Mart 28, 2024, 09:48:02 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: problem-ne osjecam trening  (Pročitano 9488 puta)

Van mreže Kicazzz

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
problem-ne osjecam trening
« poslato: April 11, 2017, 10:07:08 posle podne »
cao :)
kao sto sam vec napisala, imam problem a sada cu vas uputiti da bi mi dali savjet

imam 26god i 63kg, viska sam 160cm, sto je za moju visinu malo too much.. :)

sa teretanom sam pocela prije 4 god, skoro uvijek sam radila kruzne treninge jer mi je jedini cilj da ojacam i da toniram misice a ne da rastem.. idem 3-4x ned.. treniram tako sto u jednom treningu imam bar cucanj, bench, ili mrtvo, i jos 4-5 izolacionih vjezbi za ostale micice, tezine dovoljne da uradim 12-13 ponavljanja (za svaki po jedna vjezba, osim nekad za ledja ili noge po dvije). i tako 3-4 kruga. nakon tegova 20 min traka. jedno vrijeme sam imala sasvim dobre rezultate i bila sam top zadovoljna i formom i snagom i izgledom. i dobro sam se osjecala nakon treninga.

medjutim u poslednje vrijeme radim vjezbe sa tegovima, i nakon, ma koliko teskog treninga, osjecam se kao da  nisam radila apsolutno NISTA!  iz treninga u trening dodajem tezine, forsiram se do maksimuma, medjutim nema pomaka ne osjecam TO u misicima kao sto sam nekada nakon trenga bila iscrpljena, imala uppalu (nekada blagu, nekada jaku), osjecala potrebu da jedem itd. ne znam da li je to normalno, ili nesto radim pograsno, sta da mijenjam...

 prolaze mjeseci a ja se ne mijenjam, misici kao da su mi jos vise pali a kazaljka na vagi ne pojmera...

da jos jedna stvar, u zadnjih godinu dana ugojila sam se 7kg, i nemam osjecaj da cu to da maknem ovim tempom (jer treniram a ne treniram) :D u tom periodu sam manje isla u teretanu a vise sam vozila biciklo tj. to mi je bilo prevozno sredsvo gdje god da idem, a znala sam kasnije da vozim satima. ne znam da li je to razlog ovih kila, jer mi je ishrana manje vise ostala ista, pazim uvijek sta jedem, izbjegavam slatko, ne pijem gazirano, alkohol... itd... jedem piletinu, jaaja, ovsene.....

dajte mi neki predlog, ili ako treba jos neka informacija da stavim...

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: problem-ne osjecam trening
« Odgovor #1 poslato: April 11, 2017, 10:50:36 posle podne »
A da mozda probas da menjas sistem treninga? :)

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: problem-ne osjecam trening
« Odgovor #2 poslato: April 11, 2017, 11:47:17 posle podne »
mislim da cesto ljudi imaju pogresnu predstavu o nekim stvarima.
posto si rekla da su meseci u pitanju, eto ako uzmemo da je bar 3 meseca 12x2.5kg znaci da si povecala cucanj za 30kg u odnosu na ono sto si radila na pocetku?
bilo bi dobro da ispises kompletan rezim ishrane i treninga jer ti drugacije ne mozemo pomoci.
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym