April 24, 2024, 04:35:12 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Par saveta  (Pročitano 2479 puta)

Van mreže rewin

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Par saveta
« poslato: Januar 22, 2017, 02:29:44 pre podne »
Potreban mi je savet oko ishrane i suplementacije

Imam 17 godina, 60kg i 183cm.
Pokusavam sto vise da jedem, ali nikako ne uspevam da nabacim koji kg vise, imam jako brz metabolizam..
Imam 3 obroka dnevno nekad i 4, ujutru (zbog skole) vecinom je to pica, rucak belo meso, grasak, pasulj.. I uvece uglavnom jaja i nekad kobasica uz njih, a kilaza i dalje ista

Treba mi nekoliko saveta sta bi bilo najbolje i kako najbolje da uskladim ishranu i da napokon dobijem rezultate tj. Kg.

Idem u teretanu vec dosta dugo vremena, pre 3 godine sam poceo, pa je tu bilo svasta, jedno vreme nisam isao jedno vreme sa bio redovan..
Kroz ovih par nedelja imam bas neku ogromnu motivaciju za treningom, zato i pitam za savet jer ne planiram vise da odustajem

Sto se tice suplementacije, pio sam gejner i kreatin.
Sa gejnerom i nisam bas zadovoljan, popio sam 2kg (Mutant mass) a rezultata i nema bas... Al zato kreatin (Universal monohidrat) je odradio posao kako sam se i nadao :)
Razmisljam da nastavim sa ovom suplementacijom, ako neko ima nesto da mi doda ili preporuci ili posavetuje..

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Par saveta
« Odgovor #1 poslato: Januar 22, 2017, 03:18:28 pre podne »
Savet je da menjas ishranu u potpunosti jer to nista ne valja,i da kupis

WHEY(1 do 2 mere posle treninga uz 20gr dex-a) : http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/proteini/13-the-amino-whey-hidro-2300-g.html
Kreatin(5gr pred,5gr posle treninga uz whey) : http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/kreatin-monohidrat/152-the-nutrition-kreatin-500-g.html

Ali nadam se da si svestan da ishrana nista ne valja i da ces morati da je menjas ako zelis bilo sta da se postigne.
Imas dosta tema u NUTRITION sekciji,iscitaj,napravi neki jelovnik pa cemo korigovati ;)

Van mreže malisa112

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Par saveta
« Odgovor #2 poslato: Mart 08, 2017, 12:03:41 pre podne »
Kao sto si vec cuo ishrana ti je jako losa. Ovde cu ti ukratko napisati koliko cega trebas da uneses tokom dana, na internetu pronadji nutritivnu vrednost namirnica i napravi sebi plan ishrane.

120g proteina
od 200 do 240g ugljenih hidrata
1800-2000 kalorija.

Sto se tice ishrane u skoli i ja imam isti problem, ali to ne znaci da trebas da pojedes neku glupost kao sto je pecivo iz pekare i slicno. Jedi jako pre skole, sta vise mozes i kuci da pripremis obrok za skolu, a ako te bas mrzi u skoro svakoj prodavnici mozes kupiti Balans Protein cokoladno mleko ili mozes kupiti plazmu koja bi ti dobro dosla posto verovatno unosis nisku kolicinu UH cim ne mozes da se ugojis (ali u cokoladnom mleku ima dosta secera tako da ti preporucujem da pripremas obroke kod kuce pa ih donosis u skolu), takodje verovatno u blizini skole imas zdravu hranu gde mozes da kupis razne zitarice koje su bogate slozenim ugljenim hidratima pa moze se reci i proteinima.

Van mreže adoni549

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: Par saveta
« Odgovor #3 poslato: Mart 21, 2017, 05:36:55 posle podne »
Pa gdje ce jesti plazmu druze za masu , to neki nixini savjeti aa ? Samo zdravi hidrati dolaze u obzir , i masti i proteini, cokoladna mlijeka i plazme se trebaju zaboraviti , a debljanje je jednostavno, unesi vise nego sto potrosis i to je to :) ali opet neizostavan faktor jeste i sam trening i spavanje :) Lp
“The best activities for your health are pumping and humping.”