April 19, 2024, 04:07:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Plivanje, kosarka i takav vid kardija  (Pročitano 6280 puta)

Van mreže Supernova

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 422
Plivanje, kosarka i takav vid kardija
« poslato: Oktobar 12, 2016, 03:55:39 posle podne »
Nakon sto sam sredio ishranu, i usvoio vase savete i sugestije, sada gledam polako i trening da ispravno organizujem.

Evo da malo priblizim moj trening.(voleo bih da ga organizujem da imam maksimalnu iskoriscenost i efikasnost)

Generalno, malo se cimam oko redosleda i rasporeda treniranja.
Sto se tice tegova, radim ih redovno-jer sam poceo kuci da ih radim, pa i kad me mrzi nesto po ovoj kisi, nateram se... tu sam kuci pa odradim uz tv, muziku itd... Dobio sam od druga one IRON bucice i sipku i tekove 50 kg, za mene trenuto dosta :)

E sad, kako radim? U toku nedelje odradim svih 7 misicnih grupa u 3 dana.

Radim: grudi+triceps , ledja+biceps, noge+ramena   
Nakon zavrsetka tegova odmah izadjem iz stana i brzo hodam 30 minuta.

Sto se tice DALJEG KARDIJA... Utorkom, sredom, subotom i nedeljom sam na prazan stomak(tj. samo bcaa+glutamin) brzo hodao 1h, i posle uzimao whey mericu+ovsene. Ako se tako dan podesi, radim i tegove pridvece + spomenuti kardio odmah posle tegova. GENERALNO, tebalo bi da je to ok? :)

E SAD, treba da vidim kako da ubacim 2 basketa od 1,5h nedeljno i 1 bazen od 1h nedeljno  ???
Znam da nije nuzno... ali bih voleo da ubacim te termine, jer pored fizicke aktivnosti, znacajno mi je i druzenje sa tim ljudima(i poslovno i privatno - bar idemo na sport a ne u kafanu :) )

KAKO RACUNATI TE AKTIVNOSTI? Da li kao HIIT kardio?
Pa recimo kada idem na kosarku u 20h, taj dan samo to uradim, eventualno trbusnjake posle, a drugi dan tegove?
Plivanje da idem ujutru na prazan stomak 1h? Sta mislite? Ja sam mislio da odradim tegove, pa pravo na kosarku(ali mi nesto to malo ne deluje da treba tako :) :)

A PLUS, onaj jutarnji brzi hod 4 dana nedeljno, sad kako se kvari vreme i kisi kisa, malo mi je tesko izvodljiv, pa bi ga zamenio tim nekim popodnevnim ili vecernjim HIIT treningom-ako basket moze da se svrsta u to?.I da, kada se radi kardio, ima fora jutarnji na prazan stomak i 20 min posle tegova-koji zavise da li si i kad jeo. A HIIT trening(bilo basket, bilo intervalno trcanje, ili udaranje u dzak) koliko sam ja skontao NE ZAVISI OD ISHRANE kad si sta jeo, DA LI SAM U PRAVU ??? :)

Eto , neki savet oko toga ako mozete da mi date bio bih bas zahvalan :)

Pozz

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plivanje, kosarka i takav vid kardija
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 12, 2016, 04:02:20 posle podne »
koliko komplikacije da je ovo strasno.
ja verujem da ni ti sam ne kapiras tacno sta si sve napisao
ili prevedeno
ne daj Boze ,da moras dva dana da ostanes kuci,sledi tacno sta: samoubistvo usled nepostovanja drila od 23 trennga na dan x 347 min uobocaijenih ili kako?

Van mreže Supernova

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 422
Odg: Plivanje, kosarka i takav vid kardija
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 12, 2016, 04:11:12 posle podne »
koliko komplikacije da je ovo strasno.
ja verujem da ni ti sam ne kapiras tacno sta si sve napisao
ili prevedeno
ne daj Boze ,da moras dva dana da ostanes kuci,sledi tacno sta: samoubistvo usled nepostovanja drila od 23 trennga na dan x 347 min uobocaijenih ili kako?

Ne razumem

Van mreže Supernova

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 422
Odg: Plivanje, kosarka i takav vid kardija
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 12, 2016, 04:13:21 posle podne »
Samo pitam:
1.Da li kosarka spada u HIIT trening? (kao runde udaranja u vrecu, ili intervalno trcanje...)
2.Da li HIIT trening moze da se radi bilo kada, ne vezano kada sam jeo itd. ?

To je to - pojasnjeno :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plivanje, kosarka i takav vid kardija
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 12, 2016, 04:14:26 posle podne »
Citat
To je to - pojasnjeno

nije
ali sada cu ti ja objansiti

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plivanje, kosarka i takav vid kardija
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 12, 2016, 04:26:44 posle podne »
23.6.2016 si napisao

Citat
Da izlozim svoje stanje... Ranije sam aktivno trenirao svasta.. i tegove i basket i kick box malo... Ali poslednje 3-4 godine slabo treninga, slabo pravilna ishrana, dosta junk fooda, i bas sam se ugojio. Imam 120 kg :(

Citat
Plan je sledeci:

1. 4 dana nedeljno teretana + lagani kardio posle tegova 20 min, 3 dana nedeljno HIIT trening(30-40 min)

naravno,uz gomile pitanja o hrani itd..

da bi u vezi recenog na drugoj temi

Citat
Za suplementaciju, racunam oko 6000 din mesecno(wey, bcaa, glutamin, dextroza)
;) ;) ;)

da bi vec u avgustu pisao

Citat
Ono sto mi je prijalao da treniram i povremeno radim je:

1. Udaranje u dzak
2. Plivanje
3. Basket 3na3
4. Prevrtanje traktorske gume
5. Udaranje maljem u gumu
6. Kettlbell


+

Citat
1.dan:  grudi + triceps + bicikla low 20 min
2.dan:  odmor
3.dan:  basket sat vremena lagano koliko mogu(uz rizik da me psuju :) ) Imamo neki termin sa prijateljima, i ok je zezanje i lepo se osecam posle toga i sutra.
4.dan:  plivanje(jedno pola sata)
5.dan:  odmor
6.dan:  ledja+biceps+20 minuta low cardio
7.dan: odmor
8.dan: dzak, ketllbell, maljem u gumu, prevrtanje gume
9.dan: odmor
10.dan: noge
11. dan: odmor
12. dan: ramena:
13. dan: odmor

pa

Citat
Takodje, volim da, i prija mi trening tipa... Prevrtanje traktorske gume, udaranje maljem u gumu, udaranje u dzak, bulgarian bag, kettlbell, vezbe sa medicinkom. Radim takav trening kruzno jedno sat vremena. Izmori me dosta, tipa kao da vozim bajs ili trcanje, ali opet se pojave i upale neke, jer se radi i sa nekim tezinama. Pa sad, kako to uklopiti?

pa nakon 3 ispisane stranice na ovom forumu za dva dana,od gore treninga si uradio

Citat
Odradio sam kuci pola sata ketllbell i trbusnjake

19.8.
Citat
Nista, sad kada sam isplanirao prvo ishrenu a SADA I TRENING...  Ostaje da se javim za 10 nedelja.

napime.pre toga je bilo 9 strana o IHSRANI i ovaj gore opustajuci trening

da bi i dalje nastavio postavljati pitanja o ishrani,sitnom siru,zacinima,kecapu....

Citat
Inace, u programu sam od 10 nedelja ovako(ovo je sredina 2. nedelje), pa posle 10 nedelja Boze zdravlje prelazim na neku rotaciju. To je iz onog plana sto sam predlozio na prethodnoj nekoj stranici ove teme. Inace , kad sam je listao malopre uvideo sam gresku u kucanju... Nisam 185 cm visok nego 180 :), zajebo sam u kucanju od silnih brojki. Trenutna kilaza 112 kg.

ma nema sanse..:)

DANAS :D

Citat
Nakon sto sam sredio ishranu,

Citat
Generalno, malo se cimam oko redosleda i rasporeda treniranja.

nije valjda...pa sto? ovo je bas..

Citat
Sto se tice tegova, radim ih redovno-jer sam poceo kuci da ih radim, pa i kad me mrzi nesto po ovoj kisi, nateram se... tu sam kuci pa odradim uz tv, muziku itd... Dobio sam od druga one IRON bucice i sipku i tekove 50 kg, za mene trenuto dosta :)

E sad, kako radim? U toku nedelje odradim svih 7 misicnih grupa u 3 dana.

Radim: grudi+triceps , ledja+biceps, noge+ramena   
Nakon zavrsetka tegova odmah izadjem iz stana i brzo hodam 30 minuta.

Sto se tice DALJEG KARDIJA... Utorkom, sredom, subotom i nedeljom sam na prazan stomak(tj. samo bcaa+glutamin) brzo hodao 1h, i posle uzimao whey mericu+ovsene. Ako se tako dan podesi, radim i tegove pridvece + spomenuti kardio odmah posle tegova. GENERALNO, tebalo bi da je to ok? :)

E SAD, treba da vidim kako da ubacim 2 basketa od 1,5h nedeljno i 1 bazen od 1h nedeljno  ???
Znam da nije nuzno... ali bih voleo da ubacim te termine, jer pored fizicke aktivnosti, znacajno mi je i druzenje sa tim ljudima(i poslovno i privatno - bar idemo na sport a ne u kafanu :) )

KAKO RACUNATI TE AKTIVNOSTI? Da li kao HIIT kardio?
Pa recimo kada idem na kosarku u 20h, taj dan samo to uradim, eventualno trbusnjake posle, a drugi dan tegove?
Plivanje da idem ujutru na prazan stomak 1h? Sta mislite? Ja sam mislio da odradim tegove, pa pravo na kosarku(ali mi nesto to malo ne deluje da treba tako :) :)

A PLUS, onaj jutarnji brzi hod 4 dana nedeljno, sad kako se kvari vreme i kisi kisa, malo mi je tesko izvodljiv, pa bi ga zamenio tim nekim popodnevnim ili vecernjim HIIT treningom-ako basket moze da se svrsta u to?.I da, kada se radi kardio, ima fora jutarnji na prazan stomak i 20 min posle tegova-koji zavise da li si i kad jeo. A HIIT trening(bilo basket, bilo intervalno trcanje, ili udaranje u dzak)

vise nego razumljivo....


nadam se da sam objasnio ;)





Van mreže Supernova

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 422
Odg: Plivanje, kosarka i takav vid kardija
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 12, 2016, 04:41:10 posle podne »
Jesi ! :) Sve cool ! ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plivanje, kosarka i takav vid kardija
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 12, 2016, 04:43:35 posle podne »