April 25, 2024, 09:05:13 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.098 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Bol u ramenu od mrtvog dizanja?  (Pročitano 3570 puta)

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Bol u ramenu od mrtvog dizanja?
« poslato: Januar 14, 2017, 01:19:54 pre podne »
Da li je moguce da me boli rame od mrtvog dizanja? odlucio sam u poslednjih par meseci da pojacam mrtvo i iz tog razloga poceo da koristim mixed grip da bih lakse drzao velike tezine. i od tada me boli levo rame jer levu ruku rotiram za 180 stepeni u odnosu na standardan hvat.
napravio sam bio pauzu od treninga 10 dana, a od grudi i ramena 2 nedelje i vise, bol je prestao u ponedeljak sam trenirao ramena, u utorak fudbal sve normalno, u sredu ledja gde sam bukvalno sat vremena radio mrtvo dizanje, u cetvrtak na fudbalu sam opet osetio bol u ramenu u duelu.
meni ovo govori samo da je mrtvo dizanje problem. interesuje me da li je to moguce, da kupim lepo gurtne i ignorisem mixed grip..

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bol u ramenu od mrtvog dizanja?
« Odgovor #1 poslato: Januar 14, 2017, 06:50:25 pre podne »
Da li je moguce da me boli rame od mrtvog dizanja? odlucio sam u poslednjih par meseci da pojacam mrtvo i iz tog razloga poceo da koristim mixed grip da bih lakse drzao velike tezine. i od tada me boli levo rame jer levu ruku rotiram za 180 stepeni u odnosu na standardan hvat.
napravio sam bio pauzu od treninga 10 dana, a od grudi i ramena 2 nedelje i vise, bol je prestao u ponedeljak sam trenirao ramena, u utorak fudbal sve normalno, u sredu ledja gde sam bukvalno sat vremena radio mrtvo dizanje, u cetvrtak na fudbalu sam opet osetio bol u ramenu u duelu.
meni ovo govori samo da je mrtvo dizanje problem. interesuje me da li je to moguce, da kupim lepo gurtne i ignorisem mixed grip..

na zalost je moguce i te kako

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: Bol u ramenu od mrtvog dizanja?
« Odgovor #2 poslato: Januar 15, 2017, 02:35:31 pre podne »
e to mi je bilo bitno da cujem. ocigledno mi ne odgovara mixed grip. moracu da predjem na gurtne kad dodjem do kilaza kooje su mi teske za podlakticu

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Bol u ramenu od mrtvog dizanja?
« Odgovor #3 poslato: Januar 15, 2017, 10:03:27 pre podne »
Mrtvo sa trap bar sipkom bolje je resenje nego trap bar sipka se retko vidja po teretanama

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Bol u ramenu od mrtvog dizanja?
« Odgovor #4 poslato: Januar 15, 2017, 11:40:25 pre podne »
trap bar je odlicna stvar, podjednako distribuira tezinu na celo telo, ne znam ni ja zasto je teretane nemaju kada ne kosta mnogo da se nabavi...

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Bol u ramenu od mrtvog dizanja?
« Odgovor #5 poslato: Januar 15, 2017, 11:47:04 pre podne »
Ja nikada nisam radio sa njom, kakav je prenos?
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Bol u ramenu od mrtvog dizanja?
« Odgovor #6 poslato: Januar 15, 2017, 11:57:05 pre podne »
Radio sam na nekoj rucno pravljenoj a ne bas dugo da bih imao bolja zapazanja. Uglavnom manje opterecuje kicmu i lagodnije mnogo, cudi me da se kod nas slabo koristi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Bol u ramenu od mrtvog dizanja?
« Odgovor #7 poslato: Januar 15, 2017, 11:57:22 pre podne »
pa pre svega sipka nije ispred tebe, nego se nalazis u okviru sipke, taj okvir mehanicki prenosi tezinu podjednako i napred i pozadi ali i bocno(kao sto ako si ikada radio na hammeru , poprecna sipka distribuira tezinu na obe strane), hvat je neutralan i visi je u startu , trap je odlicna stvar za pocetnike recimo , a i sa njom mozes sigurnije da izvrsis eksplozivan pokret... generalno daje ti mnogo veci prostor za greske u tehnici... farmers walk isto mozes da izvodis...

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Bol u ramenu od mrtvog dizanja?
« Odgovor #8 poslato: Januar 17, 2017, 07:28:35 posle podne »
sto se tice bola u ramenu moguce je ili ako imas lomitiranu supinaciju ruke sa kojom hvatas underhand (ja npr jedva radim zgibove zbog ovoga desnu ruku mogu mnogo vise da zarotiram)

drugi razlog moze biti ako shrugujes tezinu kad si gore ;/

stp se tice trap bara omogucava "uspravniju" pocetnu poziciju pa je veci akcenat na quadove i trapez a malo manji na loze i erektore
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: Bol u ramenu od mrtvog dizanja?
« Odgovor #9 poslato: Januar 17, 2017, 07:54:10 posle podne »
sto se tice bola u ramenu moguce je ili ako imas lomitiranu supinaciju ruke sa kojom hvatas underhand (ja npr jedva radim zgibove zbog ovoga desnu ruku mogu mnogo vise da zarotiram)

drugi razlog moze biti ako shrugujes tezinu kad si gore ;/

stp se tice trap bara omogucava "uspravniju" pocetnu poziciju pa je veci akcenat na quadove i trapez a malo manji na loze i erektore

ne znam bas sta znaci ta supinacija ruke ali bas levo rame (levom rukom hvatam underhand) me boli. i da radim shrug kad sam gore, nekako mi je to neki trip kad podignem da kao odradim malo i taj gornji deo ledja. nikad nisam imao problema dok nisam poceo da radim taj mixed grip..
sutra nabavljam gurtne i radim mrtvo pa cu videti. bole ce me rame vec u cetvrtak ako nije zbog mixed gripa ;D

Van mreže iker

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 111
Odg: Bol u ramenu od mrtvog dizanja?
« Odgovor #10 poslato: Januar 20, 2017, 03:46:24 pre podne »
Da se i ja ubacim...
Prije nekih godinu sam na crossfitu povrijedio rame... povreda je nastala tako sto mi je na push press(kada izbacim teg skroz iznad glave) rame kao otislo nazad. Uglavnom, bilo je dosta bolno, nisam mogao ni da spavam na toj strani, da bi bol kasnije prosao. Medjutom, prije neki dan kada sam radio partiju ramena bol se ponovo javio, jedva sam zavrsio trening. Nakon odmora kuci bola vise nije bilo, da bi se danas nol ponovo javio kada sam radio ramena. Cak mi se cini da se proteze skroz do vrata.

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: Bol u ramenu od mrtvog dizanja?
« Odgovor #11 poslato: Januar 20, 2017, 09:01:36 pre podne »
Da se i ja ubacim...
Prije nekih godinu sam na crossfitu povrijedio rame... povreda je nastala tako sto mi je na push press(kada izbacim teg skroz iznad glave) rame kao otislo nazad. Uglavnom, bilo je dosta bolno, nisam mogao ni da spavam na toj strani, da bi bol kasnije prosao. Medjutom, prije neki dan kada sam radio partiju ramena bol se ponovo javio, jedva sam zavrsio trening. Nakon odmora kuci bola vise nije bilo, da bi se danas nol ponovo javio kada sam radio ramena. Cak mi se cini da se proteze skroz do vrata.
trebalo bi izbegavati push press iza vrata zbog neprirodnog polozaja ramena i visokog rizika za povredu. kad god sam imao povredu neku ja sam pravio pauzu od nekoliko nedelja i posle toga izbegavao neko vreme vezbu koja je povredu izazvala. ako je vratim nazad onda smanjim kilazu, tako mi je prosao bol u laktu od skullcrushera koji je trajao 3 meseca.

P.S. bol u ramenu je prosao posle nedelju dana izbegavanja mrtvog dizanja. kupih gurtne i danas cu prvi put da ih iskoristim ;D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Bol u ramenu od mrtvog dizanja?
« Odgovor #12 poslato: Januar 20, 2017, 11:29:44 pre podne »
ti bolovi u ramenu koje opisujete , uopste ne mora da znaci da dolaze direktno iz ramena, kod ikera definitivno i nije... Kao sto ako ti budes promenio grip kod mrtvog ne znaci da ces resiti problem ramena, meni to vise lici da problem potice od kicme, i da se zato javlja, ako ti se iznova javi i kada promenis grip , moguce je da je to ... e sada to dok se ne snimi nikada se ne zna zasigurno...

Van mreže iker

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 111
Odg: Bol u ramenu od mrtvog dizanja?
« Odgovor #13 poslato: Januar 20, 2017, 12:42:52 posle podne »
Kako mislis nije rame?
Ta povreda od ranije- bukvalno sam imao osjecaj da mi se rame okrenulo/iskocilo. Pauzirao sam sigurno mjesec dana ako ne i vise. To sam nekako zalecio ali evo sad se ponovo javlja bol i to samo dok sam u teretani i to bas kada radim ramena.
Kad sam bio mladji bavio sam se i rukometom, tako da mi je ovo rame koja sam oovredio slabije

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Bol u ramenu od mrtvog dizanja?
« Odgovor #14 poslato: Januar 20, 2017, 12:53:26 posle podne »
kada se bol proteze do vrata to je onda nije samo rame... skoro uvek je problem u kicmi, vratnoj kicmi , ali ako si ga ti sjebao na rukometu , to je onda druga prica...