Mart 28, 2024, 09:45:53 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: Davajte savete :D  (Pročitano 15135 puta)

Van mreže Rilke

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Davajte savete :D
« poslato: Februar 18, 2016, 03:57:05 pre podne »
Cao drugari.. Imam 20 godina i provodio sam dosta vremena za racunarom u periodu najintezivnijeg rasta.. leva i desna strana grudnog kosa mi nisu jednake, neki prsljenovi mi strce, mozda blazi oblik kifoze, nisam bio kod lekara za to.. letos i na jesen sam ukupno trenirao mozda 3 meseca sa pauzama i tada su bili vidljivi neki rezultati, ali par meseci ne treniram i uglavnom provodim vreme u kuci prvenstveno zbog ovakvog vremena napolju.. nisam bas u formi, cim ustanem sa stolice meni lupa srce.. doduse to me nije sprecilo da bas u ovom momentu dok vam pisem radim sklekove sa malo duzim pauzama.. inace jako lako udjem u formu posto sam izuzetno mrsav jos od ulaska u pubertet.. Visok sam 170cm i prema poslednjem merenju od pre mozda 3 meseca, imam 51kg.. samim tim cenim da imam veliki potencijal da za kratko vreme postignem izvanredne rezultate i nekada sam ljut na samog sebe sto samo dangubim i tako vec godinama.. resio sam uz vasu pomoc da se pokrenem i da napravim taj jako vazan korak u mom zivotu.. uglavnom jedem sta mi se servira jer nisam u finansiskoj situaciji da uskladjujem ishranu treninzima.. evo vam slike od skoro pa mi recite kakve vezbe bih trebao da radim? kupio sam ono cudo za sklekove, ne znam kako se zove :D i prostirku koja mi moze posluziti za trbusnjake, samo cekam da bude lepse vreme da je prostrem na terasi.. i da napomenem da takodje imam problem sa slabim zglobovima saka.. na desnoj saci mi strci zglob vidno, kad savijem ruku, a neko vreme je i boleo prilikom treninga, sad je bol nestao, ali je situacija ostala ista, snimali su mi to i nista nije vidjeno na snimku sto znaci da moram da ojacam tetive, sto mi je i komsija koji se bavi time rekao.. izvinjavam se za ovako dugacak tekst, ali to su problemi koji me muce vec godinama i jako bih cenio vasu pomoc.

« Poslednja izmena: Februar 18, 2016, 04:06:43 pre podne Rilke »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #1 poslato: Februar 18, 2016, 06:25:40 pre podne »
Pozz drugar,

Pa vidi,ono sto treba da radis se zove teretana...

Jer bez teretane,sa 20 godina i 50kg i ishranom 'sta stara skuha' neces daleko.. :)


PS: Malo te zeza sto si dokon da u 3h ujutru sedis za kompom,probaj da otspavas s' vremena na vreme ;)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #2 poslato: Februar 18, 2016, 10:37:07 pre podne »
 Pozz druze i dobrodosao..:)
Pored teretane,kao sto Sloba rece, ti moras da pocnes da jedes.Medjutim, ne da se jedu kifle sa kremom,pasulj sa slaninom itd. itd vec prava hrana i namirnice....Plan ishrane mozemo da napravimo ovde ako imas zelju za napretkom i poboljsanjem...

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #3 poslato: Februar 18, 2016, 02:22:05 posle podne »
Medjutim, ne da se jedu kifle sa kremom,pasulj sa slaninom itd. itd vec prava hrana i namirnice....Plan ishrane mozemo da napravimo ovde ako imas zelju za napretkom i poboljsanjem...

Ma vidis da je odmah napisao da nije u finansijskom stanju,tako da to po automatizmu otpada...


A i nije nam decko dao puno prostora za akciju,jer ocigledno trenira kod kuce,sklekovi,trbusnjaci uz malo srece zgibovi i propadanja,jede sta mu se skuva,ne spava,sedi za kompom citavu noc 20 godina 50kg itd..

Ja sam stekao utisak da bi on voleo da nista ne menja,a da pocne da napreduje ? (e pa zamalo.. ) ;)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #4 poslato: Februar 18, 2016, 03:33:31 posle podne »
Sto bi rekao Peksone ''kaj mu stara skuha''..:D
A razumem ja to sve Slobce ali momak ako hoce neke promene na svom telu mora da se pokrene.Ukoliko su finansije slabe neka uzme da radi nesto pa nek isfinansira to.Pitanje je samo da li on to stvarno zeli..;)

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #5 poslato: Februar 18, 2016, 03:39:06 posle podne »
Ukoliko su finansije slabe neka uzme da radi nesto pa nek isfinansira to.Pitanje je samo da li on to stvarno zeli..;)

+1

Apsolutno se slazem najlakse je sedeti i kukati nad svojom sudbinom i proklinjati Drzavu.... a kada se treba pokrenuti i uraditi nesto onda vec nastaje problem... :D

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #6 poslato: Februar 18, 2016, 04:04:28 posle podne »
Ukoliko su finansije slabe neka uzme da radi nesto pa nek isfinansira to.Pitanje je samo da li on to stvarno zeli..;)

+1

Apsolutno se slazem najlakse je sedeti i kukati nad svojom sudbinom i proklinjati Drzavu.... a kada se treba pokrenuti i uraditi nesto onda vec nastaje problem... :D
Pa obicno je tako..Ali da sacekamo momka da odgovori pa da vidimo kako cemo i sta cemo..

Van mreže Rilke

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #7 poslato: Februar 18, 2016, 10:21:45 posle podne »
Ovako, što se spavanja tiče, spavam nekad i po 12 sati i baš iz tog razloga sam budan noću.. Što se ishrane tiče često jedem visoko kaloričnu hranu sa kioska, poput kalcone, pljeskavice i slanih palačinki, nekad ispržim belo meso, a keva skuva testeninu sa mlevenim mesom, pasulj, paprikaš.. Sad ono što me interesuje najviše je da li prvo da vežbam kod kuće pošto nisam u kondiciji ili odma u teretanu? Da napomenem, meni je ova ishrana skroz zadovoljavajuća i letos sam sa tom ishranom postigao vidljive rezultate a pošto nisam gojazan mogu da jedem štagod mi padne pod ruku..

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #8 poslato: Februar 18, 2016, 10:40:46 posle podne »
Ovako, što se spavanja tiče, spavam nekad i po 12 sati i baš iz tog razloga sam budan noću.. Što se ishrane tiče često jedem visoko kaloričnu hranu sa kioska, poput kalcone, pljeskavice i slanih palačinki, nekad ispržim belo meso, a keva skuva testeninu sa mlevenim mesom, pasulj, paprikaš.. Sad ono što me interesuje najviše je da li prvo da vežbam kod kuće pošto nisam u kondiciji ili odma u teretanu? Da napomenem, meni je ova ishrana skroz zadovoljavajuća i letos sam sa tom ishranom postigao vidljive rezultate a pošto nisam gojazan mogu da jedem štagod mi padne pod ruku..

12h ali u kom terminu ? Od 4 ujutru do 16h popodne?

Sto se tice 'visokokaloricne' hrane,ili bolje da kazem 'PRAZNOkaloricne' hrane,jer to nisu kalorije koje tebi trebaju jer su to junk,prazne kalorije,a tebi,kao i svima nama,trebaju kvalitetne namirnice koje ce da nahrane telo i misice na pravi nacin.. :)

Teretana odma 3x nedeljno full body trening

PS: Ako si postigao letos 'vidljive rezultate' sto ne primenis to opet,nego si dosao ovde da se savetujes ? (Ne napadam,samo pitam,ako imas razvijenu metodu koja radi,zasto menjati ? Osim ako to bas i nije neki "rezultat" kao sto pricas... ) ;)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #9 poslato: Februar 18, 2016, 10:41:27 posle podne »
Pa gde si ti Rilke, ovde raspravljamo a tebe nema???..:D
Druze ovo sto si ti napisao u vezi ishrane ne valja nista.Stvari ne funkcionisu tako kako ti mislis.Sto se tice teretane,mozes odmah da krenes u teretanu, naravno trening prilagodjen pocetniku,tvojoj kondiciji itd.itd.
Ovakva ishrana te nece dovesti nigde u to sam 100% siguran.Slane palacinke,pice,pljeskavice su PRAZNE KALORIJE.
Ishrana mora da bude bazirana na proteinima,ugljenim hidratima,mastima. A ono sto ce ti pomoci da pocnes da dobijas na tezini jeste izbalansirana ishrana odnosno kalorijski suficit.Znam da ti sad mislis ''sta prica ovaj lik, kako ne mogu da se ugojim od pice,palacinki''.Nemam razloga da ti punim usi neistinama jer ja od toga nemam mista.
Iz razloga sto verovatno ne posedujes neko znanje iz oblasti nutricije odnosno ishrane, sto je i normalno, inace ne bi dolazio ovde, ja cu ti  dati neke savete, koje ces nadam se usvojiti a u zelji da ti napredujes misicno a i sa tezinom.
Prvo, san je veoma bitan,lezi na vreme!!!
Ishrana koju si naveo ti je zadovoljavajuca iz razloga sto se ti osecas full dok je jedes a u organizmu se desava haos.Sreca je pa nemas tendenciju nakupljanja masnih naslaga inace..
Znaci 3 osnovna makronutrijenta:
PROTEINI-pilece belo meso,curetina,junetina
UGLJENI HIDRATI-krompir,pirinac,ovsene pahuljice
MASTI-omega 3,orasasti plodovi,badem ,lesnik,orasi itd.itd
Trening je najmanji problem.Na forumu postoji milion primera pocetnickih treninga i to cemo najlakse srediti.
Na dnevnom nivou bi trebalo da konzumiras nekih 4-5 obroka koji su sastavljeni od gore navedenih makronutrijenata. Takodje moja preporuka je ako budes mogao finansijski da kupis gejner koji ce ti uz izbalansiranu ishranu dati rezultate.
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/gejneri/437-all-in-1-gainer4500500-grama-free-.html
 E sad da ja ne bih dalje pisao ti napisi da li te interesuje dalje da pisemo iz razloga sto si napisao da malo slabije stojis sa finansijama.

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #10 poslato: Februar 18, 2016, 11:05:04 posle podne »
Cao Isto mislim da treba da kreneš u teretanu nema veze u kakvoj si  kondiciji, zato i služi teretana između ostalog... prijateljski savet pokušaj samo da ostaviš ego pre nego što uđeš u salu nije sramota ako radiš sa malim težinama....(pišem ovo zbog toga je imam utisak da ces imati taj problem jer pitaš dali kuci prvo malo da radiš kako bi se pomerio od nule pre nego što kreneš u teretanu).
Uzmi napravi neki program pa ga okači ovde, mislim da ti je za početak dovoljno 3x nedeljno neki full body, pa tek kasnije neki split, i kardio smanji na minimum jer ti stvarno netreba sa 50 kg ;)

Van mreže Rilke

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #11 poslato: Februar 18, 2016, 11:54:51 posle podne »
Što se ishrane tiče, znam osnovno, da se ugljeni hidrati unose pre treninga, proteini posle.. Da je krompir najkvalitetniji izvor ugljenih hidrata.. Tako da ja vidim šta mi je na raspolaganju u frižideru i onda koliko mogu organizujem ishranu, evo baš sam malopre bio do samoposluge i uzeo 600g filea pilećih grudi, kad mogu, ja se hranim kvalitetno, a kad ne mogu onda jedem šta imam.. A ti gaineri, ti dodaci, to ne bih voleo da počnem da uzimam pa da prvom prilikom kad sam bez kinte sva izgradjena masa nestane.. Tako da sad me interesuje koje vežbe mi savetujete u teretani za početak? Kolke pauze i koliko po serijama.. Negde sam pročitao da veličina mišića nogu dosta utiče na celokupno telo i rezultate, je l' to istina?

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #12 poslato: Februar 19, 2016, 12:12:43 pre podne »
Generalno krompir pirinac i ovsene su dobre tako da mozes da ih jedes apsolutno bez grize savesti ;)
Ako ces full body za svaku vecu grupu ( noge ledja grudi) po dve vezbe 3-4 serije za manje grupe po jedna vezba. Od vezbi gledaj da radis dosta osnovnih vezbi poput cucnja benca zgibova.... za pocetak neopterecuj se previse intenzitetom to tek kasnije kada se malo sprijateljis sa teretanom ;)
Uvek trening kreni od vecih grupa misica a na kraju radi manje. Hajd malo prouci forum pa napisi ovde kompletan plan :)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #13 poslato: Februar 19, 2016, 06:16:20 pre podne »
A ti gaineri, ti dodaci, to ne bih voleo da počnem da uzimam pa da prvom prilikom kad sam bez kinte sva izgradjena masa nestane..

Ne mogu da verujem da neko jos uvek veruje u ovo...

Ne moze taj misic da nestane,moze da atrofira ako ga ne hranis,e sad da li ce ta hrana da budu jaja,piletina,riba ili ti gejner to je nesto drugo.. :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #14 poslato: Februar 19, 2016, 09:32:06 pre podne »
Druze misici ne mogu da nestanu, mogu samo da izgube na volumenu usled ne treniranja, nepravilne ishrane..