April 26, 2024, 07:00:04 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Odg: Ketogena dijeta  (Pročitano 18823 puta)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #60 poslato: Februar 09, 2016, 10:49:48 pre podne »
Pa tako i treba u stvari, samo ajde da se vratimo na temu da ovaj covek unosi 90g masti i 180g prot sto znaci da je vec na 1600kcal. Kuda sad?
suck it up, buttercup

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #61 poslato: Februar 09, 2016, 11:07:08 pre podne »
Pa tako i treba u stvari, samo ajde da se vratimo na temu da ovaj covek unosi 90g masti i 180g prot sto znaci da je vec na 1600kcal. Kuda sad?

npr gore sa cal,kako bi mudri starac Foco rekao ;)
ali jbg..ajd ti nekome nesto dookazi
a da ne ulazimo u prici o besmislenosti BROJANJA kalorija i uraditi to da sa 100kg + (uglavnom smeca) radis dijetu sa 1600 cal ...to se zove umece tvrdoglavosti :)

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #62 poslato: Februar 09, 2016, 11:08:44 pre podne »
Sad citah od pocetka, vidim da on kuburi sa mastima, a digao proteine u nebo. Tebi ne treba 2 gr prot na keto a samo 1 gr masti. Proteine DEBELO smanji, slobodno na 1.5 - 1.6gr, a ostatak u kcal podebljaj masti! To bi bar ja uradio. Ti i jesi u slaboj ketozi zato sto nemas dovoljno mati, a imas previse proteina. Mislim Ides 2gr prot po Kg, pa kako da ne stojis u mestu.
Ja uzimam 180gr prot a 107kg sam.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #63 poslato: Februar 09, 2016, 11:09:39 pre podne »
Pa tako i treba u stvari, samo ajde da se vratimo na temu da ovaj covek unosi 90g masti i 180g prot sto znaci da je vec na 1600kcal. Kuda sad?

npr gore sa cal,kako bi mudri starac Foco rekao ;)
ali jbg..ajd ti nekome nesto dookazi
a da ne ulazimo u prici o besmislenosti BROJANJA kalorija i uraditi to da sa 100kg + (uglavnom smeca) radis dijetu sa 1600 cal ...to se zove umece tvrdoglavosti :)

Da, toliko je bilo mesta napredovanju, a na 1600kcal tek kada dodje vreme a sigurno ne bi doslo bar 2 do 3 meseca.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #64 poslato: Februar 09, 2016, 12:32:13 posle podne »
Dominikanac, mislim da je tvoja startna pozicija i njegova ogromna razlika. A i količina masti. Na to ja mislim. Nije stvar u inacenju, već svakako je super čuti mišljenja i iskustva. Ne mislim da samo jedna stvar radi. I ja unosim veliku količinu masti i mislim da je to super.

Van mreže touchdown

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #65 poslato: Februar 09, 2016, 12:59:45 posle podne »
Hvala na savetima. Ja sam ishranu postavio u mom prvom postu, a u Peđinom odgovoru je stajalo da je to OK - i da treba da se punim samo nedeljom! Taj post je sada obrisan, ne znam zašto. Shvatam gde grešim i da moram pojačati masti, što ću i uraditi uveć danas kroz jaja, maslinovo ulje i omega 3. Takođe, smanjujem proteine na 140 grama - na po jednu mericu umesto dve.

Inače dnevno sam na oko 2200 kalorija, barem ukoliko je tačan www.myfitnesspal.com jer unosim badem 2x dnevno po 30 grama i jedem dosta salate (krastavac, zelena salata, kupus, brokoli).

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #66 poslato: Februar 09, 2016, 01:04:30 posle podne »
Hvala na savetima. Ja sam ishranu postavio u mom prvom postu, a u Peđinom odgovoru je stajalo da je to OK - i da treba da se punim samo nedeljom! Taj post je sada obrisan, ne znam zašto. Shvatam gde grešim i da moram pojačati masti, što ću i uraditi uveć danas kroz jaja, maslinovo ulje i omega 3. Takođe, smanjujem proteine na 140 grama - na po jednu mericu umesto dve.

Inače dnevno sam na oko 2200 kalorija, barem ukoliko je tačan www.myfitnesspal.com jer unosim badem 2x dnevno po 30 grama i jedem dosta salate (krastavac, zelena salata, kupus, brokoli).

Ja ono sto sam rekao i stojim iza toga
Naravno da je tvoj jelovnik OK,a sada si zapao u problem,sto bi trebalo imati nekog iskustva i znanja pa ga resiti,a pricati gluposti po forumu (ne ti,vec govorim uopsteno)
Post je verovatno obrisan prilikom prebacivanja tvojih pisanja od 4-5 stranica i spajanju u jednu jedinstvenu temu i ja ti se izvnjavam zbog toga.
Cim nadjem taj post,vracam ga naravno ovde jer je vise nego koristan.
Racunanje cal iz salate je...da ne kazem sta.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #67 poslato: Februar 09, 2016, 01:27:14 posle podne »
Mi ne računamo kalorije iz salate, jer one ne doprinose ni ugradnji mišića, ni taloženju sala - prosto su vlakna i kao takva "protrčavaju kroz telo".

Meni jedno nije jasno - kakve su to merice?

I javi jel si pročitao link koji sam ti poslala, on će ti reći nešto o tome što si "dobio par kg".
suck it up, buttercup

Van mreže touchdown

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #68 poslato: Februar 09, 2016, 01:29:11 posle podne »
... takođe, čini mi se da je cvetko bio u pravu na početku kada mi je predložio da jedem cela jaja jer mi nedostaje masti, a ja ga ovako neuk i neiskusan nisam poslušao. Uvodim od sutra doručak sa celim jajima, dižem masti na 120-130 grama i smanjujem proteine na 140 grama - pa ću videti rezultate za dve nedelje ponovo.

Van mreže touchdown

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #69 poslato: Februar 09, 2016, 01:36:28 posle podne »
I javi jel si pročitao link koji sam ti poslala, on će ti reći nešto o tome što si "dobio par kg".

jesam i hvala ... shvatam gde sam grešio i nadam se da će me ovo povećanje kalorija uz povećanje masti i smanjenje proteina dovesti do željenog cilja.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #70 poslato: Februar 09, 2016, 01:39:12 posle podne »
... takođe, čini mi se da je cvetko bio u pravu na početku kada mi je predložio da jedem cela jaja jer mi nedostaje masti, a ja ga ovako neuk i neiskusan nisam poslušao. Uvodim od sutra doručak sa celim jajima, dižem masti na 120-130 grama i smanjujem proteine na 140 grama - pa ću videti rezultate za dve nedelje ponovo.

spusti malo loptu kada sam ja u pitanju i stvari oko mene
posto te ne prozivam jer nemam razloga, Da hocu,onda to drugacije zvuci i pod punim imenom i prezimenom.
-Niti me intresujes ti ni tvoj napredak,a zbog mojih stvari,a iz kulture sam tim odgvorio u vezi pitanja gde ti je post,.a niti ikoga omalvoazavm niti bilo sta drugo,vec sam ti jednom lepo i kulturno rekao
ti ovde nisi dosao da ucis,vec da iznosis svoje cinenice i zakljucke. Objasnio sam ti jednom KO ttreba da ti daje svaete ali ,nije tema,i ne intesuje me kao sto rekoh.
pa bih te molio kuturno za ovo gore
thnx ;)

Van mreže touchdown

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #71 poslato: Februar 09, 2016, 02:18:14 posle podne »
Sorry, nisam dosao da se svađam a normalno je da čovek donosi zaključke dok uči. Hajde molim te daj mi konkretan odgovor, bio bih ti stvarno zahvalan. Da li da ostajem na početnoj dijeti od 180g proteina i 90g masti ili da menjam na 140g proteina i 120g masti?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #72 poslato: Februar 09, 2016, 02:20:46 posle podne »
Sorry, nisam dosao da se svađam a normalno je da čovek donosi zaključke dok uči. Hajde molim te daj mi konkretan odgovor, bio bih ti stvarno zahvalan. Da li da ostajem na početnoj dijeti od 180g proteina i 90g masti ili da menjam na 140g proteina i 120g masti?

Forum je star 10 god ( u okt slavimo 10 god) ,pa probaj da zamislis da li je meni do bilo kakve svadje :)
Treba da smanjis B jer verovatno ima problema sa oksidacijom istih,a masti povecaj slobodno na 120-150 gr.

Van mreže touchdown

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #73 poslato: Februar 09, 2016, 02:26:11 posle podne »
Hvala najlepše  ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #74 poslato: Februar 09, 2016, 02:35:21 posle podne »