April 25, 2024, 07:01:05 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Početnik u teretani  (Pročitano 5175 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Početnik u teretani
« Odgovor #15 poslato: Januar 06, 2017, 05:14:18 posle podne »
Prekjuce mi se prilikom cucnja sa nekih 65 kg na sebi, desila nezgoda. U poslednjoj seriji i poslednjom ponavljanju, desilo se to da me pukao isijas. Odmah sam se okacio na vratilo sa gravitacionim cizmama. Kuci naterao da me cupkaju po tom delu, nakon toga grasak kesa na bolnom mestu uz diklofen i midokalm. Juce odradio trening sa rukama, izbegavao ledja. Danas sam kao nov. Brz oporovak, da li je to normalno sa tim da mi se neki put desavalo da iz kreveta nisam mogao ustati?

naravno
uklesten zivac

Van mreže MilancheBre

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Početnik u teretani
« Odgovor #16 poslato: Januar 06, 2017, 06:03:16 posle podne »
To vece sam pred spavanje bio kriv, uvijalo mi se telo, stomak ispao. Onda sam cisto iz znatizelje hteo da istegnem zadnji deo, tj misice na zadnjem delu odnosno lumbalnom. Prilikom istezanja sa desne strane se cuo zvuk, kao kvrc neki. Nije prsljen jer sam osetio da se to desilo desno od kicme. Sutradan ujutru sam opet bio uvijen ali u mnogo manjoj meri. Produzio mi se korak i sve je sad ok. Trening sa cucnjem cu izbegavati barem nedelju dana. Na terapiji sam diklofen midokalm ujutru i uvece ali ruke i grudi ne odmaram :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Početnik u teretani
« Odgovor #17 poslato: Januar 07, 2017, 10:40:57 pre podne »
To vece sam pred spavanje bio kriv, uvijalo mi se telo, stomak ispao. Onda sam cisto iz znatizelje hteo da istegnem zadnji deo, tj misice na zadnjem delu odnosno lumbalnom. Prilikom istezanja sa desne strane se cuo zvuk, kao kvrc neki. Nije prsljen jer sam osetio da se to desilo desno od kicme. Sutradan ujutru sam opet bio uvijen ali u mnogo manjoj meri. Produzio mi se korak i sve je sad ok. Trening sa cucnjem cu izbegavati barem nedelju dana. Na terapiji sam diklofen midokalm ujutru i uvece ali ruke i grudi ne odmaram :)

bilo bi pametno 3-5 dana da ne treniras u opste ')

Van mreže MilancheBre

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Početnik u teretani
« Odgovor #18 poslato: Januar 14, 2017, 05:08:24 posle podne »
Odmarao nisam ali sam se cuvao bas sto se tice kicme. Cak ponovo poceo sa cucnjevima ali bez opterecenja.
Imam drugo pitanje, po prvi put sam radio nesto slicno super seriji ako je to tacno sto mislim. Radili smo u grupi tri lica na lat masini i posto su dvojica bila nesto slabija od mene, ja sam dok ne stignem na red radio 3-5 zgiba, 10 propadanja i deset skleka i onda serija na lat masini. Sutradan sam vec osetio upalu ali lepo sam se osecao zbog toga.
Medjutim, naredne trening je bio nesto slabiji, verovatno zbog snage koju sam istrosio prethodnog dana. Sad imam pauzu od tri dana pa eto, neka se misici odmore gospodski.
Ugojio sam se 3 kg (ne znam kako) ali sreca pa nije otislo tamo gde ne treba. :)