April 20, 2024, 01:58:50 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: "PRIDE napuštaju oni koji u njemu ne mogu opstati"  (Pročitano 1994 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
"PRIDE napuštaju oni koji u njemu ne mogu opstati"
« poslato: Januar 12, 2007, 04:36:53 posle podne »
Japanska organizacija PRIDE sve donedavno vladala je svjetskom ultimate fight scenom. No nakon što su prošle godine zbog optužbi o navodnim vezama s Yakuzom ostali bez ugovora s vodećom japanskom TV postajom Fuji TV , izgubili su milijune dolara i što je najgore, termin na japanskoj zemaljskoj televiziji. PRIDE se tako preko noći našao u nezavidnoj situaciji
U skladu s poslovicom "dok jednom ne smrkne drugom ne svane", s druge strane svijeta američka organizacija UFC imala je najbolju godinu u svojoj 13-godišnjoj povijesti. Zahvaljujući odličnoj promociji, kao i popularnom reality showu "The Ultimate Fighter" UFC je uspio čak ostvariti nezamislivo - po gledanosti prestići dosad nedodirljivi boks.
Prije nekoliko tjedana zadali su težak udarac PRIDE-u preotevši im našeg Mirka Filipovića , a kako stvari stoje neće stati samo na njemu.
U PRIDE-u su toga itekako svjesni, no oni tu situaciju drukčije objašnjavaju.
"Moguće je da će još boraca slijediti Mirkov primjer. To je razumljivo. PRIDE je mjesto gdje se dobivaju najbolji borci na svijetu, a oni koji kod nas ne mogu opstati, otići će." - izjavio je čelni čovjek PRIDE-a Nobuyuki Sakakibara za Sherdog.
Ovom izjavom Sakakibara sam sebi skače u usta, budući da je još nedavno izjavio da po pitanju plaća ne može parirati Amerikancima, te da bi radi toga sve više boraca moglo napustiti PRIDE.
« Poslednja izmena: Januar 12, 2007, 04:41:44 posle podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Spartak

  • Gost
Odg: "PRIDE napuštaju oni koji u njemu ne mogu opstati"
« Odgovor #1 poslato: Januar 13, 2007, 11:14:49 pre podne »
cuo sam to,stvarno je lik...mislim izjava je za medalju...japanci su poznate skrtice.Malo mi je zao sto za sad necemo pogledati rematch Mirka i Fedora.Mirkov prvi protivnik u UFC bice Eddie Sanchez,koji ima 8 uzastopnih pobjeda u mma a dosad se jedanput borio u UFC-u i zabiljezio nokaut.

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: "PRIDE napuštaju oni koji u njemu ne mogu opstati"
« Odgovor #2 poslato: Januar 13, 2007, 01:32:16 posle podne »
Bice sigurno revans izmedju Fedora i Mirka. Velika ce lova biti u igri tako da cisto sumljam da nece biti revansa...