April 30, 2024, 10:03:13 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Plan treninga + kardio  (Pročitano 2403 puta)

Van mreže Gero

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Plan treninga + kardio
« poslato: Januar 13, 2017, 09:35:39 pre podne »
Pitanje vezano za trening i kardio. Do sada sam radio sledeci plan treninga:
Ponedeljak - Noge (cucanj, legpress, leg extension)
Sreda - Ledja i biceps (lat masina, t bar, veslanje, zgibovi, vezbanje sa tegovima)
Petak - Grudi i triceps (standard bench, kosi bench,  masina za razvlacenje ne znam kako se zove, uski bench,propadanja, povlacenje sa kablovima)

Vezbe za stomak radim sva tri dana.

Planirao sam da ubacim:
Cetvrtak - trcanje na traci 45m sa maximalnim usponom i nekom manjom brzinom
Subota - ista stvar kao cetvrtak


Da li preporucujete ovo ili ne i zbog cega?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan treninga + kardio
« Odgovor #1 poslato: Januar 13, 2017, 09:39:41 pre podne »
ramena?

Van mreže Direktor_svemira

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 104
Odg: Plan treninga + kardio
« Odgovor #2 poslato: Januar 13, 2017, 12:03:31 posle podne »

Pozdrav veliki.

Nisi naveo godine, staž  niti cilj treninga niti kardia pa je teško dati bilo kakvo mišljenje.

General je primetio da ti nedostaju ramena u treningu i to prvo ispravi ( čak i ako treniraš vaterpolo  :) ).

Ako je smisao kardia skidanje masti ili kondicija, onda je preporuka brzi hod posle tegova ( brzina  5.5 do 6.5. ) pre nego trčanje, što zbog metabolizma ( opšteg i masti ) što zbog zglobova ( nisi napisao godine ).  Mnogo se pisalo na formu oko kardia kao i sistema pa slobodno pročitaj, ima jako dobrih stvari.

Mislim da je glupo "uklesati u kamen" bilo koji tip treninga ( pa i kardio ) odnosno da je potrebno uvek dozirati trening po trenutnom raspoloženju, pridržavajući se plana. Znači, nije smak sveta ako promašiš kardio ili ako ga skratiš.

Ako ostaneš pri nameri da kardio izvodiš kako si napisao, obrati pažnju na ishranu i suplementaciju ( posebno BCAA ) kako bi sprečio kataboličke procese. O načinu uzimanja i doziranju BCAA je takođe mnogo pisano na ovom forumu.

Neki opšti predlog bi sa moje strane bio tri puta nedeljno kardio, brzi hod, od 20 - 30 minuta posle treninga.

I da, ako je smisao kardia skidanje masti, ako ne ispoštuješ rutu kuhinja - trening ( tim redom ) ništa značajno postići nećeš. 



“Have more than you show, speak less than you know.”   William Shakespeare

Van mreže Gero

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Plan treninga + kardio
« Odgovor #3 poslato: Januar 13, 2017, 01:02:35 posle podne »
Ramena ne radim, kada bi bilo najbolje da ih ubacim tj sa kojim treningom da kombinujem?

Imam 22. god , u teretani treniram 5 meseci.

Razlog zbog kojeg hocu da ubacim i kardio je skidanje masti , za vreme praznika sam zapostavio ishranu pa se pomalo nakupilo oko stomaka ali nije previse ali me nervira. :)


Da napisem i ishranu:
Dorucak: 4 kuvana jaja + 200gr ovsenih sa vodom ,ubacim nekad badem/lesnik
Rucak 1: 250-300gr pileceg filea + salata masline, kupus, paradajz
Rucak 2: 250 gr pileceg filea ili pastrmka/oslic + neka salata
Uzina (sat vremena pre treninga): Jedna banana ili jabuka
Posle treninga: Proteinska cokoladica
Veceraa: 200gr tunjevine


Imate li neke predloge za ishranu sta ubaciti/izbaciti?






Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Plan treninga + kardio
« Odgovor #4 poslato: Januar 13, 2017, 01:58:37 posle podne »
Da napisem i ishranu:
Dorucak: 4 kuvana jaja + 200gr ovsenih sa vodom ,ubacim nekad badem/lesnik
Rucak 1: 250-300gr pileceg filea + salata masline, kupus, paradajz
Rucak 2: 250 gr pileceg filea ili pastrmka/oslic + neka salata
Uzina (sat vremena pre treninga): Jedna banana ili jabuka
Posle treninga: Proteinska cokoladica
Veceraa: 200gr tunjevine

Ishrana je generalno manje vise okej,osim sto ti ta "uzina" od voca ne treba,takodje posle treninga popij protein uz 20tak gr prostog secera a ne "prot. cokoladicu"...

I zanima me da li si ti ovo sve pisao "odokativno" ili postoje unapred odredjene cifre proteina,uh,masti na osnovu kojih si pisao ovu ishranu? ;)

Van mreže Direktor_svemira

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 104
Odg: Plan treninga + kardio
« Odgovor #5 poslato: Januar 13, 2017, 02:05:45 posle podne »
Najdobronamerniji savet je da odvojiš naredni vikend i detaljno pročitaš postove sa ovog linka:

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/board,7.0.html

Onda detaljno pročitaš postove sa ovog podforuma ( trening sa tegovima ).

Kada sve to lepo "spakuješ" u glavu, naraviš sebi plan treninga i ishrane, pratiš šta se dešava sa organizmom i u zavisnosti od toga koriguješ trening i ishranu. Ništa ne komplikuješ, nema potrebe.

Nemoj me pogrešno shvatiti, ali ovako neodređena pitanja nemaju baš mnogo smisla. Osim što su ti pitanja neodređena,  ne pokazuješ da si se potrudio da pohvataš osnovne stvari te nije razumno očekivati da ti neko ovde sve složi.

Alternativa je da angažuješ personalnog trenera i dobiješ kompletan proizvod, uz novčanu nakandu, naravno ( glupo je da ne iskoristiš ono što ovde piše, ljudi su se svojski potrudili i odvojili svoje vreme da prenesu dugogodišnje iskustvo ).

Kako si u treningu tek pet meseci  posveti što više vremena u edukaciji. Ovaj sport toliko može dobrog dati                ( posebno zdravstveno ) ako se pravilno shvati, samo je potrebno potruditi se..... a može i da ti uzme ako srljaš.

Zapamti, put kojim si pošao je  maraton ( sa preponama  :) ), a ne trka na 100m.

Nadam se da ćeš ovo shvatit kao dobronameran savet, što uistinu i jeste.

Pozdrav

“Have more than you show, speak less than you know.”   William Shakespeare

Van mreže Gero

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Plan treninga + kardio
« Odgovor #6 poslato: Januar 13, 2017, 02:51:49 posle podne »
Te proteinske cokoladice su mi trenutno alternativa dok ne kupim Whey protein. :)
Sta mi preporucujete kao zamenu za proteinske cokoladice dok ne kupim pakovanje pravog proteina?

Nisam pisao odakativno, znam koliko kupujem a pise i na pakovanju gramaza.
Isharnu sam sastavljao sam, izbacio sam UH koliko god sam mogao, hleb i sve moguce testenine a maksimalno povecao unos proteina.

Naravno da sve shvatam kao dobronamerne savete , ovde sam dosao da nesto naucim, slusam savete starijih clanova. :D
Cim budem imao vremena procitacu tekstove polako. :))

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan treninga + kardio
« Odgovor #7 poslato: Januar 13, 2017, 03:00:17 posle podne »
Te proteinske cokoladice su mi trenutno alternativa dok ne kupim Whey protein. :)
Sta mi preporucujete kao zamenu za proteinske cokoladice dok ne kupim pakovanje pravog proteina?

Nisam pisao odakativno, znam koliko kupujem a pise i na pakovanju gramaza.
Isharnu sam sastavljao sam, izbacio sam UH koliko god sam mogao, hleb i sve moguce testenine a maksimalno povecao unos proteina.

Naravno da sve shvatam kao dobronamerne savete , ovde sam dosao da nesto naucim, slusam savete starijih clanova. :D
Cim budem imao vremena procitacu tekstove polako. :))


Ne mora nuzno povecanje proteina da znaci DOBROBIT,a pogtovo kod nautral vezbaca
Te proteinkse cokoladice su ....ajde,bavim se prodajom pa nema smisla ..:)
U svakom slucaju
bolje ti je da tih 200 din ustekas i za 10 treninga mozes da kupis kutiju protiena,koja ce ti trajati 20-21 trening-VEOMA JE JASNA MATEMATIKA ako vec nemas novac za veca pakovanja
evo npr

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/proteini/14-the-amino-whey-hydro-750-g.html

ako je cokoladica jefitnija od 200....:D :D ..