April 25, 2024, 09:50:30 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Cut  (Pročitano 4463 puta)

Van mreže LeeVu

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Cut
« poslato: Septembar 06, 2016, 11:52:42 pre podne »
Prosao je raspust i za to vreme sam radio snagu i nabacio masu usput, u tom vremenu je bila relativno clean ishrana s tim da su me 18 mnogo unistavali... i 10 dana nisam trenirao gde su nekad dani bili full clean nekad junk nekad mix, ishrana je ponovo clean i trenutno sam na odrzavanju nekom i psihickom i fizickom i prija dosta jer sam popravio i san i sl. radio sam bez suplemnata bilo kakvih osim ponekad kofeina iz kafe ishrana je bila 2 g proteina, 2g ugljenih hidrata i 2 g masti, do sada sam radio jedan cut i to je bio blagi deficit bez utilizovanja rotacija i slicnih stvari, hteo bih da sad testiram na sebi rotacije da se malo oderem pa da se vratim ponovo na snagu i masu
evo slike posle treninga koji je bio pre 2 dana
5/3/1
bp 3x5
mp 5x10
veslanje 5x10
face pulls 3x10
biceps 3x10
triceps 3x10
http://i.imgur.com/mGJoPO3.jpg
http://imgur.com/qQYHiJT
http://imgur.com/S7zlNN8
http://imgur.com/tJogWDe
http://imgur.com/vcdX4Af
http://imgur.com/gLFxg3F
http://imgur.com/X12lj4H
sad kad bih krenuo taj cut razmisljao sam da uzmem protein, dekstrozu i kofein od suplemanta, msm uzeo bih ja rado sve ali finansije malo sprecavaju.
msm da je trenutna kilaza oko 75 kg, danas cu da se izmerim tacno
i da li bi bile ok rotacije tipa
50-100-200-75-150-50-250 ili npr.
100-50-200-100-50-100-200 i uz to oko 2 g proteina, malo manje i oko 0,7/0,8 masti po kg
bez nula na pocetku pa onda da ubacujem kako staju i da li je neophodan kardio odmah na pocetku i kad ga ubacujete i koliko nedelja je pametno drzati rotacije pa preci na nesto jace i da li ce praviti problem sto mi je ekskurzija za mesec dana, msm to ce vrv malo pauzirati napredak takodje ako je moguce preporuka za neku dobru temu da iscitam sve oko cuta i specificno rotacije, u sustini ne spremam se ni za sta, radim za sebe
da li su neophodne bcaa ili je moguce sacuvati misice na rotacijama sa ovom suplemantcijom i ishranom ubacio bih i vitaminsko mineralni kompleks, jos jedan razlog je sto mi je slab apetit i vrv ins. osetljivost opala pa bih da popravim to, da li bi trebalo uz nekj kompleks uzeti i posebne vitamine i minerale
« Poslednja izmena: Septembar 06, 2016, 12:29:25 posle podne LeeVu »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Cut
« Odgovor #1 poslato: Septembar 06, 2016, 03:04:49 posle podne »
Pa zavisi koliko si uh isao za vreme "mase" ali svakako mi ova druga varijanta rotacija deluje ok.. :)

Rotacije se rade dok god imas rezultate...

Sto se tice ekskurzije,radi rotacije do ekskurzije pa ih produzi kad se vratis,i probaj da se ne unistavas od hrane i alkohola tamo da ne pravis veci problem za cut nego sto jeste.. :)

Sto se BCAA tice,svakako da bi mnogo "sigurnije spavao" ako ih koristis,ali ako se nema para nema... :)

Van mreže LeeVu

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Cut
« Odgovor #2 poslato: Septembar 06, 2016, 03:17:36 posle podne »
pa uh nisam isao vise od 180-200g pirinca dnevno znaci oko 140-160 uh svaki dan ali su zato i masti bile jednako visoke 140-150 g, provalio sam da su bukvalno nestalj orasi u gradu, je l ok kikiriki i maslinovo i zumanca za masti

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Cut
« Odgovor #3 poslato: Septembar 06, 2016, 08:19:12 posle podne »
Maslinovo, zumanca naravno, a kikiriki moze, al ne svaki dan, mozes da kombinujes suncokret, kikiriki, bundevine semenke to je ono sto je najjeftinije...jbg...

Van mreže Lazar S

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 491
Odg: Cut
« Odgovor #4 poslato: Septembar 06, 2016, 08:33:28 posle podne »
Mozes i laneno seme ono je jefitno isto a bolji je izvor masti od kikirikija i suncokreta

Van mreže LeeVu

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Cut
« Odgovor #5 poslato: Septembar 07, 2016, 11:04:32 posle podne »
Je l menjate trening u zavisnosti da li radite cut ili masu, svestan sam da je ishrana najvaznija ali ono opet neke smernice bi bile ok jer ne znam da l je pametno na cutu raditi 531 jer je zajebano za cns

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Cut
« Odgovor #6 poslato: Septembar 07, 2016, 11:19:05 posle podne »
Smanjis malo volumen, takodje gledaj da ocuvas snagu.

Van mreže LeeVu

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Cut
« Odgovor #7 poslato: Septembar 09, 2016, 01:04:41 pre podne »
Da li bi ovo bila ok ovakav jelovnik na rotacijana gde bih naravno menjao samo broj tog pirinca posle treninga, ovsene bih izbegavao jer me naduju a u salatu bih stavljao maslinovo ulje, ovo orasasto bi bilo malo cisto, 20-ak grama
obrok 1:4jaja
obrok 2:150gr belog+salata
obrok3:150gr belog+salata
obrok 4:125gr pirinca+ 150gr belog
obrok5:pola elle i orasasto
tu su masti oko 0,5g, uh se rotiraju po
100-50-200-100-50-100-200
i proteine drzim na oko 2g po kg, mozda bi bilo pametno spustiti i njih na nekih 1,5 ili ostaviti.
Trening bih zasnivao na nekom splitu od 4 dana,

grudi, biceps, stomak:
Propadanja/bench/kosi bench
te 3 vezbe bih rotirao pa bi neka od tih bila prva nekad druga nekad treca
dvorucni pregib sipkom
ez sipkom
stomak 2/3 superserije masina i podizanje nogu

ledja, triceps:
mrtva dizanja
veslanja u pretklonu
zgibovi razne varijacije, menjacu po treninzima verovatno ili se fokusirati na jedne
t-sipka
uski bench
kanap

rame, trapez, zadnja loza
OHP
lateralno podizanje
vucenje do brade
letenje za zadnje rame
facepulls
shrug
rdl
curl

prednja loza i list
cucanj
iskorak
leg press
ekstenzija
calf press
radius od 4-8 ponavljanja po 4-5 serija akcenat da su pauze kratke, s tim sto bih za manje grupe misica tipe ruke, ramena po vezbama radio 3-4 serije, naravno na ramenima bih npr povecao malo broj ponavljanja, e sad moze kritike moze pomoc, gde gresim, vrv i u treningu dosta ima propusta, gledao sam da ne bude previliki volumen treninga


Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Cut
« Odgovor #8 poslato: Septembar 09, 2016, 07:51:24 pre podne »
Dodaj jos malo masti u prvom obroku da bude nekih 0.8g po kg, ostalo korektno izgleda.
I dodao bih neki dan sa 150g uh.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Cut
« Odgovor #9 poslato: Septembar 09, 2016, 02:02:21 posle podne »
Ne znam u kom si ti stadijumu utreniranosti i slicno,ali meni je ovaj plan treninga dosta tanak,sto se tice samog obima,split je manje vise okej,ono sto kod splita ne razumem je zasto ugurati lozu sa ramenima i trapsima,da bi sutradan kvad radio samostalno? Sve i da je takva varijanta odgovarajuca,bolje da loza ide sama,jer sam i vise nego siguran da slabije napreduje od kvada... ? :)

Van mreže LeeVu

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Cut
« Odgovor #10 poslato: Septembar 09, 2016, 02:18:51 posle podne »
pa da kvadovi su jaci ali kako uklopti onda, spojiti zadnju i kvadove ili nesto drugo posto mi je savetovano da odvojim te grupe misica a obim povecati mozda sa ubacivanjem jos vezbi, u sustini trazim savet koliko bi trebalo otprilike
« Poslednja izmena: Septembar 09, 2016, 02:57:03 posle podne LeeVu »

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Cut
« Odgovor #11 poslato: Septembar 09, 2016, 03:31:00 posle podne »
Pogledao sam trening i dve stvari mi se malo ne svidjaju odnosno koje bi po mom misljenju mogao da promenis...
Prva stvar je opseg ponavljanja a druga jesu pauze..
Ne vidim bas svrhu radjenja svih vezbi u opsegu pon od 4-8..
Za kompleksne vezbe kao sto su cucanj,bench,mrtvo dizanje je ok i da imas neki set sa nesto nizim brojem ponavljanja ali recimo da li mozes da zamislis u istom kosu sa nizim brojem ponavljanja leg press ( licno ne idem nikad ispod 10 pon),noznu ekstenziju,biceps pregib itd.itd..Moj savet bi bio da trenirani misic radis u vise opsega ponavljanja...
Sto se tice pauze..Sto vise misica ucestvuje u izvedbi vezbe citaj cucanj,bench itd pauze ce biti duze....Kada osetis da se puls polako vraca u normalu spreman si za novi set...Kod izolacionih moje neko misljenje 1 min, 1min i 30 s..pod ovim ne racunam giga setove itd..