April 16, 2024, 11:43:26 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.089 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Richardpew
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoć pri "organizaciji" treninga.  (Pročitano 5156 puta)

Van mreže WIT93

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Pomoć pri "organizaciji" treninga.
« poslato: Januar 05, 2017, 08:10:35 posle podne »
Ćao ljudi, imam dosta nedoumica oko treninga jer se nalazim u specifičnoj situaciji, te su svi moji pokušaji da dobijem informacije iz prethodnih tema bili neuspešni.
Imam 23 godine, 182cm visok i 83kg. Trenirao sam rekreativno do pre par godina, ali sam zbog fakulteta odustao. Zbog brze hrane, i generalno nezdravog načina života dobio sam dosta sala na stomaku, i "šlauf" na ledjima. Želeo bih to da ispravim, e sad, problem je sledeći:

Živim u studenjaku, pa nemam dostupan frižider i šporet. Te sam dosta ograničen ishranom. Planirao sam 2 obroka u menzi(najbolje ponuđena u tom trenutku) jedan međuobrok sa ovsenim, i uveče tunjevina. Sve to bez hleba, slatkiša, sokova.

Od suplementacije planiram animal's cut, whey i kreatin monohidrat. AC ujutru oko 09.30. Trening(i sa tegovima i kardio) planiram da radim od 10.00 do 11.30. Posle toga whey+creatin. Nakon toga prvi obrok, u 12, zatim oko 15.00, 18.00 i 21.00.

Da li neko može da mi kaže da'l ovo sve ima smisla, zbog ne bas prilagođene ishrane. I, neki savet? Npr dosta me interesuje da li monohidrat i AC imaju smisla zajedno? Da li mogu nešto lagano da ubacim kao dodatni obrok( a da ne zahteva spremanje)
Hvala vam na odgovorima unapred. Pozdrav.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pomoć pri "organizaciji" treninga.
« Odgovor #1 poslato: Januar 05, 2017, 08:27:09 posle podne »
Pa generalno definicija ide slabo sa slabom ishranom,ali mislim sta da ti kazem...

Kreatin na defki izbaci ne treba ti,udara kontru...

Ako nista,trudi se da unosis dovoljne kolicine proteina,ali generalno sa takvom ishranom sumnjam da ces nesto posebno postici..

Van mreže lesa29

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 275
  • In rebus adversis meliora sperare memento
Odg: Pomoć pri "organizaciji" treninga.
« Odgovor #2 poslato: Januar 05, 2017, 08:29:12 posle podne »
Monohidrat i AC  nemoj zajedno, ako je cilj manji bf.
Ja sam u Studenjaku kuvao pilece belo na onom malom resou  :)
Cak sam posle improvizovao pa i pekao meso na njemu :)

Van mreže WIT93

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Pomoć pri "organizaciji" treninga.
« Odgovor #3 poslato: Januar 05, 2017, 08:36:00 posle podne »
Pa jel imas neki savet? Kako da povecam unos proteina, sta jos da ubacim? Da doruckujem pre treninga?Mozda da dodam badem ili nesto slicno..

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pomoć pri "organizaciji" treninga.
« Odgovor #4 poslato: Januar 05, 2017, 08:39:15 posle podne »
Pa jel imas neki savet? Kako da povecam unos proteina, sta jos da ubacim? Da doruckujem pre treninga?Mozda da dodam badem ili nesto slicno..

Pa sta ti znaci badem?
Treba ti adekvatan izvor proteina,znaci jaja,meso,whey,riba itditd...
Ali opet kazem kad se radi na gubljenju kilograma unosi "enegetskih nutrijenata",masti,a pogotovo ugljenih hidrata je jako bitno,a ti sa tvojom ishranom nemas predstavu koliko si pojeo uh,ali ono sto je sigurno je da su to nekvalitetni hidrati.

Van mreže WIT93

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Pomoć pri "organizaciji" treninga.
« Odgovor #5 poslato: Januar 05, 2017, 08:44:07 posle podne »
Razumem sta hoces da kazes. Uvek u menzi bude neka vrsta mesa, cesto i riba i belo meso, uz to dosta cesto bude i pirinac, tako da i nije to bas toliko lose. Mozda pokusati sa nekim jajima uz tunjevinu uvece.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoć pri "organizaciji" treninga.
« Odgovor #6 poslato: Januar 06, 2017, 06:29:05 pre podne »
a koji whey,koji kreatin i koji ac i iz kog razloga ti nisu objasnili sve ovo + da te pare das na hranu itd itd..tj savete?