Mart 29, 2024, 03:49:59 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: SMANJIVANJE MASNIH NASLAGA  (Pročitano 934 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
SMANJIVANJE MASNIH NASLAGA
« poslato: Januar 03, 2017, 04:30:40 posle podne »
Smanjivanje nivoa masnih naslaga danas je veliki business i bas svi misle da imaju brz recept za postizanje tog cilja.Najcesce ti saveti ukljucuju nekoliko manjih mesecnih otplata,ali ona sustinska istina jeste da ste ono sto jedete.

Prejednostavno?

Moguce. Dokaz te tvrdnje su mnogi amaterski i profesionalni bodibilderi koji cesto na takmicenjima nastupaju sa savrsenim telima.

Kako to postizu?
Tri bodibildera-IFBB profesionalac Dexter Jackson, Joe Pacello,Dave Hughes,pobednik u teskoj kategoriji na drzavnom takmicenju Oregon,i Kelly Ryan govore o svojim rezimima ishrane.

S obziro da svo cetvoro imaju razlicite programe svi se slazu u jenom:dijeta i ishrana su najvazniji cinioci za gubitak masti i izgradnju misicnog tkiva.Ponekad se ne slazu,ponekad su njihova verovanja suprotna,ali tu je vazno zapamtiti da ono sto je dobro za neku osobu ne mora da bude dobro i za nekog drugog.

Geni mrsavosti

Budimo iskreni: covek mora da bude rodjen sa savrsenim genima da bi mogao da postigne izvanredan fizicki izgled?

Kelly Ryan:Geni su izrazito vazni posebno jer odredjuju metabolizam tela.Medjutim,isto tako je vazno baviti se sportomOsoba koja je aktivna tokom celog zivota hranu metabolizuje na drugaciji nacin od osobe koja je ceo zivot bila pasivna.

Dave Hughes:genetika definitivno odredjuje kolicinu kardio vezbi koju treba da radite,ali isto tako morate da budete pazljivi sa ishranom.Vecina ljudi moze da resi problem masnoca.Ali ljudi se razlikuju i zato morate da otkrijete sta vam vise odgovara.

Dexster Jackson:U mom slucaju geni znace sve.Ja sam blagoslovljen:moj metabolizam je jako brz da moram jesti kako bi odrzavao tezinu.Ako dva dana ne jedem dovoljno izgubicu dva i po kilograma.

Je li moguce da ce svako ko ulozi trud izgraditi misce?

Dave Hughes:Ja mislim da da,ali morate biti u stanju da iskreno procenite svoje telo i dopustiti sa vremenom da to postignete.Jedite cisto,radite kardio vezbe,budite strpljivi i nemojte da se zanosite.Sto vise vremena ulazete u gubitak masnih naslaga,vise cete zadrzavati misice i vase telo ce ceo proces lakse podnositi.

Dexter Jackson:Svako sa malo discipline i koncentarcije moze da postigne najbolji izgled.Morate da jedete pravilno,trenirate najmanje cetiri dana u nedelji ukljucujuci i kardio i treninge snage.

Koliko obroka jedete na dan?

Dave Hughes:Sest ili sedam
Joe Pacello:Sedam
Kelly Ryan:Sest

Zasto je vazno jesti tako puno obroka?

 JoePacello:Kao prvo,ako jedete vise obroka dnevno neprestano dolivate gorivo u vasu pec i tako odrzavate rad metabolizma.Svaki put kada unesete hranu telo trosi energiju vareci je.

Kelly Ryan:Vazno je ono sto jedete jer tako unosite vazne hranljive sastojke potrebne za izgradnju misica.Sto je dosledniji i sadrzaniji vas unos hrane to je uspeh bolji.

Dave Hughes:Takodje morate da unesete dovoljne kolicine proteina kako biste odrzavali cisto misicno tkivo i istovremeno resavali problem masnoca.Podela vase hrane na vise obroka osigurava bolje varenje i iskoristavanje nutrijenata...

NASTAVAK teksta, procitajte na nasem BLOGU,klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2013/06/tezak-put.html