Mart 28, 2024, 08:59:55 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Nadutost i bolovi u trbuhu  (Pročitano 24434 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Nadutost i bolovi u trbuhu
« Odgovor #15 poslato: Maj 04, 2016, 08:54:01 pre podne »
grasak i kukuruz su teski za stomak, nisam bas najsigurniji ali mislim da kukuruz ima u sebi i secera... u svakom slucaju od toga mozes posteno da se nadimas... probiotik forte, ovsena kasa je recimo bogata vlaknima koje regulisu peristaltiku creva... dovoljno tecnosti...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nadutost i bolovi u trbuhu
« Odgovor #16 poslato: Maj 04, 2016, 10:01:15 pre podne »
grasak i kukuruz su teski za stomak, nisam bas najsigurniji ali mislim da kukuruz ima u sebi i secera... u svakom slucaju od toga mozes posteno da se nadimas... probiotik forte, ovsena kasa je recimo bogata vlaknima koje regulisu peristaltiku creva... dovoljno tecnosti...

BRAVO

Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Odg: Nadutost i bolovi u trbuhu
« Odgovor #17 poslato: Maj 04, 2016, 10:09:59 posle podne »
Na masi sam se pretrpavo sa uh i trbuh mi je bio nadut ko trudnici, doslovno. Jedva sam ga mogao kontrolirati, ponekad i ne... kako sam poceo ciklirat i smanjiio uh, sve je u boljem stanju.. nadutos puno manja

Van mreže Patrik1229

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Nadutost i bolovi u trbuhu
« Odgovor #18 poslato: Maj 07, 2016, 08:47:35 pre podne »
Tocno je tako i meni, bf mi je oko 7% a jedem uh skoro u svakom obroku ogromne kolicine i onda izgledam ko trudnica isto, kako ih cikliras?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nadutost i bolovi u trbuhu
« Odgovor #19 poslato: Maj 07, 2016, 10:18:51 pre podne »
Tocno je tako i meni, bf mi je oko 7% a jedem uh skoro u svakom obroku ogromne kolicine i onda izgledam ko trudnica isto, kako ih cikliras?

bf 7%....vauuuuuuuuuu

moze fotka neka :D :)

Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Odg: Nadutost i bolovi u trbuhu
« Odgovor #20 poslato: Maj 08, 2016, 02:10:13 posle podne »
Tocno je tako i meni, bf mi je oko 7% a jedem uh skoro u svakom obroku ogromne kolicine i onda izgledam ko trudnica isto, kako ih cikliras?
A ono, cim sam poceo ciklirat bilo je bolje... iso sam prvo sa 150-250 i 50... sad sam 100,200 i 0..  ovisi jel mi je visoki ili srednji unos tako imam i rasporedeno onda

Van mreže Vojvoda

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Nadutost i bolovi u trbuhu
« Odgovor #21 poslato: Maj 10, 2016, 05:50:16 posle podne »
Do nadutosti i bolova u trbuhu najcesce dolazi zbog toga sto kad jedemo (pogotovo brzo) unosimo vise zdraka u sebe (zvakace gume mogu biti najveci krivac tome) i drugi najveci problem je nedostatak vlakana. Siguran sam kada povecas vlakna da do nadutosti i bolova u trbuhu nece doci jer sam i ja imao problema s tim. Jabuka, kupus, zobene, kikiriki maslac.. su odlican izvor vlakana, a i malo vise kretanja (aktivnosti) nije na odmet.

Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Odg: Nadutost i bolovi u trbuhu
« Odgovor #22 poslato: Maj 10, 2016, 08:55:27 posle podne »
Do nadutosti i bolova u trbuhu najcesce dolazi zbog toga sto kad jedemo (pogotovo brzo) unosimo vise zdraka u sebe (zvakace gume mogu biti najveci krivac tome) i drugi najveci problem je nedostatak vlakana. Siguran sam kada povecas vlakna da do nadutosti i bolova u trbuhu nece doci jer sam i ja imao problema s tim. Jabuka, kupus, zobene, kikiriki maslac.. su odlican izvor vlakana, a i malo vise kretanja (aktivnosti) nije na odmet.
Do nadutosti i bolova u trbuhu najcesce dolazi zbog toga sto kad jedemo (pogotovo brzo) unosimo vise zdraka u sebe (zvakace gume mogu biti najveci krivac tome) i drugi najveci problem je nedostatak vlakana. Siguran sam kada povecas vlakna da do nadutosti i bolova u trbuhu nece doci jer sam i ja imao problema s tim. Jabuka, kupus, zobene, kikiriki maslac.. su odlican izvor vlakana, a i malo vise kretanja (aktivnosti) nije na odmet.

Ja recimo nisam imao bolove ali sam uzasno nadut bio.. dobro prezderavo sam se doslovno.  Al zob mi je uvijek bila 120 pa cak i 150g sto je dosta vlakana ali opet... vise puta dnevno sam isao i na wc i sve je to radilo... ali sam nadut bio opet. A ovo za zrak pojma nemam stvarno, nisam nikad razmisljao na taj nacin..  sad na cikliranju i puno manje uh nego prije se osjecam po tom pitanju bolje ali opet nekad znam bit nadut ali nije to kao prije.. borim se dugo sa tom" zagonetkom"

Van mreže Shadow_SW

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Nadutost i bolovi u trbuhu
« Odgovor #23 poslato: Avgust 19, 2016, 11:34:20 posle podne »
Imam i ja problem s nadutošću, ujutru je sve normalno, ali uveče zna stomak da mi bude naduven oko pupka, kad pipneš tvrd ali veliki kao kod trudnice, što na moju kilažu veoma smešno izgleda...

Probao sam da promenim neke stvari i nadutost se malo smanjila, ne vidi se toliko stomak, ako imate iste greške koje sam i ja imao potrudite se da ih ne pravite:
-Raspodelite hranu u više manjih obroka,
-Nemojte da sabijete pola litre vode posle obroka, rasporedite vodu,
-Pokušavajte da jedete i pijete sporije (pogotovo ako pijete jogurt),
-Verovatno vas neka hrana nadima, a da toga niste svesni, ja sam tek tek pre neki dan shvatio da od crnog luka imam nadimanje...

Van mreže Iwanjezi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Nadutost i bolovi u trbuhu
« Odgovor #24 poslato: Avgust 08, 2020, 03:07:22 pre podne »
Celer + spanac+ limun. Piti casu dnevno. 100g celera ima oko 320mg Mg, sto je zadovoljavajuca dnevna doza. Poz

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nadutost i bolovi u trbuhu
« Odgovor #25 poslato: Avgust 08, 2020, 09:08:40 pre podne »
Celer + spanac+ limun. Piti casu dnevno. 100g celera ima oko 320mg Mg, sto je zadovoljavajuca dnevna doza. Poz

Kakva.....a dobro, nisi ti kriv, ti si procitao negde pa mogu da kazem BUDALSTINA
Isto kao da jedes voce da bi uneo vit C i slicne gluposti koje prate ljude od pamtiveka........

jedi spanac da bi bio jak kao Popaj (inace, lik je preuzet od najveceg olosa koji je spavao po lukama u Eng, svaki dan pijancio, krao, tukao se i tako je ostao bez oka, te od tuda naziv Popaj - POP EYE (izbiti oko, izbijeno oko itd) , ali eto....potrebno je samo malo maste da se najveci olos pretvori u heroja...

Uzmi ovo, uzmi ono....iz prirode se mogu uzimati antioksidanti (potrebno je imati veliko znanje sta ,gde, kada) a te gluposti ne znam da li je veca budallstina to ili farmakolska mafija..mrtva je trka....

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Nadutost i bolovi u trbuhu
« Odgovor #26 poslato: Avgust 08, 2020, 09:48:02 pre podne »
 ;D gde si to iskopa.... zapravo po svemu sudeci to je bio Frank “Rocky” Fiegel, kao inspiracija prvo za jednu fabriku spanaca a posle i strip/ crtac.. ziveo je u Ilinoisu, bio sitan i ruzan i kao takav se koristio kao kontrast Olivi koja navodno je trebalo da bude lepa  ;D  nije bio uopste mornar, bio barmen i voleo da se siba...  ;D u to vreme svakodnevica , danas se to placa...
@ivanjezi
Probiotik, aktivni beli ugalj ako nadima stomak... umerenije sa mlecnim proizvodima, a ovo da sameljes u blender  ili kako vec je ok zbog vlakana

Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: Nadutost i bolovi u trbuhu
« Odgovor #27 poslato: Avgust 08, 2020, 09:54:43 pre podne »
Popaj bi bio jaci da je jeo spanac sve sa konzervom em bi uneo vise gvozdja  a podlaktice bi bile jos vece ;D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Nadutost i bolovi u trbuhu
« Odgovor #28 poslato: Avgust 08, 2020, 10:14:57 pre podne »
poenta Popaja je u necemu drugom, jeste malo skretanje sa teme, ali da je markteinska industrija isla u smeru promovisanja brokolija, spanaca, belog mesa, jaja itd... dobio bi u potpunosti drugaciji poredak, znaci nije da nije moglo... i nije tacno da se secerna trska najlakse proizvodi itd... nego nije se htelo... isto kao i Popaj, da Supermen jede meso i pririnac, deci ne bi padalo na pamet da idu kod zutog klovna u restoran... ili piju coca colu i sprajt da bi bili svoji...  ukusi su nametnuti drugim recima

Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: Nadutost i bolovi u trbuhu
« Odgovor #29 poslato: Avgust 08, 2020, 10:35:51 pre podne »
Ma kapiram te nego se ja malo salim, nisu samo ukusi nametnuti nego bukvalno sve.