April 24, 2024, 02:54:49 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Prelazak u teretanu  (Pročitano 2472 puta)

Van mreže Fluk3r

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Prelazak u teretanu
« poslato: Mart 31, 2016, 12:39:42 pre podne »
Imam 15 godina, 190cm i 60 kg.

Treniram bodyweight vežbe već oko 4 godine.I sada bih hteo da predjem u teretanu, ali nisam toliko upućen, pa šta bih za početak trebao da radim.Voleo bi nešto kao mirin bodybuilding, ali znam da sam previše mršav za bodybuilding.E sad kako da se ugojim?

Van mreže PinkPanter

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 215
Odg: Prelazak u teretanu
« Odgovor #1 poslato: Mart 31, 2016, 12:44:39 pre podne »
Udji u nutrition i iscitaj osnovne ishrane vlada sin i uvod u kvalitetnu ishranu, za pocetak da naucis osnovne stvari

Van mreže AcoBB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Prelazak u teretanu
« Odgovor #2 poslato: Mart 31, 2016, 12:54:56 pre podne »
Na ovom forumu hvala Bogu svega ima, moze se jako puno stvari nauciti. Oprosti ali nece se sve servirati zdravo na gotovo. Posjeti podforum Nutrition , pročitaj uvod i osnove o ishrani, slozi si prehranu i kad vidimo da se trudiš vrlo rado ćemo ti pomoći i korigirati. Izuzetno je bitno da si u suficitu da bi dobivao na masi. Ne mogu ni zamisliti kako izgledaš sa 190cm i 60kg. Prehranu baziraj na proteinima,ugljikohidratima i zdravim mastima, zdrave MASTI ne izbjegavaj pogotovo u pubertetu(zumanjak jaja,bademi,ljesnjaci,maslinovo ulje...). Bez dobre prehrane nema nista, barem koliko toliko da se drzis, napredak ce u pocetku biti najveci sa bilo kakvom ishranom a onda je pitanje 'Što kasnije?'. Prehrana je temelj, a sa malo volje mozes puno toga nauciti na ovom forumu. Nikad nisi "premrsav" za krenuti u teretanu. Samo pametno i rezultati nece izostati. Ukoliko financijski mozes, preporucujem ti gainer (dodatak prehrani, mjesavina uh i p, dobro ce ti doci u periodu mase jer si izrazito mrsav). Kod Pedje  imas odlicnih i preporucujem ti Ogistra nutrition shop, Zatim kad proucis prehranu i slozis si nesto, posjeti PDF-trening. Za pocetak ti je najbolje odabrati full body, ili split trening, i kreni sa 3x tjedno, vise nemas potrebe ti, jer neces moci ispratiti taj volumen sa ishranom u sto sam siguran. Nadam se da sam ti pomogao sa nekom osnovom i dao neke smjernice, mogu o ovome do sutra..

LP
« Poslednja izmena: Mart 31, 2016, 12:57:19 pre podne AcoBB »
Instagram: Aco_1007