April 25, 2024, 10:26:21 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.098 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Sugestija i predlog za suplementaciju  (Pročitano 2927 puta)

Van mreže 60 Sec

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Sugestija i predlog za suplementaciju
« poslato: Avgust 09, 2016, 08:23:29 posle podne »
Pozdrav svima na forumu

Pratim i informisem se na forumu vec duze vremena. Dobro bi mi dosao savet.

Visok sam oko 180 cm i tezak 80-83kg (leto-zima). Uspeo sam da izmrsavim oko 35 kg. Sve je pocelo kad sam krenuo na fakultet sa oko 115kg. Kilograme sam izgubio dosta brzo u periodu od oko pola godine, tako da mi je ostao i visak koze. To sam postigao redukovanom ishranom i treningom, do sad apsolutno nista nisam koristio od suplementacije. U konstantnom "treningu" sam eto nekih osam godina. Zadovoljan sam svojim izgledom ali naprosto sam se zasitio, nikakvog napretka nema a pocinjem osecati i posledice svega. Vezbam kuci, odnosno napolju, dva puta po 6 meseci sam isao u teretanu, ali nekako mi ne odgovara taj i takav nacin treninga. Ishrana mi se uglavnom bazira na mesu i povrcu, testo-odnosno ugljene hidrate "izbegavam" jer me, nadimaju odnosno smetaju.

Sto se suplementacije tice uzeo bih whey protein i neki sagorevac i tu bih se zaustavio, da vidim cime bi to rezultiralo nakon duzeg vremena. Sve sto zelim je neki napredak i poboljsanje u izgledu i formi (snazi). Zanima me najbolji odnos kvaliteta/cene koje mogu dobiti za whey protein i sagorevac. Mesecno bih izdvojio oko 10.000din.

Svaka preporuka je dobrodosla  :)


Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Sugestija i predlog za suplementaciju
« Odgovor #1 poslato: Avgust 09, 2016, 08:47:56 posle podne »
Pozz,
Pre svega svaka cast na dosadasnjim rezultatima.

Sto se same suplementacije tice,ona je "dodatak ishrani" i najbolje bi bilo kada bi nam napisao tacno kako se hranis,koliko cega jedes,kada i naravno koji su ciljevi,pa da ti u skladu sa tim pomognemo u odabiru suplementacije..

Sto se tice samog whey proteina,ubedljivo best buy : http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/proteini/13-the-amino-whey-hidro-2300-g.html

Van mreže radovicmiladin86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 207
Odg: Sugestija i predlog za suplementaciju
« Odgovor #2 poslato: Avgust 09, 2016, 10:24:01 posle podne »
Za nas obicne pacenike i smrtnike ako ne planiras profi da se bavis bilo koj whey sa deklaracijom je ok....samo nijanse su razlike koje neces ni osetiti....

Van mreže 60 Sec

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Sugestija i predlog za suplementaciju
« Odgovor #3 poslato: Avgust 09, 2016, 10:40:33 posle podne »
Hvala  :)

Svestan sam koliko je bitna ishrana, ali ona je kakva takva nazalost. Ujutru mi dorucak obicno bude porcija muslija, zavisno od toga kad ustanem, zasiti me do rucka koji bude dosta rano oko 12-13h. Volim meso i jedem ga dosta, za rucak sigurno 200-300grama+plus niskokaloricno povrce(buranija, grasak, spanac itd) zavisi kako kad. Vecera mi je oko 19-20h i za nju imam barena jaja, ellu, tunjevinu, pirinac, mladi sir. Za uzinu obicno imam neko voce ili orasaste plodove: lesnici, bademi.. Znam da ovo izgleda smesno i da ne navodim tacne gramaze jer naprosto nema pravila, ali vrlo dobro sam svestan kalorijske vrednosti kao i odnosom proteina, masti i ugljenih hidrata u svojim obrocima. Hleb, cips-grickalice kao i gazirane sokove sam u potpunosti izbacio iz ishrane. Tu i tamo pojedem nesto slatko, cisto iz zadovoljstva. Tesko da mogu da se potrudim da mi ishrana bude uravnotezenija i bolja, niti zelim da se odreknem nekih stvari koje mi pricinjavaju zadovoljstvo, kao sto je nekad jedno pivo posle rucka.

Moja ocekivanja nisu velika. Naprosto sam dosao tu gde jesam, to dosta dugo traje- preko 5 godina i bez suplementacije ne mogu znacajnije napredovati. Zelim da ponovim da sam zadovoljan izgledom, samo sam se svega vec zasitio. Mislim na trening i na povrede. Hteo bih da probam suplementaciju jer mislim da bi mogla da mi "olaksa" stvari. Ne mogu kroz redovnu hranu da obezbedim dovoljan unos proteina. Unosim dnevno 2000-2500kcal. Nekad sam znao trenirati 5-6 dana nedeljno, sad je to 3-4, uz dva termina fudbala.

Nadam se da sam koliko toliko pojasnio situaciju odnosno okolnosti ???








Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Sugestija i predlog za suplementaciju
« Odgovor #4 poslato: Avgust 09, 2016, 10:47:18 posle podne »
Pa i ocekivao sam slican odgovor za ishranu,zato sam i postovao prvo da napises ishranu...

Moj savet je svakako da iskoristis finansije da unapredis ishranu,jer iskreno ne vidim razlog da das 5000 dinara za protein IZ PRASKA,a da jedes 200gr mesa dnevno...

Zato se i zovu "dodaci ishrani" jer dolaze do izrazaja tek kada je ishrana na "pravoj stazi"... :)

I dalje nam nisi napisao koji je cilj? Masa,definicija.. ?

Van mreže 60 Sec

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Sugestija i predlog za suplementaciju
« Odgovor #5 poslato: Avgust 09, 2016, 11:34:47 posle podne »
Nisam ni ja bas bio najjasniji.

Ishrana mi je prilagodjena od dana do dana, zavisi od dosta stvari, koje tesko mogu da kontrolisem. Naprosto sad sam naucio sta mi odgovara pa se tako i vladam. Nisam napisao, imam 28god. Trudim se da kroz meso obezbedim barem 100gr proteina dnevno(na mojih 80kg), tako da pojedem blize pola kg bila to piletina(belo meso), svinjske snicle od buta, junetina ako se uzme odnos 20gr prot/100gr mesa itd. Nesto naravno bude i iz jaja, tunjevine, pirinca, opet kazem zavisi kako kad :-\. Ostatak ishrane ug.hid i masti je takav da se ne ugojim ponovo. Tesko da mogu da unesem vise proteina kroz meso (zbog pripreme) ili drugacije.

Cilj je neka sveopsta forma i bolje stanje organizma. Sve vezbe koje radim mogu da uradim u tom obimu i ni makac dalje, radio sam rotacije, ali to je to. Zeleo bih veci procenat misica u odnosu na celokupnu telesnu kompoziciju. Ukoliko bih nabacio koji kilogram misica ne bi mi smetalo. Sagorevac tu ne bi bio za definiciju, koliko za "kontrolu" takve ishrane. Pokusao bih to na period od 3 meseca pa da vidim dokle bih stigao.

Mozda bih mogao da pocnem samo sa wheyom... Nemam nikakvog iskustva sa suplementacijom pa bih voleo da izvucem najbolje sto mogu ulozeno/dobijeno.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Sugestija i predlog za suplementaciju
« Odgovor #6 poslato: Avgust 10, 2016, 01:39:46 pre podne »
Pa tu je najveci problem u tvom razmisljanju i sagledavanju situacije...

Ako zelis vise misicne mase,mora mnogo drugacije da se jede,da se jede 2gr/kg proteina,da se manipulise ugljenim hidratima zarad zeljenog cilja i naravno da je trening na pravom mestu(o kom nisi pisao nista)...

I naravno ako zelis da dobijes misicnu masu,moraces da dobijes odredjeni % masnih naslaga jer jednostavno jedno bez drugog ne ide,upravo razlog zasto se stalno "kruzi" masa-definicija... :)

A sto se tice sagorevaca da "kontrolise",moras da shvatis da NE MOZES U ISTO VREME DA DOBIJAS MISIC I TOPIS MAST...

Jednostavno telo treba da se dovede u stanje "deficita" zarad definicije ili u stanje "suficita" zarad mase,i sve se to postize pravilnom ishranom koja se radi prema trenutnoj formi i zeljenom cilju...

Najmanji je problem ovde da ti se kaze koje suplemente da kupis,ali time bi preskocili 2 najbitnija faktora (trening,ishrana) bez kojih sva suplementacija ovog sveta nece napraviti apsolutno nikakvu razliku... :)

Posto imam osecaj da dizes suplementaciju "u nebesa" napisacu ti ovo,suplementacija nije "miracle worker" odnosno nije nesto sto popijes i napravi razliku... Naravno MNOGO pomaze ukoliko su ishrana i trening sredjeni,da se ne zabunimo tu,ali razmisljanje "ne mogu da spremam hranu,ne mogu ovo,ono pa cu da kupim suplemenata da TO NADOKNADI" je jednostavno ZABLUDA I POGRESNO... :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Sugestija i predlog za suplementaciju
« Odgovor #7 poslato: Avgust 10, 2016, 06:58:17 pre podne »
"Sve vezbe koje radim mogu da uradim u tom obimu i ni makac dalje"...
Pored svega sto je Sloba napisao o ishrani i suplementaciji ne zaboravi trening i progres na treningu.
Ocigledno je da vec duze vreme radis iste principe treninga,iste tezine a to nije ono sto ce te promeniti..
Svaki trening uzmi jednu stavku u kojoj ces biti bolji nego u prethodnom, da li je to tezina,intenzitet,volumen,odmor izmedju serija itd.itd..
Poveacanje radnnih kilaza rezultira povecanjem misicne mase a to za sobom povlaci ubrzanje metabolizma,vecu potrosnju..