April 20, 2024, 03:35:28 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Premrsav sam  (Pročitano 2832 puta)

Van mreže Nikola01

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Premrsav sam
« poslato: April 07, 2017, 12:08:29 pre podne »
Imam 15 godina 173 cm i 48 kg.Zelim da se ugojim al ne znam kako, koliko god da jedem nemogu da se ugojim.Da krenem u teretanu ili kod kuce da treniram?Da uzimam suplemente neke?Cilj mi je da imam 70 kg 😂

Van mreže LemiX

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 204
Odg: Premrsav sam
« Odgovor #1 poslato: April 07, 2017, 12:22:29 pre podne »
koliko god da jedem nemogu da se ugojim
Zavisi sta jedes i koliko je to mnogo?Ocigledno nije tako mnogo.
Napisi kako se hranis,tacno sta,kada i koliko puta dnevno,momci ce ti pomoci u korigovanju.

Van mreže Nikola01

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Premrsav sam
« Odgovor #2 poslato: April 07, 2017, 04:35:30 posle podne »
Pa jedem bukvalno sve sta god mi se jede nesto ja to pojedem nbtn sta je u pitanju ali mnogo malo jedem jer npr. ustanem jako rano za skolu i nmg ujutru da jedem onda u skoli ne jedem kad dodjem kuci samo veceram tako bude kad idem ujutru u sk, a kad idem popodne samo doruckujem i veceram...

Van mreže LemiX

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 204
Odg: Premrsav sam
« Odgovor #3 poslato: April 07, 2017, 05:03:38 posle podne »
To je jako jako lose.Procitaj pazljivo temu nutrition,sastavi jelovnik i postavi ga ovde.
U teretanu mozes,imas ovde mali milion treninga za pocetnike.Samo dobro jedi i treniraj,za suplemente ces lako kasnije.Prvo nuaci da jedes redovno,i sta treba da jedes pa onda dalje.
« Poslednja izmena: April 07, 2017, 05:09:12 posle podne LemiX »

Van mreže grka96

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Premrsav sam
« Odgovor #4 poslato: April 07, 2017, 05:37:21 posle podne »
Pa jedem bukvalno sve sta god mi se jede nesto ja to pojedem nbtn sta je u pitanju ali mnogo malo jedem jer npr. ustanem jako rano za skolu i nmg ujutru da jedem onda u skoli ne jedem kad dodjem kuci samo veceram tako bude kad idem ujutru u sk, a kad idem popodne samo doruckujem i veceram...

Ovo je stvarno jako lose... Prvo sto bi trebao da uradis je da iskobinujes da imas minimum 5 obroka dnevno i da ti uz svaki obork idu UH (pirinac,krompir,ovsene,testenine)
A sto se skole tice... Uvece mozes da skuvas jaja, da ih spakujes u plasticnu posudu i ujutru poneses u skolu zajedno sa ovsenom kasom, a ako ti je frka zbog drugara, na drugove se neobaziri ako ti kazu sta se lozis idi kupi sendvic ili picu u pekari nekoj sugavoj (nadam se da nemas takve drugare)...
Znaci samo cisto belo meso, junetina, tunjevina + UH
« Poslednja izmena: April 07, 2017, 05:46:00 posle podne grka96 »

Van mreže Adam 99

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Premrsav sam
« Odgovor #5 poslato: April 07, 2017, 06:07:10 posle podne »
Ja sam se ugojio bez problema ali ne znam kako  ;D  ;D ;D

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Premrsav sam
« Odgovor #6 poslato: April 07, 2017, 06:56:43 posle podne »
Op op ajde malo da prikocimo.

Decko ima 15 godina,i u ovom trenutku ga opterecivati namirnicama,kolicinama i restrikcijama velikog dela hrane je besmisleno.. Samo ce da se backfire-uje i da batali sve..

Jedi slobodno,jos se razvijas,gledaj kad god imas priliku nekog mesa,pirinca,krompira,jaja jedi koliko god mozes i to je to..

Ukombinuj neki trening pocetnicki u teretani i to dvoje u sinhronizaciji ce dati skok u kilazi,samo pazi da se ne povredis i nauci pravilno da izvodis vezbe...

Posle kad malo udjes u fazon,za godinu-dve,pocni da baratas sa ishranom,jer sa 15 godina dok se jos razvijas raditi bulk,cut jesti clean i slicno je ono.. :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Premrsav sam
« Odgovor #7 poslato: April 07, 2017, 08:40:44 posle podne »
idi u teretanu gde je neko voljan da ti pokaze kako se izvode vezbe, formu. Moras da jedes redovno, to tako jedan obrok dnevno, kilaza ti nece mrdnuti na gore, dorucak je stvar navike , slabo jedes, zato ti i muka ujutru da pomislis na hranu...

Van mreže Nikola01

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Premrsav sam
« Odgovor #8 poslato: April 08, 2017, 08:08:08 pre podne »
Hvala svima na savetima potrudicu se da ne preskacem obroke i da krenem u teretanu pa cu javiti rezultate