April 25, 2024, 09:54:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.098 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Trening i ishrana  (Pročitano 4321 puta)

Van mreže milex

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Trening i ishrana
« poslato: Februar 27, 2016, 10:11:12 posle podne »
Pozdrav ljudi,
Zovem se Milena i imam 17 godina, imam oko 55 kilograma i visoka sam 160cm. Imam par kilograma viška, naročito na stomaku i nogama je to vidljivo. Dosta dugo sam se bavila sportom i imam dosta jake ruke, noge i stomačne mišiće, ali preko njih dosta masnih naslaga. Bez obzira na to, zadovoljna sam svojom fizičkom spremom. Počela sam da idem u teretanu i ovakva je sutuacija otprilike. Trening izgleda ovako:

-ponedeljak(grudi i triceps)
benč pres sa kilažom sa kojom mogu da odradim 10 pravilnih ponavljanja
razvlačenje bučicama na klupi
ukrštanje s kablovima
triceps ekstenzija na lat mašini
propadanja

-sreda(noge)
čučanj
leg press
nožna ekstenzija
iskoraci sa bučicama
bilo koja izolaciona vežba za gluteus

-subota(leđa i biceps)
veslanje sa šipkom u pretklonu
veslanje sa sajlama
povlačenje na lat mašini
biceps pregib sa bučicama
hammer pregib sa bučicama

To bi bilo to što se tiče treninga, često ubacim neku bodyweigt vežbu, razne varijacije sklekova, zgibove, propadanja itd.
Dva puta nedeljno, ponedeljkom i petkom, dodam trenig za trbuh, razne varijacije trbušnjaka...

Što se ishrane tiče, izgleda otprilike ovako:
Prvi obrok: Uglavnom to bude ovsena kaša, sa bananom ili drugim voćem, skuvana sa mlekom ili 2-3 jaja sa povrćem
Drugi obrok: Orašasti plodovi, oko 30g i neka voćka
Treći obrok(pre treninga) Pileće belo sa pirinčem ili krompirom, uz to dosta salate
Peti obrok(posle treninga):Jaja ili tunjevina sa nekom salatom
Šesti obrok: mladi sir sa povrćem ili jogurt

Kad idem pre podne u školu, treniram po podne, a kada idem po podne, onda ujutru.

Imate li nekih zamerki na moj plan treniranja i ishrane, dosta sam eksperimentisala i sa jednim i sa drugim i volela bih da čujem još par mišljenja u ovome...Takođe i neke ideje za obrok u školi su dobrodošle, jer mi je za sada najbolja varijanta da kupim piletinu u kiosku, ali dosta je skupa, tako da bih volela da čujem druge predloge..

Srdačan pozdrav! :)




Van mreže Перун

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 222
Odg: Trening i ishrana
« Odgovor #1 poslato: Februar 27, 2016, 10:27:18 posle podne »
Cao Milena, dobrodosla na forum. :)

Trening kao trening je okej, samo ne vidim da radis ramena.

Sto se tice ishrane, ja bih za dorucak pojeo jaja i nesto od orasastih (bez ovsenih, a ako vec jedes ovsene gledaj da i jaja imas uz to). Drugi obrok nije bas najsrecniji jer nema proteina nigde.
Ovo ostalo korektno, samo bih kao poslednji obrok pre uzimao sir nego jogurt jer jogurt i nije neka namirnica koja ti treba pred spavanje. Jedino nam nisi napisala kolicinu hrane koju jedes pa bih ti preporucio da namirnice meris pre spremanja da bi znala sta treba povecati/smanjiti. :)

U skolu mozes da poneses hranu od kuce, ja tako radim. Sednes lepo i jedes, nemoj da brines zbog toga sta ce drugi da misle ako ti radis ono sto volis. ;)
« Poslednja izmena: Februar 27, 2016, 10:30:10 posle podne Перун »

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Trening i ishrana
« Odgovor #2 poslato: Februar 27, 2016, 10:32:50 posle podne »
Pozdrav i dobrodosla...:)
Koliko dugo se hranis ovako?

Van mreže Jovanaper

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Trening i ishrana
« Odgovor #3 poslato: Februar 28, 2016, 01:24:42 pre podne »
Znači ramena bih morala da ubacim, vidim na dosta mesta da ih kombinuju sa treningom nogu, tako da mogu to da promenim. Poslušaću savete, hvala mnogo! :)
Ovako se ne hranim neki tačni vremenski period, ali se trudim da se hranim što bolje, najčešće moja ishrana liči na ovu koju sam gore pomenula. Da li mogu da ubacim mladi sir pred spavanje ili bi najbolje bilo da to bude ella? Što se jaja tiče, prihvatiću to  :)

Van mreže Jovanaper

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Trening i ishrana
« Odgovor #4 poslato: Februar 28, 2016, 01:31:34 pre podne »
Ujutru pojedem 2 ili 3 jaja i npr. 50g spanaća ili drugog povrća uz to, čisto da doda neki ukus... Mesa oko 150 g, pirinča možda oko 100 i uz to neku laganu salatu npr. zelenu ili kupus u malo većoj količini :) Posle toga konzervu tunjevine i jedno jaje, a jogurt ili kiselo mleko, koje ću od sad da zamenim sirom, jednu čašu...Znam da nije baš preporučljivo jesti mnogo voća, ali ja bih volela da uključim svakog dana poneku voćku jer to stvarno volim. Pre treninga pojedem bananu često  ;)

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Trening i ishrana
« Odgovor #5 poslato: Februar 28, 2016, 08:20:56 pre podne »
Cao, da mozes ramena sa nogama inacu super ti je trening :)

Pokusaj da voce jedes posle treninga kao i bilo koji prost UH...
Svaki obrok treba da ti je P+M+UH osim zadnjeg gde izbacujes UH...

Posto nisi spomenula da te pitam dali unosis dovoljno zdravih masti?
 Izvori su orasasti plodovi maslinovo i laneno ulje, riba...

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Trening i ishrana
« Odgovor #6 poslato: Februar 28, 2016, 09:04:15 pre podne »
BIlo bi dobro da,kao sto rekose negde, ipak preciziras koliko cega unosis odnosno da napravis neki plan sto se tice unosa makronutrijenata tj. proteina,ugljenih hidrata i masti..
Ukoliko je cilj skidanje masnih naslaga pripazi na unos voca..Fruktoza nece napraviti ne znam koliku stetu ali opet kazem tajming i umerenost...

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Trening i ishrana
« Odgovor #7 poslato: Februar 28, 2016, 11:45:01 pre podne »
Što se ishrane tiče, izgleda otprilike ovako:
Prvi obrok: Uglavnom to bude ovsena kaša, sa bananom ili drugim voćem, skuvana sa mlekom ili 2-3 jaja sa povrćem
Drugi obrok: Orašasti plodovi, oko 30g i neka voćka
Treći obrok(pre treninga) Pileće belo sa pirinčem ili krompirom, uz to dosta salate
Peti obrok(posle treninga):Jaja ili tunjevina sa nekom salatom
Šesti obrok: mladi sir sa povrćem ili jogurt


Trening kao trening je okej,sta vise pohvala,sto se drzis standardnih vezbi,a ne kao vecina devojaka trazi toplu vodu u teretani  'da se ne bi napucale' :)

Ono na sta bih ja skrenuo paznju je naravno ishrana,konkretno obrok 2 i 6.

Znaci kod drugog obroka,solo masti po meni nisu neko resenje,a jos gore sa vocem,tako da ne bi bilo lose da ubacis neki izvor proteina u taj obrok pored masti.. :)

Sto se tice 6. obroka,ne znam kakav je taj sir,ali u svakom slucaju 'ILI JOGURT' je katastrofa,jogurtu tu uopste nije mesto,pogotovo u obroku pred spavanje.. :)

Ali opet bih se slozio sa momcima,da je svakako dobro da odredis gramazu,tj koliko grama cega u kom obroku,koliko je to za ceo dan itditd.. jer i ovako ce biti rezultata ali do jedne tacke,i onda ako nisu sve kockice slozene da mozes da manipulises sa UH i slicno,tu se prave dosta lepi propusti i prica pada u vodu bas kad je ostalo ono malo da se odradi.. :)

PS: Ako si iz NS,cimaj da blejimo  ;D ::) :P

Van mreže PinkPanter

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 215
Odg: Trening i ishrana
« Odgovor #8 poslato: Mart 02, 2016, 12:22:07 pre podne »
Ubaci ramena jedan dan,mozda u sredu zajedno sa nogama.
Koji smeker ovaj Slobodan  :D ??? ;D

Van mreže Lazar018

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 99
Odg: Trening i ishrana
« Odgovor #9 poslato: Mart 02, 2016, 09:55:49 posle podne »
Mozes da napravis proteinsku palacinku i nju da jedes u skoli (3-4 jaja, 0.5l mleko, 120g musli)  :) ;D