Mart 29, 2024, 07:20:43 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Aleksa Kosic  (Pročitano 12710 puta)

Van mreže idiot1234

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Aleksa Kosic
« poslato: Jul 09, 2016, 08:18:40 posle podne »
Potrebna pomoc.Imam 16 godina,'00 sam godiste,idem u teretanu oko 6 meseci aktivno(bilo bi glupo da kazem 2 godine kada sam trenirao sa prekidima i nisam pazio ni na sta,nisam bas napredovao,a 6 meseci je konstantno).Trenirao sam vaterpolo,plivanje i dzudo.Idem 6 puta nedeljno,treniram jako,svaki deo tela po 2 puta nedeljno.Problem je sto ne koristim suplemente i nemam neku ishranu(nemam finansijske mogucnosti,a roditelji su malo komplikovani),potrebna mi je pomoc da se bolje snadjem oko toga i kako da dodjem na pravi,stabilan put u bodybuildingu.
« Poslednja izmena: Jul 09, 2016, 08:30:02 posle podne aleksa kosic »

Van mreže AcoBB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Aleksa Kosic
« Odgovor #1 poslato: Jul 09, 2016, 08:44:33 posle podne »
Sam si rekao da je ishrana loša, ishrana je osnova svega, i vjeruj mi da zdrava ishrana je jeftinija nego junk. Najprije kreni od kvalitetne ishrane, pusti suplemente, probaj sjesti i objasniti roditeljima ako su tvrdoglavi,siguran sam da je većina mlađe populacije u početku imala prepucavanje s roditeljima oko toga svega. Treniraj, jedi i rezultati će biti.
Instagram: Aco_1007

Van mreže idiot1234

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Aleksa Kosic
« Odgovor #2 poslato: Jul 09, 2016, 08:56:21 posle podne »
Samo je problem sto je malo skupa.Ja ujutru obicno jedem 5 jaja,jedan krastavac i paradajz(kao salatu),250 mleka i ponekad ubacim grilovanu tikvicu celu.Posle sam na treningu,nakon treninga sam od pre 4 dana krenuo da pijem surutku u prahu 30g u 500ml,zatim nakon treninga jedem obicnu jednu,danas sam pojeo 2 konzerve tunjevine i 500ml mleka sa grilovanom tikvicom i opet istom salatom.Nekada samo jedem belo meso grilovano sa tikvicom i paprikom(ne ljutom) i salata.I tako svaki dan,uvece ne jedem zato sto su mi jela poprilicno obimna,a keva poludi uvece i dere se..A ja ne znam kako da pojednostavim sebi tu ishranu,a da ona ne bude besna...

Van mreže idiot1234

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Aleksa Kosic
« Odgovor #3 poslato: Jul 09, 2016, 08:57:26 posle podne »
Inace visok sam 173 ili 175 a tezim 71kg.

Van mreže AcoBB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Aleksa Kosic
« Odgovor #4 poslato: Jul 09, 2016, 09:09:08 posle podne »
Samo je problem sto je malo skupa.Ja ujutru obicno jedem 5 jaja,jedan krastavac i paradajz(kao salatu),250 mleka i ponekad ubacim grilovanu tikvicu celu.Posle sam na treningu,nakon treninga sam od pre 4 dana krenuo da pijem surutku u prahu 30g u 500ml,zatim nakon treninga jedem obicnu jednu,danas sam pojeo 2 konzerve tunjevine i 500ml mleka sa grilovanom tikvicom i opet istom salatom.Nekada samo jedem belo meso grilovano sa tikvicom i paprikom(ne ljutom) i salata.I tako svaki dan,uvece ne jedem zato sto su mi jela poprilicno obimna,a keva poludi uvece i dere se..A ja ne znam kako da pojednostavim sebi tu ishranu,a da ona ne bude besna...
Fale ti ugljikohidrati, ubaci ih obavezno u ishranu, i jedi navečer, posni sir i kikiriki il bademe mozes ubaciti, zadnji obrok P+M,cirka 250g posnog sira i 50g kikirikija te ispadne oko 1,5€ ako i toliko.
Instagram: Aco_1007

Van mreže idiot1234

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Aleksa Kosic
« Odgovor #5 poslato: Jul 09, 2016, 09:21:38 posle podne »
da li mogu nakon dorucka da ubacim kikiriki kao uh,posle treninga kupim 2 banane kao uh,a uvece jedem posni sir i badem ili kikiriki.

Van mreže AcoBB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Aleksa Kosic
« Odgovor #6 poslato: Jul 09, 2016, 09:34:24 posle podne »
da li mogu nakon dorucka da ubacim kikiriki kao uh,posle treninga kupim 2 banane kao uh,a uvece jedem posni sir i badem ili kikiriki.
Kompleksni uh - riza,krumpir,zobene pahuljice... bananu mozes poslije treninga ako ne koristis glukozu, navece kao zadnji obrok posni sir i bademe, ako su ti skupi, zamjeni kikirikijem. Nastoj da ti svaki obrok sadrzi neki izvor proteina.
Instagram: Aco_1007

Van mreže idiot1234

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Aleksa Kosic
« Odgovor #7 poslato: Jul 09, 2016, 09:40:22 posle podne »
Ne koristim glukozu.Dobro,ubacicu to u ishranu.Jos nesto?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Aleksa Kosic
« Odgovor #8 poslato: Jul 10, 2016, 02:11:32 posle podne »
Pa cekaj,jel imas finansija za ishranu ili nemas?

Jer sta vredi da ti pisemo sta i kako,ako nemas finansija da to ispratis ? :)

Van mreže idiot1234

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Aleksa Kosic
« Odgovor #9 poslato: Jul 10, 2016, 02:19:25 posle podne »
Zavisi,da li sadasnju ishranu gore(ponekad obrnem jela samo,zavisi),smatras da imam ili ne?
I sta mislis o formi sadasnjoj.Celu drugu godinu srednje sam pauzirao i sada je proslo vec 1 mesec od kada sam se vratio opet u igru.Da kazemo da idem nekih 6 meseci konstantno i onda pauza druga godina i sada je poslo tih mesec dana konstanstnog treninga.Ovo su sadasnje slike gore.Hocu da pokusam celu trecu godinu da spojim da treniram konstantno i da barem zadrzim sadasnju ishranu.Znam da ne vredi,ali cak i na tom minimalnom finansijskom noviu(da kazemo sadasnjem) znaci neki savet za dodadnu ali jeftinu ishranu.Ja cu da objavljujem slike idalje da vidimo koliko napredujem ako nastavim bez suplemenata i sa srednjom ishranom...

Van mreže idiot1234

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Aleksa Kosic
« Odgovor #10 poslato: Jul 10, 2016, 02:23:20 posle podne »
Stavicu i slike nogu,samo da slikam nekako.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Aleksa Kosic
« Odgovor #11 poslato: Jul 10, 2016, 02:38:27 posle podne »
Ako hoces da uradis ishranu i priblizno kako treba,ona mora da se zasniva na unosu proteina,iz pretezno mesa,jaja,ribe.. :)


Van mreže idiot1234

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Aleksa Kosic
« Odgovor #12 poslato: Jul 10, 2016, 02:40:19 posle podne »
Ja ujutru obicno jedem 5 jaja,jedan krastavac i paradajz(kao salatu),250 mleka i ponekad ubacim grilovanu tikvicu celu.Posle sam na treningu,nakon treninga sam od pre 4 dana krenuo da pijem surutku u prahu 30g u 500ml,zatim nakon treninga jedem obicnu jednu,danas sam pojeo 2 konzerve tunjevine i 500ml mleka sa grilovanom tikvicom i opet istom salatom.Nekada samo jedem belo meso grilovano sa tikvicom i paprikom(ne ljutom) i salata.I tako svaki dan,uvece ne jedem zato sto su mi jela poprilicno obimna,a keva ne da onda da pravim opet sebi(uvece pred spavanje popijem surutku opet)

Van mreže Перун

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 222
Odg: Aleksa Kosic
« Odgovor #13 poslato: Jul 10, 2016, 04:14:41 posle podne »
Ja ujutru obicno jedem 5 jaja,jedan krastavac i paradajz(kao salatu),250 mleka i ponekad ubacim grilovanu tikvicu celu.Posle sam na treningu,nakon treninga sam od pre 4 dana krenuo da pijem surutku u prahu 30g u 500ml,zatim nakon treninga jedem obicnu jednu,danas sam pojeo 2 konzerve tunjevine i 500ml mleka sa grilovanom tikvicom i opet istom salatom.Nekada samo jedem belo meso grilovano sa tikvicom i paprikom(ne ljutom) i salata.I tako svaki dan,uvece ne jedem zato sto su mi jela poprilicno obimna,a keva ne da onda da pravim opet sebi(uvece pred spavanje popijem surutku opet)

Pa vec si napisao isti post.
Pokusaj da razgovaras sa roditeljima da ti finansiraju ishranu. Ne znam koliko kosta ta surutka, ali kontam da si mogao za te pare da uzmes pirinac jer ovako ti ona nista ne znaci. :)

Van mreže idiot1234

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Aleksa Kosic
« Odgovor #14 poslato: Jul 10, 2016, 06:29:01 posle podne »
Znam,nego mi je napisao jaja,meso,riba,a ja sam vec postavio to,pa sam ispisao opet....
90din 200g