April 23, 2024, 04:49:15 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Moj plan treninga (potrebna pomoc oko korekcije)  (Pročitano 11222 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj plan treninga (potrebna pomoc oko korekcije)
« Odgovor #15 poslato: Novembar 17, 2016, 11:51:30 pre podne »
Druze ne radi se to tako ako trenutno treniras fudbal i imas jake treninge suludo je da ides u teretanu i da radis ovaj trening koji si gore napisao i ocigledno da si onaj trening negde prekopirao ili sta vec i cisto sumljam da znas da izvedes sve one vezbe koje si naveo gore pogotovu power celan. Raditi onaj program gore i uporedu ici na treninge fudbala mozes samo da napravis vise stete nego koristi povrede a i sagoreces srkoz. Onakvi treninzi se ne rade u toku sezone. Moj ti je savet da prvo sredis hranu i da sacekas da se savrsi sezona i da se lepo vratis na onaj post sto sam ti posalo na prosluj temi u vezi treninga gde je Pedja sastavio trening upravo decku tvojih godina i da krenes polako sa osnovnim vezbama jel sam ubedjen da one gore vezbe koje si naveo neznas da radis. Opet ponavljam suludo je raditi takav trening u toku sezone pogotovu sto tek ulazis u ovu pricu niti imas sredjenu ishranu niti suplemente da to sve isprate tako da polako, iscitaj to malo bolje :)

Kao da sam ja napisao
hvala kompany!!

Van mreže Lazar S

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 491
Odg: Moj plan treninga (potrebna pomoc oko korekcije)
« Odgovor #16 poslato: Novembar 17, 2016, 01:40:42 posle podne »
Taman posla Pedja, i ja sam na ovom forumu naucio mnogo sto sta pocevsi od ishrane pa do treninga suplementacije, pored svega toga sam se jos dodatno zainteresovao za kondiciju i pripremu sportisa dosta stvari sam naucio i ovde od tvoji postova vezano za pripremu sportista a i dodatno sam procitao par knjiga vezano za kondiciju i pripremu sportista. I sam sam trenirao fudbal 10 godina i prolazio kroz mnogo nestrucnosti nekom od trenera pomenes rec teretana digne im se kosa na glavi to su one stare price teretana usporava, teretana kruti itd,itd a ti treneri u zivotu nisu usli u teretanu i podigli teg veze sa mozgom nemaju. Sto se tice one faze pretreniranosti nazalost imam par drugova koji su samnom trenirali fudbal i posle teskih povreda kidanja ACL tj prednjih ukrstenih i vodili su se onom pricom a ajde sto pre da se vratim u trening i vodili su se pricom vise treninga bolje, covek je bukvalo radio noge svaki dan u teretani i uporedo isao na treninge fudbala popodne a imao je tako tesku povredu i desilo se na zalost to da je opet otislo koleno da opet mora na operaciju i opet da prolazi  kroz pakao a pricao sam mu da se to tako ne radi ali nazalost tvrdoglava glava nece da slusa.

Van mreže thebeanswhite

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 52
Odg: Moj plan treninga (potrebna pomoc oko korekcije)
« Odgovor #17 poslato: Novembar 17, 2016, 07:12:52 posle podne »
Ekstenzija (jednom nogom)
4 serije -  10 ponavljanja + 10 sekundi zadrske

Znaci ovo se radi 4 serije leva noga pa posle 4 serije desna ili obe noge po 2 serije?
I da li je ovaj plan treninga sa linkovanog posta kruzni ili se radi jedna vezba do poslednje serije?
I da li mogu taj plan da kombinujem dok imam fudbalske treninge ili samo off season?
Jos jedno pitanje, vidim po fejsu i instagramu poznati fudbaleri koriste takozvane resistance rope, pa ako moze neko da mi objasni zasta su tacno te vezbe msm da sluze za pokretljivost i takodje koriste onu fitnes poluloptu za balans. Da li je mozda bolje da kupim ja neke sitnice i da radim vezbe kod kuce ili da ipak krenem u teretanu?
Hvala unapred svaki komentar je dobrodosao !

Van mreže Lazar S

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 491
Odg: Moj plan treninga (potrebna pomoc oko korekcije)
« Odgovor #18 poslato: Novembar 17, 2016, 07:50:02 posle podne »
Za pocetak kreni 2 serije prvo jedna noga pa onda druga noga pa postepeno povećavaju broj serija, sto se tice treninga prvo odradis jednu vezbu pa ide pauza pa prelazis na drugu, u periodu sezone se praktikuje jedan trening tj faza održavanja. Sto se tice ovih lopti sportisti ih koriste radi stabilnosti i jačanja cora. I bolje je da krenes u teretanu kuci nemas neki izbor sprava i vezbi koje mozes da radis.

Van mreže thebeanswhite

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 52
Odg: Moj plan treninga (potrebna pomoc oko korekcije)
« Odgovor #19 poslato: Novembar 17, 2016, 10:12:36 posle podne »
Aham, a koliko bih trebao sad da radim jer necu trenirati do sledece godine najverovatnije? i forsirao bih bajs i traku za trcanje posto necu biti aktivan mozda nekih 3 puta nedeljno a ove vezbe za noge 2x i ruke i chest 2x nedeljno msm da je to ok za odrzavanje kondicije.

Van mreže Lazar S

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 491
Odg: Moj plan treninga (potrebna pomoc oko korekcije)
« Odgovor #20 poslato: Novembar 17, 2016, 10:57:04 posle podne »
Ocigledno je da ne citas nista to se vidi iz tvoji postova, ja cu jos jednom da ti kazem da za sport kao sto je fudbal najmanje treba da obratis paznju na grudi i ruke kao sto si ti napisao u sportu se ne radi klasican BB split gde se posebno rade misicne grupe na treningu. U sportu se primenjuju treninzi u skladu sa ciljevima sportista eksplozivnost, snaga, izdrzljivost ubacuje se i hipertrofija po nekad ali najvise se radi na eksplozivnosti u sustini a da bi se postigli najbolji rezultati sto se tice eksplozivnosti najbolja kombinacija je da se pored eksplozivnosti radi i trening snage spoj ova dva daje najbolje rezultate. Sto se tice treninga niko ovde nemoze da ti kaze i da ti napise program koji ti trebas da radis jel niko od nas nezna na kom si nivou utreniranosti kakve su ti individalne karakterisitke itd, tu treba odraditi par testiranja pa tek onda sastaviti program u skladu sa mogucnostima sportiste. Onaj gore program sto je Pedja sastavio je ok za pocetak ali kasnije ces svakako morati da menjas, sacekaj Pedju mozda on ima jos nesto da doda ili da ti kaze jel on ipak ima iskustva u radu sa svojim sinovima i ostalim sportistima.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Moj plan treninga (potrebna pomoc oko korekcije)
« Odgovor #21 poslato: Novembar 17, 2016, 11:06:01 posle podne »
Cekaj cekaj sta je cilj teretane?
Da pomogne da budes superiorniji na fudbalskom terenu ili da nabacis par kila na sise i ruke da smuvas nesto? :)

Van mreže thebeanswhite

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 52
Odg: Moj plan treninga (potrebna pomoc oko korekcije)
« Odgovor #22 poslato: Novembar 17, 2016, 11:29:14 posle podne »
Haha ma bre da kidam na terenu, jebes sise nacu zensku neku :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj plan treninga (potrebna pomoc oko korekcije)
« Odgovor #23 poslato: Novembar 18, 2016, 05:49:59 pre podne »
Taman posla Pedja, i ja sam na ovom forumu naucio mnogo sto sta pocevsi od ishrane pa do treninga suplementacije, pored svega toga sam se jos dodatno zainteresovao za kondiciju i pripremu sportisa dosta stvari sam naucio i ovde od tvoji postova vezano za pripremu sportista a i dodatno sam procitao par knjiga vezano za kondiciju i pripremu sportista. I sam sam trenirao fudbal 10 godina i prolazio kroz mnogo nestrucnosti nekom od trenera pomenes rec teretana digne im se kosa na glavi to su one stare price teretana usporava, teretana kruti itd,itd a ti treneri u zivotu nisu usli u teretanu i podigli teg veze sa mozgom nemaju. Sto se tice one faze pretreniranosti nazalost imam par drugova koji su samnom trenirali fudbal i posle teskih povreda kidanja ACL tj prednjih ukrstenih i vodili su se onom pricom a ajde sto pre da se vratim u trening i vodili su se pricom vise treninga bolje, covek je bukvalo radio noge svaki dan u teretani i uporedo isao na treninge fudbala popodne a imao je tako tesku povredu i desilo se na zalost to da je opet otislo koleno da opet mora na operaciju i opet da prolazi  kroz pakao a pricao sam mu da se to tako ne radi ali nazalost tvrdoglava glava nece da slusa.

da
na zalost sam se toliko toga naslusao oko teretane i pre 20 god i danas.Prosto je neverovatno koliko ne zele da se edukuju..

Van mreže thebeanswhite

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 52
Odg: Moj plan treninga (potrebna pomoc oko korekcije)
« Odgovor #24 poslato: Novembar 22, 2016, 02:11:24 pre podne »
Evo sad posle nekoliko dana sam nasao neke vezbe i mislio sam da 1 dan u nedelji bude trening eksplozivnosti, 1 dan trening snage, i 1 dan kondicioni trening. Da li je okej to ili trebam da dodam jos neku vrstu vezbi ili da povecam broj treninga u nedelji, sa obzirom da sad ne treniram fudbal i manje sam aktivan.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj plan treninga (potrebna pomoc oko korekcije)
« Odgovor #25 poslato: Novembar 22, 2016, 06:09:41 pre podne »
Evo sad posle nekoliko dana sam nasao neke vezbe i mislio sam da 1 dan u nedelji bude trening eksplozivnosti, 1 dan trening snage, i 1 dan kondicioni trening. Da li je okej to ili trebam da dodam jos neku vrstu vezbi ili da povecam broj treninga u nedelji, sa obzirom da sad ne treniram fudbal i manje sam aktivan.

pa ukoliko je plan sastavljen korketno (vezbe) ,moglo bi da sljaka

Van mreže thebeanswhite

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 52
Odg: Moj plan treninga (potrebna pomoc oko korekcije)
« Odgovor #26 poslato: Novembar 22, 2016, 08:44:47 posle podne »
Eh super, kad budem napravio full plan, saljem. :D

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Moj plan treninga (potrebna pomoc oko korekcije)
« Odgovor #27 poslato: Novembar 22, 2016, 09:07:33 posle podne »
Daj napravi plan...vec nedelju dana pricamo o tome, nema od odugovlacenja nista.

Van mreže thebeanswhite

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 52
Odg: Moj plan treninga (potrebna pomoc oko korekcije)
« Odgovor #28 poslato: Novembar 22, 2016, 10:27:57 posle podne »
Trening eksplozivnosti: Skokovi na sanduk, sklekovi na medicinskoj lopti (jedna ruka na podu druga na lopti), skokovi iz cucnja sa manjom tezinom, medicine ball slams, sprintevi

Trening snage: incline chest press, chest press, bicep curl, skull crusher , single arm row, front squad, lunges, front squat, romanian deadlift, calf raise i sve se to radi sa bucicama i mozda da dodam noznu ekstenziju, lezeci nozni pregib i presu za noge ili je to previse...

Za kondicioni trening: mozda duze trcanje ili da ovde dodam ekstenziju i presu? :/ sa trbusnjacima i biciklom(ako moze neko da preporuci kvalitetne vezbe za trbusnjake jer mi je to skoro pa najpotrebnije)

3 serije po 10-15 ponavljanja u zavisnosti od vezbe
« Poslednja izmena: Novembar 22, 2016, 10:30:37 posle podne thebeanswhite »

Van mreže Lazar S

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 491
Odg: Moj plan treninga (potrebna pomoc oko korekcije)
« Odgovor #29 poslato: Novembar 22, 2016, 11:16:00 posle podne »
Trening snage je preobilan imas 9 vezbi.