April 28, 2024, 08:45:29 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Da li imam ginekomastiju?  (Pročitano 5223 puta)

Van mreže Ragnar Lothbrok

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Da li imam ginekomastiju?
« poslato: Januar 31, 2016, 09:40:02 posle podne »
Pozdrav svima, ono što je počelo da me muči u poslednjih par meseci jeste to što sam primetio da imam puffy niples/naduvane bradavice i da samo kada je hladno ili kada ih pokvasim se vrate u normalu. Ono što je jako iritantno kod ovog problema jeste to što kada su bradavice normalne i same grudi izgledaju normalno i vide se promene u obliku od vežbanja, ali kada su puffy (što je 95% vremena) onda mi grudi izgledaju kao da nikada teg u ruke uzeo nisam.

Čitaju po internetu sam našao da je to ginekomastija, s tim da postoji i pubertetska ginekomastija (imam 19 godina trenutno) i da ona u većini slučajeva je prolazna, a takođe postoji i lipomastija, to jest salo koje se skuplja u predelu bradavice. Oduvek sam imao visok BF i sada mi je BF preko 20% i planiram da od 1. marta krenem sa definicijom i srežem na nekih 9-10% do leta. Međutim ne znam da li je ovo samo lipomastija i da li će samim tim proći skidanjem sala ili je ipak gyno i ako jeste da li je pubertetski ili ne. Ne znam od kada ovo imam jer pre nego što sam krenuo sa vežbanjem nisam obraćao pažnju na svoj izgled. Da li će pomoći ako postavim slike, to jest da li mi neko od vas može reći šta je tačno u pitanju?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Da li imam ginekomastiju?
« Odgovor #1 poslato: Januar 31, 2016, 09:44:11 posle podne »
Koliko ja znam,da imas gyno smetalo bi ti,tj bilo bi osetljivo kad oblacis majcu itditd..

Ja mislim da je to zbog tih 20+% telesnih masti i da kad se to sreze sve ce biti okej. :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Da li imam ginekomastiju?
« Odgovor #2 poslato: Januar 31, 2016, 09:46:06 posle podne »
Bilo bi dobro da okacis sliku..ali kao sto Sloba rece najverovatnije je zbog viska masnih naslaga..

Van mreže Ragnar Lothbrok

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Da li imam ginekomastiju?
« Odgovor #3 poslato: Januar 31, 2016, 10:08:14 posle podne »






Evo par slika ako može pomoći, ovde su mi se bradavice donekle vratile u normalu, dakle ovde nisu skroz puffy, negde su između. Ne bih išao po lekarima i na razne neke analize, jer u suštini znam da će mi doktori reći da to nije strašno i da će proći.
« Poslednja izmena: Januar 31, 2016, 10:09:47 posle podne SlobodanS »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Da li imam ginekomastiju?
« Odgovor #4 poslato: Januar 31, 2016, 10:10:07 posle podne »
To je zbog BF% , srezi se i nema da brines. :)

Van mreže Ragnar Lothbrok

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Da li imam ginekomastiju?
« Odgovor #5 poslato: Januar 31, 2016, 10:11:46 posle podne »
Ok, ako ti tako kažeš onda krećem od 1. marta na rezanje, do tad sam na masi da bih kad se srežem nešto i ostalo :D

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Da li imam ginekomastiju?
« Odgovor #6 poslato: Januar 31, 2016, 10:13:20 posle podne »
Ok, ako ti tako kažeš onda krećem od 1. marta na rezanje, do tad sam na masi da bih kad se srežem nešto i ostalo :D

Ne vidim svrhu mase u ovom stanju,bolje odmah radi rez,pa posle lepi kvalitetno meso... :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Da li imam ginekomastiju?
« Odgovor #7 poslato: Januar 31, 2016, 10:18:04 posle podne »
Ok, ako ti tako kažeš onda krećem od 1. marta na rezanje, do tad sam na masi da bih kad se srežem nešto i ostalo :D

Ne vidim svrhu mase u ovom stanju,bolje odmah radi rez,pa posle lepi kvalitetno meso... :)
X2
Potpuno pogresan pristup.Sloba je u pravu, napravices samo jos vise stete...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li imam ginekomastiju?
« Odgovor #8 poslato: Februar 01, 2016, 06:32:29 pre podne »
Pozdrav svima, ono što je počelo da me muči u poslednjih par meseci jeste to što sam primetio da imam puffy niples/naduvane bradavice i da samo kada je hladno ili kada ih pokvasim se vrate u normalu. Ono što je jako iritantno kod ovog problema jeste to što kada su bradavice normalne i same grudi izgledaju normalno i vide se promene u obliku od vežbanja, ali kada su puffy (što je 95% vremena) onda mi grudi izgledaju kao da nikada teg u ruke uzeo nisam.

Čitaju po internetu sam našao da je to ginekomastija, s tim da postoji i pubertetska ginekomastija (imam 19 godina trenutno) i da ona u većini slučajeva je prolazna, a takođe postoji i lipomastija, to jest salo koje se skuplja u predelu bradavice. Oduvek sam imao visok BF i sada mi je BF preko 20% i planiram da od 1. marta krenem sa definicijom i srežem na nekih 9-10% do leta. Međutim ne znam da li je ovo samo lipomastija i da li će samim tim proći skidanjem sala ili je ipak gyno i ako jeste da li je pubertetski ili ne. Ne znam od kada ovo imam jer pre nego što sam krenuo sa vežbanjem nisam obraćao pažnju na svoj izgled. Da li će pomoći ako postavim slike, to jest da li mi neko od vas može reći šta je tačno u pitanju?

kada spustis BF,ako sto rekose momci,videti ces da li je gyno (ma da en verujem) jer mi lici na lipomastiju...