Mart 28, 2024, 08:03:05 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Marko  (Pročitano 2306 puta)

Van mreže Shane O Mac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
Marko
« poslato: Septembar 15, 2016, 11:44:26 posle podne »
Pozdrav! Nov sam na ovom forumu pa bih zeleo neke savete,ispricacu vam sve u nastavku.
Imam 18 godina,175-178 visina,60kg tezak.
Zavrsio sam srednju pa sam krenuo u teretanu,ovo mi je prva nedelja ozbiljnog treniranja i pokusavanja donekle dobre ishrane,a prosle i pretprosle godine sam isao po mesec-dva u teretanu tako da nisam pocetnik vec znam kako i sta treba raditi. Dosta sam informisan. Ne idem nigde tako da sam vecinom vremena kod kuce,a ponekad odem do grada pa ako je vrucina crknem i samo lete kilogrami xD
Ne radim nigde,nisam bogat tako da skrpim nesto novca za ishranu pa bih zeleo da me ispravite i pomognete mi sto se tice ishrane i treninga.
1. Obrok 150g muslija sa bananom i 3 jaja
2. Obrok 200g belog mesa i 300-400g kuvanog krompira,ponekad i pirinac jedem
3. Obrok kad ne radim nista grickam kikiriki pa pojedem oko 50-100g na dan ali ne svaki dan
4. Obrok tunjevina
5 Obrok posle treninga oko 300 ili 400g spageta
6 Obrok ne bas uvek ali pojedem jos 3-5 kuvanih jaja
Vezbam 5 puta nedeljno,subotom i nedeljom pojedem umeto belog mesa ako nemam,neku kremenadlu.



Zelim se ugojiti i napraviti sto je vise moguce misice. Subotom i nedeljom pojedem umesto belog mesa neku kremenadlu.
Imam takodje i problem kod leve ruke kada radim biceps da mi se levi lakat sam iskrivi i ne stoji uz telo ali ja opet osetim upalu i bol u bicepsu ,valjda je i tako dobro.

Neki saveti u vezi "siromasne" ishrane bez wheya,kreatina itd?
I da. Ponedeljak radim ledja,biceps, utorak radim grudi,triceps, sreda radim noge i ramena,cetvrtak isto kao ponedeljak,petak isto kao utorak,a subota je pauza. Od ponedeljka onda radim ono sto mi je ostalo sto nisam odradio ,tacnije noge i ramena i tako sve redom