April 24, 2024, 11:33:16 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Metabolički sindrom X  (Pročitano 22757 puta)

Van mreže Chris84

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Metabolički sindrom X
« poslato: Januar 30, 2017, 08:46:39 pre podne »
Eh i ja konačno da dođem kod vas  :D
Čitajući vas i prelistavajući Nutrition, nisam naišla na problem koji mene muči a to se vidi iz naslova.
Imam povećan šećer, endokrinolog kaže insulinsku rezistenciju ili Metabolički sindrom X.
Čitala sam post od Bulk-a o insulinskoj rezistenciji ali sve čekam da ubaci neke noce članke :P
Kako do toga još nije došlo, reših da se registrujem i pitam konkretno šta me muči.
32 godine, žensko, 170cm visine i 70 kg. Želela bih 10 kg da skinem ali nešto mi ne ide od ruke  :-[
Napravila neki plan ishrane po vašim preporukama ali ne ide pa ne ide, a zašto jer kada neki ugljeni hidrat pojedem, kao što je pirinač, krompir, ovsene pahuljice, u mom telu se dešavaju strašne stvari. Insulin se poveća, ja ko gladan vuk još tražim hrane i na kraju se sve završi prežderavanjem i opet jovo nanovo.
Pokušala sam da baziram ishranu samo na proteinima i mastima i ubacila sveže povrće ali opet gladna i opet sve u krug se vrti a ja se osećam kao na rolerkosteru, samo se vrtim i vrtim i nikako da stanem :'(
Za osobu koja ima ovakav problem, šta biste savetovali?
Mogu da ubacim i sliku, mogu da ubacim i plan ishrane ali ne bih da vas smaram da čitate, a i iz težine se svakako vidi da to nisu bile kvalitetne namirnice ::)
Ljudi moji pomagajte i dajte neki savet.
Unapred zahvalna,
Kristina

Van mreže Chris84

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #1 poslato: Januar 30, 2017, 08:53:09 pre podne »
Greška, čitala sam post od Bukas-a  ;D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #2 poslato: Januar 30, 2017, 09:50:53 pre podne »
Citat
ja ko gladan vuk još tražim hrane i na kraju se sve završi prežderavanjem i opet jovo nanovo.
Pokušala sam da baziram ishranu samo na proteinima i mastima i ubacila sveže povrće ali opet gladna i opet sve u krug

Kristina
ovo nema veze sa metabilickim niti bilo kakvim drugim poremecajem,ovo je stvar u GLAVI
Dok ne prebrodis taj "subjektvni" osecaj da si posle JELA,gladna imati ces problem.
Jer pokusaj da racinalno razmsiljas (bez ukljuciavanja bilo cega drugog)
znaci
unela si u orgiznam odredjeni broj namirnica. Da li je FIZICKI moguce da ti se javi osecaj gladi? NIJE
Da  bude osecaj da bi mogla JOS,to i moguce,ali glad-svkako ne.

Van mreže Chris84

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #3 poslato: Januar 30, 2017, 09:57:47 pre podne »
Uh ovo je bilo baš brzo, nisam očekivala ;D
Znaš šta, dobro zboriš, valjda sam ja toliko dugo mislila da je problem u insulinu a moju ludu glavu sam zaobilazila :P
Da li mogu da napišem svoj plan ishrane pa da se vidi da li sam na pravom putu, jer moram da krenem od nečega? ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #4 poslato: Januar 30, 2017, 09:59:41 pre podne »
Uh ovo je bilo baš brzo, nisam očekivala ;D
Znaš šta, dobro zboriš, valjda sam ja toliko dugo mislila da je problem u insulinu a moju ludu glavu sam zaobilazila :P
Da li mogu da napišem svoj plan ishrane pa da se vidi da li sam na pravom putu, jer moram da krenem od nečega? ;)

Brzina je nase srdnje ime :D
-Da ima porast insa veze-svakako da ima,ali da igra toliku ulogu kao sto joj ti pridajes znacaj,to svakako ne

-slobodno napisi ishranu

Van mreže Chris84

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #5 poslato: Januar 30, 2017, 10:05:05 pre podne »
E ovako:
1. obrok - 3 cela kuvana jajeta + 100 gr ovsenih pahuljica sa 150ml jogurta od 0 % i kašičica cimeta
2. obrok - 100 gr tunjevine sa 50g integralnog pirinča
3. obrok - 150gr pilećeg filea sa zelenom salatom
4. obrok - 150 gr pilećeg filea sa šargarepom
5. obrok - 100gr ella sira sa 20 gr badema

Tako sam se hranila 2 dana ali moja luda glava je sve uništila i prežderavanje  >:(

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #6 poslato: Januar 30, 2017, 11:06:37 pre podne »
Ishrana je ok,samo sto je jednlocina kada su u pitanju UH a cilj je skunuti visak
svakako bih rekao da ROTIRAS Uh krzo dane u ned..

Van mreže Chris84

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #7 poslato: Januar 30, 2017, 11:15:01 pre podne »
Ok. Ovo je primer jednog dana, UH mi neće biti isti , odnosno količina svakog dana, pa ću malo sa tim da se pozabavim.
Hvala još jednom i da pitam koliko sam dužna za ove konsultacije? ;D

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #8 poslato: Januar 30, 2017, 11:26:27 pre podne »
Hvala još jednom i da pitam koliko sam dužna za ove konsultacije? ;D

Duzna si da dodjes za koji mesec da se pohvalis rezultatima  ;) :D :D :D

Van mreže Chris84

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #9 poslato: Januar 30, 2017, 11:29:17 pre podne »
hehe, to ću svakako učiniti ;D
Postaviću ovde pitanje, da ne otvaram novu temu: S obzirom da sam sa Karaburme, neka dobra preporuka za teretanu i naravno neko ko će makar na prvom treningu da mi pokaže malo oko tegova, odnosno tehnika i pravilno izvođenje?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #10 poslato: Januar 30, 2017, 11:32:59 pre podne »
hehe, to ću svakako učiniti ;D
Postaviću ovde pitanje, da ne otvaram novu temu: S obzirom da sam sa Karaburme, neka dobra preporuka za teretanu i naravno neko ko će makar na prvom treningu da mi pokaže malo oko tegova, odnosno tehnika i pravilno izvođenje?

ja nisam iz Bg-a tako da po tom pitanju nisam od  neke pomoci

Van mreže Chris84

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #11 poslato: Januar 30, 2017, 11:37:40 pre podne »
hehe, to ću svakako učiniti ;D
Postaviću ovde pitanje, da ne otvaram novu temu: S obzirom da sam sa Karaburme, neka dobra preporuka za teretanu i naravno neko ko će makar na prvom treningu da mi pokaže malo oko tegova, odnosno tehnika i pravilno izvođenje?

ja nisam iz Bg-a tako da po tom pitanju nisam od  neke pomoci

Ok hvala u svakom slučaju, ako se neko javi sa dobrom preporukom - super, ako ne, snaći ću se sama. Najbitnija mi je za sada ishrana a sve ostalo će već doći na svoje mesto :)

Van mreže AcMilan91

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
  • Everything is beastmode
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #12 poslato: Februar 01, 2017, 08:16:06 pre podne »
hehe, to ću svakako učiniti ;D
Postaviću ovde pitanje, da ne otvaram novu temu: S obzirom da sam sa Karaburme, neka dobra preporuka za teretanu i naravno neko ko će makar na prvom treningu da mi pokaže malo oko tegova, odnosno tehnika i pravilno izvođenje?
xl fitness factory? 29 novembra? Jedna od boljih teretana

Van mreže Chris84

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #13 poslato: Februar 01, 2017, 10:06:20 pre podne »
hehe, to ću svakako učiniti ;D
Postaviću ovde pitanje, da ne otvaram novu temu: S obzirom da sam sa Karaburme, neka dobra preporuka za teretanu i naravno neko ko će makar na prvom treningu da mi pokaže malo oko tegova, odnosno tehnika i pravilno izvođenje?
xl fitness factory? 29 novembra? Jedna od boljih teretana

Hvala puno na predlogu :D

Van mreže Chris84

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #14 poslato: Februar 01, 2017, 10:10:28 pre podne »
Ljudi, može jedno pitanje. Već sam napravila sebi neki jelovnik u gornjim postovima i s obzirom na moje iskustvo da hoću sve odmah i sve sada - da li bi bilo pametno da se držim tog režima ishrane sa izmenjenim UH po danima, gde bih ovsene i pirinač menjala količinski, pa tek za jedno dve nedelje da krenem sa vežbanjem?
Ovo pitam jer  bih želela da  se prvo da se posvetim ishrani i da se psihički i fizički navikavam pa tek onda nakon otprilike dve nedelje da krenem i sa teretanom?
Jel ovo pametno?