Mart 28, 2024, 10:59:53 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: Nikola - Napredak  (Pročitano 9517 puta)

Van mreže Nikola96

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Nikola - Napredak
« Odgovor #15 poslato: Februar 23, 2016, 03:15:20 pre podne »
Kapiram,i maksimalno pokusavam,ali mi mi dosta otezava to sto ne mogu da dizem tezinu koju sam u mogucnosti da dizem. Da li da radim cable crossover sa sajlama odozdole?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Nikola - Napredak
« Odgovor #16 poslato: Februar 23, 2016, 08:44:22 pre podne »
Da li da radim cable crossover sa sajlama odozdole?

Eh,tu je sad,varijacija hvala bogu mali milion,ali ja najvise radim odozgo i pognem se skoro 90 stepeni.
Tako mi pokazali kad sam usao u teretanu,meni tako radilo i eto.. Probaj vidi sta ti odgovara.. :)

Van mreže Nikola96

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Nikola - Napredak
« Odgovor #17 poslato: Februar 25, 2016, 10:01:20 posle podne »
2/25/2016 - Par novih slika. Sa treningom poceo 2/02/2016. Od 85 do 91kg.

Hvala za savete drugari! Ishrana ista,samo dodato vise proteina za dorucak.



Grudi,kao sto se vidi,dosta zaostaju u odnosu na ostale misicne parcije,ali sta mi je bitno,da i ako je polako,napreduju. :)
« Poslednja izmena: Februar 25, 2016, 10:05:34 posle podne Nikola96 »

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Nikola - Napredak
« Odgovor #18 poslato: Februar 25, 2016, 10:07:12 posle podne »
Samo napred!!!...:)
Ubaci malo veslanja odnosno razne varijacije veslanja za ledja...

Van mreže Nikola96

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Nikola - Napredak
« Odgovor #19 poslato: Februar 26, 2016, 12:45:29 pre podne »
Ubacio sam veslanje u pretklonu sa sipkom,radim i T-sipka veslanje kao i jednorucno sa bucicama.. Izbacio sam lat masinu iza ledja. Trenutno trening za ledja mi je:

-zgibovi 4x10
-jednorucno veslanje bucicom 4x10
-veslanje T-sipka 3x8
-veslanje u pretklonu 3x8
-deadlift 3x8

Kako se cini? Jos nesto da ubacim ili zamenim?

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Nikola - Napredak
« Odgovor #20 poslato: Februar 26, 2016, 09:33:28 pre podne »
Pa dobro nema tu nesto da ne valja u treningu, bitno je kako se odrade ta veslanja...Mozda bi mogao da povecas broj serija kod odredjenih vezbi jer ledja su ipak druga po velicini partija na telu...;)

Van mreže Nikola96

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Nikola - Napredak
« Odgovor #21 poslato: Mart 15, 2016, 10:35:25 posle podne »
Pozdrav ljudi,uz vase savete i naravno,moju odlucnost,za manje od dva meseca sam dobio 10kg. Sa 85 na 95 i veoma sam zadovoljan izgledom steknutim za tako kratko vreme. Ishrana mi je totalno korigovana,suplemente nemam nazalost.

Samo jedna stvar mi jos dodatno ne da mira..

Da li je okej da radim ovako trening.. Posle svakog drugog treninga jedan dan pauze,da izgleda ovako:

1. dan - Grudi
2. dan - Ruke
PAUZA
3. dan - Ledja
4. dan - Ramena & Noge
PAUZA
1. dan - sve opet iznova.

Noge znam da bi trebalo odvojeno da se rade jer su velika misicna parcija,ali mi ovako odgovara. E sada,da li je ovo velika pauza izmedju parcija misica ili je okej? Hocu da kazem,kad odradim Grudi,radim ih opet za 6 dana.. Da li je 6 dana mnogo ili je okej? To vazi i za ostale parcije.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Nikola - Napredak
« Odgovor #22 poslato: Mart 15, 2016, 10:43:30 posle podne »
Dzoni nemoj da se ljutis ali moram nesto da kazem...;)
Svako od nas gradi svoje telo i ima neke svoje zelje,ciljeve itd.itd a ovo sam rekao zbog treninga nogu...Vec vidim kako se odrade ramena i sedne se na press i na ekstenziju i to je to za noge...Nikada mi nije iskreno bilo jasno kada neko kaze da mi trening odgovara ili kada kazu da im to PRIJA? A opet opsesija sa grudima koji su ''petoduplo'' manji misic od nogu da li je dovoljno stimulisati ih jednom u 6 dana itd.itd..msm ako me razumes sta hocu da kazem,nema ljutnje...;)
Zavisi od dosta faktora,ishrane,staza u teretani, postoje neki periodi kada se radi sa nesto vecim obimom,frekvencijom itd.itd...Trening odradi dobro,sa punom koncetracijom, obhranjuj misic i ne brini...:)

Van mreže Nikola96

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Nikola - Napredak
« Odgovor #23 poslato: Mart 15, 2016, 11:23:08 posle podne »
A znam da gresim tu,ali ta opsesija za grudima mi je jer mi dosta zaostaju,zbog problema sa ramenima. Ruke i ledja ogromni,grudi male. Zato sam hteo da im posvetim jedan ceo trening,verovatno da gresim ovim,ali opet to je ono nesto 'u mojoj glavi',zato ste vi tu da me skrenete na pravi put. Nema ljutnje naravno,da se ljutim na vas koji ste mi samo dobre savete dali i zbog kojih i napredujem,ne bi bilo smisla :)

Samo nisam iskusan u tome kad i koliko treba pauza biti.Sto se tice treninga,svaki odradim sa punom koncentracijom,nikad ne izadjem 'odmoran' iz teretane,ili da su mi misici kao kad sam usao. Jedino me to muci,ta pauza. Kapiram da je to nesto sto sam moram da 'provalim' u zavisnosti od obima treninga,ali takav sam tip da mi mnogo bode oci kad nije sve 'perfektno'.

Iskreno,hvala vam puno ljudi,jednog dana cu i ja da pruzam savete ljudima kao sto vi meni pruzate ! :)

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Nikola - Napredak
« Odgovor #24 poslato: Mart 15, 2016, 11:27:45 posle podne »
Druze, to sto tebi odgovara ne znaci da treba tako ili da je dobro. Nije dobro i ne treba, da bi uradio noge kako treba, treba ti dosta vremena, i ako ramena ubijes kako pravilo nalaze, ma neces moci ni da drzis sipku kad radis cucanj, garantujem.
Ja posle treninga ramena ne mogu sejker sa pwm da podignem iznad glave.

Drugo, prvi i drugi dan radis male misice, a posle toga sledeca dva dana dva najveca misica i uz to dodas i ramena...
Trece ja volim da razdvojim ledja i noge, da ubacim izmedju ili pauzu ili neki mali misic, zato sto radeci cucanj pa sledeci dan mrtvo, meni bas i ne prija. Osecam da previse opteretim ledja. Ali opet to verujem da zavisi od osobe do osobe.
Pozz
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Nikola - Napredak
« Odgovor #25 poslato: Mart 15, 2016, 11:30:03 posle podne »
A znam da gresim tu,ali ta opsesija za grudima mi je jer mi dosta zaostaju,zbog problema sa ramenima. Ruke i ledja ogromni,grudi male. Zato sam hteo da im posvetim jedan ceo trening,verovatno da gresim ovim,ali opet to je ono nesto 'u mojoj glavi',zato ste vi tu da me skrenete na pravi put. Nema ljutnje naravno,da se ljutim na vas koji ste mi samo dobre savete dali i zbog kojih i napredujem,ne bi bilo smisla :)

Samo nisam iskusan u tome kad i koliko treba pauza biti.Sto se tice treninga,svaki odradim sa punom koncentracijom,nikad ne izadjem 'odmoran' iz teretane,ili da su mi misici kao kad sam usao. Jedino me to muci,ta pauza. Kapiram da je to nesto sto sam moram da 'provalim' u zavisnosti od obima treninga,ali takav sam tip da mi mnogo bode oci kad nije sve 'perfektno'.

Iskreno,hvala vam puno ljudi,jednog dana cu i ja da pruzam savete ljudima kao sto vi meni pruzate ! :)

Nije problem sto posvecujes grudima ceo trening,nego sto nogama NE posvecujes.. :)

Sto se tice pauze,ako ides 1 misicnu grupu nedeljno,skroz je okej da ti dodje isti misic svaki 6-7 dan,jer ako se pravilno i kvalitetno trening odradi treba vremena da se misic oporavi,pogotovo za natural vezbace :)

Van mreže Nikola96

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Nikola - Napredak
« Odgovor #26 poslato: Mart 15, 2016, 11:46:36 posle podne »
Hvala na savetima ljudi! Onda bi bilo najbolje nesto tipa ovako:

1. dan - Grudi
2. dan - Ledja
3. dan - PAUZA
4.dan - Ruke
5.dan - Noge
6.dan - Ramena
7.dan - PAUZA

ILI

1. dan - Grudi & Biceps
2. dan - Ledja
3. dan - Pauza
4. dan - Ramena & Triceps
5. dan - Noge
6. dan - Pauza
Pa sve od prvog dana.

Uz pravilnu ishranu i maximalno odradjen trening,valjda pauza nije velika.. To je jedino sto me brine,da li je dovoljno stimulisati ih jednom u nedelju dana. Hvala jos jednom! Krenucu sa ovakvim treningom.
« Poslednja izmena: Mart 15, 2016, 11:50:54 posle podne Nikola96 »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Nikola - Napredak
« Odgovor #27 poslato: Mart 15, 2016, 11:58:35 posle podne »
Okej su obe varijante..

Pa vidi,takva razmisljanja uglavnom i dovode do "pretreniranja",jer posle dobro odradjenog treninga ono sto je misicu najpotrebnije za napredak je da ga hranis i da odmaras.. :) Tako da,pogotovo sto si natural,raznesi jednom nedeljno misic kao covek i ne boj se.. :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Nikola - Napredak
« Odgovor #28 poslato: Mart 16, 2016, 12:00:09 pre podne »
Samo napred Dzoni..Ovaj drugi plan mi je sasvim ok...:)

Van mreže Nikola96

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Nikola - Napredak
« Odgovor #29 poslato: Mart 16, 2016, 03:57:17 pre podne »
Ljudi,mnogo vam hvala.. Moram da budem jos dosadan.. Sto se tice ishrane,imam unos oko 210g proteina dnevno bez suplementacije na 95kg. Imate ishranu na prvoj strani.. Da li je to okej,i da li bi valjalo da menjam ishranu za bolji napredak? Citao sam o rotacijama UH i slicno..