April 27, 2024, 03:25:32 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ispavno ili ne?  (Pročitano 1544 puta)

Van mreže zivoticml

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Ispavno ili ne?
« poslato: Jun 29, 2016, 12:07:44 posle podne »
Za početak veliki pozdrav svima. Imam 27 godina, visok sam 178 cm i težak sam 95 kg. U ovom postu ću prestaviti svoj način ishrane (za koji smatram da je najvažniji proces) i suplementaciju koju planiram da koristim. Da razjasnim na početku da nemam za cilj da se spremam za takmičenja, nego čisto da se "upristojim", znači da sidjem na nekih 80kg, kao i zbog zdravlja. Molim iskusnije članove samo da mi potvrde da li ovo dobro ili da predlože promene, pa ko zna, ako ispadne dobro, da i drugi članovi sa sličnim problemom i ciljem mogu da se "posluže" ovim postom.

Ishrana se sastoji iz 3 glavna obroka i 2 užine.
DORUČAK (10h): Belanca+mladi sir
                          ili Ovsene pahuljice
                          ili Sir+šunka
Užina 1 (13h): 1grejfrut + šolja zelenog čaja

RUČAK (16h): 300g (piletine,ćuretine,junetine) sa salatom
                      ili pastrmka sa salatom ( pečurke, spanać, cvekla, paprika, luk, šargarepa

Užina 2 (18h) : Grejp

Večera (20h) : Tuna ili piletina

Jednom dnevno planiram i unos Omega 3.
3l vode dnevno

Od suplementacije bih koristio BCAA ( pre i posle treninga), GLUTAMIN (posle treninga).  Bez sagorevača, loše su mi uticali na jetru. Čuo sam da su i tečne amminokiseline dobre za mršavljenje.

Što se tiče vežbanje, za početak bi to bilo 3-4 treninga nedeljno, sa dve grupe mišića po treningu.

Trening i ishrana bi išli polako i na duge staze, ne planiram da smršam za dva meseca..

Hvala unapred na savetima. Pozdrav





Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Ispavno ili ne?
« Odgovor #1 poslato: Jun 29, 2016, 12:26:31 posle podne »
Pozdrav i dobrodosao..;)
Sto se tice ishrane nije to lose odnosno dosta je bolje nego junk food i ostalo.Ono sto meni malo bode oci jeste nedostatak ugljenih hidrata i masti.Naravno,obzirom na tvoju kilazu i trenutno stanje treba biti pazljiv sa uh ali to ne znaci da ih uopste ne unosis.Moj neki predlog je hidrati oko treninga ostatak dana protein +zdrave masti.

1.Sto se tice prvog obroka slobodno jedi cela jaja i neko moje misljenje je da su jaja+ mzoda neko kostunjavo voce ideala za prvi obrok.
2. Drugi obrok ok,izvor proteina ok,fali ili uh ili masti..(pirinac,krompir kuvani,badem,lesnik itd..)
3.Treci obrok izvor proteina opet ok ali bih ubacio uz to i neki izvor masti.

Umesto ovih uzina bih ubacio dva obroka,s tim sto bih drugi obrok podelio na dva dela tj. ovih 300 gr piletine po 150 gr.
U zavisnosti kada je trening isao bih posle treninga ugljene hidrate,ako bas kasno treniras onda bih uh ubacio pre treninga.Ostaje da nam kazes nesto vezano za trening.
BCAA i Glutamin su ok..

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/21-bcaa
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/22-glutamin

Van mreže zivoticml

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Ispavno ili ne?
« Odgovor #2 poslato: Jun 29, 2016, 12:50:04 posle podne »
Hvala na dobrodošlici i brzom odgovoru  :)

Iskreno ishrana mi je bazirana na testu intolerancije na hranu, pošto sam imao velikih problema sa jetrom, pa su mi generalno pirinač i krompir izbačeni iz ishrane, od žitarica smem ovsene i pšenične proizvode ( kukuruz ne), mesa su mi sva dozvoljena, mlečni proizvodi mahom jesu. Od voća samo ona kiselkasta..

Trening bi bio imeđu 17 i 19h, u zavisnosti od dnevnih obaveza. Grudi-biceps jedan dan, leđa-triceps drugi dan, ramena-noge 3 dan, dan pauze pa tako u krug. Plus dva termina nedeljno po sat vremena fudbala.
Da li ovde dolaze u obzir i tečne aminokiseline?