Jun 10, 2024, 10:22:52 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.191 poruka u 18.756 tema - 20.953 članova - Poslednji član: kworkcib
X3MShop banner

Autor Tema: Početi trenirat MMA sa 23 godine...  (Pročitano 13061 puta)

Van mreže Rocky5

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #15 poslato: Septembar 09, 2016, 07:50:56 posle podne »
Šta mislite ako bi počeo trenirat MMA za mjesec dana i upisao se u neki klub kad bi mogao imat prvu borbu i kad bi mogao zaradit prve pare ( bilo kakve ) ?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #16 poslato: Septembar 09, 2016, 08:26:46 posle podne »
Šta mislite ako bi počeo trenirat MMA za mjesec dana i upisao se u neki klub kad bi mogao imat prvu borbu i kad bi mogao zaradit prve pare ( bilo kakve ) ?

Mnogo ides pred rudu cim pricas o takmicenju,a pogotovo parama..

Van mreže Rocky5

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #17 poslato: Septembar 09, 2016, 08:53:13 posle podne »
Šta mislite ako bi počeo trenirat MMA za mjesec dana i upisao se u neki klub kad bi mogao imat prvu borbu i kad bi mogao zaradit prve pare ( bilo kakve ) ?

Mnogo ides pred rudu cim pricas o takmicenju,a pogotovo parama..
Pa moj cilj,san i plan je živit od MMA i ozbiljno se bavit s tim . Volio bi dosegnut razinu Mirka Filipovića ili Stipe Miočića .

Van mreže Athletes

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 120
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #18 poslato: Septembar 09, 2016, 09:30:36 posle podne »
MMA nije sport vec mix martial arts.Znaci vise borilacnih vestina u jednom.Ako zaista planiras tako nesto moras da usavrsis brazilski dziu-dzicu pa boks/kickbox pa ces tek onda da vidis gde si i sta si...Sto se tice ova dva sporta nije kasno ni sa 25 da pocnes da ih treniras veruj mi...
no pain no gain

Van mreže Rocky5

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #19 poslato: Septembar 09, 2016, 09:49:07 posle podne »
MMA nije sport vec mix martial arts.Znaci vise borilacnih vestina u jednom.Ako zaista planiras tako nesto moras da usavrsis brazilski dziu-dzicu pa boks/kickbox pa ces tek onda da vidis gde si i sta si...Sto se tice ova dva sporta nije kasno ni sa 25 da pocnes da ih treniras veruj mi...
Znam da je MMA mješavina svih borilačkih vještina zato i jest toliko popularan . Ne mora borac imat sve to usavršeno da bi dominirao,recimo aktualni UFC prvak Miočić je dobar boksač ali sa nogama je skroman,u borbi na podu isto nije nešto posebno...ali je najbolji . Fedor Emilianenko  je odličan sa rukama i u borbi na podu,ali nožna tehnika mu šteka . Mirko Cro Cop je odličan u borbi i rukama i nogama,na podu je skromniji . Overem ima bombu u rukama i koljenom odlično udara i to je sve . Minotaur je koliko se sjećam jedino na podu dobar bio . Jedini borac koji ima sve koji mi pada na pamet je Werdum ali ipak ga je Miočić nokautirao .

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #20 poslato: Septembar 09, 2016, 10:20:32 posle podne »
Sve je to lepo,ali tu igra mnogo mnogo vise faktora nego sto na prvu loptu ljudi misle..

Primera radi,rasturas stand-up i dodjes da se boris sa covekom koji ima 5cm duzu ruku od tebe.. U prevodu u startu si ugasio.. To su neke nijanse koje prave da kazem "razlike" kod profesionalnih boraca koje gledamo na UFC,ali iza njih je znanje sto dziu dzice sto standup(razni miksevi kik boks,karate itd..) pa onda obaranja(dzudo..) ima tu jako puno terena da se predje,pa cak i kad predjes treba da steknes "refleks" kojim ce sve to da se radi,mozes ti znati tehniku,ali ako ti moras da zastanes da razmislis-sta sad da uradim? to je = RIP

Tako da mislim da je besmisleno da razmisljas o mecevima i PARAMA,a ni trenirati  nisi poceo,polako korak po korak.. :)

Lepo je imati san,sanjati,to je motiv koji nas gura,ali sta ti KONKRETNO radis da to OSTVARIS? :)

Van mreže Rocky5

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #21 poslato: Septembar 09, 2016, 10:42:50 posle podne »
Sve je to lepo,ali tu igra mnogo mnogo vise faktora nego sto na prvu loptu ljudi misle..

Primera radi,rasturas stand-up i dodjes da se boris sa covekom koji ima 5cm duzu ruku od tebe.. U prevodu u startu si ugasio.. To su neke nijanse koje prave da kazem "razlike" kod profesionalnih boraca koje gledamo na UFC,ali iza njih je znanje sto dziu dzice sto standup(razni miksevi kik boks,karate itd..) pa onda obaranja(dzudo..) ima tu jako puno terena da se predje,pa cak i kad predjes treba da steknes "refleks" kojim ce sve to da se radi,mozes ti znati tehniku,ali ako ti moras da zastanes da razmislis-sta sad da uradim? to je = RIP

Tako da mislim da je besmisleno da razmisljas o mecevima i PARAMA,a ni trenirati  nisi poceo,polako korak po korak.. :)

Lepo je imati san,sanjati,to je motiv koji nas gura,ali sta ti KONKRETNO radis da to OSTVARIS? :)
Nema veze šta on ima 5 cm dužu ruku od mene đžabe mu je ako su moji udarci jači,precizniji i brži od njegovih,osim toga borci sa kraćim rukama su bolji u bliskoj borbi i lakše im je bacat serije udaraca...pogledaj Tysonove borbe imao je kraće ruke od svih svojih protivnika a ipak ih je izmasakrirao . Šta radim da ostvarim to ? Pa u 10 mjesecu ću se upisat u neki borilački klub pada krenem sa treninzima .

Van mreže Hoop4Life

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 283
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #22 poslato: Septembar 10, 2016, 12:45:02 pre podne »
A pogledaj Klickove borbe...

Van mreže Athletes

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 120
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #23 poslato: Septembar 10, 2016, 07:26:33 pre podne »
Rocky5 ,Vidi ja sam se takmicio u kikboxu od 2004-2014 sad da ti ne nabrajam sa kakvim poznatijim likovima sam radio koji pa i danas rade UFC a da ne govorim koliko drugara radi mma...Ti ovde pises vec dve nedelje postove a jos nisi ni poceo da treniras a pritom imas odgovor na svaki komentar.Ako zaista to volis (novac na stranu) nema ko sta da ti govori vec pravac u salu na treniranje.Koji sport ces odabrati kao start to bi sam trebao vec unapred da znas.

Kad sam rekao usavrsis to se podrazumeva da ces dostici taj nivo da si spremam za takmicenje.

Interesantno mi je da nesto toliko volis,zelis a sa 23.godine si se setio!
« Poslednja izmena: Septembar 10, 2016, 07:29:43 pre podne Athletes »
no pain no gain

Van mreže Rocky5

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #24 poslato: Septembar 10, 2016, 01:23:26 posle podne »
Rocky5 ,Vidi ja sam se takmicio u kikboxu od 2004-2014 sad da ti ne nabrajam sa kakvim poznatijim likovima sam radio koji pa i danas rade UFC a da ne govorim koliko drugara radi mma...Ti ovde pises vec dve nedelje postove a jos nisi ni poceo da treniras a pritom imas odgovor na svaki komentar.Ako zaista to volis (novac na stranu) nema ko sta da ti govori vec pravac u salu na treniranje.Koji sport ces odabrati kao start to bi sam trebao vec unapred da znas.

Kad sam rekao usavrsis to se podrazumeva da ces dostici taj nivo da si spremam za takmicenje.

Interesantno mi je da nesto toliko volis,zelis a sa 23.godine si se setio!
Pa u 10. mjesecu ću  krenut,mogao bi počet sa kickboxingom pa ću poslije ubacit i ostale vještine volio bih naučit jiu- jitsu .

Van mreže Laza

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #25 poslato: Septembar 10, 2016, 04:36:42 posle podne »
Najbolje bi bilo da odes u neki MMA klub i da upotpunjavas treninzima sa strane ( kik boks, jiu jitsu itd... ) Samo ce na mma da te nauce kako da upakujes sve u jedno.

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #26 poslato: Septembar 12, 2016, 06:59:28 posle podne »
Najbolje bi bilo da odes u neki MMA klub i da upotpunjavas treninzima sa strane ( kik boks, jiu jitsu itd... ) Samo ce na mma da te nauce kako da upakujes sve u jedno.

Ovo je istina. Da kreneš jedno , pa drugo je u današnje vreme GLUPOST. Ovo se radilo pre 10 godina, a ne sada. Ko hoće da se takmiči u MMA treba da trenira MMA. Za MMA se ne radi kik boks, nego specijalizovani MMA stand up. MMA je sport, priznat od GAISF-a, tako da niko na svetu ne može da kaže da nije. Ja ne mogu da verujem da ovo pišem i da neko misli da je to i dalje mešavina ne znam čega...Praistorija, praistorija zaboga

U svkom slučaju trčiš pred rudu, vidi se da si sujetan, brzoplet, želiš sve i želiš odmah :D. Prošlo mi je takvih kroz klub mnogo, ali eto, idi u klub, sve zavisi od tebe i od trenra za koliko ćete pustiti u meč.

Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže Athletes

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 120
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #27 poslato: Septembar 12, 2016, 08:30:22 posle podne »
NPP Kazi mi samo savez MMA od kad postoji u Srbiji ? Ja iskreno prvi put cujem,moguce da ima ne kazem...
Ne mora se znati naravno nozna tehnika ali je rucna i te kako bitna.
Najbitnije sto bih dodao da je nemoguce nauciti opustenost rucne i nozne tehnike(sto je jako bitno) u isto vreme kad i dziu dzicu/rvanje jer tamo moras biti krut...
no pain no gain

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #28 poslato: Septembar 13, 2016, 07:49:22 pre podne »
Nije da je moguće nego postoji, u njemu sam od osnivanja...No u svakom slučaju MMA je toliko evoluirao u poslednih par godina, da je to nestvarno- Dovoljno je reći da je UFC prodat za 4 milijarde dolara...MIslim, a evropske organizacije niču kao pečurke

http://mmasavezsrbije.org/
https://www.facebook.com/MMAsavezSrbije/?fref=ts
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže Athletes

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 120
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #29 poslato: Septembar 13, 2016, 01:35:43 posle podne »
Nadam se da ces postovati razlicitost misljenja ali po meni je to obican marketing ili za one koje bi da treniraju MMA ali ne bi da se takmice... :)
Da ne idemo dalje u off...Momak nek razmisli sam pa nek vidi,nebi zeleo da ostetim nekoga!
no pain no gain