April 25, 2024, 06:04:42 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: PACO TRENING NOGU  (Pročitano 9190 puta)

aleksandar_polomac

  • Gost
PACO TRENING NOGU
« poslato: Januar 07, 2007, 12:31:09 pre podne »
Mnogi od nas imaju noge koje dodiruju pod. Nekis su ih trenirali tako da su one velike, jake i socne.
Postoji i mali broj onih sto su trening nogu stavili za svoj specialitet, i zato su dostigli razvijanje 
nogu sto ubija sve ostalo. I zato postoji Paco

Paco Bautista kaze zdravo sa udarcem


Mi volimo da treniramo i ja i ti. Mi treniramo snazno i intezivno i stvarno se zalazemo
da budemo veci i jaci. I mi nemamo problema da dostignemo mentalnu snagu da odemo i da
treniramo ruke, ramena ili grudi. Mozemo cak i biti nesigurni kada su ledja na semi za trening.
Ali kada su noge u pitanju obicno nas doceka neki skroz drugi pogled tamo u ogledalu. Zamisljen,
skoro uplasen, daleko od pozitivnog. Ali zato koda imamo lakse da lokariziramo povredjenja ledja,
jedno upaljeno koleno ili zglob koji pucketa. Mozda imamo jos uvek upalu misica od proslog treninga,
mozda osecamo da su noge vec prilicno velike i dobre ili cak se zadovoljavamo da idemo samo sa gornjim
delom tela sledece leto. Bez obzira na objasnjenje ili nedostatak imamo genetski jedan jace mentalni  otpor
da treniramo noge. Imozda to nije tako cudno. Noge kao izrazaj u principu je ceo donji deo tela, koji pri opterecenju
zahteva veliku kolicinu krvi zbog dovodjenja vazduha. I zato bude tesko. U vise zglobnim vezbama kao cucanj, legpress i
hack-cucanj potrebna je pomoc vise misica nego sto poseduje donji deo tela. I onda bude jos teze.
Sa ovom mojom odprilike inspekcijom u pozadini i nije mi toliko cudno zasto mi smo impresionirani atletama
sa mnogo dobrim nogama. Ako vec pricamo o ljudima sa dobrim nogama onda mozemo i nabrojati neka imena ljudi kao
sto je Branch Warren, Mustafa Mohammad i cak Tom Platz. Ali niko od ove gospode nedolazi ni blizu
Fransisco  "Paco" Buatiste.

Paco je iz Spanije. Sto znaci da je on mnogo dobra i druzeljubiva osoba. Ali isto tako i da zivot vidi malo preterano kao
EASY-GOING naprotiv onoga sto smo mi navikli. Razlog ovome je bio da je bilo veoma tesko doci u kontakt snjim. Slale su se poruke preko mob posta preko interneta i razne poruke su ostavljanje. Ali nalik onome prevelikom biku sto radije mirise
cvece, to je bio jedan blagi izrazaj sto je dao reakciju od Paco. Paco je svoju sportsku karijeru poceo sa Spanskim nacionalnim sportom futbalom. I ako to nemoze da se poredi sa teskim cucnjomfutbal ipak aktivira razvijanje nogu i njenih misica. I sto posto su se tu njegovi balvani od nogu rodili. Izmedju masovnih sut treninga. Paco je vremenom postao dobar futbaler ali kad je napunio 16 god desilo se nesto.
Da pogledao sam film " Conan- barbaren " sa Arnoldom i bio sam skroz obuhvacen  mislima da ja ocu da izgledam tako, i tako sam otisao u teretanu, govori on preko jednog prevodioca. I Paco je trenirao. nije imao pojma kako ce da radi sta, ali Juan Marco, koji je vlasnik teretane koji i danas radi kao pratilac i prevodilac Pacu, naucio je Paca kako da razume tehniku.

I od tada su pocele stvari da se desavaju i razvijaju.
1999 Paco pobedjuje i Evropsko i Svetsko prvenstvo, i nakon tri godine pravi svoj profesionalni prvi nastup. Mesto je bilo New Yor, a takmicenje noc sampiona, i niko iz publike ili od onih sto su stajali pored njega nisu videli dotad nesto slicno njemu. Pacovo skoro ludacko razvijanje nogu u svim ovim delovima pa cak i tesko poverljivoj definiciji. Paco je zauzeo trece mesto, ispred  super atleta kao sto su Darrem Charles, jedan razdrazljivi Craig Titus, Melvin Anthony, Mustafa Mohammad i jedan poznati Gustavo Badell. Svet je se treso ......
Kasnije te godine njega sam video prvi put. Bas ispred ulaza na scenu za Mr olimiju on je stajao i pusio cigaru pa da on je spanac. Moja spanski nije bio tako dobar da smo mogli da resimo neke probleme sveta. Ali sam ipak dobio jedan dobar osecaj njegovog karaktera- stalno je stajao i smeskao se.... Ipak te godine morao je da se zadovolji sa malo losim rezultatima.
2005je napravio ili vise ili manje losih startova. I mi smo pomislili da je on prestao posle toga. Ali u septembar 2006 Paco
je opet zatresao svet. U Santa Susanna,koja je samo malo odaljena od njegovog kraja Barcelone dobio je svoje prvo zlato u profi karijeri ispred njegove domace publike. Paco je stvarno zadobio publiku da jede iz njegove ruke. Stajao je na sceni sa
Spanskom zastavom, sa masom bucnih zemljaka i tu su svi stajali dok nije bilo vreme da se podje kuci i dok se lampe nisu upalile. Ako je to bilo njegovo poslednje zlato bog zna. I ako je zlato bilo nezasluzeno ili zasluzeno bilo mi  je drago da to vidim ocima svojim. 

INFORMACIJA O PACO

IME:Fransisco "Paco" Bautista
VISINA:172cm
TEZINA: Oko110kg u fazi takmicenja, i oko 120kg u fazi priprema
BORAVAK: Barcelona, Spanija

PACOVA TAKMICENJA I USPESI
1999
1:a EM teska kategorija
1:a VM teska kategorija
2002
3:a noc sampiona
6:a toronto Pro Invitational
20:e Mr Olimpija
19:e Holland Grand Prix
9:e England Grand Prix
2005
13:e Toronto Pro Invitational
9:e New York Pro
2006
1:a Santa Susanna Pro
16:e Mr Olimija

aleksandar_polomac

  • Gost
Odg: PACO TRENING NOGU
« Odgovor #1 poslato: Januar 07, 2007, 12:31:36 pre podne »
PACOV TRENING NOGU
Nozna extenzija sedeci i lezeci- superset
Jedan par lakih setova posle toga Paco povecava tesinu. U njegovom prvom radnom pravom setu uradi normalno 20 ponavljanj,
i povecava tezinu non stop da bi zadnji set zavrsio sa 6-7 ponavljanja. Ukupno uradi 5 setova, i kao zavrsetak ubaci forced ponavljanja ili negativna ponavljanja to zavisi kako se oseca u tom trenutku


Cucanj
Posle predhodne vezbe na red dolazi Cucanj isto 5 setova, sto je i ujedno njegova najomiljenija vezba. On ih uvek radi duboko i cesto veoma tesko. On moze da pocne sa 20 ponavljanja i da zavrsi sa 6-7 ponavljanja u zadnjem setu. nekad kad se oseca dobro moze veoma tesko da radi pojedinacna ponavljanja. njegov najbolji rezultat 320kg.


Legpress
Zadnja vezba za quadriceps je legpress. I ovde je isto 5 setova, ali ponavljanja su ovde od 15 do 25x po setu.


Iskorak
 Iskorak radi ispred takmicenja. Razlog tome je da bude sto iseceni u detaljima na butinama, ili cak da da svojim glutesima zadnji finis. I ovde varira izmedju sipke i bucica. 


Ravno mrtvo dizanje
Vreme da se zavrsi trening nogu, i to sa zadnjom lozom. Prava mrtva dizanja je najomiljnija vezba Pacova za lozu zadnju, i tu radi 5 setova sa ponavljanima od 15 do 25x.

Listovi
Nakon par dana vreme je za listove. I tu Paco radi 5 setova sa 25 ponavljanja. I to je sve.



Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: PACO TRENING NOGU
« Odgovor #2 poslato: Januar 07, 2007, 12:45:33 pre podne »
Nije mi ovo jasno- "Mnogi od nas imaju noge koje dodiruju pod'?

aleksandar_polomac

  • Gost
Odg: PACO TRENING NOGU
« Odgovor #3 poslato: Januar 07, 2007, 12:46:59 pre podne »
Izraz novinara ja prevodim ovo iz novina on je stim hteo da kaze svako ima noge sto je normalno a sad kakve e to je drugo ako kapiras

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: PACO TRENING NOGU
« Odgovor #4 poslato: Januar 07, 2007, 12:50:07 pre podne »
Izraz novinara ja prevodim ovo iz novina on je stim hteo da kaze svako ima noge sto je normalno a sad kakve e to je drugo ako kapiras

Da li si preveo ovaj tekst sa svedskog ili engleskog jezika?

aleksandar_polomac

  • Gost
Odg: PACO TRENING NOGU
« Odgovor #5 poslato: Januar 07, 2007, 12:53:01 pre podne »
sveckoj i tacno stoji sve kako sam preveo prevodio sam ga 3 sata jebiga mora da bude dobro. Nego svedjani imaju glupe malo poslovice slup narod

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: PACO TRENING NOGU
« Odgovor #6 poslato: Januar 07, 2007, 12:54:52 pre podne »
sveckoj i tacno stoji sve kako sam preveo prevodio sam ga 3 sata jebiga mora da bude dobro. Nego svedjani imaju glupe malo poslovice slup narod

Eh, svedjani su to, BTW hvala na trudu sto si odvojio vremena i preveo tekst. :D

aleksandar_polomac

  • Gost
Odg: PACO TRENING NOGU
« Odgovor #7 poslato: Januar 07, 2007, 12:57:45 pre podne »
nema na cemu uvek kad imam vremena odvojim za tako nesto rado

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: PACO TRENING NOGU
« Odgovor #8 poslato: Januar 07, 2007, 01:31:14 pre podne »
Bravo Aco :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: PACO TRENING NOGU
« Odgovor #9 poslato: Januar 07, 2007, 02:17:46 pre podne »
....
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: PACO TRENING NOGU
« Odgovor #10 poslato: Januar 07, 2007, 02:19:10 pre podne »
...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

aleksandar_polomac

  • Gost
Odg: PACO TRENING NOGU
« Odgovor #11 poslato: Januar 07, 2007, 02:20:36 pre podne »
hvala ti vladar sto si kompletiro ovo sve fino

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: PACO TRENING NOGU
« Odgovor #12 poslato: Januar 07, 2007, 02:27:38 pre podne »
ANY TIME BRO! ;-)
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: PACO TRENING NOGU
« Odgovor #13 poslato: Januar 07, 2007, 02:40:01 pre podne »
kakve noge covece
al se nekad dobro jelo

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: PACO TRENING NOGU
« Odgovor #14 poslato: Januar 07, 2007, 10:25:01 pre podne »
nije radio kao J.P.F..pa zavrsio in the hosptial...