April 25, 2024, 01:58:56 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Suplementi za mrsavljenje  (Pročitano 12841 puta)

Van mreže Adam 99

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Suplementi za mrsavljenje
« poslato: Mart 28, 2017, 10:14:20 posle podne »
Pozdrav,

Pre dve nedelje sam krenuo u teretanu sa ciljem da smrsam. Sa 95 kg sam smrsao na 92.3 kg. Sredio sam ishranu (ne jedem hleb, testeninu, slatkise i ne pijem sokove). Znam da treba vremena ali me interesuje sta bih mogao da koristim od suplemenata da bih malo ubrzao proces. Neki su mi rekli da koristim amino kiseline a neki su mi predlozili sagorevace.

Voleo bih da cujem vase misljenje.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #1 poslato: Mart 28, 2017, 10:24:11 posle podne »
Pozdrav i dobrodosao.
Bilo bi dobro da nam napises kako se trenutno hranis po obrocima pa cemo videti za dalje.Moras da budes strpljiv, krenuo si pre dve nedelje a vec bi zeleo necim da ubrzas proces, samo polako.

Van mreže Adam 99

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #2 poslato: Mart 28, 2017, 10:36:36 posle podne »
Ja sam u domu ucenika i nikad mi se ne zna sta cu da jedem. Obicno prvi put jedem u pola 12 ili pola 1 i to uglavnom neko meso, a veceram u pola 7. Vecera je uvek razlicita, npr veceras je bilo meso, sinoc rolovana virsla (pojeo sam samo virslu bez hleba), bude tu sve i svasta.

Uglavnom nikad ne jedem hleb i testenine.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #3 poslato: Mart 28, 2017, 10:50:31 posle podne »
Nazalost, veoma ces tesko tim nacinom ishrane postici neke rezultate.A sto se tice suplemenata, oni tek sa takvim nacinom ishrane ne bi imali svrhu.

Van mreže Adam 99

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #4 poslato: Mart 28, 2017, 11:02:19 posle podne »
Mislim da mi je za sada krenulo, sa 95 sam smrsao na 92.3. Takodje izbegavam i secere.

U cemu je fora sto se ishrane tice, treba da ubacim dorucak i da veceram ranije ili je problem u tome sta jedem?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #5 poslato: Mart 28, 2017, 11:07:14 posle podne »
Problem je i u jednom i u drugom...

A to sto si skinuo,skinuo si jer si "sokirao" telo cinjenicom da si izbacio sok,secere,hleb i tako ce ici jos 2-3kg i kad stane to je to.. :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #6 poslato: Mart 28, 2017, 11:07:30 posle podne »
uvek je problem sta jedes i kada jedes...

Van mreže Adam 99

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #7 poslato: Mart 28, 2017, 11:56:15 posle podne »
Pokusacu da jedem zdraviju hranu i da ubacim dorucak

Hvala na odgovorima

Van mreže whip

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #8 poslato: Mart 28, 2017, 11:57:32 posle podne »
Pozdrav,

Pre dve nedelje sam krenuo u teretanu sa ciljem da smrsam. Sa 95 kg sam smrsao na 92.3 kg. Sredio sam ishranu (ne jedem hleb, testeninu, slatkise i ne pijem sokove). Znam da treba vremena ali me interesuje sta bih mogao da koristim od suplemenata da bih malo ubrzao proces. Neki su mi rekli da koristim amino kiseline a neki su mi predlozili sagorevace.

Voleo bih da cujem vase misljenje.

Koliko si visok, da li mozes postaviti sliku da vidimo koliko je stanje ozbiljno?

Sto se tice komentara koji pisu da je veoma bitno kada jedes, jeste, zbog insulina, ali ti si ovdje sa ciljem da smrsas, ako sam te skapirao, tako da te to ne bi trebalo brinuti, sto se tice ishrane, ti mozes da smrsas sa najgorom ishranom jer na kraju se se svodi na kalorijski deficit, ali je cilj sacuvati zdravlje i zdrav metabolizam...

Van mreže Adam 99

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #9 poslato: Mart 29, 2017, 12:22:07 pre podne »
Visok sam plus minus 180 cm. Evo slike http://prntscr.com/epod4s

Cilj mi je prvo da smrsam pa onda da nabijem misice

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #10 poslato: Mart 29, 2017, 12:43:27 pre podne »
Sto se tice komentara koji pisu da je veoma bitno kada jedes, jeste, zbog insulina, ali ti si ovdje sa ciljem da smrsas, ako sam te skapirao, tako da te to ne bi trebalo brinuti, sto se tice ishrane, ti mozes da smrsas sa najgorom ishranom jer na kraju se se svodi na kalorijski deficit, ali je cilj sacuvati zdravlje i zdrav metabolizam...

Fitas makrose i jedes sta stara skuha pretpostavljam?  ;)

Van mreže whip

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #11 poslato: Mart 29, 2017, 02:11:11 pre podne »
Sto se tice komentara koji pisu da je veoma bitno kada jedes, jeste, zbog insulina, ali ti si ovdje sa ciljem da smrsas, ako sam te skapirao, tako da te to ne bi trebalo brinuti, sto se tice ishrane, ti mozes da smrsas sa najgorom ishranom jer na kraju se se svodi na kalorijski deficit, ali je cilj sacuvati zdravlje i zdrav metabolizam...

Fitas makrose i jedes sta stara skuha pretpostavljam?  ;)


Losa ti je pretpostavka

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #12 poslato: Mart 29, 2017, 05:25:10 pre podne »
Sto se tice komentara koji pisu da je veoma bitno kada jedes, jeste, zbog insulina, ali ti si ovdje sa ciljem da smrsas, ako sam te skapirao, tako da te to ne bi trebalo brinuti, sto se tice ishrane, ti mozes da smrsas sa najgorom ishranom jer na kraju se se svodi na kalorijski deficit, ali je cilj sacuvati zdravlje i zdrav metabolizam...

Fitas makrose i jedes sta stara skuha pretpostavljam?  ;)

..zaboravio si- kaj stara skuha, samo manje :D

Van mreže adoni549

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #13 poslato: Mart 29, 2017, 03:15:26 posle podne »
ko god zelio da se bavi bodybuildingom pa to bilo i mrsanje ili debljanje, uvijek treba sebi da obezbjedi dovoljnu kolicinu hrane , ako toga nema , onda ne treba nista ni zapocinjati dok se ne bude imalo, samo ce se gore napraviti. a kad si vec pitao sta je fazon sa ishranom , fazon je taj sto ti treba otprilike 2g po kg tjelesne tezine proteina , pa se izracunaj koliko je to samo para za meso ,ribu i jaja , pa posto mrsas trebace ti malo manje hidrata ,ali masti neka ostanu na nekih 50-ak grama. pa kad podvuces liniju dobijes dobru racunicu za 1 mjesec , a treba tako raditi intenzivno mjesecima , tako da sa srecom ali opet pamet u glavu i dobro razmisliti prije nego pocnes :D Lp
“The best activities for your health are pumping and humping.”

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #14 poslato: Mart 29, 2017, 03:26:07 posle podne »
Citat
ne treba nista ni zapocinjati dok se ne bude imalo, samo ce se gore napraviti

to nije bas najtacnije, u stvari, u potpunosti je netacno,svaki oblik  "zrtve" se racuna. Mozda ce trening biti losiji ali uvek moze da se prilagodi mogucnostima jer svaki trening je dobar trening (osim neplaniranog drljanja po tegovima). Najvaznije ishrana iako je nesredjena, to ne znaci da se ne moze naci umerenost u nekim sranjima, a sigurno i koji dinar za neku kvalitetnu namirnicu... Pogledaj klip Saleta Lazica i njegov nedeljni meni , koliko ga namirnice kostaju... to izadje manje nego sva ta govna koja se jedu na ulici i restoranima brze hrane kao i ono sto je ovde popularno da se kaze "kaj stara kuha"... stavrno moras da imas jebeno dobar razlog da za to nemas uslova... uostalom ako ne mozes 2 g proteina , mozes 1,5... najgore je sto mozes da pustis sve slucaju... tako nikada nema napretka ni u cemu...