April 19, 2024, 02:04:05 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Odg: Ketogena dijeta  (Pročitano 18795 puta)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #15 poslato: Januar 28, 2016, 12:33:45 posle podne »
Na strani 191 sam napisao svoj prvi post, Peđa mi je dao instrukcije kada da radim punjenje i hvala mu na pomoći. Malo sam se zabrinuo i pretpostavio da nisam u ketozi jer je pokazivač pokazao ketone u tragovima - a to je bilo ponedeljak i utorak nakon punjena. Sinoć oko 10 sam ponovo odradio test i pokazao je  da sam na sredini, srednja ketoza ++ tako da sam zadovoljan i nastavjlam ovako dok ima rezultata. Hvala na savetima

Ma sta te briga za test,ako su rezultati na mestu,nista vise nije bitno. :)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #16 poslato: Januar 28, 2016, 12:41:03 posle podne »
Kad meris na prste grame UH koje si pojeo da ne bi ispao iz ketoze, onda te, iskreno, i jeste briga, iako bi trebalo samo vaga da te zanima.

Tako da ja razumem touchdown-a :)
suck it up, buttercup

Van mreže touchdown

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #17 poslato: Februar 02, 2016, 11:45:33 posle podne »
Da li je moguće dobiti mišićnu masu na keto?
Skinuo sam 5 kg, pa dobio-vratio 2 kg - a u obimu struka imam 2 cm manje - znači da vaga nije merilo. Primetio sam da mi je ketoza jača nakon kardio treninga, a ove nedelje sam smanjio masti za 10 grama i pratim promene.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #18 poslato: Februar 03, 2016, 08:44:26 pre podne »
Ne.
To variranje je posledica punjenja.
To što ti malo opada struk znači da se gubi salo, mišići ostaju.

suck it up, buttercup

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #19 poslato: Februar 03, 2016, 11:15:11 pre podne »
Koji je razlog za 10g masti manje?

Van mreže touchdown

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #20 poslato: Februar 04, 2016, 03:07:00 posle podne »
Ne. To variranje je posledica punjenja. To što ti malo opada struk znači da se gubi salo, mišići ostaju.

Nije baš varijacija zbog punjenja, a i ne merim se svaki dan. Merio sam se na početku, pa nakon dve nedelje gde sam video manjak kg i onda nakon 8 dana i video povećanje kg. Tada sam merenje radio 4 dana i kilaža se menja jako malo, skoro pa "stojim u mestu". Uskoro ću završiti četvrtu nedelju dijete, prošlu nedelju nisam radio punjenje. Svi oko mene primećuju razliku i govore mi da sam smršao, jedino ja ne primetim. Imam sliku dan pre dijete, pa druga nedelja ujutro pre doručka i sada ću se slikati u nedelju, pa ću okačiti slike da vidite razliku.

Koji je razlog za 10g masti manje?

Keto štapići su pokazivali slabu ketozu. Zbog gore navedenih razloga hteo sam nešto da menjam, pa sam isekao masti - ali sam ostavio omega3. Smanjio sam količinu maslinovog ulja u salati radi probe, a sa smanjenjem masti dobio sam jaču ketozu, tj. više se oboji štapić nakon provere. Od ponedeljka jedem samo krastavac i brokoli uz belo pileće meso, tako mi je naišlo ove nedelje i stvarno pratim da sam ispod 20 grama UH dnevno.

Da li je moguće da unosim previše soli? Pijem po 4-5 litara vode dnevno, moguće da se nakupila voda zbog slane hrane?

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #21 poslato: Februar 04, 2016, 03:23:51 posle podne »
Nemoj se opterecivati merenjem,brojkama,kilazom i prati ogledalo..Naravno ne znaci da ne treba da se meris ali ukoliko se meris isuvise cesto stvaras sebi psiholoski pritisak itd.itd..Moj neki savet je da se meris na kraju svake nedelje..Sto se tice punjenja, preskakanje punjenja je greska..Nemoj se opterecivati mnogo keto stapicima.Pre bih spustio proteine nego masti.Koliko proteina unosis dnevno? Ni slucajno nemoj da razmisljas o izbacivanju natrijuma odnosno da ne solis hranu.Soli hranu normalno a za nakupljanjem vode nema apsolutno nikakave brige..
« Poslednja izmena: Februar 04, 2016, 03:31:24 posle podne Voja.S »

Van mreže touchdown

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #22 poslato: Februar 04, 2016, 05:36:00 posle podne »
Masti oko 90 grama, proteina 180 grama. Realno, izgleda da imam problem shvatanja ketoze. Moj prijatelj je bio na protekalu 4 nedelje i skoro da je samo proteine unosio, a bio je u ketozi. Svake nedelje je imao kontrole. Sledeće nedelje ću vratiti masti na 90 grama, a smanjiti proteine na jednu mericu umesto dve - to je oko 40 grama manje. Od ponedeljka nisam skinuo ni gram. Dodatni problem, koji ne znam da li utiče da ketozu i dijetu - malo spavam. Ležem oko 00:30 a ustajem oko 7:00. Trenutno sam budan preko 36 sati, a nisam mogao izbeći takvu situaciju i ne uopšte ne znam kako sam izdržao toliko

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #23 poslato: Februar 04, 2016, 05:51:44 posle podne »
Masti oko 90 grama, proteina 180 grama. Realno, izgleda da imam problem shvatanja ketoze. Moj prijatelj je bio na protekalu 4 nedelje i skoro da je samo proteine unosio, a bio je u ketozi. Svake nedelje je imao kontrole. Sledeće nedelje ću vratiti masti na 90 grama, a smanjiti proteine na jednu mericu umesto dve - to je oko 40 grama manje. Od ponedeljka nisam skinuo ni gram. Dodatni problem, koji ne znam da li utiče da ketozu i dijetu - malo spavam. Ležem oko 00:30 a ustajem oko 7:00. Trenutno sam budan preko 36 sati, a nisam mogao izbeći takvu situaciju i ne uopšte ne znam kako sam izdržao toliko

Mnogo se ti forsiras brojkama,keto stapicima,ovim onim..
Gledaj u ogledalo i sta ti ono kaze to ti je to,i mimo toga pred punjenje stanes na vagu i to je to...

Pa san kao san je jako bitan za odmor i regeneraciju,i svakako manjak istog ne pomaze situaciji... :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #24 poslato: Februar 04, 2016, 06:07:43 posle podne »
Sa koliko uh radis punjenje?

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #25 poslato: Februar 04, 2016, 06:36:16 posle podne »
Na keto bih pre smanjio proteine nego masti, jer bez masti nema ketoze :D

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #26 poslato: Februar 04, 2016, 10:33:17 posle podne »
Prelistao sam malo temu i video da radis punjenje sa 250 gr uh sto je po mom misljenju malo..Nemoj da spustas masti iz straha da ti one koce ketozu i NE PRESKACI PUNJENJA...;)
Ako sta zatreba tu smo...:)

Van mreže touchdown

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #27 poslato: Februar 05, 2016, 12:03:23 posle podne »
Hvala, baš sam hteo da ti pošaljem odgovor na to pitanje. Sa koliko bi trebalo da radim punjenje? Teško mi je da pojedem 400 grama pirinča u toku dana, a to je oko 300 grama uh.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #28 poslato: Februar 05, 2016, 12:10:09 posle podne »
Hvala, baš sam hteo da ti pošaljem odgovor na to pitanje. Sa koliko bi trebalo da radim punjenje? Teško mi je da pojedem 400 grama pirinča u toku dana, a to je oko 300 grama uh.
Ne moras samo sa pirincom.Mozes ovsene takodje, krompir kuvani...Mozes punjenje sa 350-400 grama uh, slobodno...Nadam se da dijetu prati dobar trening...

Van mreže touchdown

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #29 poslato: Februar 05, 2016, 12:49:32 posle podne »
Što se tiče treninga, od 11.1.2016 sam propustio samo jučerašnji ... nisam imao volje za trening posle neprespavane noći, jedva sam i na poslu izdržao do 4. Inače svaki trening odradim maksimalno dobro, standardno trčim ili brzo hodam 30 minuta ex nedeljno, ponedeljak sam istrčao 60 minuta. Radim npr. na lat mašini tri serije 70-75 kg sa 8 ponavljanja, zatim jednu seriju 90kg sa 3-4 ponavljanja i onda vratim na 50 da odradim jednu seriju sa 12-15 ponavljanja. Treniram dveno jednu grupu mišića, minimum 4 vežbe po grupi mišića sa 4-5 serija. Noge i leđa odradim više vežbi, grudi i ramena po 4, a ruke 3 vežbe za biceps i 3 za triceps. Ponedeljkom grudi-kardio, utorkom leđa-trbušnjake, sredom ramena-kardio, četvrtak noge-trbušnjake i petak ruke-kardio. Pre svakog treninga radim zagrevanje i ektenziju leđa, posle treninga istezanje.