April 18, 2024, 08:22:21 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Dobijanje mase  (Pročitano 4356 puta)

Van mreže Shonexx

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Dobijanje mase
« poslato: Mart 09, 2016, 08:06:24 posle podne »
Zdravo svima, imam 17 godina,oko 1.90m i 72kg i evo kako trenutno izgledam ----- https://www.instagram.com/p/BAfRXuJpmVx/?taken-by=sonne998 . Za koji dan krecem u teretanu i cilj mi je da u neko skorije vreme (6-12 meseci) nabacim jedno 10-15kg misicne mase. Najveci problem mi je za sada ishrana zato sto za whey para nemam a ne znam kako da zadovoljim 2-2.5g proteina po kg dnevno (i da li je to uopste najvaznije za dodavanje misicne mase u ovom trenutku). Treninzi nisu problem sem sto ne znam da li da krenem prvo neko vreme full body ili da idem na split odmah. (Vezbao sam i ranije tako da sam vec naviknut na vezbanje). najvaznije mi je nabacivanje mase. Svaki savet je dobrodosao.
« Poslednja izmena: Mart 09, 2016, 08:10:52 posle podne Shonexx »

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Dobijanje mase
« Odgovor #1 poslato: Mart 09, 2016, 08:25:33 posle podne »
Zdravo svima, imam 17 godina,oko 1.90m i 72kg i evo kako trenutno izgledam ----- https://www.instagram.com/p/BAfRXuJpmVx/?taken-by=sonne998 . Za koji dan krecem u teretanu i cilj mi je da u neko skorije vreme (6-12 meseci) nabacim jedno 10-15kg misicne mase. Najveci problem mi je za sada ishrana zato sto za whey para nemam a ne znam kako da zadovoljim 2-2.5g proteina po kg dnevno (i da li je to uopste najvaznije za dodavanje misicne mase u ovom trenutku). Treninzi nisu problem sem sto ne znam da li da krenem prvo neko vreme full body ili da idem na split odmah. (Vezbao sam i ranije tako da sam vec naviknut na vezbanje). najvaznije mi je nabacivanje mase. Svaki savet je dobrodosao.
Pozdrav Shonexx i dobrodosao...:)
Pre svegam, za dodavanje misicne mase,povecanje telesne tezine,skidanje masnih naslaga itd.itd najbitnija stavka jeste ISHRANA.Naravno,da ne shvatis da je sama ishrana dovoljna,potred nje trening i odmor igraju bitnu uulogu odnosno ishrana ,trening ,odmor u suplementacija su jedan krug u kome ukoliko jedna karika nije dobra proces je znatno uspore.Za misicnu masu obrati paznju na kalorijski suficit odnosno da uneses vise nego sto potrosis a najbolje bi bilo da procitas temu koju ti budem stavio..http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,31880.0.html
Sve sto te bude dalje zanimalo pitaj slobodno...

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Dobijanje mase
« Odgovor #2 poslato: Mart 09, 2016, 09:54:31 posle podne »
https://www.instagram.com/p/BAfRXuJpmVx/?taken-by=sonne998 .

Ako nije na instagramu i ako nije slikano ajfonom kao da se nije ni desilo.. ;)

Sto se same teme tice,Voja sve rekao,nema nista bez dobre i planirane ishrane... Procitaj temu sto ti je postavio,probaj da sastavis neki jelovnik prema temi a i prema tvojim finansijskim mogucnostima pa cemo da korigujemo..

Sto se treninga tice,najbolje da odradis 3x nedeljno full body neki kraci period (par nedelja-mesec dana) da se telo uhoda u tu pricu,pa polako da predjes na 3day split,4day split itditd.. :)


Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Dobijanje mase
« Odgovor #3 poslato: Mart 09, 2016, 10:12:27 posle podne »
Aaa dobro iphone nekih 500-600 e..:D :D
Najbitnije je da momak shvati vaznost ishrane i da mora da jede, onda nece biti problema..No, da sacekamo...;)

Van mreže Shonexx

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Dobijanje mase
« Odgovor #4 poslato: Mart 09, 2016, 11:48:52 posle podne »
Hvala vam na svim komentarima, takk isti Ajfon mi sad ne radi  :'( :'(

Procitao sam temu vezanu za ishranu koju je Voja postavio i dosta mi znaci.

Potrudicu se koilko mogu da napravim sto bolji plan ishrane i da vec jednom prestanem da jedem JUNK food, i naravno da krenem polako sa treninzima i poslusacu Slobodanov savet da na pocetku krenem da full body treningom.

još jednom hvala vam puno i veoma cenim to sto ste izdvojili vreme za sve ovo.


Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Dobijanje mase
« Odgovor #5 poslato: Mart 09, 2016, 11:55:29 posle podne »
Hvala vam na svim komentarima, takk isti Ajfon mi sad ne radi  :'( :'(

Procitao sam temu vezanu za ishranu koju je Voja postavio i dosta mi znaci.

Potrudicu se koilko mogu da napravim sto bolji plan ishrane i da vec jednom prestanem da jedem JUNK food, i naravno da krenem polako sa treninzima i poslusacu Slobodanov savet da na pocetku krenem da full body treningom.

još jednom hvala vam puno i veoma cenim to sto ste izdvojili vreme za sve ovo.

Super.

Ako zelis postavi plan ishrane kad sastavis,da korigujemo ako bude potrebe.. :)

Van mreže Shonexx

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Dobijanje mase
« Odgovor #6 poslato: Mart 11, 2016, 07:50:45 posle podne »
Ok, ovako

Poceo sam da pravim plan ishrane i naleteo sam na jedan problem. Dakle, opste je poznato da je u bodibildingu potrebno 2-2.5g proteina po kg, sto bi dalje znacilo da meni treba oko 15g proteina dnevno sto bih mogao nekako da obezbedim, ali kad izracunam da mi trenba dnevno 3,500kcal (od toga 40% UH, 40% proteini i 10% masti), to je oko 350g Proteinai kako sad to? Da li da povecam procenat Uh ili sta?
Hvala unapred :D
« Poslednja izmena: Mart 11, 2016, 07:52:27 posle podne Shonexx »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Dobijanje mase
« Odgovor #7 poslato: Mart 11, 2016, 07:55:38 posle podne »
Ok, ovako

Poceo sam da pravim plan ishrane i naleteo sam na jedan problem. Dakle, opste je poznato da je u bodibildingu potrebno 2-2.5g proteina po kg, sto bi dalje znacilo da meni treba oko 15g proteina dnevno sto bih mogao nekako da obezbedim, ali kad izracunam da mi trenba dnevno 3,500kcal (od toga 40% UH, 40% proteini i 10% masti), to je oko 350g Proteinai kako sad to? Da li da povecam procenat Uh ili sta?
Hvala unapred :D

Ne moras se voditi 40-40-20,idi na ta 2.5g proteina,a ostalo nadodaji iz hidrata i masti do tih 3500kcal... :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Dobijanje mase
« Odgovor #8 poslato: Mart 11, 2016, 10:29:24 posle podne »
Ok, ovako

Poceo sam da pravim plan ishrane i naleteo sam na jedan problem. Dakle, opste je poznato da je u bodibildingu potrebno 2-2.5g proteina po kg, sto bi dalje znacilo da meni treba oko 15g proteina dnevno sto bih mogao nekako da obezbedim, ali kad izracunam da mi trenba dnevno 3,500kcal (od toga 40% UH, 40% proteini i 10% masti), to je oko 350g Proteinai kako sad to? Da li da povecam procenat Uh ili sta?
Hvala unapred :D
Pa iskreno ne bih se slozio sa tobom da je 2-2.5 gr neko opste pravilo u bodibildingu posebno sto tu bas nema pravila vec se sve prilagodjava pojedincu itd.itd...ali bitno je da se razumemo i da si shvatio da su proteini bitni odnosno da su gradivna materija...Sto se tice kalorijskog unosa ne znam zasto bi ih nadomestao iz proteina a ne recimo iz masti, iz razloga sto 1 gr masti= 9 kcal...Licno isao bih sa npr. 2 gr proteina po kg telesne tezine jer opet kazem,po mom misljenju,2.5 gr previse ali naravno treba uvaziti i misljenja ostalih..Kao sto rekose,ostatak kalorija iz uh i masti..Samo kvalitetno jedi i treniraj...