April 20, 2024, 07:06:53 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: CILJ - pravilna ishrana, treniranje  (Pročitano 44876 puta)

Van mreže Samo Ana

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 41
CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« poslato: Mart 04, 2016, 10:41:19 posle podne »
Zdravo svima, sigurno ste vec navikli na ovakve devojke poput mene i mozda cete i reci "evo jos jedne' ali sta cu, svideo mi se ovaj forum i resila sam bas ovde da se uclanim, citam o svemu sto me zanima i pocnem ozbiljno da radim na sebi.
Ja sam Ana, visoka sam 165 cm i trenutno imam 74kg, mnogo za moju visinu znam. Registrovala sam se pre par dana ali nisam otvarala temu jer sam vise bila zeljna informacija koje mi ovaj forum nudi odnosno vi koji ste na istom. Hvala vam za to.
Nisam neko neozbiljan, i nisam dosla ovde da se zezam, da vas zezam itd. Dosla sam sa namerom da naucim nesto novo, primenim i dodjem do svog zeljenog cilja.
Pa da pocnem..
Ceo zivot treniram nesto ali rekreativno, osim folklora i rukometa koje sam trenirala aktivno par godina u osnovnoj i srednjoj skoli.
U poslednjih par godina sam na nekim dijetama sto od nutricioniste sto sa neta (nije dobro, znam) plus treninzi, konkretno LES MILLS (body attack, body balance, cx worx i hiit), trcanje svakodnevno i brzi hod i sve je to imalo efekta ali onda se dese putovanja, more itd. moje samopouzdanje bude na visokom levelu i ja se vratim prejedanju(ne biste verovali koliko volim da jedem, mislim da tako nesto jos niste videli :D)  i zapostavim treniranje na neko vreme i sta se desi, naravno, vratim ponovo kilazu na onu koja je bila u pocetku sa vise masti i celulita, uzas. Padne mi samopouzdanje, ulenjim se, gledam sebe i zalim se kako sam ponovo debela i kako moram sve iz pocetka, kazem sebi "e od ponedeljka cu da pocnem sa treninzima i novim planom ishrane" i onda brzo otrcim u obliznju prodavnicu kupim sebi cips, kokice, cokoladu, vratim se kuci legnem pustim seriju neku ili film i uzivam..do tog famoznog ponedeljka, jos jedan uzas.
I sad definitivno resim da se skroz posvetim sebi i jedini cilj koji imam na duze staze, na ceo zivot je to da se pravilno hranim, radim na sebi, treniram(i kad budem najzadovoljnija sobom da nastavim jos vise i ne odustajem, stvarno to zelim) ali ne vise LES MILLS tj. da ali samo body balance zbog istezanja i teretanu(ja sam oduvek volela tegove i ne, ne plasim se da cu se nabildovati itd.)...aliiii posto sam totalni pocetnik u teretani kao i o ishrani koja ce mi pomoci da dodjem do svog cilja ja sam resila da se informisem ovim putem, posavetujem sa nekim ko je voljan da pomogne itd. Kontaktirala sam inace par personalnih trenera ali ne mogu trenutno sebi da priustim tako nesto jer sam nezaposlena. E sad zasto personalni trener...zbog motivacije, zbog kontrole itd. prosto mi je to bilo potrebno jer sam uvek u dilemi da li ja pravilno radim, da li mi je disanje okej i sve ostalo.
I tako ja uplatim mesec dana neograniceno u teretani i kazem sebi "gledaces tutorijale na youtube-u, pitaces nekog u teretani odakle da pocnes i nema vise nazad" i tako i uradim.
Krenem tako svaki dan da radim i evo kako sam pocela i sa ishranom i sa treniranjem. Volela bih da mi pomognete i kazete sta je potrebno jos u ishrani sta izbaciti, da li sam se preforsirala sto se teretane tice itd. Hvala vam unapred.

Pocela sam da treniram u 18h dorucak mi je obicno u 9h, rucak izmedju 14 i 15h i vecera posle teretane i tusiranja.
Devojka u teretani mi je rekla sta za pocetak da radim ali posto je ona sve to naucila iz prakse ja cu ipak ovde sve napisati a vi mi otprilike recite kako to izgleda i da li je dobro za pocetnika.

Ujutru ustanem popijem casu mlake vode sa limunom, spremim dorucak nakon pola sata popijem i kafu i do rucka nista osim vode.
Prvi dan - dorucak mi je bio parce integralnog hleba bez kvasca sa namazom od povrca i jedno jaje, rucak piletina 200g i salta, vecera tunjevina i salata preliveno limunovim sokom. U toku treninga sam popila litar i po limunade a pre toga nekih 2l vode. (svaki dan je isti sto se tecnosti tice)
Trening- 20 min. trcanja 7 min steper sve vezbe koje sam radila 4 serije po 10 ponavljanja ( trbusni pregib sa otklonom, nozni potisak 25kg, 15kg, hiperekstenzija, aduktor 25kg, abduktor 25kg, lat povlacenje iza glave 15kg) zatim brzi hod na traci 30 min. istezanje i kraj.

Drugi dan u teretani mi je bio isti kao i prvi s tim sto sam u pocetku odradila 50 min. kardio i trbusnjake na strunjaci jer nisam od upale mogla na kosoj klupi ili kako se to vec kaze. :)
Dorucak, rucak i vecera su mi bili kao prvi dan slicni.

Treci dan mi je bio isti sto se treninga tice plus sam ubacila lezeci pregib i nozne ekstenzije 4x10 50 min kardio 30 pocetak, 20 kraj

Cetvrti dan dorucak isti, rucak pilece pljeskavice 200g i salata i vecera losos i salata.
Trening kao treci dan.

Peti dan sam napravila pauzu, nisam zelela ali se desilo, treniracu sutra i prekosutra.

Imala sam jaku upalu, sad je manje ali je prisutna i dobro se osecam bez obzira na istu, ne moze me odvratiti od treninga.
I bez obzira sto nisam trenirala dorucak mi je bio isti ali mi je rucak bio musaka :/ kapiram da to ne smem zato sam za veceru pojela mnogo salate bez mesa.

Ja se izvinjavam sto sam se ovoliko raspisala..nadam se da se neko nece smoriti na pola..

Svaki savet, kritika i predlog je dobro dosao s ciljem da poboljsam svoj trening i ishranu.

Citala sam i o suplementima ali zaista to ne bih sada, kasnije ne znam.

Postovacu i sliku u nekom trenutku jer nemam kompleks sto sam debela ali sam ljuta na sebe i ne zelim to sebi vise da dozvolim. Pocecu inace da se fotkam na mesec dana cisto da i sama vidim kako sve to izgleda i da mi bude opomena da vise ne radim to sebi jer je je jako tesko skinuti svu ovu masnocu.
Da..zaboravih da napisem da se u stomaku najvise gojim i da mi je to najkriticnije. :)
I da sve ono u zagradi sto sam radila i napisala je sa netav sto sam nasla nazive jer bi to mojim recima bilo ovako "ona vezba sto kad legnes pa zakacis noge i tako se dizes i spustas" haha!

Eto.. :)  Mozda sam nesto i zaboravila ali da ne smaram vise, i ovo je mnogo.

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #1 poslato: Mart 04, 2016, 11:10:44 posle podne »
Cao i dobrodosla ;)

Pošto je post jako dug hajd probacu generalno da ti odgovorim...
Što se tiče treninga ti skoro uopšte nemaš trening sa tegovima imaš puno kardia i možda više nego što ti treba i za početak max 4-5 treninga nedeljno je dovoljno, recimo 3 sa tegovima i 2 kardia.
Uzmi sastavi neki full body trening za početak pa ga okači ovde, imaš puno programa ovde pa malo pogledaj i nemoj se bojati osnovnih vežbi, a pošto vidim da si išla na body pump trebala bi sve da ih znaš a pogotovo čučanj i iskorake :D :D :D
Tako da slobodno ubaci te vežbe koje si tamo naučila ;) (nadam se!)

Ishrana nije najsrećnija pročitaj malo po forumu ima baš puno primera ;)

Pitaj šta te zanima ja ti preporučujem da uzmeš da napraviš plan treninga (sa vežbama serijama i br ponavljanja) i plan ishrane po obrocima i okači ga ovde.
« Poslednja izmena: Mart 04, 2016, 11:12:38 posle podne Sasa 90 »

Van mreže Samo Ana

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 41
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #2 poslato: Mart 05, 2016, 12:11:15 pre podne »
Hvala Sasa,

ja se ne bojim osnovnih vezbi i kako mi je devojka u teretani rekla to i jesu osnovne, koje su osnovne vezbe po tebi?
Kao sto sam napisala ja sam neko ko apsolutno ne zna nista o teretani a ni o ishrani, dosla sam ovde da procitam naucim od onih iskusnijih od mene zato sam i podelila svoj plan da bi mi neko rekao sta je okej sta nije i zasto. :) to "zasto"me najvise zanima.

Sto se pump-a tice mislim da si se malo zeznuo. :) Ja pump nisam trenirala.

Mrzelo te je da procitas moj post. :) Nema veze. :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #3 poslato: Mart 05, 2016, 07:50:57 pre podne »
Hvala Sasa,

ja se ne bojim osnovnih vezbi i kako mi je devojka u teretani rekla to i jesu osnovne, koje su osnovne vezbe po tebi?
Samo polako i citaj forum,sve sto nije jasno pitaj..Sto se tice osnovnih vezbi,to su cucanj,mrtvo dizanje,bench press pored njih ima i drugih osnovnih vezbi ali ovo je "poznata trojka"...

Van mreže x3mmmm

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #4 poslato: Mart 05, 2016, 08:20:20 pre podne »
Pa generalno...pametnije ti je da postavis konkretna...koncizna pitanja...jer ovde je tesko protumaciti sta je pitanje :)
Sto se treninga tice...bas kao sto su i napisali...osnove se ne nazivaju osnovama bez razloga. Moj predlog ti je upper/lower split...gde ces da prvi dan radis donji deo tela, drugi gornji pa treci pauza i tako u krug. Ako znas engleski...proguglaj mozes da nadjes sasvim korektne planove treninga za ovakav program. Iskreno...neko ko je apsolutno pocetnik tesko da moze da nauci pravilno da vezba u teretano preko klipovi...ili vidi smaraj nekog koga znas da ti pokaze ili pitaj u teretani...svako ce zeleti da ti pomogne, nemoj da brines oko toga. Random personalni trener je uvek los izbor jer 90% trenera pojma nemaju...tako da tu, verovatno, nista nisi izgubila.
Ishrana i nije losa...ali gledaj da ubacis vise obroka...5-6 manjih obroka...smanjis sa 200gr npr na 120gr po 2x...uglavnom gledan da na svakih 3 sata pojedes obrok koji se sastoji od Proteina i masti, ili proteina i hidrata. Licno smatram da bi obrok pre treninga i posle treninga trebali da budu prot+hidrat, a ostali prot+masti.

Sto se ostalog tice...kao sto sam vec napisao...pitaj konkretno sta te zanima i sta ti nije jasno :-)

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #5 poslato: Mart 05, 2016, 10:18:19 pre podne »
koje su osnovne vezbe po tebi?
Odg ti je Voja, a imaš ovde baš temu za svaku grupu koje su osnovne vežbe pa pogledaj ;)


Sto se pump-a tice mislim da si se malo zeznuo. :) Ja pump nisam trenirala.
Mrzelo te je da procitas moj post. :) Nema veze. :)
Pa malo je predugačak i konfuzan prevideo sam samo sam video da si išla na LM programe pa sam automacki i pump svrstao tu ;) Šteta jer bi tamo naučila većinu osnovnih vežbi, i što je bitno posebno za žene a to je da benč nije samo muška vežba :D :D :D šalim se malo ;)

Možeš kao što ti je Stefan rekao da uzmeš da podeliš treningde na gornji i donj deo tela a možeš i full body po volji ti je, mada pošto nikada nisi išla u teretanu ja ti preporučujem da radiš full pa tek za nekih 1-2 meseca deliš...

Pojenta je sledeća ako ćeš full da radiš uzmi jednu osnovnu vežnu i jednu izolacionu za veće mišićne grupe i po jednu za male, recimo primer noge kao osnovnu vežbu radi čučanj (sa šipkom) i recimo iskorake ponovo sa opterećenjem (umesto iskoraka možeš da radiš i presu ili već nešto drugo), ga glut uzmi pa radi rumunsko mrtvo dizanje, grudi benc i još nešto neko letenje kosi potisak.... i tako redom. Neopterećuj se trbušnjacima, dovoljno je da ih radiš 1-2x nedeljno, kada ti se spusti bf pojaviće se ;)

Uzmi pročitaj malo i napiši svoj "pilot program" pa ćemo ti onda pomoći ne očekuj da će neko uzeti i napraviti ti program, za to služe personalni treneri i to košta...

Oko ishrane ja mislim da nije dobra jer ti u osnovi ne znaš kakva ona treba da bude, imaš malo proteina, zdrave masti i ne spominješ uopšte, malo je 3 obroka dbevno bar 4-5.
Nevidim pojentu pileće pljeskavice, izbegavaj mleveno meso jer je to sve osim mesa.

Uzmi izračunaj svoj BM i TDEE i neka ti oni budu jedna od vodilja prilikom sastavljanja obroka, unos zdravih masti 0.6-0.8 gr/kg, proteini minimum 1-1,5 gr/kg, UH je jako individualno...
Uzmi malo pa čitaj tekstove o sportskoj ishrani ;)

Pitaj šta te zanima ;)

ps nemoj misliti da te napadam, znam da je ovo sve jako konfuzno posebno u početku ako nemaš nekog pored sebe ko će te voditi, ali to naravno ne znači da nećeš uspeti, tako da SAMO NAPRED!!!
« Poslednja izmena: Mart 05, 2016, 10:22:19 pre podne Sasa 90 »

Van mreže Samo Ana

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 41
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #6 poslato: Mart 05, 2016, 10:23:59 pre podne »

Uzmi pročitaj malo i napiši svoj "pilot program" pa ćemo ti onda pomoći ne očekuj da će neko uzeti i napraviti ti program, za to služe personalni treneri i to košta...

:) :) Ali ja nisam ni ocekivala da ce mi ovde neko napraviti program i plan ishrane, samo sam zelela da se savetujem, budem aktivna i saznam sto vise stvari koje me zanimaju. Bas mi je bezveze sto odmah na pocetku dolazi do nekog nerazumevanja.

Dosla sam sa pozitivnim stavom i za onog ko zeli da procita ceo moj post ne smatram da je konfuzan, samo sam bila iskrena u nadi da ce neko procitati ceo i reci sta je okej sta nije. Nije mi problem ni na pump da krenem ako je to potrebno. Takodje ne gledam na sprave kao samo muske, za mene su sve sprave i muske i zenske.

U svakom slucaju hvala najlepse svima na savetima.  :)

Znaci sve ovo sto ja radim u teretani nije dobro?
Nije dobro da idem sest dana i jedan odmaram?
Sto se tice ishrane ubacicu jos dva obroka.
Stefane da li i mozes dati makar jedan primer sta bih mogla da jedem posle treninga ako zelim da izgubim kilograme, ja sam jela meso i salatu.
Sad sam pronasla ovaj plan da li je u redu, kada da ubacim kardio? Ja zelim da skinem 14kg i imam bas mnogo masti, i malo celulita zbog sedenja ispred kompa (takav mi je posao bio)

"Upper" 1#

Bench press   3-4 x 6-8
Veslanje u pretklonu   3-4 x 8-10
Kosi potisak bučicama  2-3 x 8-10
Horizontalno veslanje na sajli  2-3 x 10-12
Rameni potisak bučicama  2-3 x 8-10
Biceps pregib šipkom 2-3 x 10-12
Triceps ekstenzija na sajli 2-3 x 10-12

"Lower" 1#

Stražnji čučanj   3-4 x 6-8
Nožni potisak na spravi  2-3 x 8-10
Rumunsko mrtvo dizanje 2-3 x 8-10
Nožna ekstenzija  2-3 x 10-12
Podizanje na prste za listove 3-4 x 12-15
Trbušnjaci 3-4 x 10-15

"Upper" 2#

Povlačenje na lat mašini ispred glave  3-4 x 6-8
Kosi bench press  3-4 x 8-10
Jednoručno veslanje bučicama  2-3 x 10-12
Razvlačenje na ravnoj klupi   2-3 x 10-12
Lateralno podizanje bučicama  2-3 x 10-12
Triceps francuski potisak   2-3 x 10-12
Biceps pregib bučicama    2-3 x 10-12

"Lower" 2#

Mrtvo dizanje 3-4 x 6-8
Prednji čučanj  2-3 x 8-10
Iskorak  2-3 x 8-10
Nožna fleksija 2-3 x 10-12
Hiperekstenzija na klupici 3-4 x 12-15
Viseće podizanje nogu 3-4 x max
« Poslednja izmena: Mart 05, 2016, 10:32:08 pre podne Samo Ana »

Van mreže Samo Ana

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 41
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #7 poslato: Mart 05, 2016, 10:47:33 pre podne »

Nevidim pojentu pileće pljeskavice, izbegavaj mleveno meso jer je to sve osim mesa.


Sama ih pravim, mnogo volim da kuvam i imam vremena jer sma nezaposlena trenutno. :)



ps nemoj misliti da te napadam, znam da je ovo sve jako konfuzno posebno u početku ako nemaš nekog pored sebe ko će te voditi, ali to naravno ne znači da nećeš uspeti, tako da SAMO NAPRED!!!

Hvala jos jednom Sasa, nisi svestan koliko mi je sve konfuzno ali drzim se i idem napred, nemam nikog pored sebe ko ce me voditi zato sam i zelela personalnog, na kraju krajeva mozda cu i imati uslove uskoro makar za plan ishrane i trening ukoliko se ne snadjem sama. :)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #8 poslato: Mart 05, 2016, 11:03:12 pre podne »
Pozz,

Evo citam sve sto su ti pisali,citam ovaj tvoj sastav pa da se nadovezem. :)

Pre svega da pocnemo od treninga...

Po meni ti treninzi sto si radila,GOLI KARDIO,i moze od toga da se smrsa naravno,ali to svakako po meni ruzno izgleda ako nema tegova da to nadopuni,da se misici aktiviraju iz drugog ugla,da se sve to zategne... :)

6x nedeljno trening je bas bas puno,pogotovo sto si pocetnik,i u slucaju treniranja nije uvek VISE = BOLJE...

Ono sto ti treba od treninga da radis jeste da treniras 3x nedeljno odredjeni period,znaci po 2 vezbice za svaku misicnu partiju,15-20 ponavljanja,polako,da ucis pokret,da navikavas telo na teretanu,da to sve polako udje u ritam.. ( naravno akcenat na gluteus  ::) )

Pa sto se tice personalnih trenera,po meni je razumljivo JEDINO ih angazovati radi planiranja treninga,ishrane i da bude pored tebe ako ne radis vezbe pravilno,a sve vise ljudi gledam kako ih angazuju za motivaciju sto je po meni nonsens.. :)


Dalje,sto se tice ishrane..

Tvoja je vecim delom losa,mozes slobodno da zaboravis te gluposti iz blic zene,voda,limun blabla.. :)


Znaci,dorucak je los,jedno jaje kao protein,i "integralni hleb" kao hidrat jako malo,i hleb kao uh - jako lose..
Rucak odlican,samo mora tu da se ubaci neki pirinac/krompir jer uh nema...
Vecera je dosta dobra,mozda malo zdravih masti da se doda..

A ove 2l limunade,prelivanje limunovim sokom blabla.. cemu to ?

Ono sto tebi u ishrani treba su PROTEINI,UGLJENI HIDRATI,MASTI a ne limunov sok i sta znam..

Sta ti sad radis,jeste unosis JAKO JAKO malo kalorija,jako malo hidrata sto je energija telu,telo ce to da sokira i neko vreme ces gubiti kilograme,i ako to bude zadovoljavajuce poceces da jedes normalnije i BUM vrate se kile kao da nisi nista radila.. Znaci IZGLADNJIVAJE NIJE RESENJE!!!!

Kako trebas da baziras ishranu je da izracunas kcal koliko ti treba,oduzmes 500kcal i na osnovu toga jedes...

Ali iz zdravih namirnica,a ne da uklapas kalorije iz cokolade,cipsa i nzm cega...

Znaci sta je kvalitet:

Protein- riba,jaja,meso,ella sir...
UH- pirinac,krompir,ovsene..
masti-maslinovo ulje,orasi,bademi..

Treba da se baziras na tim namirnicama,i da u svakom obroku imas combo Protein+UH,gde ces za veceru imati Protein+masti..

I naravno,gledas da imas 4-5 obroka,kako bi sto vise ubrzala metabolizam,nisi ni svesna koliko to znaci.. :)


PS: Moras naci MOTIVACIJU u drugima,dok ne krenu rezultati pa ces je naci u SEBI i u tim rezultatima da guras dalje..
A ne da bacas pare na trenere da te motivisu,jer to niti bi trebao da bude njihova poenta,niti bi ti trebala da bacas pare da te neko motivise,zar ti nije zelja za rezultatom dovoljna ?


Van mreže Samo Ana

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 41
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #9 poslato: Mart 05, 2016, 05:52:21 posle podne »
Ti si car, jednom recju. Mnogo ti hvala sto si odvojio malo vremena da mi sve lepo objasnis.

Sve mi je sad jasno i pocecu tako i da praktikujem.

Danas sam vec kupila ovsene pahuljice i od sutra za dorucak krecem sa njima. Da li ih mogu jesti ujutru sa mlevenim lanom i kiselim mlekom?

Inace :D bas si me nasmejao sa blic zenom i ostalim vezanima za limun, uglavnom ne citam te stvari vec cujem od devojaka sa treninga iz teretane pa to odmah uzmem i primenim jer kontam da limun nije losa vocka. :D
Bila sam u fazonu da ce to samo ubrzati moje mrsavljenje. :D Naivna i nestrpljiva ali i to cu promeniti.
Isto tako i za treninge ja sam trenutno pod jakom upalom ali bih bez problema isla na trening jer sam imala strah da ako propustim jedan dan nece biti dobro. Smesno je, znam, ali pocetnik sam u svakom smilu, ne zamerite.

Sto se tice personalnog htela sam najvise iz straha da se ne hranim pravilno, da ne radim vezbe pravilno, sto se tice motivacije totalno si u pravu ali ja sam i na to gledala kao na nesto sto mi moze pomoci ako budem radila sa personalnim. U svakom slucaju cu platiti da mi se prvi mesec napravi plan ishrane i plan treninga jer je meni kao osobi to potrebno, ako uzmem sama ode to tamo gde ne treba.

Hvala za ovo sto se tice kalorija vec vidim svoj dorucak ovako:

parce belog hleba, mnogo nutele i preko jagode, zatim rucak palacinke sa visnjama, plazmom i nutelom a o veceri da ne pricam...salim se naravno. :) Ne zelim vise nezdravo da se hranim. Stavila sam tacku na to.

A trcanje, pesacenje na traci i ostalo? Da li bi bilo okej recimo da treniram tri dana a izmedju da idem na body balance zbog istezanja?

Inace meni su motivacija neke devojke sa instagrama koje pratim :D ali ja znam da tako ne mogu da izgledam, ja sam masivna i kad smrsam i kad se ugojim. :D

Hvala ti mnoogooo mnogooo jos jednom.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #10 poslato: Mart 05, 2016, 06:06:24 posle podne »
Ti si car, jednom recju. Mnogo ti hvala sto si odvojio malo vremena da mi sve lepo objasnis.

Sve mi je sad jasno i pocecu tako i da praktikujem.

Danas sam vec kupila ovsene pahuljice i od sutra za dorucak krecem sa njima. Da li ih mogu jesti ujutru sa mlevenim lanom i kiselim mlekom?

Inace :D bas si me nasmejao sa blic zenom i ostalim vezanima za limun, uglavnom ne citam te stvari vec cujem od devojaka sa treninga iz teretane pa to odmah uzmem i primenim jer kontam da limun nije losa vocka. :D
Bila sam u fazonu da ce to samo ubrzati moje mrsavljenje. :D Naivna i nestrpljiva ali i to cu promeniti.
Isto tako i za treninge ja sam trenutno pod jakom upalom ali bih bez problema isla na trening jer sam imala strah da ako propustim jedan dan nece biti dobro. Smesno je, znam, ali pocetnik sam u svakom smilu, ne zamerite.

Sto se tice personalnog htela sam najvise iz straha da se ne hranim pravilno, da ne radim vezbe pravilno, sto se tice motivacije totalno si u pravu ali ja sam i na to gledala kao na nesto sto mi moze pomoci ako budem radila sa personalnim. U svakom slucaju cu platiti da mi se prvi mesec napravi plan ishrane i plan treninga jer je meni kao osobi to potrebno, ako uzmem sama ode to tamo gde ne treba.

Hvala za ovo sto se tice kalorija vec vidim svoj dorucak ovako:

parce belog hleba, mnogo nutele i preko jagode, zatim rucak palacinke sa visnjama, plazmom i nutelom a o veceri da ne pricam...salim se naravno. :) Ne zelim vise nezdravo da se hranim. Stavila sam tacku na to.

A trcanje, pesacenje na traci i ostalo? Da li bi bilo okej recimo da treniram tri dana a izmedju da idem na body balance zbog istezanja?

Inace meni su motivacija neke devojke sa instagrama koje pratim :D ali ja znam da tako ne mogu da izgledam, ja sam masivna i kad smrsam i kad se ugojim. :D

Hvala ti mnoogooo mnogooo jos jednom.

Ma nema sta da se zahvaljujes zato smo tu.

Pre svega moras dati sebi vremena,jer za to je potrebno vreme,strpljenje i istrajnost.. :)

Ono sto je u vezi treninga jako bitno je ODMOR.. Mnogi zaborave na njega,i onda posle slabih rezultata i ko zna cega,odustaju,a vrlo je jednostavno TELU TREBA VREMENA DA SE OPORAVI.. :)

Sto se tice trenera,i mogla bi,ali ti kratkorocni planovi bez da i dalje placas coveka da te nadgleda smatram da nece previse slavno zavrsiti,jer svaki ce rezim ishrane do jedne tacke da radi super,i onda kad bude trebalo malo da se menja,dodaju rotacije,low carb,keto,nesto sitno da se izmeni ti tu neces znati da odreagujes i eto problema.. :)

Naravno,svaka vrsta aerobnog treninga je pozeljna,pogotovo u periodima skidanja kila,zasto da ne.. :)

Ma samo odrzavaj motivaciju,zacrtaj sebi nesto i videces,jebeno je cudo sta sve covek moze ako je pravilno motivisan ;)

Samo pici!

PS: Bilo da platis nekome da ti sastavi ishranu,ili pak napravis sama,postavi ovde cisto da vidimo o cemu se radi.. :D

Van mreže Samo Ana

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 41
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #11 poslato: Mart 05, 2016, 06:18:26 posle podne »
Ti si me sad jos vise motivisao i verovao ili ne dosta pomogao. Postavicu sigurno plan ishrane i treninga cim krenem sa istim.

Hvala jos jednom. (ne mogu da se ne zahvalim :))

(ju gle nije sastav :D )


Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #12 poslato: Mart 05, 2016, 06:39:23 posle podne »
Ti si me sad jos vise motivisao i verovao ili ne dosta pomogao. Postavicu sigurno plan ishrane i treninga cim krenem sa istim.

Hvala jos jednom. (ne mogu da se ne zahvalim :))

(ju gle nije sastav :D )

Ma nema na cemu,samo idi ka svom cilju.. :D

Van mreže Samo Ana

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 41
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #13 poslato: Mart 07, 2016, 02:02:59 posle podne »
Mislila sam da danas pocnem ovako, da li mi neko moze reci jel ok?
Ponedeljak i utorak upper i lower zatim kardio sreda onda cetvrtak i petak upper i lower pa subota i nedelja kardio i odmor.
Citala sam kada je najbolje trenirati i misljenja su razlicita, na sajtu koji je povezan sa ovim forumom pise ujutru praznog stomaka, moze da se popije i kafa a negde kazu nikako praznog stomaka, da li mi neko moze pomoci i reci kad je najbolje iz iskustva?
Da li je uopste tacno da kad treniramo praznog stomaka trosimo vise masti kao gorivo a "ne utice na performanse"?

Hvala unapred.

"Upper" 1#

Bench press   3-4 x 6-8
Veslanje u pretklonu   3-4 x 8-10
Kosi potisak bučicama  2-3 x 8-10
Horizontalno veslanje na sajli  2-3 x 10-12
Rameni potisak bučicama  2-3 x 8-10
Biceps pregib šipkom 2-3 x 10-12
Triceps ekstenzija na sajli 2-3 x 10-12

"Lower" 1#

Stražnji čučanj   3-4 x 6-8
Nožni potisak na spravi  2-3 x 8-10
Rumunsko mrtvo dizanje 2-3 x 8-10
Nožna ekstenzija  2-3 x 10-12
Podizanje na prste za listove 3-4 x 12-15
Trbušnjaci 3-4 x 10-15

"Upper" 2#

Povlačenje na lat mašini ispred glave  3-4 x 6-8
Kosi bench press  3-4 x 8-10
Jednoručno veslanje bučicama  2-3 x 10-12
Razvlačenje na ravnoj klupi   2-3 x 10-12
Lateralno podizanje bučicama  2-3 x 10-12
Triceps francuski potisak   2-3 x 10-12
Biceps pregib bučicama    2-3 x 10-12

"Lower" 2#

Mrtvo dizanje 3-4 x 6-8
Prednji čučanj  2-3 x 8-10
Iskorak  2-3 x 8-10
Nožna fleksija 2-3 x 10-12
Hiperekstenzija na klupici 3-4 x 12-15
Viseće podizanje nogu 3-4 x max

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #14 poslato: Mart 07, 2016, 04:10:35 posle podne »
Program je dobar, samo mislim da nije za apsolutne pocetnike. Ti uzmi probaj pa vidi dali ti odgovara.
Oko treniranja na prazan stomak mozs naravno posebno na definiciji. Ponovo probaj pa vidi ako imas energije i snage radi tako a ako ne ubaci obrok pre treninga samo napravi pauzu bar 1-2h izmedju obroka i treninga. Tacno je da se vise trose masti na treningu ali i lakse se upada u katabolizam....
Takodje je dobro da imas neku suplementaciju poput bcaa i glutamina pre treninga.
Kafu mozes pre treninga bez mleka i secera znaci turska ili nes sa vodom.  ;)