pozdrav ljudi  :)
Ovde sam da dobijem pomoc, ne za mene ali za moju drugaricu...
Naime, imam drugaricu iz razreda koja igra rukomet u 2 kluba + reprezentacija
Ima 16 godina, za par meseci 17
U 2 kluba igra za prvi tim a u reprezentaciji je kadetiknja.
Ne ide u teretanu ali planira da pocne... vlasnik teretane u koju ce krenuti je bivsi takmicar tako da ce joj on najverovatnije napisati program...
ishrana joj je slabija strana jer mora da jede sta joj ukucani spreme, ali svaki savet za bolju ishranu bi dobro dosao
cilj joj je snaga i izdrzljivost i bolji skok
od suplemenata nije koristila nista, niti planira, tvrdi da se plasi
jos najgore u celoj ovoj prici je da su im klubu davali n.o reaktore i isostar i protein posle treninga ( sto je za pohvalu ) ali im je direktorka kluba rekla da ne zele da njene igracice budu dopingovane i zabranila im suplemente  :( :o
svaki savet dobro dosao a ja cu u medju vremenu doci do jos nekih informacija

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ozbiljan rukomet
« Odgovor #1 poslato: Januar 20, 2016, 01:15:29 posle podne »
Pozdrav ljudi  :)
Ovde sam da dobijem pomoc, ne za mene ali za moju drugaricu...
Naime, imam drugaricu iz razreda koja igra rukomet u 2 kluba + reprezentacija
Ima 16 godina, za par meseci 17
U 2 kluba igra za prvi tim a u reprezentaciji je kadetiknja.
Ne ide u teretanu ali planira da pocne... vlasnik teretane u koju ce krenuti je bivsi takmicar tako da ce joj on najverovatnije napisati program...
ishrana joj je slabija strana jer mora da jede sta joj ukucani spreme, ali svaki savet za bolju ishranu bi dobro dosao
cilj joj je snaga i izdrzljivost i bolji skok
od suplemenata nije koristila nista, niti planira, tvrdi da se plasi
jos najgore u celoj ovoj prici je da su im klubu davali n.o reaktore i isostar i protein posle treninga ( sto je za pohvalu ) ali im je direktorka kluba rekla da ne zele da njene igracice budu dopingovane i zabranila im suplemente  :( :o
svaki savet dobro dosao a ja cu u medju vremenu doci do jos nekih informacija

igra za 2 kluba sa 16 god?
itd itd itd.
to nije bitno
nego st aje konrketno pitanje posto:
-trener ce da joj napise program treninga (super)
-isrhana joj losa
-suplemnetacija zabranjena iz naravno glupih razloga

sta je pitanje?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Ozbiljan rukomet
« Odgovor #2 poslato: Januar 20, 2016, 01:29:31 posle podne »
Njima n.o. reaktori ne znace nista. Od suplemenata bi bilo najbolje bcaa , glm kao antikatabolicka baza (danas imas supse koji sadrze oba), zatim krealkalyn ... whey, tecne... ako je rad u teretani... Ishrana za tu vrstu sporta po meni pored standardnog unosa proteina, mora da ima vrlo znacajan unos  uh i masti, ali pogotoov treba da se vodi racuna o unosu uh jer je velika potrosnja u tim vrstama aktivnosti glikogenih rezervi. Sada ta kucna hrana iskreno moze da prodje jos koju godinu , do recimo neke 18 te , 19 te , kod muskaraca i nesto duze , ali posle toga performanse pocinju da opadaju ako se recimo unose seceri, junk itd... recimo da vecina muskih sportista tipa kosarkasa , rukometasa ne vodi toliko racuna o ishrani dok ne dodje do 22 godine, posle svi primete znacajnu razliku , koliok je bitno da se cisto hrane...

Van mreže Pavac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 72
Odg: Ozbiljan rukomet
« Odgovor #3 poslato: Januar 21, 2016, 07:28:43 posle podne »
Pozdrav ljudi  :)
Ovde sam da dobijem pomoc, ne za mene ali za moju drugaricu...
Naime, imam drugaricu iz razreda koja igra rukomet u 2 kluba + reprezentacija
Ima 16 godina, za par meseci 17
U 2 kluba igra za prvi tim a u reprezentaciji je kadetiknja.
Ne ide u teretanu ali planira da pocne... vlasnik teretane u koju ce krenuti je bivsi takmicar tako da ce joj on najverovatnije napisati program...
ishrana joj je slabija strana jer mora da jede sta joj ukucani spreme, ali svaki savet za bolju ishranu bi dobro dosao
cilj joj je snaga i izdrzljivost i bolji skok
od suplemenata nije koristila nista, niti planira, tvrdi da se plasi
jos najgore u celoj ovoj prici je da su im klubu davali n.o reaktore i isostar i protein posle treninga ( sto je za pohvalu ) ali im je direktorka kluba rekla da ne zele da njene igracice budu dopingovane i zabranila im suplemente  :( :o
svaki savet dobro dosao a ja cu u medju vremenu doci do jos nekih informacija

igra za 2 kluba sa 16 god?
itd itd itd.
to nije bitno
nego st aje konrketno pitanje posto:
-trener ce da joj napise program treninga (super)
-isrhana joj losa
-suplemnetacija zabranjena iz naravno glupih razloga

sta je pitanje?

pitanje je sledece: cega najvise da se pridrzava, sta da izbegava i kako da groznu kucnu hranu napravi korisnom...?
sto se tice igranja u 2 kluba, stvarno je mnogo , devojka se cima previse... ustaje ujutru, jede , malo bleji, spremi za skolu i ide u nju, odmah posle skole ide na trening u nas gradski klub a onda odmah posle toga putuje u drugi grad na drugi trening... kuci je u pola 1 ujutru  :-[
e to je stvarno mnogo ali tvrdi da se navikla, jedina prednost je sto se ne cima mnogo oko skole i zapostavlja je, tako da ne mora i na to da misli
ishrana joj je ocaj, rekla mi je danas na casu kako je jela .. dorucak - jaja i sir ( ja sam joj rekao da ubaci hidrate a tvrdi da jede ,,mnogoo '' belog hleba
pre skole jela je salatu i jaja
u skoli neka teska sranja ( pice, cokolade, sokovi )
onda ide na treninge i posle treninga ne jede nista  :( tvrdi da ne moze da žvaće posle treninga ( ja sam joj predlozio neki proteinski suplement da kupi u svojoj reziji a kaze da se boji i da mi ne veruje sto ja kazem da to nije hemija
za veceru jede samo sir
u jednom klubu igra cisto iz ljubavi posto je gradski klub pa hoce da im pomogne ( klub je beton liga tako da joj je to sprdnja )
u drugom klubu je pod ugovorom i prima platu ,  to je super liga i mnogo joj je teze tu

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ozbiljan rukomet
« Odgovor #4 poslato: Januar 22, 2016, 05:37:09 pre podne »
Pa zbog toga nam rukomet i jeste tu gde jeste,kada dete sa 16 god igra super ligu i na taj nacin se malternireta
Ukoliko je tolikko talentovana,iz kog razlgoa se klbu ne zauzme za nju,plati joj stan,skolarinui sve sto ide ,a posto je to kako vidim u okoini njenog mesta (pretpostvljam da putuje iz mitrovice u sid ili obratno)
sto se tice hrane..to ovisi o njenoj volji i karaktiru koliko je spremna,ali s obizrom sta si sve napisao,mislim da ti en bi trebalo da se cimas nesto previse oko toga i da je u ovm trenutku optrecujes sa tim

Van mreže Pavac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 72
Odg: Ozbiljan rukomet
« Odgovor #5 poslato: Januar 22, 2016, 11:25:51 pre podne »
Pa zbog toga nam rukomet i jeste tu gde jeste,kada dete sa 16 god igra super ligu i na taj nacin se malternireta
Ukoliko je tolikko talentovana,iz kog razlgoa se klbu ne zauzme za nju,plati joj stan,skolarinui sve sto ide ,a posto je to kako vidim u okoini njenog mesta (pretpostvljam da putuje iz mitrovice u sid ili obratno)
sto se tice hrane..to ovisi o njenoj volji i karaktiru koliko je spremna,ali s obizrom sta si sve napisao,mislim da ti en bi trebalo da se cimas nesto previse oko toga i da je u ovm trenutku optrecujes sa tim

putuje iz Mitrovice u Inđiju....
Nudili su joj da skroz pređe u Inđiju ali ona bi da lepo zavrsi srednju ovde u SM a posle ce videti sta ce i kako ce...
e sad, ja sam njoj rekao da se ne cima mnogo za ishranu, ona kaze da MORA i da zeli da bude najbolja
htela je da ide i kod nutricioniste i da dobije detaljan plan za ishranu ali sam joj rekao da se batali toga...
nagovorio sam joj da uzme neki proteinski suplement i da ga popije posle treninga, ipak ce sama sebe unistiti ako nastavi da ne jede posle treninga
moze preporuka za neki protein, da je dobar odnos cene i kvaliteta?
inace, Pedja  i Pirate, hvala na izdvojenom vremenu...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ozbiljan rukomet
« Odgovor #6 poslato: Januar 22, 2016, 12:57:45 posle podne »
Ma najmanji je problem da se njoj prepiruci protein.
Sto se tice ishrane
ne kapiram u cemu je fora kod nje
mislim
ti joj GOVORIS da bi trebalo bolje da se hrani
ona kaze da nema kad (ako sam dobro ukapriao
a sa druge strane zeli da ide kod nutriconiste? mislim,sta ockuje tamo?
da joj uzme 100 eu i napise da ne jede namirnice koje imaju gluten  i da je alergicna na belo brasno?

Van mreže Pavac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 72
Odg: Ozbiljan rukomet
« Odgovor #7 poslato: Januar 27, 2016, 01:47:20 posle podne »
Evo da odgovorim nakon par dana i dobijanja detaljnijih informacija
Inace Pedja, ubo si u srz tvoj poslednji post ovde, bas je taj opis onako kako zapravo jeste, u prevodu, ona oce da bude najbolja na svetu a nece da jede posle treninga i boji se suplemenata, ali opet oce da baca pare za nutricionistu...  ???
za onaj program za gym od biseg takmicara, odustala je od toga i dobila program od svog trenera iz super ligaskog kluba
program je po meni jadan, previse kardia i nelogicne vezbe... vrtenje istih stvari u krug i tako... program ima 12 dana, radi se 2 puta nedeljno u kom kog intervalu hoces... po meni, previse forsiranja nekih vezbi , neke vezbe imaju i po 7-8 serija, satro sa nekim malim kilazama - 20- ak kg...
program je zaista ogroman i detaljan, nisam nista lepo pohvatao...
verujem da ta moja drugarica nece umeti ni da izvodi pravilno vezbe, rekla je da ce pokusati kako zna i ume...
hvala svima na odgovorima

Van mreže LeeVu

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Ozbiljan rukomet
« Odgovor #8 poslato: Januar 27, 2016, 01:53:29 posle podne »
Najbolje nek se javi sama, samo tako mozes da dopres do coveka, ovako je tesko, jer se ne zna ni koje je pitanje