Mart 29, 2024, 04:36:27 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Alpha-transformacija  (Pročitano 7884 puta)

Van mreže Alpha

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Alpha-transformacija
« poslato: Mart 25, 2016, 11:34:21 pre podne »
Pozdrav svima
lokacija: hrv (slavonija)
god: 27

Nakon par godina treniranja krenio sam na prvu kvalitetnu defku.
Prije defke sam bio na 5x5 programu, stvorio sam ogroman metabolizam te sam počeo jesti šta god mi stigne pod ruku što je dovelo do malo većeg nakupljanja sala tako da sam morao pod hitno krenuti se rezati.
Od 15.1. krećem na defku:

Početak:
14.1 - 31.1 ->3x treninga tjedno, prehrana: Masti i P u prva dva obroka, zatim prije treninga: 50g UH, poslije samo proteini i povrće

1.2 ->28.2 ->  prelazim na keto (nakon 10 dana mi je tek počeo ketostix pokazivati 3 plusa) te nadopune većih količina uh svaki drugu nedjelju u mjesecu.

3mj -> krećem sa rotacijom UH te 4 treninga tjedno uz veći volumen, UH: 200/100/0 (200- leđa i noge ; 100- prsa,ramena i ruke)

Ako nekoga zanima mogu postaviti prehranu, ali uglavnom proteine nisam išao ispod 2,5g/kg

Sada kada sam prebacio na cikliranje UH fat burn se usporio pa planiram dodati HIIT sprinteve jednom ili  dva puta tjedno.
Do sada nisam radio kardio

Molio bih komentare i savijete iskusnijih



« Poslednja izmena: Mart 25, 2016, 11:37:34 pre podne Alpha »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Alpha-transformacija
« Odgovor #1 poslato: Mart 25, 2016, 01:05:25 posle podne »
Pozz druze,
Prvo da kazem da si se lepo skresao,svaka cast..

Ali MOJE MISLJENJE je da pristup ishrani nije bas najbolji i da su ovi rezultati posledica soka koje je telo pretrpelo prelaskom sa junk price na neku drugaciju ishranu +sok zbog treninga itd..

I mislim da nije zbog rotacije UH kako kazes "fat burn usporen" vec zato sto se telo naviklo na to sto radis i nema vise rezultata a + sto nisu bas najbolji 'temelji' i teorijski deo na kom si zasnivao ishranu.. :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Alpha-transformacija
« Odgovor #2 poslato: Mart 25, 2016, 01:15:12 posle podne »
Svaka cast...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Alpha-transformacija
« Odgovor #3 poslato: Mart 25, 2016, 01:35:56 posle podne »
svaka cast za transformaciju

ali da je majka priroda zaslzuna za pricu ,potvrda po ko zna koji put:

Citat
stvorio sam ogroman metabolizam

Van mreže Alpha

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Alpha-transformacija
« Odgovor #4 poslato: Mart 25, 2016, 06:04:40 posle podne »
Da, bio je veliki šok za organizam... Ali šta je tu je... Svatko ima svoje teorije. Prvi put kada sam se pokusao rezati isao sam sa low fat dijetom i osim sto sam bio cijelo vrijeme zivčan, mislim da sam si totalno poremetio hormone i izgledao sam ispijeno. Sad na mastima nisam uopce opao u snazi deadlifta niti niti sam osjecao veliku glad.
Drugi puta cu krenuti lagano rezati uh a ne odmah šok.
Sad vec 15 dan na rotacij UH, broj ponavljanja se diže i težine, vidim da sam puniji a struk ne raste.
Drzim inzulin pod kontrolom pa kad se malo resetiram idem nastaviti dalje sa smanjenjem uh pa opet keto za kraj.

Da li je to ok? Ili da nesto drugo radim?

« Poslednja izmena: Mart 25, 2016, 06:19:05 posle podne Alpha »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Alpha-transformacija
« Odgovor #5 poslato: Mart 25, 2016, 06:15:54 posle podne »
Generalno ceo ovaj proces bode oci...



Početak:
14.1 - 31.1 ->3x treninga tjedno, prehrana: Masti i P u prva dva obroka, zatim prije treninga: 50g UH, poslije samo proteini i povrće

1.2 ->28.2 ->  prelazim na keto (nakon 10 dana mi je tek počeo ketostix pokazivati 3 plusa) te nadopune većih količina uh svaki drugu nedjelju u mjesecu.

3mj -> krećem sa rotacijom UH te 4 treninga tjedno uz veći volumen, UH: 200/100/0 (200- leđa i noge ; 100- prsa,ramena i ruke)


Znaci u prvih 15 dana drzis bukvalno LOW CARB LOW FAT dijetu,zivis na proteinu = veoma lose
Posle samo 15 dana,prelazis na fest rigoroznu dijetu(keto) i za mesec dana si radio punjenje 2x,sto znaci da si drzao glikogen prazan 15-tak dana,kolicine masti u to vreme su mi upitne,a mogao bih da se zakunem da si kao slag na sve to u "strahu" odradio punjenje sa 200-300g UH..(neka moja pretpostavka)

I posle svega toga landujes na rotacije,gde opet ide ona glupa teorija gde ti misicna partija koju treniras diktira koliko hidrata unosis...

i zakljucak je da si skroz izvrnuo redosled dijeta kako su trebale ici,i jos si ih ucinio katastrofalnim.. :)

Eto nadam se da ces iz ovog "pregleda" perioda tvojih "dijeta" shvatiti kako i sta bi trebao da menjas/radis.. :)

Van mreže Alpha

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Alpha-transformacija
« Odgovor #6 poslato: Mart 25, 2016, 06:31:02 posle podne »
Na low carb je bilo: prvi obrok- 4 jaja pecena na kokosovom+ 50g goude, drugi meso (masniji komadi, svinjski but)+ velika zlica maslinovog ulja i ukupno kroz dan 60g badema ... Na dane bez treninga islo u svakom obroku zlica ulja i jos dodatno 20g badema (80g kroz dan) i naravno masniji komadi mesa

Sto se tice punjenja na keto islo je: 1: 80g zobenih + banana+ med+whey, 2,3 i 4 obrok : po 150g tjestenine ili rize (pirinaca)+ meso i jos na kraju 600g sladoleda
« Poslednja izmena: Mart 25, 2016, 06:38:18 posle podne Alpha »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Alpha-transformacija
« Odgovor #7 poslato: Mart 25, 2016, 06:37:30 posle podne »
Sta na low carb samo 2 obroka ?

Ma ja ti savetujem da pocnes da citas o ishrani ispocetka,jer dalje od ovoga sa ovakvim principom neces ici,a ti sad kako hoces.. ;)

Van mreže Alpha

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Alpha-transformacija
« Odgovor #8 poslato: Mart 25, 2016, 06:44:54 posle podne »
Sta na low carb samo 2 obroka ?

Ma ja ti savetujem da pocnes da citas o ishrani ispocetka,jer dalje od ovoga sa ovakvim principom neces ici,a ti sad kako hoces.. ;)
1: 4 jaja pecena + 50g gaude (salata)
2: 180g mesa+ ulje
(Izmedu ova 2 obroka 60g badema)
3: 180g pilecih prsa+ 70g pirinaca+ slata bez ulja (tj. 50g uh)
Trening i nakon toga 2 mj wheya (whey sam po sebi dize inzulin i ima nesto uh)
4: 180g pilecih prsa+ povrce (bez ulja)

Na dane bez treninga:
1: isto
2,3,4: 200g masnijeg mesa sa uljem
80g badema kroz dan

Prije nego sto sam krenio na keto bio je jedan junk obrok na kraju tih 15 dana low carb
« Poslednja izmena: Mart 25, 2016, 06:56:15 posle podne Alpha »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Alpha-transformacija
« Odgovor #9 poslato: Mart 25, 2016, 08:15:52 posle podne »
Jel si tu ishranu mozda skinuo sa onog usa bb foruma... tj princip ili t nation?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Alpha-transformacija
« Odgovor #10 poslato: Mart 26, 2016, 09:05:44 pre podne »
Logican sled dogadjaja i HRONOLOGIJA

Citat
stvorio sam ogroman metabolizam ;D te sam počeo jesti šta god mi stigne pod ruku

prelazak

Citat
1: 4 jaja pecena + 50g gaude (salata)
2: 180g mesa+ ulje
(Izmedu ova 2 obroka 60g badema)
3: 180g pilecih prsa+ 70g pirinaca+ slata bez ulja (tj. 50g uh)
Trening i nakon toga 2 mj wheya (whey sam po sebi dize inzulin i ima nesto uh)
4: 180g pilecih prsa+ povrce (bez ulja)

rezultat
Citat
cikliranje UH fat burn se usporio

POKUSAJ 1
Citat
Prvi put kada sam se pokusao rezati isao sam sa low fat dijetom i osim sto sam bio cijelo vrijeme zivčan, mislim da sam si totalno poremetio hormone i izgledao sam ispijeno.

itd itd itd
jednostavno ljudi ne mogu da shvate da telo reaugje po defaultu odbramnenog mehanizma
i dzaba govorio i pisao 1000 puta,opet ce da urade isto.
Jos jednom
svaka cast na transforaciji,ali pobrkani pojmovi osnovnih prinicpa funkcionisanja metabolzima,citajuci gluposti su evidetntni
Ovo je ono sto se desava kod "klijetana" gde ,sve i da mu das g***a da jede,imati ce rezulatate jer je PRVI put i telo staje u AN GARD stav-i to je logicno

samo.....
STA CE MO DALJE
hemija???
super...next level po obicaju gde i opet TELO NEMA PROSTORA DA SE SNADJE I BRANI.....ne u prvih 10ak ned...
kasnije se poznaju junaci.....

Van mreže Alpha

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Alpha-transformacija
« Odgovor #11 poslato: Mart 26, 2016, 11:11:40 pre podne »
Jedna mala tajna- defku nisam radio sam nego sam imao mentora koji me vodio kroz cijeli proces.
Radi se o starom prvaku u bb-u i covjeku koji imam stotine klijenata iza sebe.
Ja osobno ne bi isao tim planom jer proucavam bb vec godinama, pogotovo nakon 5x5 uletiti na low carb, ali sam se stavio u ruke profesionalca jer sam htjeo isprobati njegov nacin i njegovo 25-godisnje iskustvo u bb-u sigurno ne moze se mjeriti sa mojim 2,5g iskustvom.
Trebali smo nastaviti ovu drugu fazu ali imam uskoro neke dogadaje koji ce me financijski kostati pa sad pauziram do 15.4 dok nakupim love za prehranu i nastavak.
Dosao sam na forum da cujem i druga mišljenja isto tako iskusnih bb-a.
Sad ne bih o imenima javno jer po vasem ispada da je ovo sve jako lose odradeno, napadi, vredjanja i da sam se unistio.


Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Alpha-transformacija
« Odgovor #12 poslato: Mart 26, 2016, 11:16:16 pre podne »
Jedna mala tajna- defku nisam radio sam nego sam imao mentora koji me vodio kroz cijeli proces.
Radi se o starom prvaku u bb-u i covjeku koji imam stotine klijenata iza sebe.

Pa moze da bude Sveta Petka to sto ti je dao da radis(ako je tako uopste) je boze sacuvaj... :)
Pa eto,mozda ima stotine klijenata KAO TI,imati klijenta ne znaci nista,svako moze imati klijenta,trazi mu da ti da transformaciju nekog klijenta u periodu od recimo jedne godine .. ?

PS: Sta je ovo ljudi svaki drugi covek koji dodje na forum sa shit ishranom,treningom,ciklusom savetovao ga je "prvak u bb" pa koliko mi prvaka imamo ?  ??? ???
« Poslednja izmena: Mart 26, 2016, 11:27:00 pre podne SlobodanS »

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Alpha-transformacija
« Odgovor #13 poslato: Mart 26, 2016, 11:25:11 pre podne »
Nije momak iz Srbije Slobce...A pretpostavljam i o kome se radi no to sad nema veze...

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Alpha-transformacija
« Odgovor #14 poslato: Mart 26, 2016, 11:26:35 pre podne »
Nije momak iz Srbije Slobce...A pretpostavljam i o kome se radi no to sad nema veze...

Ma dobro Vojo nije bitno Srbija ili ne,ali sampiona u zadnje vreme koliko ti srcu drago kao da nicu na svakom cosku..  :-\