April 28, 2024, 03:57:50 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.104 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Krckanje ramenog zgloba???  (Pročitano 3242 puta)

Van mreže DareDare

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Krckanje ramenog zgloba???
« poslato: Maj 23, 2016, 11:19:14 posle podne »
Naime, vec duze godina unazad imam problem, da mi zglobovi ,,krckaju,, . Prsti, vrat, kolena, lakat ponekad samo, kicma itd... To je ono u fazonu ,,iskrckam,, jednom, i miran sam narednih par sati. To i nije toliko bitno.
Brine me, ne krckace, nego bas KRCANJE u zglobovima ramena. Na skoro svaki pokret ruke, rotiranje ramena, potisci iznad glave, lateralna bocna dizanja, ramena kao da mi preskacu tetiva preko tetive i to se cuje bas JAKO... Bolova nemam nikakvih, ali je veoma neprijatno... Krckanje se smanjuje kada dodjem do polovine treninga, kao da ,,razradim,, rame i onda je malo drugacije... Bas bi mi znacio neki savet, pozdrav

Van mreže DareDare

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Krckanje ramenog zgloba???
« Odgovor #1 poslato: Maj 23, 2016, 11:21:13 posle podne »
I da napomenem, da uglavnom kada radim kosi bech, desno rame u donjem polozaju, krcne, lupi, toliko jako kao da ispadne iz lezista, ali bukvalno, nista ne boli, niti me ometa da vezbam, osim malo straha i neprijatnog osecaja,

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Krckanje ramenog zgloba???
« Odgovor #2 poslato: Maj 25, 2016, 07:02:09 pre podne »
isti problem... mada ja imam i dosta povreda tako da mi nije ni cudo... neki kazu to su kalcifikati, neki da je to normalno itd...ono sto mogu da ti kazem je da kada to dodje, kazi zbogom forsiranju kilaza... svaki trening ti znaci pa makar i onaj kilavi ali da odrzi tonus misica... primetio si sigurno da kada napravis pauzu , kada tonus pocne da opada da je situacija jos gora... potiske iznad glave pogotovo iza glave zaboravi, mozes bucicama ali ravna sipka ne, ispred glave je ok , isto zgibovi , lat sve sto ide iza linije usiju ne... samo spreda,  vodi racuna na kosom ... bolje uzmi potisak bucicama i menjaj ugalove na klupi, lateralno dizanje radi u pretklonu a da bi pogodio srednji delt blaga eksterna rotacija, ne brini se kada je to u pretklonu , videces i sam pogadja, jer to normalno na zemlju... dobro zagrevanje i istezanje pod obavezno...

Van mreže DareDare

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Krckanje ramenog zgloba???
« Odgovor #3 poslato: Maj 25, 2016, 09:54:54 pre podne »
pa tako nekako druze, osim sto ja nemam problem recimo kod vucenja, tipa lat iza, ili ispred glave. problem je kod potiska, smit, kosi bench i to..... potisak iza glave kao sto kazes veoma je tesko odraditi, mozda prvu seriju sa nekih 25 kg max.... vazno je da ne boli, a ipak kada razmislim na duge staze, imam neki los predosecaj da moze stanje vremenom da se pogorsa, sto nikako nebih zeleo...
jel si posecivao ortopeda ? Sta on kaze ako jesi? pozzdrav

Van mreže Exaybachay

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Krckanje ramenog zgloba???
« Odgovor #4 poslato: Maj 25, 2016, 10:11:19 pre podne »
Ja imam lijevo rame sjebano još iz djetinjstva, od beskonačnog grudvanja, kontam nešto ko povreda što ovi bacači u bejzbolu što imaju samo ne u tolikoj mjeri. Generalno mi do sad nije pravilo problem, nekad tako zna isto škljocat ali uglavnom mi nije pravilo nikakve smetnje. Ali ja sam sve te tako vježbe što stručnjaci kažu da su loše za rameni zglob izbacio. Naravno probao sam raditi, ali su mi neugodne, tipa ti potisci iza glave, osjetim da su loši za mene ali ajd oni i nekako ali ona vježba za ramena upright row gdje laktovi moraju  ići prema gore mi je najodvratnija, bukvalno osjetim kao da mi neko hoće da iščupa ramena. Jbg, ja kontam da je to kompromis koji moram uraditi, možda sad nemam problema, ali ako bi nastavio to raditi problemi ozbiljniji će doći brzo. Doćiće i ovako možda ali ja taj proces neću ubrzavati.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Krckanje ramenog zgloba???
« Odgovor #5 poslato: Maj 25, 2016, 10:21:12 pre podne »

@daredare
vidi moj slucaj je nesto drugo i ja imam klinicku sliku jer sam radio i snimanja i tacno znam sta je ... ja tebi kazem za ramena da medjuzglobni prostor se smanjuje prilikom izvodjenja vezbi iza glave, takav je polozaj , gde dolazi najvise do povreda i vratne kicme itd... ne kazem nisu svi skloni tome ali ti jesi...to sto ne boli ne znaci da nece... ja sam ti tacno napisao sta da radis i sa tim vezbama mozes sasvim normalno da napredujes... cak ces dobijati sa potiskom bucicama i sajlama (naravno modifikovane tezine) stabilnost u zglobu.