April 27, 2024, 04:02:00 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: DA LI JE TRENING SAMO TRENING?  (Pročitano 926 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
DA LI JE TRENING SAMO TRENING?
« poslato: Februar 01, 2017, 06:06:15 posle podne »
Cilj ovog teksta jeste da se da jedan konačan, sveobuhvatan odgovor, svima onima koji ne shvataju, ili se čak podsmevaju našem našim navikama, ishrani i treninzima.

Prvo ćemo istaći da velika većina nas ne trenira da bi drugima nabijala komplekse. Ne verujete? Pa hajde da postavimo ovo na drugi način: svako ko ima malo mozga shvata da ma koliko bio impresivan u npr. benč presu ili na vratilu, postoji neko ko je opet bolji od njega, i tako u krug.  Isto tako bio je potreban malo veći vremenski period da bilo ko  od nas postigne odgovarajuću formu i snagu. Niko nije nagruvan ušao u teretanu.

Pa, zašto onda treniramo?

Upravo sada ćemo vam izneti nekoliko razloga za koje smatramo da su najvažniji i najzastupljeniji među vežbačima!

1.       Hranjenje samopouzdanja kroz mukotrpan rad!

Kod svakog živog čoveka na ovom svetu se stvarno težak (i pametan) rad na kraju isplati! Ipak, kao i u svemu u životu, i na ovom polju postoje brojni pogrešni putevi kojima vežbač može krenuti ili zalutati tokom perioda treniranja.

Isto tako treba reći da su u teretani stvari prilično prostije nego u drugim društvenim poljima. Skoro uvek, ukoliko ste pametni i vredni, ostvarićete dobre rezultate. obrnuto, ukoliko radite pogrešno, vaše telo će vam vrlo brzo dati odgovor i na to.
Gledajte na teretanu kao na jednu veliku laboratoriju gde se veza između uzroka i posledice veoma jasno i vrlo brzo vidi!

Sa druge strane u životu se takođe sve bazira na vezi uzrok i posledica, mada je ta veza znatno maglovitija, retko kad možete reći da li se rad isplatio, ili je rezultat posledica nekog desetok faktora.  Ali, u teretani se zna! I to je jedan od razloga zašto je posećujemo skoro svakog dana!
2.       Borba sa apsolutnim standardima!

Svi oni koji imaju jak takmičarski duh upoznati su sa sledećim mislima: da li sam pobedio zato što sam stvarno bio najbolji, ili su sudije pomogle? Da li sam pobedio jer sam bolji, ili je protivnik imao loš dan? Glupa subjektivna strana takmičenja! ...

NASTAVAK teksta, procitajte na nasem BLOGU,klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2013/04/zasto-treniramo.html