Mart 29, 2024, 03:04:12 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Plan ishrane - misljenje  (Pročitano 2534 puta)

Van mreže Miki2497

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Plan ishrane - misljenje
« poslato: Februar 17, 2017, 02:56:09 posle podne »
Pozdrav,za pocetak nesto o meni,letos sam smrsao nekih 10kg i posle toga krenuo u teretanu,ishrana je bila vecinom ok,bez nekog teskog junka ali ipak se provlacilo tu dosta slatkisa i slicnog,tako da sam resio ovih dana da krenem ozbiljnu ishranu,citam ovaj i slicne forume vec skoro godinu dana tako da mislim da imam dobru teorijsku podlogu,inace visok 172 i tezak trenutno 70kg,20 godina

1. obrok: 100g ovsenih,2-3 belanca
2. obrok: 50g pirinca (basmati,citao sam da je najzdraviji),50g ovsenih,100g belog mesa,salata
3. obrok(pred trening): 100g pirinca,150g belog mesa,jabuka
4. obrok(posle treninga): 250g belog,300g krompira (whey odma nakon treninga)

Negde izmedju bih ubacio kao uzinu 50g oraha i parce avokada,cisto da upotpunim masti

Cela ideja je da u toku dana unesem oko 150g proteina,250g hidrata i 50g masti,sto je nekih 2000kcal mozda malo jace. Od izvora hidrata sam se odlucio za pirinac,ovsene i krompir,to bih kombinovao sa kuvanim graskom i pasuljom,cisto da ne bude monotono,a od mesa bi tu jos isla i junetina,ponekad i riba.

Valja li ovo cemu ili da menjam nesto,posto bih sutra vec isao da kupujem sve ovo,konacno posle 6 meseci imam uslova da se hranim kako sam zamislio :) jedna slika trenutnog stanja u prilogu(levo je oktobar 2016,desno trenutno),sve sugestije i kritike dobrodosle naravno :D

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Plan ishrane - misljenje
« Odgovor #1 poslato: Februar 17, 2017, 06:04:28 posle podne »
Pre svega pozdrav i dobrodosao.
Sto se tice samog plana ishrane ima tu sto sta da se ispravi a pre svega mislim na kombinacije namirnica itd.Po obrocima:
1. Moja neka opcija bi bila recimo cela jaja.
2.Nema potrebe da mesas pirinac i ovsene u istom obroku.Drugi obrok moze da ide pirinac + belo meso+salata
3.Nema potrebe za ovom jabukom (secerom) pred trening, ne vidim svrhu.
4.Ovaj obrok je ok, korektno.

Ono sto bih ja uradio jeste da zarotiras pirinac i krompir tj. pirinac bih isao posle treninga.Takodje do treninga bih isao masti a nakon treninga ugljene hidrate.Svaka cast na postignutom i samo napred.
Ps. Jaja ubaci kao izvor masti (zumanca).Pasulj i grasak bi valjalo da budu klot tj.da ne jedes kako ih klasicno spremaju.

Van mreže AcMilan91

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
  • Everything is beastmode
Odg: Plan ishrane - misljenje
« Odgovor #2 poslato: Februar 17, 2017, 08:15:38 posle podne »
Moj savet je da prvo krenes sa masom, jer realno na 71 kg ako odradis full cut sta ce ostati?

Van mreže Miki2497

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Plan ishrane - misljenje
« Odgovor #3 poslato: Februar 17, 2017, 08:23:24 posle podne »
Uvazicu sve ovo,sem zumanaca,njih licno ne mogu da podnesem jer mi ne prijaju stomaku uopste,a mislim da imam dovoljno alternativa sto se tice masti :)

Moj savet je da prvo krenes sa masom, jer realno na 71 kg ako odradis full cut sta ce ostati?

I ne planiram cut,nego krecem prvo sa 2000 kcal pa cu da vidim kako napredujem,jer do sada nisam pratio kalorije pa ne zelim odma da ubacim 3k nego postepeno da povecavam

Van mreže AcMilan91

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
  • Everything is beastmode
Odg: Plan ishrane - misljenje
« Odgovor #4 poslato: Februar 22, 2017, 11:35:01 pre podne »
Uvazicu sve ovo,sem zumanaca,njih licno ne mogu da podnesem jer mi ne prijaju stomaku uopste,a mislim da imam dovoljno alternativa sto se tice masti :)

Moj savet je da prvo krenes sa masom, jer realno na 71 kg ako odradis full cut sta ce ostati?

I ne planiram cut,nego krecem prvo sa 2000 kcal pa cu da vidim kako napredujem,jer do sada nisam pratio kalorije pa ne zelim odma da ubacim 3k nego postepeno da povecavam

Sto bi se uopste ooterecivao kalorijama na prvom mestu?
Gledaj unos p/uh/m, kreni npr sa rotacijama pa posle na masu

Van mreže Miki2497

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Plan ishrane - misljenje
« Odgovor #5 poslato: Mart 03, 2017, 04:57:30 posle podne »
Uvazicu sve ovo,sem zumanaca,njih licno ne mogu da podnesem jer mi ne prijaju stomaku uopste,a mislim da imam dovoljno alternativa sto se tice masti :)

Moj savet je da prvo krenes sa masom, jer realno na 71 kg ako odradis full cut sta ce ostati?

I ne planiram cut,nego krecem prvo sa 2000 kcal pa cu da vidim kako napredujem,jer do sada nisam pratio kalorije pa ne zelim odma da ubacim 3k nego postepeno da povecavam

Sto bi se uopste ooterecivao kalorijama na prvom mestu?
Gledaj unos p/uh/m, kreni npr sa rotacijama pa posle na masu

Da da i gledam samo makrose,proteini su na 2g/kg,masti na 1kg a uh oko 4,jel to dobro za pocetak?

Van mreže AcMilan91

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
  • Everything is beastmode
Odg: Plan ishrane - misljenje
« Odgovor #6 poslato: Mart 03, 2017, 09:45:00 posle podne »
Uvazicu sve ovo,sem zumanaca,njih licno ne mogu da podnesem jer mi ne prijaju stomaku uopste,a mislim da imam dovoljno alternativa sto se tice masti :)

Moj savet je da prvo krenes sa masom, jer realno na 71 kg ako odradis full cut sta ce ostati?

I ne planiram cut,nego krecem prvo sa 2000 kcal pa cu da vidim kako napredujem,jer do sada nisam pratio kalorije pa ne zelim odma da ubacim 3k nego postepeno da povecavam

Sto bi se uopste ooterecivao kalorijama na prvom mestu?
Gledaj unos p/uh/m, kreni npr sa rotacijama pa posle na masu

Da da i gledam samo makrose,proteini su na 2g/kg,masti na 1kg a uh oko 4,jel to dobro za pocetak?
da da, super