April 29, 2024, 11:58:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Izbačen velik stomak  (Pročitano 4257 puta)

Van mreže Straja98

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Izbačen velik stomak
« poslato: April 03, 2016, 09:23:10 posle podne »
Cao svima,ja sam Pedja i imam 15 godina,idem u teretanu oko mesec dana, ali trenirao sam pre 6-7 meseci sw ne baš intenzivno al samo da budem u formi imam problem sa stomakom,izbačen mi je onako dosta kad se opustim sad sam na masi težim do 68 kg u sledeća dva meseca sad sam na 65kg visok 1.77,treniram uobičajen program grudi /biceps ponedeljak,leđa/triceps utorak/odmor sreda/četvrtak ramena /noge i tako u krug kardio radim 15-25min posle svakog treninga sa tegovima nizak intenzitet,brzina 8-9 na traci za Trcanje,i trbušnjake radim na svakom treningu skoro. Ne jedem slatkiše,ono ponekad jednom dvaput nedeljno pojedem koju čokoladicu, sokove ne pijem niti gazirane niti voćne, em skupi em nikakvi voće 1-2 na dan.Izvor uh su mi: integralni hleb,integralni pirinač,sočivo,ovsene, proteina (junetina,govedina ponekad, piletina najčešće Oslic,sardina,jaja,Ella sir,jogurt, masti maslinovo ulje,orah/badem,laneno seme,žumanca.Sad imam ovakvu ishranu oko 2-3 meseca i još uvek kad sam u opuštenom stanju izbačen mi je donji stomak,onako vide mi se pločice ne skroz al ih ima,ali zeza me izbačen stomak ne znam zašto se to dešava,daću telu priliku malo da se promeni znam da ima vremena al sad me bas to nervira, sve ostalo super.Pre nego što sam odlučio da se zdravo hranim i treniram, bio sam dosta debeo prezderavao sam se stalno pa su se verovatno creva proširila, ali nisam siguran ako moze pomoć hvala unapredsvaka pomoć je dobrodošla ;)Ps:Ne koristim nikakve suplemente! Inače nov sam na forumu i forum je ekstra! ;)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Izbačen velik stomak
« Odgovor #1 poslato: April 03, 2016, 09:42:49 posle podne »
Dobrodosao.

Bilo bi dobro kad bi napisao tacno kako jedes kroz dan,sta,kada i u kojim kolicinama.. :)

Takodje neka slika trenutne forme ne bi bila losa... :)


Van mreže Straja98

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Izbačen velik stomak
« Odgovor #2 poslato: April 03, 2016, 10:58:11 posle podne »
Evo ovako uh sam smanjio dosta zato što prilično lako nabacujem masu ali i salo, 2-3g/kg uh,proteini 2.2-.2.5g/kg,masti
 0.8-1g
Obrok I, 7:30 :60g ovsene,2 cela jaja 4 belanaca,nekad manje belanaca više žumanaca kombinujem
Obrok II 10:20: Belo meso/Junetina 110g + salata+ 10g lanenog semena
Obrok III 13:30: Sočivo Bondueelle (proizvođač) 200-250g +110g piletine/govedine,+ salata (Pre treninga)
Obrok IV posle treninga 16:30:Piletina 110g + 50g integralnog pirinča,+salata+ čokoladno mleko 250ml odmah posle treninga pošto se nema za whey ;)
Obrok V 19:30: Belo meso/Junetina/Oslic/Sardina +salata+maslinovo ulje 10ml
Obrok VI 22:15: 200G Ella sira +35g oraha
Evo otprilike ovako se ja hranim svakodnevno, nekad zbog Manjka para nemma ovako svaki dan da jedem,ali trudim se svake pare što dobijem za užinu štedim i kupujem zdrave namirnice i jedem u školi sve pripremam sam ;) Mišljenja?  ;)



« Poslednja izmena: April 03, 2016, 11:06:30 posle podne Straja98 »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Izbačen velik stomak
« Odgovor #3 poslato: April 03, 2016, 11:17:30 posle podne »
Pa generalno je okej..
Samo ne znam zasto konkretno to socivo,zar nije lakse neki pirinac ili krompir?
I to cokoladno izbaci,nije ono nesto dobro samo ljudi ne citaju sadrzaj pa se tripuju...
A ne moras toliko da se stresiras sto nemas whey i da mu trazis zamenu ako je obrok posle treninga kvalitetan.. :)

Van mreže Treniram_roletne

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
  • Nindza dijeta 😂
Odg: Izbačen velik stomak
« Odgovor #4 poslato: April 04, 2016, 12:29:10 pre podne »
Okaci neku sliku, da vidimo dal si nadut ili salce cini svoje:)

Moguce da si postao netolerantan na laktozu,
Socivo je dobra namjernica  al ne u toj kolicini svakodnevno, sporo razlagajuci Uh ali i 50% uh su dijetalna biljna vlakna, tako da i od njih mozes da se nadujes.
Racunaj da u 200 grama nemas preko 60g iskoristljivih.

simptomi su gasovi, pretjerano nadimanje, grčevi
« Poslednja izmena: April 04, 2016, 12:33:26 pre podne Treniram_roletne »
I workaut out because its good for me.
Also, because I like to eat. A lot.

Van mreže Treniram_roletne

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
  • Nindza dijeta 😂
Odg: Izbačen velik stomak
« Odgovor #5 poslato: April 04, 2016, 12:39:08 pre podne »
Knjiga kaze 25-30 grama dnevno,  ti imas sigurno preko 130g tako da probaj da iskljucis na sedam dana socivo  i ubaci pirinac, trebalo bi da rijesis svoj problem.
« Poslednja izmena: April 04, 2016, 12:43:22 pre podne Treniram_roletne »
I workaut out because its good for me.
Also, because I like to eat. A lot.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Izbačen velik stomak
« Odgovor #6 poslato: April 04, 2016, 07:52:42 pre podne »

Racunaj da u 200 grama nemas preko 60g iskoristljivih.

Ja sam nasao 20g UH na 100g sociva..
Upravo jedan od razloga zasto je pirinac tu objasnio.. :)

Van mreže Straja98

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Izbačen velik stomak
« Odgovor #7 poslato: April 04, 2016, 08:00:22 pre podne »
Hvala svima na odgovorima.Samo sam hteo da napomenem da sočivo ne koristim svaki dan ubacio sam ga pre jedno dva dana da vidim dal mi prija, A šta mislite jel bolji Batat slatki ili beli krompir pošto Batat ima niži gl index,inače šaljem sliku kad se vratim iz sk popodne

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Izbačen velik stomak
« Odgovor #8 poslato: April 04, 2016, 08:03:03 pre podne »
Hvala svima na odgovorima.Samo sam hteo da napomenem da sočivo ne koristim svaki dan ubacio sam ga pre jedno dva dana da vidim dal mi prija, A šta mislite jel bolji Batat slatki ili beli krompir pošto Batat ima niži gl index,inače šaljem sliku kad se vratim iz sk popodne

Moj ti je savet da se ne zamaras previse,baziraj se na krompiru i pirincu i neces pogresiti(a to je bogu hvala jeftino pa neces imati tih problema..) :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Izbačen velik stomak
« Odgovor #9 poslato: April 04, 2016, 12:26:32 posle podne »
Batat je daleko bolji... ovaj obican ti je skrob... ne moze da se poredi sa batatom... nego jel pijes ti pive? Od toga isto moze stomak...

Van mreže Straja98

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Izbačen velik stomak
« Odgovor #10 poslato: April 04, 2016, 01:15:20 posle podne »
Evo nesto tipa ovako,izvinjavam se ako kvalitet slike los :(

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Izbačen velik stomak
« Odgovor #11 poslato: April 04, 2016, 01:20:34 posle podne »
ma to nije nista..

Van mreže Nikola96

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Izbačen velik stomak
« Odgovor #12 poslato: April 04, 2016, 01:31:26 posle podne »
Drugar,ti izgleda drzis stomak 100% opusten uvek pa se tripujes.. Nzm za druge,ili da li je to trip kod mene.. Ali uvek drzim donekle uvucen stomak nesvesno.. Al' kad bi ga opustio,i meni bi bio takav. :)

Van mreže Straja98

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Izbačen velik stomak
« Odgovor #13 poslato: April 04, 2016, 04:44:39 posle podne »
Pa, sad jel to normalno il sta,ubacicu int pirinač mesto sočiva i izbaciću čokoladno mleko pa cu da vidim kako ide inače, hvala Vam na odgovorima ;))

Van mreže JohnnyQuid

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
  • petrolhead
Odg: Izbačen velik stomak
« Odgovor #14 poslato: April 04, 2016, 05:29:38 posle podne »
Nije ti to nista strasno, ali ispravi se, uvuci stomak, izbegavaj taj kontrapost polozaj sa prve slike(sto rekli stav seoske mlade) i oslanjaj se na obe noge podjednako, sedaj lepo na stolicu.

Ja sa tim muke mucim, kao i dosta mladih generalno, ne vodi se ni priblizno racuna o tome, a posledice nisu zanemarljive..

Ciljaj na ovo dole hahah