April 25, 2024, 11:59:54 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.098 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: TRENING ZA MASU - NE PRAVITE GREŠKE KOJE SU DRUGI PRAVILI!  (Pročitano 925 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
TRENING ZA MASU - NE PRAVITE GREŠKE KOJE SU DRUGI PRAVILI!
« poslato: Mart 15, 2017, 04:50:38 posle podne »
Kaže narod: ,,Pametan se čovek uči na svojim, a glup na tuđim greškama’’. Iako nije baš potpuno tačno, ipak je bolje naučiti od drugog, pa ne ponoviti ono što je on uradio. Vodeći se tim principom, u ovom tekstu ćemo vam izneti nekoliko grešaka koje su druge sprečili da napreduju i savete kako da izbegnete/otklonite te greške.

Da li vam ovo zvuči poznato: par meseci ste prezadovoljni, napredujete po planu, sve je ok! Onda, odjednom zid!  Performanse stagniraju ili čak nazaduju, a napretka ni na vidiku!
Prva stvar koju treba uraditi jeste analizirati svoju rutinu, kako onaj deo koji se odnosi na trening, tako i sve ostale stvari van teretane: ishrana, odmor, stres itd. Ako budete pažljivi, uočićete greške. Onda kada ih locirate, zapišite i krenite u obračun sa njima!

Prva stvar gde možete pogrešiti jeste često eksperimentisanje!
Ono što bi trebalo da znate, kada je dizanje tegova u pitanju: suština je prilično prosta. Evo kako bi to trebalo da izgleda: dižite jako, dižite brzo, gađajte ponavljanja, jedite hidrate u vremenu oko treninga, proteine tokom ostatka dana. Ništa preterano komplikovano.

E sad, kao i u svemu i ovde ima mali milion onih fensi stvari. Nove tehnike treniranja, novi suplementi, novi programi, nove dijete itd. Jedan od najboljih načina da sve ovo upoznate jeste da i sami isprobate, što ponekad može biti i rizično sa aspekta zdravlja. Ali, ono što se još češće može desiti jeste da vas to eksperimentisanje unazadi!

Da istaknemo na ovom mestu nešto: eksperimentisanje nije loše, čak štaviše, dobro je! Ali, samo pod uslovom da iza njega stoji odgovarajuća logika i podloga u činjenicama. Ukoliko poželite da odjednom, ili u kratkom periodu, probate nekoliko noviteta, vrlo lako možete sebe vratiti unazad.


Kako izbeći ovu grešku?
Ukoliko ste početnik i tražite ono što vama najviše leži, eksperimentisanje je imperativ! Ali, dajte svakom planu koji stavite ispred sebe šansu, dajte mu vremena da vidite da li vam daje efekte ili ne. Otprilike potrebno je oko 8 nedelja za svaki program da se pokaže, tj. da reagujete na njega.
Ukoliko program odbacite ranije, reklo bi se da niste doneli objektivnu odluku.

Kako biste naučili šta je vašem telu potrebno, izaberite progresivan program i držite ga se duže vreme.

Ukoliko ste duže u ovoj priči, onda ste upoznati sa praksom da se na mesečnom nivou (ili u dužim vremenskim blokovima) prave periodi sa jakim, intenzivnim i obimnim treniranjem i periodi u kojima ,,spuštate loptu’’, tj. smanjujete intenzitet i obim treninga, kako biste dopustili telu da se oporavi. Greška koja na ovom mestu vreba jeste prečesto smanjivanje parametara treninga...

NASTAVAK teksta, procitajte na nasem BLOGU,klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2012/10/ne-pravite-greske-koje-su-drugi-pravili.html