Mart 28, 2024, 10:06:43 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Bodyweight pitanje  (Pročitano 26507 puta)

Van mreže Laza

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Bodyweight pitanje
« poslato: Januar 27, 2016, 12:29:54 posle podne »
Poceo sam da radim cisto bodyweight vezbe ( diskus hernija , treba da krenem na fizikalnu terapiju uskoro ) pa izbegavam tegove, treniram MMA visok sam 178 cm tezak 76 kg , zelim da sacuvam misice koje imam i da mozda dobijem jos malo bez nagomilavanja sala.
Pre nekih mesec dana sam poceo da radim zgibove i propadanja, jedan dan zgibove drugi dan propadanja, merim 20 minuta i pokusavam da odradim sto vise za to vreme, znaci minimalne pauze izmedju serija, sa zgibovima kad sam poceo maksimum mi je bio oko 130, sada sam na oko 190 , sa propadanjima na pocetku oko 350, sada oko 500. Cak mi i na treningu tokom sparinga ( koji ne bi ni trebao da radim zbog ledja ) govore da sam ojacao dosta.
Posle svakih 20 minuta sam gola voda i zadihan kao da sam zavrsio sprinteve, sta vi mislite o ovome, koje su mane ?

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Bodyweight pitanje
« Odgovor #1 poslato: Februar 01, 2016, 11:04:40 pre podne »
Poceo sam da radim cisto bodyweight vezbe ( diskus hernija , treba da krenem na fizikalnu terapiju uskoro ) pa izbegavam tegove, treniram MMA visok sam 178 cm tezak 76 kg , zelim da sacuvam misice koje imam i da mozda dobijem jos malo bez nagomilavanja sala.
Pre nekih mesec dana sam poceo da radim zgibove i propadanja, jedan dan zgibove drugi dan propadanja, merim 20 minuta i pokusavam da odradim sto vise za to vreme, znaci minimalne pauze izmedju serija, sa zgibovima kad sam poceo maksimum mi je bio oko 130, sada sam na oko 190 , sa propadanjima na pocetku oko 350, sada oko 500. Cak mi i na treningu tokom sparinga ( koji ne bi ni trebao da radim zbog ledja ) govore da sam ojacao dosta.
Posle svakih 20 minuta sam gola voda i zadihan kao da sam zavrsio sprinteve, sta vi mislite o ovome, koje su mane ?
Ne znam bas ako radis cesto ovako pretreniraces se jer znam kakvi su MMA treninzi. Dobro, zavisi kakav intenzitet MMA treninga radis jer si povredjen. U principu, radi ono sto ti odgovara i gde ne osecas bol i nelagodnost, ako osetis zamor onda smanji intenzitet a neki trening ubaci jos neku BW vezbu recimo ruski zgib. Ovo tvoje pored snage pokriva misicnu izdrzljivost i deo kardija, zato si zadihan.

Cuvaj ledja dok se ne oporavis a onda polako sa tegovima radi na maksimalnoj snazi jer je neophodna za sport koji treniras.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bodyweight pitanje
« Odgovor #2 poslato: Februar 01, 2016, 01:31:19 posle podne »
Poceo sam da radim cisto bodyweight vezbe ( diskus hernija , treba da krenem na fizikalnu terapiju uskoro ) pa izbegavam tegove, treniram MMA visok sam 178 cm tezak 76 kg , zelim da sacuvam misice koje imam i da mozda dobijem jos malo bez nagomilavanja sala.
Pre nekih mesec dana sam poceo da radim zgibove i propadanja, jedan dan zgibove drugi dan propadanja, merim 20 minuta i pokusavam da odradim sto vise za to vreme, znaci minimalne pauze izmedju serija, sa zgibovima kad sam poceo maksimum mi je bio oko 130, sada sam na oko 190 , sa propadanjima na pocetku oko 350, sada oko 500. Cak mi i na treningu tokom sparinga ( koji ne bi ni trebao da radim zbog ledja ) govore da sam ojacao dosta.
Posle svakih 20 minuta sam gola voda i zadihan kao da sam zavrsio sprinteve, sta vi mislite o ovome, koje su mane ?

trebalo bi porpilicno da budes OPREZAN kod takve vrste povrede
posto i jedan jedini nagao pokret u sportu kojims e bavis,moze da izazove dramticne posleidce
pusti savete ovakvog ili onakvog tipa ,vec veoma dobro i pazljivo zavrsi rehablitaciju,a posle toga skupljajj INFORMACIJE sa raznih strana.
Pinavljam jos jednom
nemoj da se junaacis posto ti je sport sam po sebi veoma opasan,a sa takvom vrstom povrede,moze da bude ...

evo i par stvari
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,31856.msg406711.html#new

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Bodyweight pitanje
« Odgovor #3 poslato: Februar 01, 2016, 02:09:36 posle podne »
Nisi rekao gde je diskus hernija na kom prsljenu i koliko je izrazena ali , mislim da bi ukoliko nisi profeisonalac i ne zivis od toga , morao da izbegnes sparing maksimalno , sada ja ne znam koliko u parteru ima naglih pokreta, ali veruj mi udarci i pogotovo bacanja na pod... mogu da te dobro srede, opet zavisi gde je hernija u kom delu kicme... jbg sto kaze Pedjos moras biti jako oprezan, taj disk kada iscuri iz svog lezista i pocne da pritiska nervne zavrsetke nema tog tretmana ... to je posle zivot zvani diskus hernija...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bodyweight pitanje
« Odgovor #4 poslato: Februar 01, 2016, 04:17:50 posle podne »
Citat
pogotovo bacanja na pod

ovo posebno!

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Bodyweight pitanje
« Odgovor #5 poslato: Februar 01, 2016, 06:27:44 posle podne »
ne znam koliko u parteru ima naglih pokreta

Kao neko ko je dugo radio MMA,mogu da kazem da u parteru SAMO OVAKVIH pokreta i ima,tako da.... :)

Van mreže Laza

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Bodyweight pitanje
« Odgovor #6 poslato: Februar 05, 2016, 01:46:16 posle podne »
IZbegavam sparinge, ne radim rvanje ( tako da nema bacanja nikakvih ) forsiram boks i lagani grepling u parteru. Zanimalo me je samo kakve rezultate mogu da ocekujem od ovih vezbi koje sam vam spomenuo  ? :)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Bodyweight pitanje
« Odgovor #7 poslato: Februar 05, 2016, 02:06:30 posle podne »
IZbegavam sparinge, ne radim rvanje ( tako da nema bacanja nikakvih ) forsiram boks i lagani grepling u parteru. Zanimalo me je samo kakve rezultate mogu da ocekujem od ovih vezbi koje sam vam spomenuo  ? :)

Pa meni je nebuloza sa takvom povredom raditi mma,jer ako ne mozes kao covek da sparingujes na kraju,zasto uopste i raditi ?

Za vezbe niko ne moze da ti kaze,znam kad je Pedja pricao o tome,da te vezbe ne odgovaraju svakome,i da moras da probas da vidis koje ce tebi da prijaju.. :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Bodyweight pitanje
« Odgovor #8 poslato: Februar 05, 2016, 02:28:47 posle podne »
IZbegavam sparinge, ne radim rvanje ( tako da nema bacanja nikakvih ) forsiram boks i lagani grepling u parteru. Zanimalo me je samo kakve rezultate mogu da ocekujem od ovih vezbi koje sam vam spomenuo  ? :)
To je dobra odluka, rezultate koje treba da dobijes su mobilnost, jacanje core a, smanjivanje bola,  postepeno ide jacanje hiperekstenizjama itd... sada ponovo nisi rekao gde je i nakom prsljenu i kolika d.h.... ali u svakom slucaju moras polako, i videces treba vremena dok ne pronadjes formulu.
 
Citat
Pa meni je nebuloza sa takvom povredom raditi mma,jer ako ne mozes kao covek da sparingujes na kraju,zasto uopste i raditi ?
zasto ? ja znam  ljude koji se bave kik boksom i mnogim durgim borilackim sportovima radi kondicije , fizicke spremnosti , bez sparinga ...uce neke osnove samoodbrane... reci ti da radis u ozbiljnoj firmi i sada treba da dolazis n aposao na sastanak sa masnicom , otokom itd... ti mozes da prilagodis borilacki sport onako kako tebi odgovara... ne zeli svako da ulazi u ring i da posle toga pije analgetike...  borbu vole klinci i ljudi koji od toga zaradjuju i posvecuju zivot tome, neko to ne zeli , a zeli da bude u formi i iskoristi benefite sporta. Kao sto rekreativci igraju recimo fudbal pa se ne krljaju da bi dali gol nego dodju da se istrce, sutra ih ceka posao itd... moraju da ostanu normalni.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Bodyweight pitanje
« Odgovor #9 poslato: Februar 05, 2016, 02:35:03 posle podne »
zasto ? ja znam  ljude koji se bave kik boksom i mnogim durgim borilackim sportovima radi kondicije , fizicke spremnosti , bez sparinga ...uce neke osnove samoodbrane... reci ti da radis u ozbiljnoj firmi i sada treba da dolazis n aposao na sastanak sa masnicom , otokom itd... ti mozes da prilagodis borilacki sport onako kako tebi odgovara... ne zeli svako da ulazi u ring i da posle toga pije analgetike...  borbu vole klinci i ljudi koji od toga zaradjuju i posvecuju zivot tome, neko to ne zeli , a zeli da bude u formi i iskoristi benefite sporta. Kao sto rekreativci igraju recimo fudbal pa se ne krljaju da bi dali gol nego dodju da se istrce, sutra ih ceka posao itd... moraju da ostanu normalni.

Prvi ja sam trenirao u klubu koji nije takmicarski,tako da poenta nije u ringu.
Masnice i otoke ne mozes da dobijes jer hvala bogu postoje kacige i zastita za noge,igrom slucaja ako te cimne po stomaku opet se ne vidi na poslu,a do razine analgetika nema sanse da dodje gde je iole trener normalan..

U parteru pogotovo nema povreda,ako su momci koji rade racionalni paze kad se tapka itd itd..

A tehnika samoodbrane kao sto kazes,moze da se nauci i bez partera,ali to je 70% TEORIJSKO znanje,koliko god to glupo zvucalo jer nije isto raditi tehniku nekome ko te pusta,i kad se u sparingu zakuva pa treba razmisljati o hiladu stvari i jos kako izvesti tehniku,zaobici njegove odbrane i sto cuda... :) I + da pazis na povredu...


Van mreže Laza

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Bodyweight pitanje
« Odgovor #10 poslato: Februar 05, 2016, 02:47:54 posle podne »
Radio sam ja i meceve ranije ali sam batalio takmicarsku pricu sada treniram samo iz ljubavi prema sportu , to je i glavni razlog zbog kojeg radim sparinge :) Ljudi sa kojima radim trenutno su sve sto znaju naucili od mene tako da sanse da me oni povrede su male :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Bodyweight pitanje
« Odgovor #11 poslato: Februar 05, 2016, 02:57:48 posle podne »
kaciga ne pokriva nos, oci, usta, uostalom svaki udarac u glavu moze da te poremeti da obavljas dnevne funkcije i da moras d apravis pauzu , mnogi odrasli ljudi kao i studenti koji zele rekreativno da se bave necim , ne mogu to sebi da priuste.. stomak da te cimne po jetri o da... bolece i to minimum nedelju dana... kolega koji je trenirao mma bas dugo, je morao da odustane zbog toga ,jer borba je borba i niko ne moze da ti garantuje da neces dobiti po labrnji, isto znam njih vise koji kik boks cim su poceli da se bave ozbiljnim stvarim u zivotu su morali ili da ostave ili da izbegnu sparinge...

Sto se tice samoodbrane na teoretsko znanje sam i mislio , ne brini se, danas se stvari u realnom svetu ne resavaju vise kao nekada... ako ce neko da te sj... ili recimo opljacka ima 1000 nacina da izabere da to uradi, a da ni ne znas sta te snaslo... nema vise ferke i izlazenja na crtu nego rade pistolji itd... nemas ti vremena na razmisljanje... polako ti si jos klinac koliko sam skapirao (17 godina) , izvini ako gresim... ali sto si stariji videces da ti takve stvari ne trebaju u zivotu... jer dolaze neki durgi problemi...

@Laza
Cuvaj ledja, pazi na tu diskus herniju , krajni potez je operacija gde se spajaju metalnom polocom dva prsljena, uspe samo u malom procentu slucajeva... tu ti je kicmena mozdina , kada krenu pritisci diskusa, koji je kao zelatinasta masa, na nervne zavrsetke moze da dodje do paralisanja od prsljena gde je problem pa sve na dole... to ne zelis ...

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Bodyweight pitanje
« Odgovor #12 poslato: Februar 05, 2016, 03:00:57 posle podne »
kaciga ne pokriva nos, oci, usta, uostalom svaki udarac u glavu moze da te poremeti da obavljas dnevne funkcije i da moras d apravis pauzu , mnogi odrasli ljudi kao i studenti koji zele rekreativno da se bave necim , ne mogu to sebi da priuste.. stomak da te cimne po jetri o da... bolece i to minimum nedelju dana... kolega koji je trenirao mma bas dugo, je morao da odustane zbog toga ,jer borba je borba i niko ne moze da ti garantuje da neces dobiti po labrnji, isto znam njih vise koji kik boks cim su poceli da se bave ozbiljnim stvarim u zivotu su morali ili da ostave ili da izbegnu sparinge...

Sto se tice samoodbrane na teoretsko znanje sam i mislio , ne brini se, danas se stvari u realnom svetu ne resavaju vise kao nekada... ako ce neko da te sj... ili recimo opljacka ima 1000 nacina da izabere da to uradi, a da ni ne znas sta te snaslo... nema vise ferke i izlazenja na crtu nego rade pistolji itd... nemas ti vremena na razmisljanje... polako ti si jos klinac koliko sam skapirao (17 godina) , izvini ako gresim... ali sto si stariji videces da ti takve stvari ne trebaju u zivotu... jer dolaze neki durgi problemi...

@Laza
Cuvaj ledja, pazi na tu diskus herniju , krajni potez je operacija gde se spajaju metalnom polocom dva prsljena, uspe samo u malom procentu slucajeva... tu ti je kicmena mozdina , kada krenu pritisci diskusa, koji je kao zelatinasta masa, na nervne zavrsetke moze da dodje do paralisanja od prsljena gde je problem pa sve na dole... to ne zelis ...

Ma ne,sve oke nego samo sam hteo da kazem da znam kako ide mma trening,i da je dosta tesko time se baviti sa takvom povredom,a naravno da uvek postoji rizik povrede,kao sto postoji rizik za sve u zivotu... :)


No da ne duzim,probaj razne vezbice,vidi sta ti prija,i samo polako pazi na ledja.. :)

Van mreže Laza

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Bodyweight pitanje
« Odgovor #13 poslato: Februar 05, 2016, 03:05:09 posle podne »
@pirat meni je diskus hernija u lumbalnom delu, tu nema kicmene mozdine, ali hvala na savetima u svakom slucaju :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Bodyweight pitanje
« Odgovor #14 poslato: Februar 05, 2016, 03:42:42 posle podne »
ja sam iz nekog razloga mislio da je vratni, u svakom slucaju dovoljno da ne mozes da stanes na noge... kicmena mozdina ide do prva dva prsljena lumbalnog dela L1 i L2 koliko ja znam...
« Poslednja izmena: Februar 05, 2016, 03:51:25 posle podne pirat »