April 19, 2024, 11:59:50 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Povreda noge  (Pročitano 4108 puta)

Van mreže Books

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Povreda noge
« poslato: Decembar 09, 2016, 11:28:16 pre podne »
Nisam tinejdzer,ali nisam video podforum povrede pa reko aj ovde da nakacim.
Imam problem sa misicem ili tetivom iznad lista,a tacno iza kolena,na ovoj slici sam video da se taj deo zove m.plantaris http://www.fitness.com.hr/images/clanci/potkoljenica-anatomija.jpg
Inace sam visok 200cm i imam 100kg. Taj mali deo iznad lista me boli i kao da je malo oteko,odnosno malo je veci u odnosu na onaj na drugoj nozi. Ne secam se trenutka kada sam ga povredio,ali ja sumnjam da je bilo dok sam radio list stojeci sa tegom od 15kg. Inace ovo mi se vec jednom desilo letos i proslo je. Nisam mnogo obracao paznju na istezanje iako znam koliko je bitno i na to cu u buducnosti obratiti vise paznje svakako.
Elem,ovo me boli vec nedelju dana,mogu normalno da hodam i sve i polako me prestaje,ali da li ima neko iskustva sa ovom povredom ili ima neki savet da napise?

Unapred hvala

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povreda noge
« Odgovor #1 poslato: Decembar 09, 2016, 11:46:45 pre podne »
Pozz
pa ukoliko ima "oteklina" ili izraslina bilo kog promera,onda je svakako najbolje da odes da se uradi barem UZ,jer po meni je tu neka vrsta rupture koja se manifestoavala sa nekim blagim oblikom hematoma,ali sa druge strane cudno da nije promenjena boja otecenog mesta,sto opet navodi na nesto drugo,tzv "priraslica" koja ocigledno je bila sanirana do neke mere,te si je ponovo aktivirao radeci listove

us vakom slucaju
nema smisla ovako naglabati na pamet
sigurno da niej nista opasno,ali sigurno da nema smisla postavljati dijagnoze ili ne dao Bog davati savete o resenju problema na ovaj nacin..

nadam se da rauzmes

Van mreže Books

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Povreda noge
« Odgovor #2 poslato: Decembar 09, 2016, 02:59:50 posle podne »
Pedja hvala na brzom odgovoru,slazem se da se ne mogu davati dijagnoze i neki ozbiljniji saveti u ovoj situaciji,vise sam mislio ako se neko susretao sa ovim pa da kaze kroz sta je sve prosao. Inace sve je to individualno.
Probacu sa hladnim oblogama i kremom za sportske povrede par dana,pa ako se otok ne povuce icicu kod lekara.

PS. Gledao sam pre izvesnog vremena klip tebe i momka iz NS Saleta Lazica. Odradili ste sjajan trening i svaka ti cast za podrsku koju si mu pruzio.

Sve najbolje

Van mreže Books

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Povreda noge
« Odgovor #3 poslato: Februar 01, 2017, 06:52:53 posle podne »
Ovako bio sam kod lekara i ustanovljeno mi je da kada je doslo prvi put do ove povrede nastao je tromb!
Otisao sam na kolor dopler i ispostavilo se da imam flotirajuci tromb. Bio sam u bolnici nedelju dana i primao terapiju kako bi ga fiksirali i sada mi predstoje meseci u kojima cu svaki dan piti lek Pradaxa za razredjivanje krvi.
Znaci ostar bol koji se spustao niz list je bila prva tegoba koju sam osetio,tako da ukoliko se nekome ne daj boze desi nesto slicno neka odradi kolor dopler kako bi bio siguran da nije doslo do pucanja krvnih sudova i samim tim mogucnosti stvaranja krvnih ugrusaka.

Pitao sam doktora oko treniranja i rekao mi je da je prvih desetak dana mirujem,nakon toga lagana setnja pa da cu nakon mesec dana moci polako da se po malo vracam u trening i sve to sa kompresivnom elasticnom carapom pod obavezno! Rekao mi je da ovaj lek mogu da kombinujem sa bilo kojim suplementom i aminokiselinom bez problema.
Eto posto sam otvorio ovu temu imao sam obavezu i da kazem sta je na kraju ispalo da je problem,mozda nekom nekad pomogne.
Ima li neko od vas iskustva ili poznaje nekog ko je imao tromb i kako mu je tekao oporavak i povratak treniranju?

Pozdrav svima

Na mreži Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Povreda noge
« Odgovor #4 poslato: Februar 01, 2017, 07:09:03 posle podne »
eto to je jos jedan od dokaza da ne treba juriti savete oko povreda na netu ... prosto mi neverovatno da ti se napravio tromb, inace i rupture pa i ovo sto se tebi desilo ne mora uopste da se manifestuje bojom...  list je jako zajeban, kod nekih ljudi, ja sam imao rupturu pre par godina, da nisam ni znao, i to bas taj deo koji si ti opisao... smarao me bol pri trcanju, imao sam neku manju oteklinu i to je nekako sraslo jebem li ga, ali se vidi razlika u morfologiji , da bi mi kasnije zbog nekih drugih problema ustanovljeno da sam tu pocepao list... nije mi palo na pamet nikad da proveravam doplerom nesto itd...

Van mreže Books

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Povreda noge
« Odgovor #5 poslato: Februar 01, 2017, 07:36:12 posle podne »
Meni je list te desne noge izgledao veci u odnosu na levu,bilo je primetno kad se zagledas,ali nije bilo nista modro. Slazem se da dijagnozu mora da postavi lekar,a na internetu mozes samo da cujes savet kako se neko sa necim izborio,mada je i to sve individualno. Ja imam 29 i ceo zivot sam u sportu pa se iskreno nadam da ce i ovo samim tim proci brzo i biti efikasno zaleceno.
Inace kolor dopler pokazuje mnogo toga i ja cu ga svakako ubuduce barem jednom godisnje raditi.

Na mreži Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Povreda noge
« Odgovor #6 poslato: Februar 01, 2017, 09:45:21 posle podne »
Pa trebalo bi da ponovis dopler makar kada zavrsis terapiju , ako ne i u toku terapije.. meni neverovatno da si tako sjebo nogu jos sa 29... krvna slika?

Van mreže Books

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Povreda noge
« Odgovor #7 poslato: Februar 01, 2017, 10:48:50 posle podne »
Naravno da cu ga raditi i u toku i na kraju terapije nego kazem inace ga treba uraditi jednom godisnje. Dve tri hiljade dinara za kompletan prikaz krvne slike i protoka krvi nogu nije mala stvar.
Krvna slika je skroz u redu,inace nisam sklon povredama i bolestima. Nisam bio bolestan niti imao ikakvu povredu 15 godina,a i pre toga su bile sitnice. Jedino sto sam jos kao klinac izvadio krajnike.
A sjebao sam se ja mislim kada sam radio na masini za leg pres.
https://www.youtube.com/watch?v=ZcndoNK0qqI
Vezbu od 2:35. Samo su mi prsti bili na ovoj tabli i mislim da sam tada prvi put osetio taj bol u listu. Mislio sam da je istegnuce lista medjutim izgleda da je neki krvni sud puko ili sta vec i eto. Cekam i rezultate krvi da vide da nije genetski,mada niko u familiji nije imao problem sa tim,a ni sa drugim bolestima.