April 23, 2024, 04:26:36 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Odg: Ketogena dijeta  (Pročitano 18808 puta)

Van mreže touchdown

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ketogena dijeta
« poslato: Januar 06, 2016, 04:06:52 pre podne »
Pozdrav svima. Verovali ili ne, pročitao sam sve od početka i nadam se da sam sve dobro shvatio. Moja visina je 172 cm, trenutna težina 92 kg, imam 38 godina. Imao sam 86 kg, bio sam aktivan do 35-te (teretana, američki fudbal) prestao nakon operacije kolena i ugojio se na 100 kg. Ponovo sam počeo sa teretanom od marta prošle godine. Rotaciju UH sam radio letos i uradila je posao (8 kg za 3 meseca) smršao na 92 i opet napravio pauzu zbog posla i posta, pa krećem ponovo od 11.1.2016. Postio sam od 28.11.2015 sve po pravilima i održao kilažu, tj. nisam se dodatno ugojio. Imam solidnu mišićnu masu i na 86 kg sam izgledo fit, ali ne i mršavo (nema trbušnjaka, ali nema ni stomaka). Radim kancelarijski posao od 8:00 – 16:00 (ako imam sreće), uglavnom sedeći. Radio sam rotaciju, ali ne volim da merim svaki dan određenu količinu UH i krenuo bih na keto. Imam trudnu ženicu i kuvam za oboje, tako da mi se ne  mili vagati svaki gram UH i biti u kuhinji toliko. Keto mi je lakša zbog vremena i posla. Pored svega, idem na sajam u martu i hoću do tada da skinem 10 kg (zbog odela), a mislim da to može da se skine za 6 nedelja na keto dijeti. Ovo je moj plan za keto, molim vas za savet

RADNI DANI
1.OBROK   08:00   2 cela jajeta + 3 belanca, pečena na tiganju sa dve kapi maslinovog
2.OBROK   11:00   Amix Whey Pro Elite 85, 2 merice + 4 capsule OMEGA 3
3.OBROK   14:00   200g mesa + salata + 30 g badema ili indijskog oraha
4.OBROK   18:00   Amix Whey Pro Elite 85, 2 merice + 4 capsule OMEGA 3
5.OBROK   20:00   200g mesa + salata + 30 g badema ili indijskog oraha
6.OBROK   ukoliko se oseća potreba...2 cela kuvana jajeta

SUBOTA
1.OBROK   09:00   3 cela jajeta + 3 belanca, pečena na tiganju sa dve kapi maslinovog
2.OBROK   12:00   Amix Whey Pro Elite 85, 2 merice + 4 capsule OMEGA 3
3.OBROK   15:00   200g mesa + salata + 75 grama pirinča
4.OBROK   18:00   Amix Whey Pro Elite 85, 2 merice + 4 capsule OMEGA 3
5.OBROK   20:00   200g mesa + salata + 75 grama pirinča
6.OBROK   ukoliko se oseća potreba...2 cela kuvana jajeta

NEDELJA
1.OBROK   09:00   3 cela jajeta + 3 belanca, pečena na tiganju sa dve kapi maslinovog
2.OBROK   12:00   Amix Whey Pro Elite 85, 2 merice + 4 capsule OMEGA 3
3.OBROK   15:00   200g mesa + salata + 250 grama kuvanog krompira
4.OBROK   18:00   Amix Whey Pro Elite 85, 2 merice + 4 capsule OMEGA 3
5.OBROK   20:00   200g mesa + salata + 75 grama pirinča

Ovo što piše meso, uglavnom imam ćureće  i pileće belo, a ubacio bih ponekad radi promene pastrmku, losos i teletinu. Salata već poznato, sveži kupus, zelena, brokoli jer to jedino ide zimi. Od napitaka: voda, čaj od nane ili zeleni

TRENING: ponedeljak grudi+kardio, utorak leđa+stomak, sreda ramena+kardio, četvrtak noge+stomak, petak ruke+kardio, vikend odmor. Na trening stižem između 16:20 i 17:00, planiram tegove + low kardio oko 30 minuta i da povećavam svake nedelje po 5 minuta. Zagrevanje i istezanje se podrazumeva. Obrok br. 4 ide nakon treninga kao PWM. Spavanje od 23:00 – 06:30, da li je dovoljno?

SUPLEMENTACIJA: C vitamin 3x1000 mg, BACC 10g i Glutamin 10g pre i posle treninga. L-Carnitine 3x1000 mg + Melatonin oko 22:00, dve tabletice (imam problem da zaspim). Amix Whey Pro Elite 85, a planiram Scitec Nutrition 100% Whey Protein, ukus bela čokolada (dobio na poklon). Takođe imam 3 Calivita preparata: Calcium+Magnesium, Selen i Cink.... dobro će doći umesto ZMA.

Da li unosim previše proteina ili masti? Da li vikendom unosim previše UH, bukvalno sam prepisao Peđin post što se tiče UH, ali sam smanjio meso tokom obroka.

Nakon keto dijete, odnosno tokom sajma obično ne stižem da jedem, doručak je uglavnom losos ili jaja + povrće, tokom dana neko voće i whey, uveče biftek ili riba, da li je to OK? Sajam traje 8 dana, a potom lagano u period posle dijete po preporukama sa foruma.
« Poslednja izmena: Januar 06, 2016, 04:11:30 pre podne touchdown »

Van mreže touchdown

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1 poslato: Januar 06, 2016, 10:55:35 pre podne »
Hvala na savetu Peđa, kao i svim ostalim članovima na odgovorima, čitajući sve od prve do poslednje strane rešio  sam mnoga pitanja oko keto dijete.

Onda UH samo nedeljom, treba mi oko 350 grama pirinča za ovih 300 grama UH. Da li je to OK?

Što se tiče proteina, Amix WheyPro Elite 85 ima od 0.5 grama UH po merici od čega su šećeri <0.3 g, a Scitec ima 1.5 grama UH po merici. Čini mi se da je to mnogo za Scitec pa ću opet uzeti Amix WheyPro Elite 85 ili Amix IsoPrime CFM a možda i nešto bolje, npr Dymatize ISO 100.

Imao sam skoro problem sa blago povišenim visokim pritiskom (140:90) i pio sam neke lekove za to, a otkucaji srca su bili oko 90. Sada je to OK, otkucaji su 70-75, a pritisak retko kada skoči na 130:85 - uglavnom danima kada malo ili loše spavam. Zbog toga ću uzeti L-Carnitine jer je pored blagog uticaja na sagorevanje masti jako dobar za srce. Ne bih uzimao ništa sa kofeinom, šta misliš o Fat Burners (Universal Nutrition) ili Chromium Picolinate? Pored njih sam iskopao AmixTM Lipotropic Fat Burner bez kofeina i AM ThermoCore Professional sa jako malom dozom kofeina iz guarane. Možda mi možeš preporučiti neki sagorevač bez kofeina? Plašim se tog kick-a sa kofeinom i ako uzmem sagorevač moram uzeti nešto sa čime se kreće polako da se organizam navikava.

Hvala Cvetko, što se tiče masti mislim da će biti OK pošto salatu uvek prelivam sa dve kašike maslinovog, takođe malo prebacim preko mesa ako je suvo. Pratim sve na myfitnesspal, redovno ubacujem podatke i pratim dnevne potrebe. Stavio sam proteine na 2g/kg pa to dođe na cca 190 grama, a unos kalorija na 40% iz proteina i 60% iz masti.
« Poslednja izmena: Januar 06, 2016, 11:08:53 pre podne touchdown »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2 poslato: Januar 06, 2016, 12:00:26 posle podne »
O tome koliko je L carintin dobar za srce se moze na dugacko i siroko itd itd itd,ali to i nije toliko bitno
U tom slucaju,bilo sta sa coff ne bi bilo pozeljno,ali onda doze L carnitina moraju da budu adekvatne tvojoj kilazi,da bi radile posao i da bi imalo smisla.To je 3000 mg i vise.
Picolinat je ok u svakom slucaju jer ce da ti poveca ins osteljivost tako da je to u redu.
Gde zivis ti,kada sa toliko puno ushicnjnja pricas o toj suplementaciji koju navodis?

Van mreže touchdown

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #3 poslato: Januar 06, 2016, 12:34:09 posle podne »
Živim u Inđiji. Koliko sam shvatio suplementacija je jako bitna, a pored toga pogledao sam i tvoj video o suplementaciji pre, tokom i posle treninga. Nikada ranije nisam ništa koristio, osim proteina - pa valjda zbog toga. Calivitine proizvode koristim od ranije pa imam Selen, Cink i Ca+Mg u šteku, koji čuvam za dijetu - a ostalo ću kupiti u Segedinu. Taman me pokriva iznos koji je potreban da se vrati PDV. Amix imam od ranije (doneo je drugar iz teretane) i zadovoljan sam.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #4 poslato: Januar 06, 2016, 01:02:21 posle podne »
Živim u Inđiji. Koliko sam shvatio suplementacija je jako bitna, a pored toga pogledao sam i tvoj video o suplementaciji pre, tokom i posle treninga. Nikada ranije nisam ništa koristio, osim proteina - pa valjda zbog toga. Calivitine proizvode koristim od ranije pa imam Selen, Cink i Ca+Mg u šteku, koji čuvam za dijetu - a ostalo ću kupiti u Segedinu. Taman me pokriva iznos koji je potreban da se vrati PDV. Amix imam od ranije (doneo je drugar iz teretane) i zadovoljan sam.

Naravno da je suplementacija veliki faktor uspeha.Nisam ni misli na to,vec na nesto drugo-ali dobro
Nije ni bitno

Van mreže touchdown

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #5 poslato: Januar 06, 2016, 04:02:33 posle podne »
Nažalost ja sam bukvalista  :D
Ako nešto nije dobro kod moje suplementacije ili neki protein ne valja, bio bih ti veoma zahvalan da mi to kažeš. Nisam početnik u sportu, ali jesam što se tiče suplementacije pa bih mogao greškom uzeti nešto što je manje kvalitetno.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #6 poslato: Januar 07, 2016, 09:40:46 pre podne »
Nažalost ja sam bukvalista  :D
Ako nešto nije dobro kod moje suplementacije ili neki protein ne valja, bio bih ti veoma zahvalan da mi to kažeš. Nisam početnik u sportu, ali jesam što se tiče suplementacije pa bih mogao greškom uzeti nešto što je manje kvalitetno.

pa bukvalista ne bi trebalo da se bude,a pogtovo u sferama u koje se ne razumes (kako i sam kazes)
Sto se tice tvog pitanja manje ili vise kvalitetno
na zalost jos samo u Srbiji je CENA jedinica mere za odredjivanje kvaliteta bilo cega ,a kada su suplementi u pitanju,na to jos dolazi i sarenilo kutije (sto vise boja-to kvalitetnije :D ) kao i USA logo,i tu Srbinu,sreci nikada kraja
ALi dobro,cela prica oko toga je odavno dobila strahvoit zamajac,gde su ljudi shvatili neke stvari ;)

Van mreže touchdown

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #7 poslato: Januar 24, 2016, 11:33:03 posle podne »
za dve nedelje skinuo sam 4 kg, malo se stesao u predelu stomaka i nastavljam dalje. Prve nedelje odlično, ove druge malo usporeno ali shvatam da tako treba. Pitanje: šta mi preporučujete kao obroke u restoranu, kad idem na poslovni put? Ujutro mogu jaja, losos, salatu... problem je kada sam u restoranu. Da li je pileće belo sa grilovanim dobra opcija? Riba sa zelenom salatom i sl. Pitam zato što u restoranima obično spremaju i služe najgore moguće ulje, a idem u Mađarsku i nisam siguran da će me razumeti šta tražim. Čak i da razumeju engleski mogu da me iskuliraju. Da li je biftek možda bolja opcija?

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #8 poslato: Januar 24, 2016, 11:52:01 posle podne »
U hitnim slučajevima samo da je proteinsko, masno i bez ikakvih hidrata (grilovano povrće može), da te ne izbaci iz ketoze. Ne ulazi u to kakva su ulja, samo očuvaj telo u ketozi.
suck it up, buttercup

Van mreže touchdown

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #9 poslato: Januar 27, 2016, 01:06:13 posle podne »
Hvala svima na dobrim savetima. Sada mi treba još jedan savet, možda i najbitniji do sada. Naime, napokon sam kupio keto-sticks i imam sledeće rezultate: glukoza negativna, ketoni u tragovima. Plava i bledo roza kockica. Pridržavam se dijete iz dana u dan, bukvalno sve merim u gram, ako imam piletine 195 grama smatram da je to u redu. Protein koji koristim ima manje od 0,6 grama UH po merici, pijem dve merice oko 11h i dve posle treninga oko 18.30. Dveni unos masti je oko 90 grama, a proteina oko 180 grama (2 g / kg), s tim da ne računam po mericu BCAA i L-Glutamina koje pijem posle treninga. Jedem brokoli, krastavac, zelenu salatu i kupus kao salatu uz obrok, jaja pečem na kokosovom ulju. Preko myfitnesspal računam unos UH i od toga što tamo piše oduzimam unos vlakana... ako sam juče, uneo ukupno 27 grama UH, a od toga 8 grama vlakana iz povrća, računam da sam uneo 19 hrama UH u toku dana.

Na koji način mogu povećati nivo ketona u mokraći i da li uopšte izmereni nivo ketona u mokraći ima veze sa jačinom ketoze? Rezultati dosadašnje dijete su odlični, ali ne osećam da sam u ketozi.

Planiram da smanjim unos proteina na jednu mericu i da malo povećam masti u ishrani, dodavanjem po dve supene kašike maslinovog ulja u svaki obrok.

Šta mislite o domaćem majonezu (1 celo jaje, 2,5 dcl maslinovog, malo soli i malo senfa)?
« Poslednja izmena: Januar 27, 2016, 01:31:58 posle podne touchdown »

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #10 poslato: Januar 27, 2016, 02:52:49 posle podne »
Ako ti keto stick kaže da jeste, super, oće i oni kako odmiče dijeta da više ne pokazuju.
Koliko se često puniš?

A te neke prave znakove možda i ne dočekaš tako brzo, prosto daj telu vremena.

Ako jedeš ca. 20g UH - bravo! to je to, i ne sekiraj se više. Neki ljudi i sa 50g upadnu, to je baš individualno.

Ne reži proteine sve dok ne moraš, ne žuri i dok idu rezultati, idi i ti.

Ja sam npr tu pukla - kad su kalorije došle na nekih 1300 mene je ubila nervoza načisto, tako da ti savetujem da ne žuriš sa rezanjem, možda nešto u treningu prvo da promeniš?

Ketone u mokraći možeš povećati, ali za to mislim da ne bi mogao da imaš punjenja. Imaš jako puno ljudi, u Americi posebno, koji žive na ketonskoj mesecima, godinama, i oni vijaju te nenormalno duboke ketoze - imaju spravice kojima dnevno mere ketone, dave se u čvarcima, slanini, MCT-u, itd, čak i ubacuju intermittent fasting. Ali mislim da ako te ketonska ne loži, bolje se ne upuštaš u to, te ketone iskoristi onoliko koliko ti trebaju, i teraj dalje.


Vrh dijeta, vratila bih se opet, samo da ne režem kalorije :)
suck it up, buttercup

Van mreže touchdown

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #11 poslato: Januar 27, 2016, 05:50:59 posle podne »
Imam punjenje jednom nedeljno - u to u nedelju - unesem oko 250 grama UH kroz bareni krompir i pirinač.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #12 poslato: Januar 27, 2016, 06:26:30 posle podne »
Citat
dave se u čvarcima, slanini, MCT-u, itd, čak i ubacuju intermittent fasting

..i naravno ,neka budala je uzelo milione pricajuci im gluposti tj prodajuci im gluposti

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #13 poslato: Januar 28, 2016, 08:36:10 pre podne »
Imam punjenje jednom nedeljno - u to u nedelju - unesem oko 250 grama UH kroz bareni krompir i pirinač.

Treba imati osecaj za te stvari. Ili neko sa strane da ti sugerise kad bi mozda trebalo da ga pomeris ili das ranije.

Mozes da probas i na deset dana. Nije to tako strogo.
suck it up, buttercup

Van mreže touchdown

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #14 poslato: Januar 28, 2016, 12:17:33 posle podne »
Na strani 191 sam napisao svoj prvi post, Peđa mi je dao instrukcije kada da radim punjenje i hvala mu na pomoći. Malo sam se zabrinuo i pretpostavio da nisam u ketozi jer je pokazivač pokazao ketone u tragovima - a to je bilo ponedeljak i utorak nakon punjena. Sinoć oko 10 sam ponovo odradio test i pokazao je  da sam na sredini, srednja ketoza ++ tako da sam zadovoljan i nastavjlam ovako dok ima rezultata. Hvala na savetima