April 26, 2024, 10:02:52 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Povreda ramena  (Pročitano 3363 puta)

Van mreže bodi biber

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 347
  • ne odustaj i vidjeces druge kako odustaju
Povreda ramena
« poslato: Mart 30, 2016, 05:21:48 posle podne »
Pozdrav ljudi,povrijedio sam ramena obadva prije nekoliko mjeseci.Zapravo prvo sam povrijedio lijevo rame na boksu,a nekoliko mjeseci kasnije desno rame kad sam radio dizanje sa bucicama frontalno.Pokusao sam sam da ih izlijecim i stavljao sam led,mazao fastum gelom 2 nedelje,mazao sa konjskom mascu,pio govedji zelatin,medjutim sve je to dalo male rezultate,odlucio sam da snimim oba ramena na rendgenu,snimio sam ih i na snimku su oba ramena savrseno u redu,tako da stvarno ne znam sta da radim dalje..
ili si buldozer ili te djubrad pregaze

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #1 poslato: Mart 30, 2016, 05:24:55 posle podne »
Pa magnetna rezonanca... sada putanje je kakva je klinicka slika... sta osecas i kako... ne mora da bude rame u pitanju ako je tu bol... isto pitanje je i kako si povredio... na rtg mohu da se vide kosti i poneke promene...

Van mreže bodi biber

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 347
  • ne odustaj i vidjeces druge kako odustaju
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #2 poslato: Mart 30, 2016, 11:44:57 posle podne »
Pa magnetna rezonanca... sada putanje je kakva je klinicka slika... sta osecas i kako... ne mora da bude rame u pitanju ako je tu bol... isto pitanje je i kako si povredio... na rtg mohu da se vide kosti i poneke promene...
E ne znam,uglavnom radio neke vjezbe rehabilitacije ,istezanja i to i bolje malo,radim sa laganim kilazama sad i nekako se zavrsi trening al opet bol je prisutna u nekim pokretima,ne u fazi mirovanja toliko
ili si buldozer ili te djubrad pregaze

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #3 poslato: April 03, 2016, 02:33:13 posle podne »
Upravo sto pirat kaze. Uopste ne mora biti da su ramena. Mozda sw samo bol tu reflektuje. Koji deo ramena?

Van mreže adoni549

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #4 poslato: April 03, 2016, 06:05:53 posle podne »
Druze poz prije svega, imao sam i ja povredu ramena lijevog , jednostavno me je boljelo kada radim military press, i shoulder raises , nisam mogao raditi , i onda odem kod doktora i sve super kaze, i iznerviram se kad poslije toga odem kod kiroprakticara (ako zelis adresu i ako si iz BiH ili ako ces dolaziti obavezno otidji kod ove zene . adresu u pp) i zena mi rijesi problem sa ramenom ,sada radim sve super bez bolova , u pitanju je bila hrskavica koja je zarastala na pogresnom mjestu uslijed 3 subluksacije(djelimicnog iskakanja ramena). pozz
“The best activities for your health are pumping and humping.”

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #5 poslato: April 03, 2016, 06:50:34 posle podne »
pa to zavisi koji su pokreti, to mora stricnjak da ti pogleda, da se uradi ultrazvuk mekih tkiva makar... tu ce ti se pokazati da li su neke tetive u pitanju...  bol moze da dodje od vrata, od nadlaktice.. mora tacno da se ustanovi ... ne bih ja nista radio u teretani ukoliko je bol prisutna , i ako radis gledaj da izvodis vezbe ne sa internom nego eksternom rotacijom laktova, jeste da ti ide onda vise kod nekih potisaka na tricepse i predju glavu ramena ali to je jedini polozaj ramenog socket a koji ne vrsi silu na zglob, tj hrskavicu i tetive... znaci ako radis recimo letenje, ono ide sa eksternom rotacijom, , da bi pogodio srednji deltoid , tu ti je potrebno da budes vse vreme u pretklonu... znaci ne onako kako si ucio kao pocetnik kao da sipas solju kafe sto bi rekli nego sa palcem na gore ali sa pretklonom ... bench isto uvuces laktove...

Naravno najbolje bi bilo da saniras povredu prvo ! ovo nije lek ni garant da se neces dalje povredjivati... poz

Van mreže bodi biber

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 347
  • ne odustaj i vidjeces druge kako odustaju
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #6 poslato: April 04, 2016, 12:09:08 posle podne »
Upravo sto pirat kaze. Uopste ne mora biti da su ramena. Mozda sw samo bol tu reflektuje. Koji deo ramena?
Lijevo prednje i desno zadnje,kad mirujem ne boli ali u neki pozama zna da zaboli itekako,kad sam se povrijedio pauzirao sam ja odma 4 mjeseca medjutim slaba vajda...
pa to zavisi koji su pokreti, to mora stricnjak da ti pogleda, da se uradi ultrazvuk mekih tkiva makar... tu ce ti se pokazati da li su neke tetive u pitanju...  bol moze da dodje od vrata, od nadlaktice.. mora tacno da se ustanovi ... ne bih ja nista radio u teretani ukoliko je bol prisutna , i ako radis gledaj da izvodis vezbe ne sa internom nego eksternom rotacijom laktova, jeste da ti ide onda vise kod nekih potisaka na tricepse i predju glavu ramena ali to je jedini polozaj ramenog socket a koji ne vrsi silu na zglob, tj hrskavicu i tetive... znaci ako radis recimo letenje, ono ide sa eksternom rotacijom, , da bi pogodio srednji deltoid , tu ti je potrebno da budes vse vreme u pretklonu... znaci ne onako kako si ucio kao pocetnik kao da sipas solju kafe sto bi rekli nego sa palcem na gore ali sa pretklonom ... bench isto uvuces laktove...

Naravno najbolje bi bilo da saniras povredu prvo ! ovo nije lek ni garant da se neces dalje povredjivati... poz
Vjeruj mi ovi nasi doktori u Cg su mi se itekako smucili,svi mi rekli okani se wheya i tegova,kad bih mogao da probam to sam sanirati bilo bi super...
ili si buldozer ili te djubrad pregaze

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #7 poslato: April 04, 2016, 12:13:28 posle podne »
Nadji dobrog fizioterapeuta....

Van mreže Nikola96

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #8 poslato: April 04, 2016, 12:57:25 posle podne »
Sa ramenom se ne zezaj.. Meni je isto dok sam bio mali tako krenulo sa bolovima,malo po malo,pa ispadne.. i evo sad,ne mogu vise nista da uradim u vezi ramena,ispada nonstop,ne mogu ni kao covek da radim neke vezbe.. Kad radis potisak bucicama pa ti ispadne na grudi ,nije svejedno.. Krene na nos da padne,al' uvek nekako iskontrolisem da tu ne padne.. Uglavnom,sto pre resavaj to.

Van mreže Rango1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 216
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #9 poslato: Jun 13, 2016, 10:35:27 pre podne »
imao sam slicnu povredu. Dok sam mislio da sam povrijedio rame, jer me je ono bolilo, povreda je bila pektoralisa. Tacnije ona nit sa pektoralisa sto prelazi na prednje rame. Kao sto pirat kaze ne mora da znaci da si povrijedio rame. Ja sam se povrijedio na benc presu, prije par godina. Rendgen ti ne moze pomoci jer on ne moze da snimi misicna tkiva. Zato probaj sa nekim ultrazvukom koji ima tu opciju. Kako sam sanirao povredu, pa isao sam i na razne fizikalne terapije, mazao gelovima ali slabo je to sta dalo rezultate. Jodnostavno sam prestao raditi vjezbu ili vjezbe na kojima sam osjecao bol par mjeseci. Ali i dan danas me na razvlacenjima ili na bencu ponekad to "rame" zaboli. Jedino kaad se dobro zagrijem i kad radim u superstriktnoj formi mogu da odradim trening bez problema. Bez dobre zagrijave nema ni dobrog treninga generalno, o povredama da i ne pricam. Poz

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #10 poslato: Jun 13, 2016, 12:43:31 posle podne »
razvlacenje je smrt za one koji imaju problema sa ramenom... ako bas mora najbolje na sajlama jer tu mozes da trazis najlakse ugao...