April 23, 2024, 12:30:14 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: How to squat 101  (Pročitano 2731 puta)

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
How to squat 101
« poslato: Mart 09, 2017, 01:08:20 pre podne »
Godinama sam u problemu sa cucnjevima dosta sam ih radio ali sve vise i vise ne vidim svrhu u njima jer mi nista ne doprinose osim povreda.
Prica je ovako,jednostavno nisam u mogucnosti da cucnem sa pravim ledjima.Ne ne krivi mi se kicma nego jednostavno ne mogu da cucnem sa vertikalno pravim ledjima,to doprinosi da svaki put kada cucnem ledja jednostavno krecu napred to mi je jednostavno prirodni pokred cucnja,i sto je veca kilaza sve vise me vuce napred i samim tim UOPSTE ne osecam kontrakciju butina osecam pritisak u zglobovima kolenima osecam se kao mator covek kada zavrsim cucanj uvek se hvatam za donja ledja,i da imao sam manje povrede donjih ledja u proslosti.Danas me nateralo da odustanem skroz od cucnjeva jer sam osetio kolena me malo iritiraju zadnje nedelje.
Tako da to je prica uglavnom u najboljem slucaju osetim najvise gluteus i hamstring kako rade veliki deo posla prilikom cucnjeva ali uopste nemam kontrakciju butina nikakvu stimulaciju ni pumpu apsolutno nista.
Teretana u kojoj vezbam nije nesto specijalna mislim da bi mi cucanj na smit masini mnogo vise pomogao ali smit masina je veoma losa ne podmazana kada cucnem na njoj katastrofa pola pokreta koci sipka pola ide glatko sve u svemu odvratno iskustvo,tako da zadnjih nekoliko meseci trening nogu baziram najvise na presi i prednjoj ekstenziji snalazim se kako znam.
Inace volim cucanj i ne bih da odustanem od njega ali ako na kraju se osecam kao govno kada ga vezbam veoma rado cu odustati.
Neka pomoc neki savet bilo sta ?
I da za kraj nisam pocetnik znam veoma dobro o pravilnoj formi vezbam malo vise od 7 god.

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: How to squat 101
« Odgovor #1 poslato: Mart 09, 2017, 01:15:03 pre podne »
okaci neki snimak :)
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: How to squat 101
« Odgovor #2 poslato: Mart 09, 2017, 01:17:03 pre podne »
okaci neki snimak :)
Pomislio sam da nema svrhe pisati ovo ako ne okacim snimak.
Posto je danas bio leg day,sredicu to sledece nedelje!

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: How to squat 101
« Odgovor #3 poslato: Mart 14, 2017, 07:34:59 posle podne »
Snimio sam se,kako da okacim video ovde?

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: How to squat 101
« Odgovor #4 poslato: Mart 14, 2017, 09:32:55 posle podne »

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: How to squat 101
« Odgovor #5 poslato: Mart 15, 2017, 12:38:01 pre podne »
Bas me zanimaju odgovori majstora. Mozda ti je sipka previsoko a i ne izbacujes grudi dovoljno? A ledja i ne trebaju da budu prava vec moraju da prate kukove. Nemam pojma bas me zanimaju odgovori da i ja naucim nesto.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: How to squat 101
« Odgovor #6 poslato: Mart 15, 2017, 12:38:40 pre podne »
Bas me zanimaju odgovori majstora. Mozda ti je sipka previsoko a i ne izbacujes grudi dovoljno? A ledja i ne trebaju da budu prava (vertikalno) vec moraju da prate kukove. Nemam pojma bas me zanimaju odgovori da i ja naucim nesto.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: How to squat 101
« Odgovor #7 poslato: Mart 15, 2017, 02:54:29 pre podne »
Pa ne znam uvek drzim ledja prava grudi napred ramena pozadi veruj mi osecao sam se kao da sam zavrsio seriju mrtvog dizanja mada sad nisam koristio platformu da izdignem pete manje me sipka vukla napred i osetio sam poprilico dobru kontrakciju nogu mnogo vise nego uobicno ali idalje su me donji deo ledja dosta pretrpela dosta sam osetio pritiska u ledjima

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: How to squat 101
« Odgovor #8 poslato: Mart 15, 2017, 08:30:55 pre podne »
Odgledaj video, You think you can squat na youtube, Super je. JA ne znam pa ne mogu da korigujem ali neko vec hoce. Odoh da squatujem, noge danas.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti