April 29, 2024, 05:21:42 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: VELIKI PROBLEM(pretreniranost)  (Pročitano 3610 puta)

Van mreže marecar123

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
VELIKI PROBLEM(pretreniranost)
« poslato: Mart 12, 2016, 05:27:02 posle podne »
Imam 18 godina.I pre 3 dana mi se desilo nesto jako cudno.Posle teretane sam poceo otezano da disem,i probadalo me je u predelu srca imao sam osecaj kao da cu se
ugusiti.Sutra sam isao kod lekara i ona mi je uradila EKG,slusala srce,pluca,sve je bilo u redu,jedino losa stvar je bila sto sam imao povisen krvni pritisak bio je oko 140.Posle dan osecao sam se jako umorno iscrpljeno i dalje me muci disanje i probada srce,merio sam pritisak i normalan je,sada moje misljenje je da sam se pretrrnirao jer sam dan pre tog trninga igrao kosarku sat i po bez prestanka i nisam posle toga mogao da stojim i bio sam jako umoran a ns tom treningu sam forsirao velike kilaze,zanima me vase misljenje i hvala u napred!!!

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: VELIKI PROBLEM(pretreniranost)
« Odgovor #1 poslato: Mart 12, 2016, 05:28:49 posle podne »
Pa ako su rezultati kod lekara dobri,onda odmori dan-2 i telo ce samo sve da ti kaze ... :)

Van mreže marecar123

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: VELIKI PROBLEM(pretreniranost)
« Odgovor #2 poslato: Mart 12, 2016, 05:30:18 posle podne »
Ali problem je sto ne znam kakve veze pretreniranost ima sa otezanim disanjem koje me i dalje muci...
« Poslednja izmena: Mart 12, 2016, 05:42:19 posle podne marecar123 »

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: VELIKI PROBLEM(pretreniranost)
« Odgovor #3 poslato: Mart 12, 2016, 05:47:19 posle podne »
Ali problem je sto ne znam kakve veze pretreniranost ima sa otezanim disanjem koje me i dalje muci...
Nisam siguran da upotrebljavas rec pretreniranost u pravom kontekstu.Naime,rekao se da si prethodni dan preterao u fizickoj aktivnosti a pominjes pretreniranost koje cu vezina povezati sa tezinskim treningom ako razumes sta hocu da kazem..Kao i uvek savetujem te da odes kod lekara da vidis sta se desava,zam da si vec bio ali...

Van mreže marecar123

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: VELIKI PROBLEM(pretreniranost)
« Odgovor #4 poslato: Mart 12, 2016, 05:57:36 posle podne »
Pretrenirao sam se zato sto sam bio jako umoran i dosao u teretanu i forsirao se sa velikim kilazama to je moje misljenje,ali ne razumem zasto me muci otezano disanje...

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: VELIKI PROBLEM(pretreniranost)
« Odgovor #5 poslato: Mart 12, 2016, 06:12:07 posle podne »
Drugar nismo mi lekari,odes lepo kod specijaliste kazes takva i takva stvar,tesko disem,idem u teretanu tako i tako i ljudi te pregledaju i super.. :)

Van mreže marecar123

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: VELIKI PROBLEM(pretreniranost)
« Odgovor #6 poslato: Mart 12, 2016, 06:19:48 posle podne »
Okej,okej,ja sam mislio ako se nekome desilo nesto slicno pa da kaze,ali dobro...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: VELIKI PROBLEM(pretreniranost)
« Odgovor #7 poslato: Mart 12, 2016, 07:25:25 posle podne »
Isto sto i svima, obavezno produzen ekg i test opterecenja...trazi da ti rade... to je to sto lekari kada vide mladog coveka hoce da odjeb... kakav ti je unos soli? Pusis ? Pijes?

Van mreže marecar123

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: VELIKI PROBLEM(pretreniranost)
« Odgovor #8 poslato: Mart 12, 2016, 08:11:35 posle podne »
Ne pusim,ne pijem,normalan unos soli,pritisak je sada normalan vec tri dana,pocinjem da mi mislim da mi se mozda samo dijafragma podigla ne znam vise...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: VELIKI PROBLEM(pretreniranost)
« Odgovor #9 poslato: Mart 12, 2016, 09:14:28 posle podne »
Uradi te analize, to bi svako trebao makar na svakih 10 god da radi i da nema probleme...

Van mreže marecar123

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: VELIKI PROBLEM(pretreniranost)
« Odgovor #10 poslato: Mart 12, 2016, 09:15:36 posle podne »
Hvala ti na savetu.

Van mreže adoni549

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: VELIKI PROBLEM(pretreniranost)
« Odgovor #11 poslato: April 03, 2016, 06:14:33 posle podne »
Pitanje jesi li unio taj dan poslije tog kosarkaskog treninga protu i uh ? i jesi li barem odmorio 3-4 sata nakon kosarke ? i moja preporuka ako se preforsiras kosarkom , radije taj dan komplet odmori i nahrani tijelo pa sutradan treniraj , neces nista izgubiti.  Lp
“The best activities for your health are pumping and humping.”